Kedvenc Smink Márkátok

Igen,gondoltam!:slight_smile: Nekem is azok voltak a gyengéim.
Pattanásos lettem tőlük… Eltömitették a pórusaimat. Mióta abba hagytam a használatát azóta hálisten csak keves van :slight_smile:

Mennyi ideig és milyen alapozókat használtál, milyen mértékben, ha kíváncsiskodhatok? Nekem azóta szép a bőröm mióta rendszeresen használok alapozót. De ez azért van mert kb.egy időre tehető a tudatos bőrápolási rutinom kialakítása és az, hogy alapozókat kezdtem használni. Nagyon későn kapott el a mánia. Csak kb.3 éve használok rendszeresen alapozót. Sminkelni is csak 30 felett kezdtem. Amúgy most 36 vagyok és sosem volt ilyen jó állapotú a bőröm.

Sokáig. 3 évig minimum használtam, minden egyes nap. :confused:
Loreal Paris True Match Sable Sand (nagyon szerettem,de túl olajos volt )
Max faktortól 2 alapozót is használtam sokáig, most nem jut eszembe a neve :thinking:
Estée Lauder Double Wear
Vichy Dermablend 3D
Most egyenlore ennyi jutott eszembe. Szerintem az alapozó használata nem egeszséges. Nem tud rendesen lélegezni az arcbőr. És persze az sem mindegy milyen összetevőket tartalmaz…

Az összetevőkre én is nagy gondot fordítok. Szerencsére hatalmas a választék és szuper termékek vannak a piacon. Én még nem tapasztaltam állapotromlást a bőrömön, egyedül MAC termék után, de arról gyorsan le is szoktam, a többi terméket szereti a bőröm, de köszönöm a figyelmeztetést. Oda fogok figyelni a bőröm jelzéseire, és tervezek beiktatni pár “natúr” napokat az életembe:)

Az nagyon jó ötlet lenne! :slight_smile: Meghálálja majd a bőröd… :slight_smile:

Kb. 30-35 éve vásárolgatok nevesebb márkáktól arcápolási és sminktermékeket. Kezdetben nekem minden a csodával volt egyenértékű, ha valamit sikerült beszereznem a hőn áhított elegáns márkáktól, babusgattam a kiürült tégelyeket, tartókat, ereklyeként őriztem mindent, kritika nem érhette őket. Aztán az évek múlásával egyre kritikusabbá váltam, ahogy elérhetővé váltak különféle infók, és nemcsak a nagy marketingcsapda foglya voltam. Ha most visszanézek, és belegondolok, kb. egy autó árát szórtam el a haute couture márkák termékeire, és mégsem tudok kedvenc márkát mondani, vagy olyan márkanevet, amelytől bármit bármikor megvennék, szomorú vagyok. Néhány példa a csalódásra, a Lancome krémek és szérumok, Guerlain túlillatosított sminkcuccai, a Clinique-től szinte minden, az Estée Lauder szérumok, Elizabeth Arden szérum, Bobbi Brown-tól sokminden, MAC, Marc Jacobs, és sorolhatnám. A Hourglass ikonikus mineral veilje sem vált be, de csalódtam már CoverFX, Bareminerals és Jane Iredale termékekben is (vagy csak rosszul választok). Sisley sem lett kedvenc, és Shiseido sem. Drogériás márkák terén is sok-sok csalódás ért, a legnagyobb a L’Oréal volt számomra (és valamennyi csatolt márkája), ahol volt alkalmam dolgozni is egy ideig. Mostanában nézegettem Huda Beauty és Charlotte Tilbury termékeit, volt valami akció CultBeauty-n, de az összetevőik alapján kizárt a vásárlás. Tarte-ot sem vettem még (csak egy pirosítót), és túlhájpoltnak gondolom. Chanel rúzsban még nem csalódtam, Lancome-nak egyes spiráljait szeretem, YSL-ét is, de neki a rúzsai például nem váltak be. Egy szó, mint száz, a márkanév önmagában nem garancia sajnos.

Huszonévesen a közelébe se mentem az Estée Laudernek, mondván, hogy ez idősebbeknek való márka, most ez a fő-kedvencem. Ami az életérzésével varázsol el, az a Guerlain és ha drogériából kéne válasszak, akkor a Catrice-t írnám, mint meglepetés-márka. Nem ez a kedvencem, de itt szívesen bogarászom. Azok közül, amik itthon nem érhetők el, csak online, nem tudok egyet sem, mert ritkán kerül a kezembe így kence-fice (max, ha másodkézből veszek).

Ugyanígy voltam az Estee Lauderrel, szerintem egyszerűen rossz volt a marketingjük. Gondolom, nem véletlenül jelentek meg az utóbbi években a fiatalabb modellek, rájöttek. Pedig - véleményem szerint - sokkal erősebb márka, mint például a MAC (stabilabb, általánosságban jobb minőséggel), mégis teljesen más a vásárló közönségük még mindig.

“Huszonévesen a közelébe se mentem az Estée Laudernek, mondván, hogy ez idősebbeknek való márka, most ez a fő-kedvencem.”
Akkor végül is igazad volt, nem? :smiley:
Bocs nem trollkodni akarok, csak emlékszem, egyszer kitárgyaltuk, hogy mindketten betöltöttük már a 40-et. :blush:

Amúgy ez érdekes, a húszas éveim elején még nem is gondoltam volna, hogy a negyvenesek tulajdonképpen még fiatalok. Bezzeg mióta én is az vagyok, a 40 az új 30 a jelmondatom. :grinning::rofl::rofl:

Egyébként én 30 évesen vettem az első (és egyben utolsó) Estée Lauder rúzsomat.

Haaaat, sok van :smiley:

Sminkbol: Huda, Jeffree, Urban Decay, Juvia’s Place, Anastasia Beverly Hills, tarte, Zoeva, Benefit.

Borapolasbol: Drunk Elephant, The Ordinary, Kate Somerville, Paula’s Choice.

Hajapolasbol: Briogeo, Kérastase, Senscience.

Testapolasbol: The Body Shop, Lush

:grin: Hát az idősebbet 50-60-ra értettem akkor, bár most is idősebb vagyok a 20-as éveimnél, tényleg. Pontosabban januárban töltöm a 43-at. :partying_face:
Emlékszem úgy fogott meg a márka, hogy kínomban mentem hozzájuk alapozót venni, mert nem volt időm és idegem ezzel foglalkozni kisbaba mellett és az esküvőmre készültem. Az ominózus DW Light lett a nyerő és innen nem volt megállás, kíváncsi lettem és mindent ki akartam próbálni, ami megtetszett (persze anyagi határaim voltak és vannak).

Nálam is van minden vegyesen : Smink: Tarte, Juvias Place, ABH, Too Faced, Becca , Guerlaintől a gyöngyök és 1-2 bronzosító, Marc jacobs, bronzer és coconutprimer, folyékony highlighter .
Ecsetek: artis , Marc Jacobs, Sigma, It cosmetic, de van Zoeva, Tarte is.
Bőrápolás: clinique-től Paulas Choice-ig szinte minden, próbálkozom ,mert nagyon érzékeny bőröm van + egy ritkább fajta neurodermitissel is küzdök . Most a Koreai vonallal szemezek ,a napvédő eddig bejött.

Ha ki kéne választanom a legjobbat, akkor az talán a Bobbi Brown. Esetleg Loreál Paris vagy Esteé Lauder.