Javaslatok a Krémmánia oldalhoz

Szerintem három csillag nem semleges, hanem negatívnak számít, főleg ha az illetőnek nincs sok értékelése.

1 Likes

Igen, pont ezért akarunk majd a közeljövőben bevezetni “csillagtalan” opciót is, de ezer más fejlesztendő/javítandó van most az oldalon, szóval nem tudok semmi konkrétat ígérni időben. :frowning:

Egyébként pedig mi is azon az állásponton vagyunk, mint amit Asianlover írt illetve amit Anettnek válaszoltam. A KM piactér nem egy Vatera, hanem sima közösségi piactér, amit nincs kapacitásunk figyelni és “mindentudó-látó” képességünk sem döntöbíráskodni a tranzakciók és egymásról írt vélemények felett (mielőtt még valaki beleköt - a gyanúsnak jelentett adatlapokat viszont minden esetben ellenőrizzük és eltávolítjuk pl a nem KMre való dolgokat, stb.), mi csak egy ingyenes felületet biztosítunk arra, hogy szabadon adjatok-vegyetek, mert anno sokan kértétek, hogy legyen. :blush: A PÁSZF-ben is benne vannak ezek.
https://kremmania.hu/piacteraszf

Egyébként - ahogyan a termékek véleményezésénél is - úgy a piactéren is igen sokat jelentene az objektív értékelés. Ha három HÓNAPIG hiúsítja meg a vevő a termék átvételét, az semmiképpen nem maximális elégedettséget és további ajánlást jelent - sem objektíven nézve, sem szubjektíven. Akkor hány csillagot kap az, akivel másnap sikerül lerendezni? Ő is maximálisat? És így mi a különbség? És ha a 3 hónapos hülyítés maximálisan megfelel egy eladónak - hiszen józanul átgondolva ő értékelte annyira - akkor mi a gond? Mit kellene elkövetni ahhoz, hogy ennél kevesebbet kapjon bárki is? Tettlegességet, rablást? Ezek a kérdések vetődtek fel bennem, ahogy olvastam azt az esetet, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy tényleg ilyen nehéz lenne reálisan értékelni. Nem egyedi az eset, nagyon sokszor olvastam már, hogy kifejezetten problémás volt az adás-vétel, de azért megkapta az illető a maximális értékelést. Nem értem.

3 Likes

Amíg nem tudtam, hogy hülyít és elhittem hogy valóban munka miatt nincs itthon csak 1-1 napokra, addig nekem nem volt semmi problémám. Hisz nekem mindegy hogy ma viszi el a cuccost vagy 3 hó múlva HA elviszi, nem volt sürgős. Viszont ami kiderült róla, az alapján ja, 1* hisz hazudozott.
Én sajnos elég sok olyan vélemény olvastam ahol megtaláltam a vélemény “párját is” és ott bizony ez áll: “ő is lepontozott szóval megy neki az 1*”. Sajnos nem egy, nem kettő ilyet olvasok :frowning: Ezért javasoltam egy ötletet, ahol nehéz kamuzni mert INDOKOLNI kell mi történt, nem elég a "há’ mer’ én is egyet kaptam.
Én értem hogy ez egy netes fórum és nem szabad félni stb. de mivel az adok-veszek opciónak igenis súlya van, ezért a korrekt embereket védeni kell ahogy csak tudjuk. Akkor is ha csak ritkán szorulnak rá. Mert már 1 bosszú-lehúzás is pont 1-el több, mint kéne.
Persze írtam, gondolkozni kell hisz nem egyszerű ezt megoldani, az ötletem sem 10000%-os, de legalább valami…nem tudom vállvonogatva nézni amikor inkorrekt emberek szabadon szúrhatnak ki másokkal csak mert a neten mindent szabad.

2 Likes

Eszembe jutott valami még: ha a bosszú-pontozásokat jelenti a korrekt fél, azt van lehetőség kitöröltetni? EZ például egy megoldás. Tudom hogy pluszmunka de ez egy megoldás lenne.

1 Likes

Igen de itt megint az van, hogy honnan tudjuk, ki a korrekt fél? :frowning: Ezeket nem lehet egy levélből megítélni.

Közben megcsináltuk viszont a semleges-értékelés lehetőségét, hamarosan írok is róla posztot.

1 Likes

hát nem könnyű, de ha pl. időhiány én nagyon szívesen jelentkezem önkéntesnek :innocent: De persze megértelek hisz nem egyszerű. A fejlesztést pedig köszönjük, ez is egy lépés :+1:

Én amúgy azokra gondolok elsősorban ahol teljesen evidens hogy ki volt a korrekt. Most az én hazug vevőm is…mit tudott volna indokolni az 1*-hoz? Nyilván semmit és a stilusából egyértelmű lett volna kinek van igaza. Kiderült volna hogy ő volt a ludas.

Ja az önkéntest úgy értettem hogy a sok “1* mert ő is azt adott”, a másik fél meg ehyértelműen leírta mi volt gond, na ezeket kigyomlálom szívesen :sweat_smile::sweat_smile:

Én sajnos még sose láttam olyat, hogy valaki ezt leírta volna kerek perec :smiley: Viszont értékelést törölni az a véleményszabadság korlátozása, szerintem még a full profilban ezt nyomó Vatera se csinál olyat, hogy csak úgy töröl. Ez tényleg nagyon nehéz kérdés és TÉNYLEG nem szeretnék belefolyni a userek közti sárdobálásba. Nem csak az időhiány miatt…

Ez szerintem nem magától értetődő. Az ilyen irányelveket fel kéne tüntetni az értékelés lehetőségénél.
Ha jól emlékszem, csak annyi van ott, hogy 1 csillag - sikertelen adásvétel, ill. 5 csillag - pontos, megbízható másik fél.

A vélemenyszabadságnak sajnos ez az árnyoldala. Hát jó, azt is megértem ha valaki nem akar belefolyni ezekbe. Túl összetett és valóban vékony a jég, nehéz eltalálni.

1 Likes

Teljesen igazad van! Viszont közben változtattunk ezen: http://blog.kremmania.hu/2019/01/semleges-ertekeles-piacteren-gyik.html :slight_smile:

2 Likes

Nagyon aranyos vagy amúgy, hogy segítenél!!! :heart::heart::heart:

1 Likes

Juj, ezt még nem vettem észre, köszi, és szerintem szuper ez a változtatás, köszönet érte!!

1 Likes

Köszönjük szépen ezt a kis változást, szupergyorsak vagytok! :sparkles:

1 Likes

Ugyan, tudom hogy nagyon-nagyon sok így is a teendő és le a kalappal, hogy mindezt baba mellett, én is itthon babázom épp és gondoltam hátha adhatok nektek kis erőforrást olyasmire amire szükséges lehet, napi látogató vagyok a krémmánián :blush:

1 Likes

Jó lenne, ha lenne egy INCI-változást jelentő gomb, ahol esetleg egyből be is lehetne írni az új listát :slight_smile:

A “Hiba az oldalon” gombbal most is lehet szólni :slight_smile: Azért nem akarunk neki külön gombot, mert sokszor a csomagolás is teljesen megújul ilyenkor és akkor új változatként szoktuk feltüntetni a megváltozott INCIjű és csomagolású terméket, a régi INCI-jén és képén nem variálunk már :blush:

Saját vélemény törlésére van mód esetleg?