Karácsonyi jótékonykodás

Hát igen, ha már gyerekek vannak akkor más a dolog. :slight_smile:

Hát azért függőség és függőség között is van különbség, mármint a sminkvásárlásba (remélhetőleg :grin::grin:) nem lehet belehalni. A mértéktelen alkohol, drog pedig konkrétan egészséget és életét veszélyeztet, ezért nem örülök, ha azt vesz a pénzemen. Lehet hogy van egy jó napja mert bepiálva nem érzi hogy fázik vagy hogy kilátástalan az élet, de elcsapja egy busz. Ez mindig eszembe jut ha pénzt kér egy olyan ember akin látom hogy eleve nem józan :frowning:

Nem csak részeg hajléktalanok vannak, általában tőlem azok kérnek akik nincsenek berúgva.
Ezért mindig adok, de aztán kitudja mire költi, engem az már nem zavar. Aki folyamatosan iszik annak nem olyan vészes,ha megiszik egy üvegbort, minél többször iszik valaki annál nehezebben rúg be annyira,hogy ne tudja hol van
Ezért mondtam,hogy nem valószínű

Én segítek,ha tudok és nekem ez a lényeg,mert magamban érzem,hogy jól cselekedtem :slight_smile::innocent:

1 Likes

Mosható betéttel kapcsolatosan: szerintem közel nem olyan környezetkímélő, mint gondolnánk. Ahhoz, hogy az a betét valóban tiszta legyen, nem elég 40 fokon mosni. 90 fokon kellene mosni, ami nagyon sok vizet, energiát pazarol, nem is beszélve arról, hogy a használt betétet nyilvánvalóan a nap végén ki kell mosni, mert mégis hol tárolna az ember (és miért) véres alsóneműt… Tehát naponta egy 90 fokos mosás a 3 betétnek. A gép megy minimum 90 percet (rövidebb 90 fokos programot még nem láttam), elhasznál vagy 15 liter vizet (mivel nem az első vizet melegíti a gép, hanem a másodikat), illetve a 90 fok sem biztos, hogy elég, tehát kell hozzá a Sanytol speciális fertőtlenítő mosószere.
(Ez már egyéni dolog, de nem mosnám szívesen a véres betétet abban a gépben, amiben a selyem blúzaimat is mosom. Ahogyan hányást sem mosok gépben.)

5 Likes

Intimkehely… Én fél éve használok, előtte @BlackXentric - től kérdezősködtem, nagyon bizonytalan voltam. Ráadásul tényleg drága is, és mi van, ha mégsem jön be? Nem mondom, hogy a legtökéletesebb intimkelyhem van (másikat még nem próbáltam), de életem egyik legjobb döntése volt. Ennyire higienikus még nem volt a menstruációm. Először tényleg végig gondolja az ember, hogy te jó ég, a vérem… De kevésbé undorító, mint a betét vagy a tampon. Egyrészt semmi szaga nincs! Másrészt nem rohad bele egy műanyag darabba órákon keresztül, azért ez nem túl higienikus… A kehelybe vákuum zárja le a külvilágtól, levegő híján nem kezd el megalvadni. Ami ki akar jönni, jöjjön ki. Persze, és a tampon? Az is bent van 6-8 órákat, és eszméletlen szaga tud lenni. Nem érzem magam kehellyel napközben büdösnek, semmi más szagom nincs, mint egy átlagos napon, és teljesen komfortos. Cserénél sem találkozom egy büdös műanyagdarabbal… Nálam egy negatívum van, hogy bizony van hogy olyan erős első nap a menzeszem, hogy napközben üríteni kell. Szerencsére van a melóban egy külön csapos wc, de azért ez nem mindenkinek adott. Viszont jó választással (megfelelő nagyságú) ez is kiküszöbölhető. Én is ájulós vagyok, de ennél még nem lettem rosszul soha. Tényleg nagyon pozitív, én azt mondom nem kell félni tőle, mégha furcsa is. Ez az én meglátásom, de a térítés nekem sem asztalom. Csak a vélemény kifejezés, de az erősen :smiley:
Mosható betét: ez is van egy pár darab, bár inkább kiegészítésnek, tisztaságinak, lazább éjszakákra vettem. Gyerekkoromban nagyon erős volt a vérzésem, extra méretű betétek ide vagy oda, én bizony gyakran összevéreztem mindent, amit csak lehet. Azt hiszem ennek köszönhető, hogy egyáltalán nem zavar a betét mosása, sokszor kellett lepedővel, bugyival, nadrággal is megtegyem. Bármilyen furcsa is, de nem kell 90 fokon mosni, sőt szerintem nem is szabad. Amiket én vettem 30 fokot írtak rájuk. A vér ugyebár hideg vízzel áztatható ki, én igyekszem ezt nem elhúzni, mert később csak kellemetlenebb, és persze a férjem sem akarom, hogy érezze, lássa, stb. Ezután szappan, és sokszor ennyi elég is. Egy néhány használat után vagy menzesz végén dobom be egybe, mindenféle fehérneművel együtt mosni. Én semmit nem mosok már 60 fokon sem, nincs rá szükség, a ruhának sem jó. De nem hiszem, hogy egy teljes menstruációt végigtolnék velük, ahhoz azért sok macera.
Hajléktalanok, ha már szóba jöttek. Természetesen mindenki azt mondja, kajára gyűjt, de Budapesten akár 10-15 ezret is összeszednek egy nap (hallottam, mérget ne vegyetek rá), amit aztán éjszaka kivernek belőlük… Én nem tudom, bírnám-e pia nélkül. Azt gondolom, hogy ezzel nem feltétlenül a halálos ítéletét írom alá. Mindenki saját maga felel az életéért… És lehet, nem azért dobja el a neki vásárolt perecet, mert bunkó (nyilván azért is), hanem mert inkább zoknit szeretne venni belőle. Vagy tésztát, lisztet, fűszert… Mondom, találkoztam már ilyen esettel. Nem mindig segítünk a péksütivel, ha naponta 100-an vesznek péksütit, de nem evett évek óta pörköltet, vagy nincs egy rendes melltartója… Én egyébként olyan szigorral megyek az utcán, hogy nem nagyon mernek leszólítani. Nem szoktam sokszor adni, csak ha nem kertel fél óráig előtte, értelmesen beszél, stb. Azt utálom, ha az időmet rabolják.

4 Likes

Úristen, mostanában milyen hosszan írok!

2 Likes

Véres betétek, intim kelyhek, tamponok, részeg hajlektalanok, csaló hajléktalanok

KM Karácsonyi jótékonysági csoport
Vegem :rofl:

(Csakegypoén)

10 Likes

En nem szeretnek egy veres betettel a taskamban rohangalni, es azert a moshatot is csereli gondolom mindenki tobbszor naponta.
A 30 fokos mosas nem igazan fertotlenit, gondolom hasznalsz valami fertotlenito adalekot.
“A sajat testevel persze mindenki azt tesz amit akar”.

Itt kint eleg sok penzt osszeszednek a hajlektalanok (van amelyik nem is az, csak igy szerez penzt). Egyszer nagyon unalmas napom volt, kiszamoltam, hogy kb. 20 nap alatt osszeszedik egy hostel havi berleti dijat. Tehat ha 20 napig nem veri el amit kapott a kovetkezo honapra kifizeti belole a szallasat es mar nem hajlektalan. Be is jelentik a hostelekbe az embereket keresre, tehat lenne cime, vallalhatna munkat is. Ha van bejelentett cime es osztrak biztos kap segelyt, abbol megel. Nem is olyan hosszu az ut, hogy rendezze az eletet.
Amelyiket benan kihelyezik, attol elveszi valaki a penzt, most nem rajuk gondolok.

Ha otthon valaki szoszerint kenyerert sir, de a kurtos kalacs nem kell neki, az biztos nem ehes, szerintem.

2 Likes

Ez a nap megszólalása volt, imádom! :rofl::rofl::rofl:

1 Likes

Én is szakadok rajta! :rofl:

1 Likes

Nem, nem használok. Nem szükséges. A mosószappan elegendő.

Jááj! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

1 Likes

De nagyon jó poén! :grinning:

1 Likes

Ezen én is nagyot nevettem :rofl::rofl::rofl:.

1 Likes

Ez ilyen Grumpy cat-típusú topik lett itt a végén :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

1 Likes

Igeen, én is úgy éreztem :rofl:

1 Likes

Nem csak én vagyok ilyen éjjeli bagoly? :laughing:

1 Likes

Neeem, én is, mostanában sajnos elég gyakran.
Simsel játszok :rofl::owl::owl:

2 Likes

Én végül drogériásból vittem többet,de a gyűjtőhelyen volt mindenféle márka, cserébe kaptam mintákat a Drops of Youth termékcsalád arcmaszkjaiból meg az E-vitaminos arcmaszkjukból és mindegyikből 2-3-at szóval teszteléshez bőven elegendő.

3 Likes

Megkérdezhetem, hány csomaggal vittél?
Én kicsit félek bemenni az itteni body shopba mert a múltkor próbálgattak rám alapozót és végül nem vettem.
Holnap megyek Pestre lehet ott kéne adnom. :unamused: