Kedvenc Smink Márkátok

Igen,gondoltam!:slight_smile: Nekem is azok voltak a gyengéim.
Pattanásos lettem tőlük… Eltömitették a pórusaimat. Mióta abba hagytam a használatát azóta hálisten csak keves van :slight_smile:

Mennyi ideig és milyen alapozókat használtál, milyen mértékben, ha kíváncsiskodhatok? Nekem azóta szép a bőröm mióta rendszeresen használok alapozót. De ez azért van mert kb.egy időre tehető a tudatos bőrápolási rutinom kialakítása és az, hogy alapozókat kezdtem használni. Nagyon későn kapott el a mánia. Csak kb.3 éve használok rendszeresen alapozót. Sminkelni is csak 30 felett kezdtem. Amúgy most 36 vagyok és sosem volt ilyen jó állapotú a bőröm.

1 Likes

Sokáig. 3 évig minimum használtam, minden egyes nap. :confused:
Loreal Paris True Match Sable Sand (nagyon szerettem,de túl olajos volt )
Max faktortól 2 alapozót is használtam sokáig, most nem jut eszembe a neve :thinking:
Estée Lauder Double Wear
Vichy Dermablend 3D
Most egyenlore ennyi jutott eszembe. Szerintem az alapozó használata nem egeszséges. Nem tud rendesen lélegezni az arcbőr. És persze az sem mindegy milyen összetevőket tartalmaz…

Az összetevőkre én is nagy gondot fordítok. Szerencsére hatalmas a választék és szuper termékek vannak a piacon. Én még nem tapasztaltam állapotromlást a bőrömön, egyedül MAC termék után, de arról gyorsan le is szoktam, a többi terméket szereti a bőröm, de köszönöm a figyelmeztetést. Oda fogok figyelni a bőröm jelzéseire, és tervezek beiktatni pár “natúr” napokat az életembe:)

1 Likes

Az nagyon jó ötlet lenne! :slight_smile: Meghálálja majd a bőröd… :slight_smile:

1 Likes

Kb. 30-35 éve vásárolgatok nevesebb márkáktól arcápolási és sminktermékeket. Kezdetben nekem minden a csodával volt egyenértékű, ha valamit sikerült beszereznem a hőn áhított elegáns márkáktól, babusgattam a kiürült tégelyeket, tartókat, ereklyeként őriztem mindent, kritika nem érhette őket. Aztán az évek múlásával egyre kritikusabbá váltam, ahogy elérhetővé váltak különféle infók, és nemcsak a nagy marketingcsapda foglya voltam. Ha most visszanézek, és belegondolok, kb. egy autó árát szórtam el a haute couture márkák termékeire, és mégsem tudok kedvenc márkát mondani, vagy olyan márkanevet, amelytől bármit bármikor megvennék, szomorú vagyok. Néhány példa a csalódásra, a Lancome krémek és szérumok, Guerlain túlillatosított sminkcuccai, a Clinique-től szinte minden, az Estée Lauder szérumok, Elizabeth Arden szérum, Bobbi Brown-tól sokminden, MAC, Marc Jacobs, és sorolhatnám. A Hourglass ikonikus mineral veilje sem vált be, de csalódtam már CoverFX, Bareminerals és Jane Iredale termékekben is (vagy csak rosszul választok). Sisley sem lett kedvenc, és Shiseido sem. Drogériás márkák terén is sok-sok csalódás ért, a legnagyobb a L’Oréal volt számomra (és valamennyi csatolt márkája), ahol volt alkalmam dolgozni is egy ideig. Mostanában nézegettem Huda Beauty és Charlotte Tilbury termékeit, volt valami akció CultBeauty-n, de az összetevőik alapján kizárt a vásárlás. Tarte-ot sem vettem még (csak egy pirosítót), és túlhájpoltnak gondolom. Chanel rúzsban még nem csalódtam, Lancome-nak egyes spiráljait szeretem, YSL-ét is, de neki a rúzsai például nem váltak be. Egy szó, mint száz, a márkanév önmagában nem garancia sajnos.

4 Likes

Huszonévesen a közelébe se mentem az Estée Laudernek, mondván, hogy ez idősebbeknek való márka, most ez a fő-kedvencem. Ami az életérzésével varázsol el, az a Guerlain és ha drogériából kéne válasszak, akkor a Catrice-t írnám, mint meglepetés-márka. Nem ez a kedvencem, de itt szívesen bogarászom. Azok közül, amik itthon nem érhetők el, csak online, nem tudok egyet sem, mert ritkán kerül a kezembe így kence-fice (max, ha másodkézből veszek).

Ugyanígy voltam az Estee Lauderrel, szerintem egyszerűen rossz volt a marketingjük. Gondolom, nem véletlenül jelentek meg az utóbbi években a fiatalabb modellek, rájöttek. Pedig - véleményem szerint - sokkal erősebb márka, mint például a MAC (stabilabb, általánosságban jobb minőséggel), mégis teljesen más a vásárló közönségük még mindig.

1 Likes

“Huszonévesen a közelébe se mentem az Estée Laudernek, mondván, hogy ez idősebbeknek való márka, most ez a fő-kedvencem.”
Akkor végül is igazad volt, nem? :smiley:
Bocs nem trollkodni akarok, csak emlékszem, egyszer kitárgyaltuk, hogy mindketten betöltöttük már a 40-et. :blush:

Amúgy ez érdekes, a húszas éveim elején még nem is gondoltam volna, hogy a negyvenesek tulajdonképpen még fiatalok. Bezzeg mióta én is az vagyok, a 40 az új 30 a jelmondatom. :grinning::rofl::rofl:

Egyébként én 30 évesen vettem az első (és egyben utolsó) Estée Lauder rúzsomat.

1 Likes

:grin: Hát az idősebbet 50-60-ra értettem akkor, bár most is idősebb vagyok a 20-as éveimnél, tényleg. Pontosabban januárban töltöm a 43-at. :partying_face:
Emlékszem úgy fogott meg a márka, hogy kínomban mentem hozzájuk alapozót venni, mert nem volt időm és idegem ezzel foglalkozni kisbaba mellett és az esküvőmre készültem. Az ominózus DW Light lett a nyerő és innen nem volt megállás, kíváncsi lettem és mindent ki akartam próbálni, ami megtetszett (persze anyagi határaim voltak és vannak).

1 Likes

Nálam is van minden vegyesen : Smink: Tarte, Juvias Place, ABH, Too Faced, Becca , Guerlaintől a gyöngyök és 1-2 bronzosító, Marc jacobs, bronzer és coconutprimer, folyékony highlighter .
Ecsetek: artis , Marc Jacobs, Sigma, It cosmetic, de van Zoeva, Tarte is.
Bőrápolás: clinique-től Paulas Choice-ig szinte minden, próbálkozom ,mert nagyon érzékeny bőröm van + egy ritkább fajta neurodermitissel is küzdök . Most a Koreai vonallal szemezek ,a napvédő eddig bejött.

2 Likes

Ha ki kéne választanom a legjobbat, akkor az talán a Bobbi Brown. Esetleg Loreál Paris vagy Esteé Lauder.

1 Likes

Na ez egy elég régi téma, azóta sokat változott a sminkek iránti ‘vonzódásom’ .
Már egyáltalán nem vonzanak a drogériás sminkek, úgy érzem szintet léptem felettük. :confused: :frowning:

Márkák,amik most nagyon vonzanak és meg akarom szerezni őket (minél többet mindegyikből) :

•ABH : tőletek ismertem meg és nagyon szimpatikus lett számomra, de még csak 1db rúzsom van belőle, de sebaj majd alakul. :star_struck:

•Hourglass : ez a márka vonz a legjobban, szintén tőletek és világsztároktól ismertem meg. Több darabot is venni akarok majd. :heart_eyes:

•Chanel : szokásos, ez mindig is vonzani fog, igazából én gyüjtöm nem pedig használom,de talán ez a márka van a legközelebb hozzám. :star_struck:

•Dior : Hasonló a Chanelhoz,nagyon szimpatikus.

•Kylie : Nagyon szeretnék minél többet megszerezni belőle, nekem nagyon szimpatikus és vonzó amiért nehezen kapható. (Amerikai)

•HudaBeauty : Használatra csak ezt használnám maximális minőség, nagyon jó termékek, szintén kedvenc. Nem birnám ki, hogy ne használjam!

•Estée Lauder : Ez a márka azért nagyon szimpatikus és vonzó számomra, mert szerintem ez az ‘idősebb’ Nők márkája. Kifejezetten a tehetősebb, csinos nők szokták használni ezért nekem nagyon tetszik, minőségben sem rossz. Sok van nekem.

Más smink nem nyeri el az érdeklődésem, csak ezek a márkák más nem is tetszik igazán.

Nem vagyok beteg, de én vonzodom a szép sminkekhez és nagyon jó lesz a kedvem, ha megkapok egy szép darabot, szerintem ezzel mindannyian így vagyunk! :slight_smile:

Más hirtelen nem jut eszembe, nekem ezek a legfontosabbak, kivancsi vagyok arra is, hogy ti hogyan gondoljátok? :slight_smile: :smiling_face_with_three_hearts:

4 Likes

Hát igen. Bár nagyon tetszenek az élénk színek és egy hete még kacérkodtam a gondolattal, hogy beruházok egy Anastasia Beverly Hills palettára, de sajnos be kell, hogy lássam, hogy az én koromban a harsány és erős színek már tényleg nem állnak jól. És nem azért, mert minden szakértő ezt mondja, hanem azért, mert én is így gondolom.
Talán tényleg ezért is nevezik a Chanel-t, az EL-t, stb. az idősebb nők márkájának, hiszen ezek a gyártók tényleg ezt a korosztályt célozzák meg. Az viszont szomorú, hogy az idősebb korosztályban nem mindenki tehetős, és bizony ezekért a termékekért mélyen a zsebbe kell nyúlni.
Persze lehetőségek mindig, mindenhol adódnak, csak a magamfajtáknak időt kell szánnia arra, hogy megkeresse őket. Rájuk is lehet találni, ha elég kompromisszum-készek vagyunk, hiszen ilyen esetekben nem áll rendelkezésünkre pl. a teljes színskála, amiből választhatunk, ezért azt kell eldöntenünk, hogy amihez hozzájuthatunk negyed-, vagy ötöd áron, az épp jól áll-e, viselhető-e számunkra.
Pl. az EL rúzsok iránti érdeklődésemet @Fiorentina –nak köszönhetem, ő szerettette meg velem őket.
Nekem is sokat számít a smink megjelenése, szeretek bennük gyönyörködni. Vannak darabok, amiket nem kimondottan fogyóeszközként vásárolok meg, hanem úgy tekintek rájuk, mint a gyűjteményem egy-egy darabjára.

1 Likes

Jaj de jó :slight_smile: Nekem is nagyon sokat változott, és sokat itt ismertem meg. A külső számomra is nagyon vonzó, de egyelőre nem engedem meg magamnak csak ezért, fontosabb, hogy praktikus legyen. Amik most nagyon tetszenek:

  • ABH: nagyon szimpik a termékek, egyelőre még csak vágyakozom utánuk, de ami késik, nem múlik. :slight_smile:

  • HudaBeauty: The new nude palettájuk az, amit biztosan beszerzek EGYSZER :smiley:

  • Becca: Az Under Eye Correctorral megvette a szívemet.

  • Kat von D: Életem rúzsa nekik köszönhető.

  • Juvia’s Place: 2 palettát vettem tőlük, az egyiket el akartam adni, de egyre inkább fontolgatom, hogy mégis megtartsam. Extrém pigmentált, óvatosnak kell lenni. Szerelem :slight_smile:

  • Colourpop: A februári free shipping alkalmával hívtátok rá fel a figyelmem, egy palettát és egy folyékony rúzst vettem tőlük. Legközelebb egy saját palettát szeretnék összetenni, nagyon jó a minősége, könnyen lehet vele dolgozni, és ugyan jó lenne felhalmozni a sok szép palettát, de inkább csak azokat a színeket szeretném amik igazán az enyéim. :slight_smile: A folyékony rúzs is zseniális,lesz még társa.

  • Kell a púder!: Nagyon szívesen támogatnám, de még sosem jutottam el hozzájuk, és mindenképp személyesen szeretnék tőlük vásárolni. Több kiszemeltem is van.

  • Annabelle Minerals: régen kinéztem az alapozómat tőlük, csak a mostani nem akar elfogyni…

  • Nabla: A Secret palettára fáj a fogam egy ideje. :smiley: A többi paletta is nagyon szép, de én már ezzel megelégednék. Még a rúzsok is nagyon tetszenek.
    Azt hiszem a drogériákból én is kinőttem. Bár még főleg drogériás cuccaim vannak, és lesznek is bőven, de a szívemet már nem ők dobogtatják meg.
    Az általad említett Chanel, Dior, Estée Lauder számomra még távoli, bár az eleganciájuk, fennköltségük nagyon vonzó. Biztosan eljön majd az ideje.
    Már nem a szerzés az elsődleges, hanem a minőségi gyűjtemény. Így nem bánom, hogy milyen árkategóriájú termékeim vannak, idővel úgyis alakul. Alig várom, ez az átalakulás annyira izgalmas!

Időközben még kiegészítettem a listát, lehet hogy szép lassan növekedni fog még a sor, ahogy eszembe jutnak a dolgok.

5 Likes

Én nem is tudom momentán, tudnék-e kedvenc márkát mondani. Sok márkától vannak kiemelkedő dolgaim, amiket napi/heti szinten örömmel használok.

Sminkalap - Bioderma Sébium, vagy Bourjois anti-fatigue alapokat váltogatom, mindkettőt szeretem.

Alapozó, BB, CC - Estée L. DW vagy MAC Sculpt, Holika holika és Pupa BB, Bourjois CC amik legjobban beváltak, por alapú pedig Annabelle Minerals.

Púder - Annabelle Minerals Pretty glow a kedvencek kedvence

Szemhéj - MAC Paint pot, RdLY alapok, palettáról pedig…huhh…Urban Decay, Nabla, Too Faced

Spirál - Essence You Better work, MAC False lash effect, Lovely Pump it up, de tuti van ami nem ugrott be hirtelen

Korrektor - NYX HD Photogenic, Annabelle Minerals

Kontúr - Becca (@Amadea -tól), NYX, Catrice

Highlighter - MAC, Becca (@Amadea -tól)

Pirosító - MAC, NYX, Becca (szintén :slight_smile: ), Annabelle Minerals

Tus - Essence

Rúzs - MAC, Essence (csak a This is me vonal), NYX és Lovely ha folyékony rúzsról van szó, Estée L.

MAC Fix+ állandó társam évek óta.
Szóval van szórás rendesen. Drogériás márkákban az alap dolgok közül a spirál és tus ami nagyon jók, de pl. dekorsminkben nem a legerősebbek, a tartósság miatt (kivéve This is me rúzs vonal)
Chanel és Dior sminkem nincs, nem tudom lesz-e, mert nem tudom tud-e annyival többet. Csak nézegetésre, pakolgatásra meg sajnálom a pénzt sminkcucc esetén.

3 Likes

Amit senki sem említett még, és nekem az utóbbi időben mindhárom termékük, amim van, befutó lett: az az IsaDora.
Van tőlük egy bronzerem, egy fényes finishű ajakrúzsom, amiből tervezek újabb árnyalatokat is venni, mert számomra tökéletes, illetve egy kontúrpalettám van még, amivel ugyancsak nagyon elégedett vagyok.

4 Likes

Nekem az abszolút favorit a Lime Crime, zseniálisak a szemfestékeik és a rúzsaik is. A Kat von D minden eddig próbált terméke szintén ötösre vizsgázott.
Nagyon szeretem a ColourPop-ot is.
Az ABH Subculture palettája szintén kedvenc lett. Remélem a Nabla is így jár nemsokára.
Drogériából a Rimmel és az utóbbi időben a Maybelline a befutó a Bourjois mellett.
Ami csalódás az a L’Oreal és a Max Factor.
A Catrice és az Essence limitált kollekciói izgalmasak. A Trend it up ár érték arányban igen kimagasló.
A Kell a púder ecsetei eddig nekem a legjobbak.

6 Likes

@Bella te elégedett vagy a Chanel márkával? Én eddig csak 2 pirosítót próbáltam tőlük de szerintem botrányosan rosszak. Szerencsére nem teljes áron vettem, mert a fejemet a falba verném :sweat_smile::see_no_evil:

2 Likes

Most újra elgondolkodtam a kérdésen, és mióta először leírtam a kedvenc márkáimat, azóta több terméket is kipróbáltam és kicsit változott a véleményem. Nem tudnék egy konkrét márkát írni, de termék kategóriánként megvannak a kedvencek.

Paletták között abszolút kedvenc a minősége miatt Jeffree Star. Rajtam a legdrágább márkák szemfestékei is képesek csíkokba gyűlni, nap végére erősen megkopni, vagy egyszerűen eltűnni. A JSC szemfestékeit este ugyanúgy mosom le, ahogy reggel felraktam. Nincs csík, kopás, egyszerűen tökéletesek.
Imádom a Juvia’s Place palettákat de rajtam azok is csíkosak és kopottak lesznek estére. Jeffree Star nem. Egyelőre az Alien és a Blue Blood palettákkal rendelkezem.

Másik nagy kedvenc még a Nabla. Paletták is, monók is. Nagyon különleges színeket dobnak piacra, imádom.

Rúzsok között egyértelműen nálam a Mac és a KAP a favorit márkák. A Mac főleg a hatalmas szín és finish választéka miatt. Kedvenc formulám a Satin és Matte.

Alapozó: EL Double Wear és Annabelle Minerals poralapozó.

Egyéb arcra valók: nagyon szeretem a Too Faced arcpalettát, szuper a Juvia’s Place pirosítópaletta, de a Trend it up pirosítókat is nagyon szívesen használom.
Bronzosítók között talán a két Hourglass a nagy kedvencem. Szépek a színei, nagyon könnyű eldolgozni, gyönyörű a csomagolás.

Drogériás szinten én is nagyon szeretem az Essence és Catrice limitált kollekcióit. A Trend it up továbbra is nagy kedvenc, szívesen kísérletezgetek a termékeikkel. Nagyon szeretem a rúzsait, de szuper pl a szemöldökpor is.

Szempillaspirálból egyértelműen az Essence nálam a legjobb.

4 Likes