Javaslatok a Krémmánia oldalhoz

Nekem is az új bejegyzéseket mutatja mindkét platformon.

Hova tűnt az ismerkedős, bemutatkozós topik??? :roll_eyes:

Én sem látom :scream: 20 karakter

Megkérdezem a fórum moderátorát, de a hétvége miatt lehet csak hétfőre lesz válaszom. Az is lehet amúgy h a topic indítója törölte, illetve ha valaki törli magát, az általa indított topicok is eltünnek.* Nem emlékeztek ki nyitotta?

Viszont kérlek titeket, tarsuk meg ezt a topicot annak, aminek indult, mert kezd nagyon elofftopicosodni :frowning: :two_hearts:

*UPDATE: Bocsi, ezt rosszul tudtam! Ha mi törlünk valakit, akkor van csak ez így.

1 Likes

Ha már legutolsó topikhoz ugrás: bejelentkezve, ha korábban néztem már egy topikot, akkor alapból tényleg a végére ugrik, viszont ha olyan topikot néznék meg, amire előtte még nem kattintottam, akkor nem a végét mutatja először - ez is lehet szerintem zavaró.

Illetőleg ami engem személy szerint zavar (de nem tudom, hogy ez böngészőspecifikus-e, én jelenleg - különböző idegesítő okokból - IExploreren nézem a KM-et), az az, hogy időnként magától frissül a topik, és elugrik onnan, ahol épp olvastam. elsősorban akkor fordul ez elő, ha hosszú ideig olvasok - pl. mert sok új hozzászólás érkezett, mióta a legutoljára néztem, és mindet át szeretném olvasni. Nagyon zavaró ilyenkor megpróbálni visszakeresgélni, hogy épp hol tartottam, amit az is nehezít, hogy a hozzászólásoknál nem dátum szerepel, hanem az, hogy hány napja, hete, hónapja íródtak. Mostanában Ctrl+F-fel szoktam rákeresni valami kevésbé gyakran használ szóra, amire emlékszem az utolsónak olvasott hozzászólások közül, egyelőre ez vált be a legjobban…

A fórum javaslatok topicba lenne érdemes ezt megírnod, az fórumot kezelő illetékesek azt olvassák :slight_smile:

Köszi Évi, már írtam is ezekbe a topikokba! :slight_smile:

1 Likes

Én köszi! :slight_smile: :* Puszi!

1 Likes

Bocsánat, én még elég új vagyok itt, most már látom, hogy megfelelőbb topikba is írhattam volna. Nem állt szándékomban offolni.

Semmi baj! :slight_smile: Kellemes fórumozást!

1 Likes

Piactérrel kapcsolatos javaslatot szabad ide írni?

A piactérnek ezek a topicjai, de természetesen ide is írhatod, szívesen veszünk minden építő jellegű javaslatot és innen is eljut az oldal üzemeltetőjéhez.

https://forum.kremmania.hu/c/kremmania/piacter-kerdesek

Köszönöm szépen. Szerintem nagyon klassz lenne, ha valahogyan egyértelműbben elkülönülnének azok a hirdetések, amelyeknél az eladó szívesen cserélne is. Nem mindenki írja bele a címbe, és nagyon frusztráló végigkérdezni a termékeknél, hogy hajlandó lenne-e rá. A legtöbbször válaszra sem méltatnak. Ha lenne olyan opció, hogy “csere lehetséges?” a megadandó adatoknál, az nagyon sokat segítene. Köszönöm szépen.

4 Likes

Jól látom, hogy krémmániáról eltűntek a természetes, házi szépítőszerek (pl. kávézacc, házi cukorgyanta, almaecet stb) teljesen? Miért történt ez? :frowning:

1 Likes

Kedves Typical!
Mivel nagyon kilógott a KM profiljából a Konyhai/házi szépítőszerek kategória, ezért rengeteg félreértést szült, így jobbnak láttuk, ha megszüntetjük.
Kérjük szíves megértésedet!

1 Likes

Nagyon sajnálom, szerintem volt jogosultsága az oldalon, hiszen ezekről is, mint kozmetikumokról esett szó az általam látott vélemények nagy többségében. Én jónak találtam, hogy végre a krémmánián ezekkel kapcsolatban is valódi véleményeket, tapasztalatokat, tippeket lehetett olvasni, nem csak szájhagyomány útján, vagy a korábbi generációk emlékei szerint hatásosnak titulált felhasználási módokkal találkozni.
Találtam egy 2014-es cikket, ahol a blogon is helyet érdemeltek, de a linkek már nem élnek. Esetleg olyat nem lehet kivitelezni, hogy pl. már új véleményt nem írhatunk hozzá, de az eddigiek láthatóak? Hiszen a már nem árusított kozmetikumokkal is tele a KM…

Tényleg nem rosszindulatból, de a kapott választ kicsit semmitmondónak találom, vagyis nem tudom elképzelni, milyen félreértéseket szülhetett, ami miatt le kellett törölni az egész kategóriát, szerintem nem vagyok egyedül, aki hiányolja.

2 Likes

Válaszolok erre most én inkább szegény moderátorunk helyett! :slight_smile:

Egyrészt nagyon sok olyan véleményt kellett törölnünk folyamatosan, amiben nem kozmetikumként használva véleményezték (ezekből volt több, csak a folyamatos törlés miatt nem volt szembetűnő, de nekünk rengeteg plusz munkánk volt vele), ráadásul egyre több zöldséget és gyümölcsöt töltöttek fel illetve olyat, ami nem az a klasszikus házi szépítőszer (licsi, XY márka XY ehető olaja stb.), és egyre nehezebb volt meghúzni a kategóriába mi fér bele, ami diszkrimináció volt azokkal szemben, akinek a feltöltését nem fogadtuk el. Tudjuk, hogy jó olvasni mindenféléről mások véleményét, pl. mosószert meg tampont, sőt még intim kelyhet is mindig tölt fel valaki, amikről szintén klassz lenne olvasni, de nem hagyjuk jóvá, mert nem tartoznak a KM profiljába. A házi szépítőszerek kategória miatt pedig tényleg bocsi, nem gondoltuk át, csak anno megcsináltunk, mert sokan kértek, de utólag beláttuk, hogy nem igazán tudott beintegrálódni a KM-be. :frowning:

Esetleg itt a fórumon lehetne neki létrehozni egy topicot, ha gondolod :slight_smile:

2 Likes

Én őszintén szólva nagyon egyet tudok érteni a döntéssel. Sajnos ezek a topikok a félreértések táptalajává válhatnak nagyon könnyen.
Pl. én jóhiszeműen szívtam le C-vitaminnal a befestett hajamat, ami után hónapokig nem tudtam rendbeszedni, a végén le is kellett vágni. Ugyan hatásos volt, és elhiszem, hogy sokaknak nem lett belőle problémája. A magazinok is tele vannak a jobbnál jobb ötletekkel, mi mindent érdemes otthon kutyulnunk magunknak, és lelkes kísérletezők mindig lesznek. Persze az tök jó lenne, ha reális véleményeket lehetne olvasni ezekről a praktikákról, de sajnos a véleményezők sokszor nem tudatos és megfontolt felhasználók. Így ezen praktikák KM oldala - legalábbis a C-vitaminos hajleszívásom után - nem sok érdemi információt tartalmazott, az értékelés pedig irreleváns volt a szememben. Azért veszélyes még ez a terep, mert míg egy bármilyen termék mögött ott áll egy cég, akik azt a terméket egy bizonyos célközönségnek szánták, fejlesztették, a használatáról pedig a vevőt tájékoztatták, a házi praktikák esetén minden recept más, minden felhasználás különbözik. Nincs mögötte semmi kutatás, hiteles forrás… Csak a tapasztalatok. Ami lehet éppen elég, vagy nagyon kevés is. Pl esetemben nagyon kevés. A C-vitamin jó hatással van a szervezetre, rengeteg kutatás övezi, és rengeteg jó tapasztalat olvasható róla mindenfelé a neten a hajfesték eltávolítással kapcsolatban is, de mivel sav, könnyen szétmarja a hajszerkezetem is… Igen, a festék is lejött, de ez a hónapokon át tartó szenvedést nem érte meg.

2 Likes

Kedves @wishes és fórum moderátorok! Szeretnék érdeklődni a “Gyűjteményeink” témával kapcsolatban. Néhány hete vagy ide vagy a “fórum hibát észleltél” topicba írtam arról, hogy nem találom. Ami azért furcsa mert nem volt megosztó téma, és nem hinném, hogy olyan hozzászólások lettek volna benne ami miatt le kellet volna zárni. Nem tudom milyen oka lehet, hogy eltűnt a forumból?

Szia Zalla! Valószínűleg egy kis beállításbeli hiba történhetett (volt egy másik hasonló pár hete és vissza is lett állítva), de én ebben nem vagyok sajnos kompetens, a moderátor fog majd tudni segíteni benne :slight_smile: