Javaslatok a Krémmánia oldalhoz

Én nem a fórumról kérdeztem, hanem a “sima” Krémmániáról.

Jaaa, bocsi ez most ilyen sietős nap :rofl: :see_no_evil:

Na most megerőltettem magam és sikerült megtalálni, hogy hol tudom kifejezetten a krémmániához tartozó cookie-kat törölni és így már jó :slight_smile: (Mert a másik verzióval csak egy belépés erejéig oldódott meg a probléma :confused:) Szóval ezer köszönet! :slight_smile:

Most vettem észre, hogy megjelent egy összehasonlítás gomb a termékek alatt, bekapcsoltam, aztán átkattintottam egy másik termékre és egy ilyen táblázatot jelenített meg: k%C3%A9p
Nagyon örülök ennek az újításnak :blush:

4 Likes

Igen, szuper újítás, van róla blogbejegyzés is :slight_smile:

3 Likes

Ez a topic csak egy szelete a felhasználói kéréseknek, ennél sokkal többet kapunk levélben és a szülinapunkkor kitett kérdőívben, és hidd el, alapvetően tényleg azokat próbáljuk szem előtt tartani, amit sokan kérnek, pl. ez a fórum is azért született, mert az évek során talán ezt kérték a leggyakrabban. Egyébként is folyamatosan gőzerővel pusholom az üzemeltetőnek, hogy miket kértek, viszont az, hogy mi valósul meg és mikor, az már nem rajtam múlik sajnos (nagy cégeknél ez már csak így megy… :roll_eyes:). Én nagyon szeretem a KM-et és ha rajtam múlna, minden egyes kérést megvalósítanék, de a fejlesztésre szánt keretet és a tulajdonosi döntéseket nem én állapítom/hozom meg, pont emiatt most nem is szeretnék írni semmilyen jövőbeli tervet előre megosztani, mindig csak akkor, amikor már tutibiztos és kinn van. :slight_smile:

2 Likes

Lehet, hogy már volt róla szó, ha igen akkor bocsánat. Lepontoztam egy krémet, ami eddig 4 vélemény alapján 4,75 volt, de hiába vettem le az értékelésemben a csillagokat egyre, az átlag sajnos semmit sem változott.

3 Likes

Nekem olyan problémám van, amire megoldás ötletet sajnos nem tudok de hátha valakinek bevillan megoldás, ha mást is érint a dolog.

Nos, velem az történt, hogy egy hölgyemény leütött egy terméket, nagy nehezen lebeszéltük hogy hol-mikor (nem akart foxpostos küldést), majd írt hogy opsz mégsem jó. Semmi baj, kértem hogy ajánljon másik időpontot. Napok múlva válaszolt, azt írta, külföldre megy munka ügyben, majd ír. Megint 1-2 hétig semmi. Aztán újra bocsikát kért hogy megint utaznia kell. Kérdeztem tőle, nincs rokon vagy barát aki átveszi helyette? Nem reagált erre a felvetésre. Ezt augusztustól októberig művelte! Akkor újra megkérdeztem: kell a cucc egyáltalán? (ugyanis korábban megígértem neki hogy fenntartom ha tutira elviszi). Azt írta inkább nem mert nem tudja mikor átvenni.
Szóval én megértettem, értékeltem is 5*-ra mondván önhibáján kívül hiúsult meg az adásvétel és nem akartam rossz hírbe hozni őt.

No. Kíváncsiságból megnéztem a róla írt többi véleményt (én hülye csak utólag…), és legnagyobb döbbenetemre a közel 3 hónapos egyeztetgetésünk és külföldi útjai ideje alatt 12 termeket vett!! Személyes átvétellel! Plusz: amit tőlem vett volna parfümöt, láttam hogy vett belőle mintát majd el is adta ezen időintervallum alatt. Oké, egyből levágtam, kipróbalt egy mintát, nem tetszett neki, ezért döntött a hazudozás mellett.
Írtam Évinek hogy kérem tegye lehetővé hogy visszavonjam az 5 csillagot és ő maximálisan segítőkészen meg is tette. Azonban: nem mertem 1*-ot adni a hazudozós eladónak mert olvasgattam hogy aki neki adott negatívat ugyanezért mint én, azt bosszúból ő is lehúzta.

Tehát a gondom/felvetésem: ha egyik fél a hibás, akkor mégis kaphat simán a korrekt másik fél is egy szép kis bosszú-lepontozást…ezthogy tudnánk ezt kiküszöbölni?

(akit érdekel a sztori folytatása: írtam mailt a lánynak, leírtam benne hogy lebukott, erre olyan pofátlan, hisztis, undok választ írt hogy felment bennem a pumpa. Olyanokat írt, hogy mit hisztizek én egy 5000 forintos szar miatt…ugyanis ennyiért vette volna meg a parfit. Totálisan nem tudta kezelni a lebukást, elköszöntem tőle hogy legközelebb gondolja át hogy mit kamuzik. A durva az hogy amúgy baromi sok adásvétele volt és majdnem mind sikeres, tehát nem csaló, csak szimplán ha valami mégsem kell neki azt így intézi, hazudozik aztán neki áll feljebb.)

3 Likes

Hasonló sztorim van nekem is! Én voltam az eladó, és bár a barátom adta volna át a terméket, nem én, ezért én igyekeztem nagyon rugalmas lenni (és a barátom kénytelen volt azt csinálni amit kérek :smiley:), ezért a vásárló kénye kedve szerint mondta meg a hol-mikort. Barátom fél órát várta hiába, míg visszaírt nekem végre a vásárló, hogy hoppá, ezer bocsánat, elfelejtette a találkozót, mert beteg lett és orvoshoz ment stb. Többször nem akartam ugráltatni a barátomat, ezért mondtam neki, hogy szívesen elküldöm postán maradóként és még lejjebb is áraztam 200 forinttal (+ postaköltség), csak legyünk túl rajta minél előbb. De aztán írta, hogy nem megoldható számára az előre utalás, holott láttam, hogy mikor ő adott el valamit, ott megoldható volt… Na mindegy, persze szíve joga így dönteni, de látszott, hogy csak 5 csillagos eladásaim voltak.

Így ott maradt mindkettőnknek az értékelési lehetőség, de én nem mertem lehúzni, meg amúgy sok jó értékelése van és nagyon sajnálta, hogy elfelejtette, bocsánatot kért többször is, szóval ezért sem akartam egy csillagot adni neki, de nem is mertem volna, mert mi van ha lepontoz…? Sajnos így semmi sem védi az eladót (sem). Végülis értékelt 5 csillaggal, idézem “Bár ez az adás vétel nem tudott létre jonni többszöri adás védtelen is minden rendbe ment ezért ezen se lett volna másképp :blush::smirk: sajnálom azért”. Egyrészt indokolatlan az 5 csillag, mert nem jött létre az adás-vétel. Másrészt pedig a szövegből nem egyértelmű, hogy tökre az ő hibája volt.

2 Likes

Ezt sajnos én is nem egyszer észrevettem már :confused:

Én meg úgy jártam, hogy egy terméknél megkérdeztem leütés előtt, hol lehet átvenni. Nekem megfelelő helyszíneket írt. Leütöttem, múlt szombaton írt a lány, hogy azon a hétvégén meg tudjuk-e oldani. Nekem nem volt jó, írtam, hogy a következő hét bármely napja megfelel.
Vasárnap válaszolt, hogy mielőtt leütöttem a terméket, beszélt mással, akinek megígérte, hogy félreteszi a terméket, ha hamarabb nem viszik el. Mivel nekem nem volt jó a múlt vasárnap, közölte, hogy a másik illetőnek adja el, plusz az 200 Ft-tal drágábban veszi meg.
De ha az az adásvétel nem jön létre, eladja nekem.
Csak az bosszant, hogy ezt a kacskaringós sztorit azelőtt is lehetett volna tálalni, hogy leütöm a terméket. Akárhogy értékelném, simán adhat egy csillagot.

2 Likes

Sajnálom hogy Te is hasonlóképp jártál :frowning: Igen, valami olyasmi megoldás kellene ami védi a korrekt felet, hogy emiatt ő ne kerüljön hátrányba. Mivel nekem csak kevés eladasom van (20 alatti) ezért egyből meglátszott volna a “referenciámon” az 1* és a megbízhatatlan eladó nálam tuti bevéste volna csakazértis egyből hiszen a leveléből egyből kiderült a lány természete. Szóval én sem mertem értékelni. Ráadásul volt képe egy másik adásvételi partnerét ugyanezen okból lehúzni amit ő követett el velem (hazudozással illette), bezzeg amikor én írtam meg neki hogy ne kamuzzon szó szerint azt irta kikéri magának. Huh, borzasztó egy pökhendi lány azóta is ha meglátom a nevét ideges leszek a kivagyi válaszától.

1 Likes

Tele ilyen megbízhatatlanokkal a zsibi sajnos és ki se derül mert nem merjük értekelni őket. A Csalók topikban gondoltam hogy leírom ki az én átverőm de aztán meggondoltam magamat, mert rengeteg pozitív vélemény van róla és úgy néz ki csak akkor kezdi a mismásolást ha meggondolja magát.

2 Likes

Erről a lányról csak egy olyan értékelés van, ami meghiúsult adásvételről számol be, az is négy csillagos, a többiek mind ötöt adtak.
Nem igazán tudom, hogy lehetne ezt kiküszöbölni, hogy bosszúból ne rontsák le a vétlen fél átlagát.
Amúgy én egyszer azért kaptam négy csillagot, mert késtem öt percet.:smiley: Szóval baromi szubjektív.

Az sem semmi…sajnos igen, szubjektív és emberfüggő az értékelés. Lehet hogy kellene többlépcsős értékelés:

  1. Rendben lezajlott az adásvétel?
    (ha igent pipálok be akkor automatikusan mindkét félnél megjelenik az 5*. Ha nemet, akkor mehet, hogy
  2. Kinek a hibájából hiúsult meg?
    (itt pipalhatom hogy Vevő vagy Eladó és ha pipáltam, AKKOR jöhet az
  3. Indoklás és ENNÉL a pontnál lehet adni a csillagot. Így a hazug vagy bosszúszomjas fél nem tudna mit csinálni, hiszen ha ő mondta le az adásvételt akkor ide nem tud mit írni…ha pedig nem tölti ki valamelyik pontot akkor nem tud értekelni mert akkor nem lehetne elmenteni az értékelést.
    Magyarul nem lehetne csak úgy 1*-ot odaböffenteni ész nélküli vagdalkozással.
4 Likes

Igen, ezt már én is észrevettem. Én fel akartam valamit pontozni, az átlaga mégis nagyon alacsony maradt. Mintha “beragadna” az első 2-3 értékelés átlaga…

Szerintem be kell vállalni az őszinteséget, akkor is, ha csak két ember szava áll egymás ellen. Végső soron ez egy netes fórum, nem lehet kizárni, hogy belefutsz egy hisztis vagy akár egy konkrétan mentálisan sérült emberbe, akinek az a bekattanása, hogy itt leütöget termékeket. Meg ugye az se biztos, hogy egy ember csak egy profilt futtat…
Nekem egy rossz tapasztalatom volt, magamtól nem is adtam volna semmilyen értékelést, mert a vevő pont újonc volt, és még azon agyaltam, hogy ha én itt kezdésnek elkaszálom, akkor soha senki nem fog neki eladni semmit… De végül ő adott nekem negatívat, amire már én is előálltam a farbával. Így lett a sok jó mellett egy darab negatív véleményem.
Bízom benne, hogy az emberek össze tudják rakni a képet ilyen esetben. Azt meg feltétlenül nem bántam meg, hogy végül is csak megtudta a közösség, hogy gáz van az emberrel.

2 Likes

Szia! Igen, ez egy bug, ami sajnos előfordul néha, de ha adsz linket, akkor javítjuk! :slight_smile:

Ez már többször felmerült, és (sajnos, nem sajnos) külön Facebook csoportok is alakultak arra, hogy majd ők megmondják, hogy egy ilyen helyzetben melyik félnek van igaza. VISZONT! Egy adásvételnél soha nem lehet megmondani 100% biztosan, hogy melyik félnek van igaza, főleg nem bevágott levelezések alapján (simán lehet hamisítani ilyet…) , és mi nem is szeretnénk döntőbírót játszani, hiszen nem vagyunk ott, nem tudhatjuk mi történik, szóval a legkorrektebb, hogy ilyenkor mindkét félnek meghagyjuk azt a lehetőséget, hogy leírhassa az ő szemszögéből mi történt és megvédhesse magát. Egyébként nagyon ritka a bosszúnegatív, főleg ha semleges (3 csillagos) értékelést adtok egy olyan tranzakció során, amiből nem származott anyagi károtok.

Bárcsak mindenki így állna a piactérhez, mint te… :pray: