Javaslatok a Krémmánia oldalhoz

Nem hinném, hogy neki vagy a hozzá hasonló “egyéneknek” 70 IQ-ja van, mert nem értékelt negatívan, hanem semlegeset adott, amit pont az ilyen esetek miatt vezettünk be és nem növeli a negatív értékeléseid számát, erről itt olvashatsz bővebben: http://blog.kremmania.hu/2019/01/semleges-ertekeles-piacteren-gyik.html

A foglalást pedig 3 napod van eldöntened (ez benne van a PSZÁF-ben is), hogy jóváhagyod-e vagy sem, mert a vevőtől sem lehet elvárni, hogy örökké várja a válaszodat. Ha úgy érzed, hogy nem leszel gépnél hosszabb ideig, akkor érdemes addig levenni KM-ről az eladó termékeidet inkább.
https://kremmania.hu/piacteraszf

Viszont ha már szóba jött - nagyon szépek kérünk titeket, hogy olvassátok el a házirendet és a GYIK-et, és csak akkor vegyétek igénybe az oldal eladó részleget, ha tényleg minden pontjával egyetértetek. :pray:

1 Likes

Én már azt látom, hogy nulla csillagot adott, tehát ergo “nem értékelt”, lehet, hogy javítva lett.

Nem lett javítva. Sokan sajnos negatívnak nézik a semlegeset. :frowning_face::cry:

1 Likes

Teljesen mindegy, ne értékeljen senki egy meg nem történt adásvételt, ahol nem lett elérhetőség cserélve, én se tettem. A foglalását nem fogadtam el. Az értékelése alapján a többi ember majd azt gondolja, hogy nem foglalkozom a vevőkkel.
Aki nem érti meg a termékleírást, az nekem nem vall értelmes emberre, bocs ha téged zavar a véleményem.
Ha holnap valakinél azt olvasom, hogy június 10 fog postázni, nem fogom 2 hétre rá vagy augusztusban lefoglalni, majd még az eladót hibáztatni, hogy nem jött létre az adásvétel.
Nincs igazán lelki erőm újra feltölteni mindent párhavonta (a dátumot szoktam átírni), itt inaktívvá tenni pedig tudtommal nem lehet anélkül, hogy törölnék mindent. Tényleg elkerülte a figyelmem, hogy a nem elfogadott foglalási szándék ezek szerint már adásvételnek számít.
Akkor majd mindent törlök és nem töltök többet fel.

Engem nem a véleményed zavar, csak nagyon nem szeretem, amikor ilyen csúnyán beszéltek egymásról. Tudom, hogy most dühös vagy, de ő tényleg nem értékelt negatívan és még undok sem volt, csak leírta az igazságot, azaz hogy nem jeleztél vissza, szerintem ebben nincs semmi valótlan, hiszen valóban nem hagytad jóvá és el sem utasítottad a vásárlási szándékát, pedig mailt is ment ki róla. Szerintem ilyen esetekben a legjobb, ha felveszed a termékedet leütővel a kapcsolatot, tisztázod vele, hogy valóban jó-e neki az, amit kiírtál; ha ehhez nem akarod jóváhagyni a vásárlását, akkor egyszerűen az üzenetek közt rákérdezel és ha nem reagál akkor visszautasítod. De persze le is veheted a termékeidet, ha nem vagy jelen aktívan KM-en.

3 Likes

Bár nem értek mindenben egyet azzal, ahogy az értékelés működik az oldalon, úgy gondolom az teljesen korrekt elvárás, hogy ha nem akarok valakivel üzletelni, akkor ténylegesen elutasítom a szándékát az e-mailben érkező linkre kattintva. Akkor a másik fél is értesül róla e-mailben, hogy el lett utasítva, le van zárva az ügy és nem fog ő sem feleslegesen várni.

3 Likes

Azért az elgondolkodtató, hogy egy hónapokkal későbbi időpontban leütni egy terméket mekkora intelligenciára vall? Mit gondolt, majd hazarepül a kedvéért? LOL
Az is tény, hogy kár támadási felületet adni ilyen fals hirdetésekkel, végső soron csak magával szúr ki az eladó…

1 Likes

“Azért az elgondolkodtató, hogy egy hónapokkal későbbi időpontban leütni egy terméket mekkora intelligenciára vall? Mit gondolt, majd hazarepül a kedvéért?”

Nem szólnék amúgy a vitához mert nincs hozzá alapom, és nem is akartam, de mint kívülálló vásárló-jelölt (nézelődő) meg kell jegyeznem, hogy amíg egy termék fent van, addig én azt elérhetőként értelmezem. Azaz ha valami “hónapokkal később” is fent van, én úgy értelmezem azért, mert még mindig hozzáférhető. Ami nem elérhető már, ne legyen fent. Sok termékemet leszedtem már mert aktualitását vesztette az adásvétel megoldhatósága.

6 Likes

Kicsit más téma, de hátha valaki tudja a lélektani hátterét, mert én nem értem. Miért értékel a másik fél “előre”, azaz amikor mondjuk én már átutaltam, ő elpostázta, de én még meg sem kaptam, nem is jeleztem vissza emiatt. És most pozitív értékelésre gondolok, olyanra, hogy minden rendben ment. Addig igen, rendben, de még koránt sem zárult le, nem vettem át, nem győződtem meg arról, hogy termék rendben stb. Nekem picit olyan érzésem van ettől, mintha a megelőlegezett ötcsillaggal szeretné bebiztosítani az eladó, hogy én is mindenképpen azt adjak neki a végén. Más adás-vételi felületen is volt ilyen tapasztalatom, és rosszul éreztem magamat, amikor le kellett pontozzam, mert zűr volt a termékkel, amikor meg megtettem, sértetten töröltette (nem KM).

Én még nem találkoztam ilyennel, de nem értem az okát. Én csak akkor értékelek, ha lezárult az adás vétel.

1 Likes

Èn már èrtèkeltem ìgy hogy nem èrkezett meg a vevőhöz a termèkem. Semmi hátsò szándèk nem volt bennem, azèrt adtam le korábban, mert az utalás megèrkezett időben, az adatcsere is gördülèkenyen ment. Az hogy a termèkkel volt valami, nem a vevő hibája, ha nem tudjuk megoldani ès kevesebb csillagot kapok, azèrt èn nem pontozom le őt.

1 Likes

Én is értékelek néha előre eladóként, hisz a vevő megtette a maga dolgát, időben ideért a pénz, felvette a kapcsolatot, minden gördülékeny ment részéről, akkor megérdemli az 5 csillagot. Ha valami probléma van a végén, postázással, vagy magával a termékkel kapcsolatban, akkor az valószínűleg az eladó sara, ergo attól a vevő még engem, mint eladót nyugodtan értékelhet kevesebbre.

Köszi a válaszokat. Már kezdem érteni a logikát, de én inkább mindig megvárom a végét akkor is, ha én adok el. Sosem lehet tudni, hogy valakinek - főleg akiket nem ismer az ember - utólag nem lesz-e valami mondvacsinált reklamációja, én meg már adtam neki ötcsillagot, amit nem tudok visszavonni.

3 Likes

Ha írsz a krémmániás lányoknak, ők törölni tudják az értékelésedet. De szerintem nem gyakori, hogy olyan eset álljon elő hogy töröltetni kelljen.

1 Likes

Én pontosan ezért szoktam le arról, hogy eladóként a vásárlót rögtön akkor értékeljem, amikor elpostáztam neki a terméket. Sokáig én is úgy voltam vele, hogy ha időben utalt, addig rendben volt minden, akkor az ő részéről mi más romolhatna el - aztán belefutottam az első olyan vásárlóba, aki a termék megérkezésekor olyasmire kérdezett értetlenkedve/kukacoskodva vissza, ami tisztán szerepelt a leírásban is. Szerencsére nekem nem lett belőle bajom, de láttam már épp elég olyan semleges vagy negatív értékelést, ami hasonló szituációt vázol (“de hiszen hiányzik belőle valami” válasz az eladótól: “a leírásban szerepelt, hogy hiányzik belőle” - olyan felületeken persze, ahol lehet válaszolni az értékelésre), hogy azóta inkább megvárom, amíg odaér a cucc… sajnos sosem biztos, hogy valaki, aki komplikáció nélkül korrektül viselkedik, ugyanígy fog egy esetleges komplikáció esetén is (vagy hogy tényleg elolvasta rendesen a leírást) :frowning:

2 Likes

Szerintem ez egy nagyon nehéz kérdés… Érthető, ha valaki viszonylag korán értékel (hiszen részéről véget ért az adás-vétel). Én nem feltétlenül érzem, hogy nyomás lenne a másik személy számára, sőt. Nekem egyébként pont károm származott egyszer abból, hogy korán írtam véleményt az adás-vételről (negatív véleményre még negatívabb válasz-vélemény).
Máskor viszont a másik értékelése alapján derült ki, hogy a vevő nem tudott elérni… Ami után felvettem vele a kapcsolatot, és megoldottuk az adás-vételt. Szóval van a dolognak előnye is :grinning:

én mindig megkérem a vásárlókat, hogy jelezzenek vissza e-mailben hogy rendben megérkezett a termék, és ezt meg szoktam várni. ha nem írnak vissza, akkor egy héten belül megérdeklődöm, hogy mi a helyzet. csak ezután szoktam értékelni őket.

leírom, miért: magamból indulok ki és bizony egyszer megtörtént, hogy én voltam pancser vásárló. vettem valakitől valamit (nem km-en), utaltam neki, el is postázta, minden rendben volt. kivéve, hogy aztán én a saját hibámból nem vettem át időben a postán. :roll_eyes: így a posta visszaküldte az eladónak. az eladó értetlenül keresett meg, hogy akkor most mi van, miért nem vettem át, nekem pedig égett az arcom, sűrű elnézéskérések közepette utaltam neki megint postaköltséget és ismét fel kellett adnia. annyira gázul éreztem magam, hogy megugráltattam az én hülyeségem miatt, amikor az ő részéről minden flottul ment volna. és ez tényleg csak annyi volt, hogy én voltam figyelmetlen, azonnal megoldottuk, végső soron rendben lezajlott minden. de illusztrálja azt, hogy az hogy fel lett adva a cucc még nem jelenti hogy az eladónak tutira nincs több dolga mert közbejöhet bármi, olyasmi is ami megváltoztatja a vevőről alkotott véleményét.

2 Likes

Hát, igen, én is valami ilyesmire gondoltam a kérdésfelvetésnél. Ha az ember vevő, nem tudhatja, hogyha netán olyasmi érkezik, ami csalódást okoz, akkor a reklamáció mit vált ki az eladóból. Attól, hogy valaki útjára eresztette a cuccot, még nem ért véget a felelőssége. Szerencsére már van semleges értékelés, jó lenne, ha többen használnák, mert az is informatív lehet.

Egyszer egy antik adás-vételi oldalon vásároltam egy kis biszbaszt egy olyan eladótól, akinél reklamálnom kellett, mert az áru a gondatlan csomagolás miatt összenyomódott a levélben, mire elért hozzám. Ő lerázta magáról a dolgot, hogy ő nem hibás, és amikor nem hagytam annyiban, gusztustalan, penetráns stílusban oktatott ki.
Kizárólag poztív értékelései voltak, nem egy, hanem száz felett… A végén pozitívat adott ő is nekem, persze csak azért, hogy jó színben tűnjön fel, és leírhassa, hogy ő milyen jó fej volt, mert végül, amikor visszaküldtem, megjavította a cuccot, és a saját pénzén újra elküldte. :smiley:

1 Likes

Úgy néz ki, hogy tegnap este végre rájött a fejlesztőnk, mi lehet a hiba - valószínűleg egy bizonyos mobilmárka okozza az elforgatást. :face_with_hand_over_mouth::apple: Ha minden jól megy, akkor hamarosan ki lesz javítva a hiba :slight_smile:

Köszönjük szépen amúgy, hogy jelezted a hibát, tök sokat segít, ha hasonló bugot találtok az oldalon és megírjátok nekünk :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Nekem is előfordult többször, hogy csak oldalra fordított képeket sikerült feltennem ,de a vesztesek nyugalmával törődtem bele, hogy biztosan én vagyok béna :rofl: meg sem fordult a fejemben, hogy hiba lehet …

1 Likes