Karácsonyi jótékonykodás

Szörnyű lehet! Nekem így is necces volt régen… Azokat se felejtsük ki, akiknek nagyon nagyon erős a menstruációjuk :/, na ők mit csinálhatnak.

Ezért írtam én is, hogy hiába a környezetvédelem, erre nem vagyok hajlandó. (Valamennyire bírom a vért, de na… van valami alsónemű direkt e célra, ha egyszer több fölösleges pénzem marad a bőrápolásból - ami prioritást élvez - arra talán befektetek legalább egy próba erejéig.) Az intimkehely adományozása jól hangzik, de nem akarok hipokrita lenni.

3 Likes

Nekem az intimkehely is bizarr :confounded::confounded: Talán majd a következő életemben :grin:

1 Likes

@anon46483502 Én még következő életemben sem használnám. :O. Most olvastam el mi is ez, na nekem nagy pánik lenne, ha nem tudnám kihúzni :/, meg nagyon érzékeny a bőröm.
Ezt nézzétek mit írnak egy honlapon róla, ez meg még durvább :thinking::
Ha nem jön be a kehely…
Ez megesik, de persze ekkor nem kell kidobni. Szimplán kifertőtlenítjük , aminek több módszere is van, majd tovább lehet adni, akár a zárt csoportunkban, ahol havonta megjelenik egy poszt – és meg kell mondanom, nagyon népszerű. Vagy, ha van rá lehetőség, akkor ismerősnek, családtagnak is tovább lehet adni. Tudom, maga a gondolat bizarr lehet sokak számára, de ne feledjük, hogy az orvosi műszereket sem dobják ki, azokat is fertőtlenítik. A kehellyel is így van. Teljes biztonsággal használható utána.

Kehely… pf. Ne mar! Tovabbadni… egyre jobb lesz. Valahogy vedjek mar mashogyan a termeszetet. Ugy gondolom, hogy amitol a szervezet megszabadulna, attol engedni kell szabadulni, nem tartogatni, gyujtogetni.
A sajat testevel persze mindenki azt tesz amit akar, tolem mosogathat beteteket is ha tul sok a szabadideje. Tobb viz elmegy egy mosas soran, mint amennyit pl. betetre koltene, es lehet a gepet fertotleniteni a mosas utan azonnal (legalabbis veres dolgok utan kellene), megegy mosasnyi viz. En egy ferfiembert se strapalnek veres betetek latvanyaval es gondolom azt is naponta tobbet hasznal az illeto, majd a kovetkezo mosasig rakosgatja. Ilyesmire majd akkor adom a fejem ha elkezdtem magam szovogetni a ruhaimat, miutan elgurult… .
Szemely szerint en nem vagyok tamponparti, felek a trombozistol es a nogyogyaszok szerint se a legjobb megoldas, betetet akarhanyszor cserelhet az ember, nyilvan nem csak napi 2x fogja. Bizonyos sportok eseten elengedhetetlen ezt elfogadom es van akinek az kenyelmes.

Karacsonyi jotekonykodas iden nem tudom hogy lesz. Idonkent elmegy a kedvem az egesztol. Probaltam idonkent celzottan (a szervezetekben nem bizom mar). Pl. a Nyugati mellett “csak egy kis kenyeret” kiabalt egy 45-50-es no. Gondoltam veszek neki egy kurtos kalacsot, vettem is. Nekiadtam. Lerakta maga melle, aztan nem is erdekelte (12 percig alltam sorba erte). Gondolom inkabb penzt szeretett volna piara. Ez tavasszal volt.

4 Likes

Ohh fúj. Bocsánat de ez kikívánkozott. Én elhiszem hogy mindig kell valami forradalmi újítás, na de ez hogy gyűlik odabent a cucc … :nauseated_face::nauseated_face::nauseated_face: Na inkább nem is gondolom tovább.

Ilyen nekem is volt, de volt jó tapasztalatom is! Tegnapelőtt egy idősebb férfi odament férjemhez hogy tudna-e neki ebédre pénzt adni. Mondta hogy nincs kp nála, csak kártya, erre a pasi megkérdezte hogy akkor nem menne-e be a boltba kenyeret venni neki. Férjem bement persze, vett kenyeret, párizsit és egy csokit is a bácsinak :slight_smile: :slight_smile:

4 Likes

Jajj de aranyos a férjed :blush:.

1 Likes

Köszönjük :slight_smile: Nagyon jószívű :slight_smile:

1 Likes

Másfél éve intimkelyhet használok és nekem bejött. Zuhanyzáskor szoktam cserélni, olyankor ez két zuhany egy nap. Teljesen jól bevált nekem. Jelentem még mindig nem bűzlik a kelyhem és semmi baja. Rendesen kell tisztítani és ennyi az egész. Azt mondjuk én sem tudom elképzelni, hogy más után használjak egy kelyhet. Szerencsére van, illetve volt arra keretem, hogy vegyek magamnak és tudtam, hogy nem biztos, hogy tökéletes nekem és akkor kidobott pénz. Ezzel a tudattal együtt adtam ki érte a pénzt.
Azt azért megjegyezném, hogy a vér ami bent gyűlik nem áll neki alvadni, mert nem kap levegőt.
Nem akarok téríteni senkit, de nem olyan undi, mint sokan és használata előtt én is gondoltam. Egy betét vagy egy tampon legalább olyan undorító, sőt szerintem gusztustalanabb. A mosható betét viszont nekem nem szimpatikus, mindig is utáltam betétet használni, bár tampont is :smiley: Mennyit szenvedtem ezekkel az eszközökkel a kehely előtt te jó ég.

2 Likes

Jó hallani azért példát így első kézből, s bár nem vagyunk egyformák de innen is látszik hogy tényleg ahány ember annyi meglátás. Engem a hideg kiráz a gondolatra, de tény hogy a tamponcsere sem élmény. Szóval abban megegyezhetünk hogy maga ez a női szervezeti sajátosság úgy ahogy van szükséges rossz :laughing:

2 Likes

Kajára én is szívesen adok nekik, de a többségnek sajnos alkoholra kell. Volt, hogy mondtam neki, hogy veszek neki ennivalót, ugyanúgy csak kártya volt nálam, de az már nem kellett.

3 Likes

Igen, sajnos ez így van :frowning: Egyik barátnőm vett szendvicset egy hajléktalan kéregetőnek, a pasas meg hátha vágta vele (azaz utánavágta) amikor barátnőm hátat fordítva tovább indult. Ilyen is van :frowning:

1 Likes

Az a helyzet, hogy én a friss vér látványától ájultam már el, és az is a sajátom volt, úgyhogy nem kísérletezem.

A hajléktalanokkal kapcsolatban úgy vagyok, hogy ha egy összeget neki szántam, akkor engem utána már nem érdekel, hogy mire költi. Ha alkoholra, akkor arra. Nem biztos, hogy én azt az életet józanul kibírnám…

5 Likes

Ezen az utolsó mondaton már én is sokat gondolkodtam.

1 Likes

Teljes mértékben így gondolom én is!
Ha engem leállitanak hajléktalanok,sosem tudtam azt mondani,hogy nincs pénzem
(miközben tudtam,hogy tele a tárcám)
Mindig jó szívvel adok mindenkinek és nem érdekel,mire költi abban a szörnyű helyzetben…
Mindig adok, ha nekem nagyon kevés van,akkor is. Nem lenne szívem,nem adni :pleading_face:

4 Likes

Meg a szuleim mondtak, hogy az egyik szomszedos varosban mindig adtak egy hajlektalannak penzt (pedig akkor nekik se volt sok, sot) egyik napon tobbet voltak abban a varosban, talalkoztak vele megegyszer, eppen sik reszegen jott ki egy kocsmabol. Akkor mondtak, hogy elinni ok is eltudnak, ez olyan, mint a szemetbe dobott penz.
En ugy vagyok vele, hogy szepen berug, elesik, aztan megfagy (telen), amiatt, hogy az alkoholizmusat tamogattam, ezert azt nem tamogatom. Egy dorogosnak se adok drogra penzt. Fuggoseg mindketto.
Aki tenyleg raszorulo az barminek orul amit kap, az etelnek is.

1 Likes

Nekem is közel ez a meglátásom. Na meg sokan pont amiatt nem tudnak bejutni szállókra, vagy alkalmi munkát kapni, stb. mert állandóan piaszaguk van és/vagy nincsenek maguknál. Sok olyan szervezet van ahol segíteni próbálnak az utcán élőknek, de csak azoknak, akiken látják, hogy ki akarnak törni, próbálnak tenni és megőrizni emberségüket. Akik az utcán folyton isznak, folyton részegek, nekik még az a kicsi esélyük sincs, ami a józan, változást akaróknak megvan. De megértem hogy az ember ad pénzt is, én is adtam már, de sokszor jutott eszembe hogy inkább tovább ártottam neki azzal hogy “tovább itattam”. Sok baleset és haláleset is azért esik meg velük mert piásan mászkálnak az úttesten, lépnek le kocsik elé, vagy nem takaróznak be -10 fokban mert nem érzik hogy fáznak.
Egyszer egy hajléktalan a szemem előtt esett el és ömlött a fejéből a vér. Azért nem mert odamenni senki mert totál részeg volt. Mondta is a hentesbolt vezetője ami előtt történt (oda szaladtam be segítséget kérni…) hogy “ezzel mindig ez történik mert állandóan részeg”.

Szóval ezek miatt már nem szeretek pénzt adni, ne az én pénzemen jusson még több piához.

2 Likes

Van igazsag benne, sajnos.
Én úgy vagyok vele,hogy mindenkinek van egy függősége (nekünk a vásárlás) valamilyen szinten ez sem valami jó pl: a környezetre nézve,vagy az anyagi helyzetre nézve (vannak fontosabb dolgok is mint a smink, stb)
Mindenkinek van valami függősége…
Nem szólok bele,mire költi a pénzt amit adtam,azert adtam,hogy boldoggá tegyem és szép legyen a napja. Csak nem lesz baja egy felestől,legalabbis keves az esély rá szerintem.
Abban a kilátástalan szomorú helyzetben tényleg nagyon nehéz meglátni a fényt
Főleg a mai alberlet árak mellett,még az is alig él meg aki dolgozik…

2 Likes

Mondjuk hozzá kell tennem, hogy már nagyon ritkán adok csak úgy pénzt. Azóta vagyok ilyen “szívtelen”, mióta gyerekeim vannak. Mindig úgy érzem, tőlük adom oda. Meg akkor már inkább öreg nénitől virágot veszek, vagy Fedél nélkült.