Karácsonyi jótékonykodás

Csak kettővel, de ha egyet viszel az is sokat segít szerintem az ügy érdekében. A Westend üzletben szerencsére nem akartak semmire sem rábeszélni de ha már ott voltam vettem a kenderes kézkrémből mert amúgy is ki akartam próbálni. Egyébként bejött egy férfi DMes szatyorral a kezében szóval gondolom épp akkor vett betétet , odaadta az egyik eladónak és ment tovább. Tök rendes volt tőle

3 Likes

Nem láttad, van már a Vanilla pumpkin termékcsalád?

Igen már ki van téve kb a bejáratnál

1 Likes

Köszi! A Decathlonban voltam a Nyugatinál, beszaladtam mellette a DM-be (végül Libresse/Allways/o.b vonalon maradtam, mert a Jessát nem ismerem), aztán át a Westendbe. Én nem kaptam mintát, bár az arcápolási vonaluk annyira egyébként sem győzött meg, úgyhogy mindegy is.
De kézkrémet vettem, azt imádom! A tusfürdőt is, de abból még van tavalyról, azzal megvárok egy akciót. :grinning:

1 Likes

Valaki Instagramon is felháborodott egy kicsit a poszt alatt, hogy mi az, hogy kelyhet meg mosható betétet nem lehet adományozni, és hogy igazán nem nagy dolog megváltoztatni a szokásainkat, én meg odaírtam neki, hogy bocs, de ez baromira nem a szokásokról szól…Adott esetben folyóvíz sem feltétlenül van bekötve a rászorulóknál, nemhogy mosógép és társai. Ne akarjuk már, hogy a legrosszabb helyzetben levők is azonnal tökéletesen éljék az életüket, amikor még az alapvető dolgaik sincsenek meg. Plusz míg egy eldobható betétet kivétel nélkül mindenki tud használni, addig egy kelyhet nagyon nem biztos…még a tampon is necces, sok helyen azt sem gyűjtenek, mert nem tudják egyszerűen higiénikusan használni.

8 Likes

Hű, nem igazán tudok hozzászólni az elmúlt néhány bejegyzéshez, viszont: szívesen beszállok olyan kezdeményezésbe, ami nem használt sminktermékeket gyűjt.
Másrészt, egy picit ehhez kapcsolódóan mesélnék. Tényleg nehéz kitalálni, hogy az aki megszólít minket az utcán, mihez kezd a tőlünk kapott pénzzel. Viszont tudom azt, hogy a kórházunkban dolgozó nővérek mennyire örülnek annak néhány használt, de jó állapotú ruhának, amit időnként beviszek. Most nem azt mondom, hogy mindenki rohanjon be a kórházba ruhás zsákokkal. Csak azt szerettem volna mondani, hogy nem feltétlenül kell messzire küldeni egy olyan csomagot, aminek nem tudjuk mi lesz a végső sorsa. Lehet elég a közelben szétnézni, ha segíteni szeretnénk. :innocent:

4 Likes

Pontosan így gondolom én is. És azért is “jobb” közvetlenül adni, mert így biztosan senki nem veszi le a maga jutalékát. Egyszer olvastam, hogy a Vörös Kereszt 100 forintból mennyit juttat el ténylegesen a rászorulóknak. Döbbenetesen keveset, ha jól emlékszem, tizenvalahány forint volt… Soha többé nem adományoztam ilyen szervezeteknek onnantól kezdve, csakis közvetlenül. Sajnos annyi beteg kisgyerek és rászoruló állatka van (mindig nekik adok, mert e két csoport nem tud önmagáért tenni, ki vannak szolgáltatva a felnőtt embereknek), könnyű megtalálni őket közvetlenül, ha valaki segíteni szeretne.

5 Likes

Én is ezt vallom, csak közvetlenül adok. Egyedüli kivétel az, amikor az adóm 1%-át kell felajánlani, de ott is inkább mindig valami kisebb cica- vagy kutyamentőknek adakozom, mert ott biztosan jó helyen lesz a pénz, bármire is használják fel.

4 Likes

A családban az 1% nálunk is egy állatmentő alapítványnak megy mindenki részéről, de őket személyesen ismerjük, tudjuk, hogy tényleg mindent az állatokra fordítanak.

1 Likes

Az 1%-ot korábban mindig az Őrzők Alapítványnak adtuk, sajnos saját tapasztalatból tudtuk, hogy jó helyre került az összeg. Mióta a fiúk iskolába járnak, azóta pedig az általános iskola alapítványának.

1 Likes

Jaj, de jó, hogy valaki egyetért velem. :blush:

Tegnap voltam a Westendben, beugrottam a TBS-be mintát kunyerálni - ennek azért van jelentősége, mert így össze tudom hasonlítani az adománygyűjtő helyszíneket. Ha ez senkit nem érdekel, akkor stop reading now. Szép nagy barna kosár elhelyezve a pultnál, fölötte a tábla ugyanazzal a képpel amivel az eseményt promózták, 1 másodperc alatt észrevehető kintről. A kosár ottlétemkor tele volt.
A saját adományomat (Libresse-Always-t akartam venni, de az Auchanban le volt árazva az a típusú bella, ami teljes áron csak kicsit olcsóbb az előbbieknél, és vettem otthonra is mert megtetszett) ma adtam le Szegeden zárás előtt kb. egy órával. Beálltam a bolt elé, nézem, hogy hol van a gyüjtőhely, nem látok semmit. Mondom tök jó, mehetek be magyarázni mit akarok. Aztán megláttam a kosarat, itt nem a bolt végébe tették, hanem hozzá volt csapva egy olyan kis “szigethez” amire a promózott cuccokat rakják, csupán két lépésre a bejárattól, mondhatni férfibarát elhelyezés (nőket ritkán zavar ha kozmetikumok közt kell sétálni, ha valakit meg a betétpakolás zavar, azt inkább kintről minél kevésbé látható helyen csinálná - gondolom én, aztán ki tudja…). DE: a tábla szemben volt az egyik fallal, amit a bevásárlóközpontból csak egy bizonyos szögből lehet látni, én pl. nem vettem észre, csak tudtam mit keresek és a kosarat kiszúrtam. Vevő is volt meg úgy tűnt minden eladó el volt foglalva, úgyhogy csak beslisszoltam (igen, bunkó vagyok, nem köszöntem) és kiraktam a csomagokat, mikor végeztem odafordult hozzám az addig pakoló eladólány, hogy segíthet-e. A tegnapi szerzeményt nem volt még időm kipróbálni, rámutattam a kosárra, mondtam, hogy ezért jöttem, ő bólintott, köszöntem, és leléptem. Persze nem tudni hányszor telt meg előtte, de a kosárnak itt-ott lehetett látni az alját.

Ha engem kérdeztek, nem maxolták ki a lehetőségeket. Ilyen témában nyilván kellemetlen mindenkinek ha megkérdezik akar-e adományozni, de ha nem írjátok ki ide nem is tudtam volna. Az, hogy maga a gyűjtőhely feltűnő legyen nyilván alap, aki már megtesz annyit, hogy több csomag női intimhygiéniás termékkel sétál be egy kozmetikumokat árusító boltba annak nem segítség ha a dolog diszkréten belesimul a designba. Arról nem is beszélve, hogy talán, de csak talán, olyanok is adnának akik nem tudtak az akcióról.

Nem vagyok marketinges, de a cégek ritkán csinálnak bármit is 100% szívjóságból mindenféle eladási szándék nélkül, vagyis az, hogy diszkréten letehesd az adományt miközben úgy tűnik senki se vette észre, hogy ott vagy, túl szépen hangzik ahhoz, hogy szándékos legyen. Termékmintát én sem kaptam. Mivel nem vagyok TBS fan - és korábban csak egy valamit vettem tőlük de azt is megbántam - ez nem fájó pont (mondjuk hazudnék, ha azt mondanám, hogy zokon vettem volna ha hozzám vágnak ezt-azt).

3 Likes

Azta:D. Durva ez amit mesélsz, egy férfi betétet vett jótékonykodásból :D. Elismerésem! Nagyon nagy dicséret illeti.
Az én párom, szerintem kicsit irtózik már akkor, mikor neki kell megvenni :D. Szerintem semmi ciki nincs benne :sweat_smile:.

3 Likes

Lehet, hogy a felesege kuldte oda, mert pl. eppen nem tudott sajat maga menni kisbaba vagy nagy pocak miatt.

2 Likes

Régebben én is utáltam, és még most se szeretek (volt egy cikk arról, amit nem tudok pontosan idézni, de kb, az volt, hogy ‘a biztonsági őr ott áll, és nézi, ahogy tampont veszek’. Mondjuk néha elszalad velem a ló (nem takarom le a bevásárló kosárban, nem várok arra, hogy ne legyen ott senki meg hasonlók) és akkor már minden mindegy alapon olyanokra vetemedem mint egy csomag betéttel integetni a közeledő anyukámnak nem törődve azzal látja-e valaki.

3 Likes

Egyébként ez a férfi nem jött be a kasszához ahol a gyűjtőkosár volt, hanem az eladó kezébe nyomta a a szatyrot, mondjuk meg tudom érteni, ha kicsit kellemetlenül érezte magát főleg hogy nem akart vásárolni sem, mert rögtön ment is tovább.
@Montelino Ha a felesége is küldte oda, én örömmel láttam, hogy bevállalta.

2 Likes

Ha nincs ez a kampány meg ez a fórum, akkor én nem is értesültem volna erről a problémáról, szóval én annyira nem haragszom arra, hogy akár bújtatottan értékesítési szándék is van a dologban, hiszen az eladóknak ez a dolga végülis, persze jobban kimaxolhatták volna a kampányt, de sajnos kívülről nem látjuk, hogy pontosan hogyan készültek rá és azon kívül, hogy adományt gyűjtsön milyen egyéb célokat szolgált vagy csak CSR/PR fogás volt az egész.

1 Likes

Ja és én nem is számítottam rá, hogy adnak mintákat és végülis a belinkelt oldalon sem írták hogy adni fognak, szóval sajnálom, ha valakit emiatt kicsit csalódás ért

Jaja, én is erre céloztam, engem se zavar, ha el akarnak adni valamit, mert nyilván, sőt ugye mi azért vagyunk itt eleve, mert keressük, hol csábulunk el. A túl szép rész erre vonatkozott, hogy ha már emberek mennek be akkor legalább egy QR kódot kiosztanak köszönöm üzivel vagy termékinfóval, csinálunk ilyet legközelebb is vagy nekünk minden nő fontos üzenettel, amitől a potenciális vevő érzi, hogy a része volt valaminek, nem csak bedobott pár betétet egy kosárba. (100% jótékonyság szempontból ez lényegtelen ugye, de ha valaki gondolkodik a vásárláson azt átbillentheti.) Öhh szerintem értitek mire gondolok… úgy eladni, hogy közben nem úgy eladni, mint az Állítsátok meg Terézanyut!-ban, hogy “Kell?”

5 Likes

Ha jól emlékszem írták a kampány oldalán, hogy karácsonyra is terveznek valami hasonló akciót. Remélem azt jobban megszervezik.

2 Likes

Kíváncsi vagyok mi lesz az…

1 Likes