IKONIKUS termékek. Mi éri meg és mi nem?

Az a helyzet, hogy még sosem vettem high-end sminktermékeket (a Huda folyékony rúzsokon kívül) és eléggé hezitálok hogy érdemes lenne-e befektetni high end palettákba. Mennyivel tudnak többet a Magyarországon is kapható középárkategóriás (Inglot, NYX, MAC stb.) sminktermékeknél?

Nem hobbiszinten űzöm a sminkelést, hétköznapokon nem vagy csak alig sminkelem magam, alkalmakra is inkább a lágyabb, természetesebb színeket és sminket preferálom, sosem tartottam előnyösnek a papagájszíneket magamon.

A kérdésem pedig az, hogy melyek azok a az szem és arc paletták amelyek tényleg megérik a macerás rendelést és a pénzt? Eddig a Too Faced Sweet Peach, Becca x Chrissy Teigen Glow Face és Becca Be A Light Face Palette-jét néztem ki mivel nagyon szeretem a barackos-rózsaszínes-rose gold-os lágy pezsgőszíneket. Mivel rettentően fehér a bőröm így nehéz képről eldönteni, hogy ezek a színek mennyire pigmentáltak és erősek az én bőrömhöz, a túl szaturált színek nagyon rosszul mutatnak rajtam, a fakó, szürkések úgyszintén. Mit tanácsoltok, ajánlotok? Mik a tapasztalatok a fent említett márkákkal kapcsolatban? :slight_smile:

Én egyik általad kinézett palettát sem próbáltam, csak arról tudok nyilatkozni, hogy mennyivel tud többet egy high end paletta, mint egy drogériás, és megéri-e a macerát. Ha csak ritkán sminkelsz, szerintem pont azért érdemes jó palettát választani, mert kb.életed végéig elég lesz (1x kell időt, energiát, pénzt és macerát belefektetni), és minden egyes alkalommal elégedettséggel fog eltölteni a végeredmény. Jobban fogod élvezni a folyamatot is, mert könnyebb jobb palettával dolgozni. Példaképp összehasonlítva 2 paletta: http://kremmania.hu/kremek/makeup-revolution-fortune-favours-the-brave-paletta, ami szerintem egy nagyon jó drogériás paletta és http://kremmania.hu/kremek/anastasia-beverly-hills-soft-glam-eye-shadow-palett . A színek pigmentáltabbak, kevesebb termék kell ugyanazért a színintenzitásért, tehát tovább tart a paletta. Kevesebb, de jobban kombinálható szín van a palettában, ami megint azért jó, mert nem dobod ki a ki nem használt színeket. Nem porol, vagyis sokkal kevésbe, ami annyit tesz, hogy kevesebb a kellemetlenség sminkelés közben. Nem rontja el az alapozódat, nem koszolja össze az orrod és időt spórolsz, hogy nem kell javítani a lehullásokat. Nem koszolja össze a sminkelés helyszínét sem. Könnyebben lehet a színeket satírozni, megint csak azt tudom felhozni pozitívumként, hogy jobban élvezed a folyamatot, több időt spórolsz és szebb lesz a végeredmény. Tartósabb. Bár jó alappal ez a legkevésbé szempont szerintem. Lehet hülyén hangzik de gazdaságosabb egy tuti jó paletta. Úgy értem (ezt már kifejtettem fentebbi beszélgetések alatt) ha elsőre megveszel egy tuti jót: ABH Soft glam 16 ezer és ezt használod életed végéig, mert neked való megfelelő színek vannak benne minden alkalomra. Sokkal jobban jársz, mintha veszel egy Revolution palettát 4000-ért, majd mivel nem az igazi veszel egy másikat 2 ért, majd mivel abban nincsenek megfelelő színek egy 3-at 3-ért, de az sajna nem jön ki jól az előzőekkel így beruházol egy biztatóbbra 5-ért. 14 ezernél tartunk és van 4 kihasználatlan palettád, amivel nem vagy teljesen megelégedve. Én a kísérletezgetésekre többet költöttem, mintha vettem volna elsőre egy jót. Persze, aki szereti a kincsvadászatot annak ideális keresni és egyéni sikerélménnyel tölti el ha talál egy szuper drogériás, mert ilyen is van, de ha nem lennék sminkmániás, tuti a biztosra mennék, már csak lustaságból is. Az anyagi keretek megint más tészta. Természetesen ha nem engedhetek meg magamnak egy ABH-t, akkor marad a kutatás. Erről a palettáról pl. azt mondják elveszi a versenyt a nagyokkal: http://kremmania.hu/kremek/rimmel-magnif-eyes-12-colours-eye-contouring-palette. Én nem vagyok márkahű. Nem izgatnak a nevek. Ha viszont találtam olyat, ami bevált, annál megmaradok. Drogériások között is vannak jó, de sokszor mire megtalálod többet költesz, mintha vettél volna egy tuti jót. A lényeg szerintem itt is a tudatosság. Utána kell járni mire van szükséged és az alapján dönteni milyen tapasztalatokat, véleményeket olvasol, hallasz.

2 Likes

Natulcien minden szavával egyetértek. Eleinte én is olcsóbb palettákat vettem, pl a Naked paletták dupe-jait de persze nem elégedtem meg velük, mindig izgatott, hogy vajon milyen az eredeti. Aztán beruháztam azokra is, majd egyre több drágább márkát is kipróbáltam. Persze továbbra sem tudtam ellenállni egy-egy szép új Revolution palettának, de mindig az lett a vége, hogy 1-2 használat után felraktam KM zsibire, mert nem szerettem. Ha megvannak a kedvelt színeid, akkor felesleges beruházni egy 88 színből álló szivárványszínű palettára, olyat kell választani, ahol az összes színt ki tudod használni. Én is megvettem az Anastasia Modern Renaissance palettát és bármilyen elképesztően jó minőség volt, mégis eladtam mert nem használok bordós, piros meg hasonló színeket magamon. Hosszú távon tényleg nagyon jó befektetés, ha egy minőségi palettát megveszel, amit ki is tudsz használni. Időt is spórolsz a sminkelésnél, mert nem porol és könnyű összesatírozni a színeket, nem kell ezerszer belemártani és megforgatni benne az ecsetet, hogy felvegye a színt. De ezt leírták már előttem is. Nem ismerem az általad említett palettákat, de amiben biztos nem csalódsz az Anastasia Beverly Hills. Igaz csak a Modern Renaissance-ot és a Subculture-t próbáltam, de isteniek. Elképesztően jó minőség és pigmentáltság. Van egy Tarte palettám is, az igaz csak matt színeket tartalmaz, de szintén nagyon jó. Próbáltam Hudától a Mauve Obsession palettát, az is nagyon jó, csak szintén tartalmaz olyan színeket amit nem annyira preferálok magamon.
Tudom még ajánlani a The Balm márkát, nem is olyan drága és nagyon jó minőség szerintem. Ha a lágyabb színeket kedveled akár a Naked paletták is szóba jöhetnek. Nekem az Original, a 2-es és a Basics2 van meg, a 3-mas nem tetszett, eladtam. Ezek is nagyon jól kihasználható színeket tartalmaznak, semmi papagáj szín.
Én egyébként nagyon félek a külföldi rendeléstől, macerásnak is tartom, úgyhogy Edittől rendeltem Angliából, amit meg nem, azt Krémmánián vettem olyan eladóktól, akikről tudom, hogy megbízhatóak és már többször üzleteltem velük.

1 Likes

Egyetértek mindkettőtökkel, abszolút kifizetődőbb inkább egy drágább de minőséig paletta, mint 5-6 másik amivel sosem leszek igazán megelégedve. A másik pedig az, hogy annyira pici szemhéjam van, hogy néha kedvem sincs babrálni a szemfestéssel, mert nem tud igazán érvényesülni ha a szemhéjam szinte teljesen takarásban van :sweat_smile: Az általatok említett paletták gyönyörűek az ABH paletták elképesztően gyönyörűek (legalábbis videókban annak tűnnek) és a textúra is nagyon jó lehet csak az a baj például a Soft Glam palettával hogy maximum két színt tudnék használni mert annyira sárgás-aranyos-bronzos hogy az színben nem állna jól :confused: A Modern Renaissance még mindig elkápráztat a színeivel de félek, hogy nem állnának jól ezek az erős színek (mivel még sosem próbáltam őket). Imádom a színeket, mégis azt gondolom, hogy inkább egy lágy pasztell barackos-pezsgős színvilág illik hozzám semleges vagy enyhén meleg hatású barnákkal.

Én sem próbáltam az általad említett high end palettákat. Viszont egy Urban Decay-es Naked paletta jó választás lehet szerintem. :relaxed:
Én nemrég rendeltem meg Morphe Jaclyn Hill palettáját, az elsőt ami kijött, meg vagyok vele elégedve, jó sok szín van benne, nem porolnak és eléggé pigmentáltak.

1 Likes

Én a Sigma Warm Neutrals palettáját használom már évek óta, és szerintem soha nem fog elfogyni. Nagyon jó minőségű, pigmentált, nem poroz. Az én színeim: light neutral-warm bőrszín, zöld szem (spenótzöld, barna pöttyökkel), világosszőke haj. Ebből a palettából szinte mindegyik színt tudom használni. Teljesen kielégíti az igényeimet, én sem szeretem a csicsás, feltűnő színeket. Vannak benne matt és csillogósabb színek is, abszolút hordható mindennapokra és alkalomra is. Van rózsaszín és pezsgőszín is. A barnák szépek, többféle is található a palettában. Ráadásul egy megfizethető palettáról van szó, szívből ajánlom.

1 Likes

A 35 színűt? Jaj arra én is vágyom, de majd csak akkor szerzem be, ha visszamegyek dolgozni. Addig használgatom azokat amik vannak.

Én is sokáig úgy gondolkodtam, mint Anheszenamon, és kizárólag a Revolution/Sleek vonalon mozogtam. Az első drágább palettám a Jacklyn Hill nagy paletta volt (ami ha azt nézem, hogy 35 szín van benne, akkor egyáltalán nem is drága), és a különbség lényeges volt. Aztán megvettem a Nabla Dreamy palettát, és az volt az, ami végképp meggyőzött afelől, hogy bizony tényleg érdemes rááldozni a pénzt egy minőségibb palettára. Egyrészt, ahogyan a lányok is írták már, sokkal könnyebb velük dolgozni, másrészt pedig hiába tűnik egyformának két szín, mégsem ugyanaz. Valahogy kifinomultabb lesz a végeredmény a minőségi palettánál.
Persze nyilván az olcsóbb kategóriában is akadhatnak kincsek, éppen most ajánlottam a másik topikban az Essence Ho!Ho!Ho! palettáját, ami meglepően jó minőségű, és nemcsak ár/érték viszonyban.

Beccával nincs semmilyen tapasztalatom, a Too Facedtől a Fesztivál paletta van meg, ez: https://kremmania.hu/kremek/too-faced-life-s-a-festival-eye-shadow-palette
Ennek a színei persze nagyon másak, de egyébként nagyon jó minőségű, nyáron a 40 fokban, amikor egyébként csorgott rólam az izzadság, a szemfestésem tökéletes maradt, gondolom akkor a Sweet Peach-el sincs probléma.

1 Likes

Igen, a 35-öset. Van miből válogatni színek terén :heart_eyes:

Ennyire jók a Nabla paletták? Itt a fórumban nagyon dícséritek, lehet megérne egy próbát. :smiley: Nem ismerem a márkát, most rendeltem tőlük egy korrektort, kíváncsi leszek.

Close-up korrektort? Majd óvatosan teszteld mert nagyon-nagyon pici kell belőle (szem alá használom). Én elsőre annyit tettem fel, mint másból szoktam, hát megkínlódtam vele, mire vállalható lett az ábrázatom. :smiley:
Ha viszont csak apró pöttyöket oszlatok el, akkor gyönyörű lesz a végeredmény.

Szerintem a szemhéjfestékek szuperek, nekem vannak monóim és mindhárom paletta. A Dreamy és a Poison Garden paletták a legjobbak, ha a színek tetszenek azokkal nem lehet mellé nyúlni.
A Soul Blooming paletta is jó, de az egy kicsit porol, más gond nincs vele.

1 Likes

Az én bőrszínem alapvetően Ivory-Porcelain között mozog, tehát semleges és enyhén meleg tónus között van valahol és rettenetesen világos. Az arcom viszont mindig rózsaszínesebb, gyakran kipirul (mivel gyakran hámlasztok és használok olyan termékeket amik csökkentik a bőr melanin termelését illetve ez genetika, szóval sosem egyezik az alapozó színem az arcszínemmel, mindig a nyakamhoz és a dekoltázsomhoz viszonyítom) a szemszínem egy szürkés-zöldes-kékes valami ami viszonylag sötét ahhoz képest, hogy egyáltalán nincs benne barna. A hajam pedig festetlen közép és világos barna közti rezes-aranyos fényű felül hamvasabb behatárolhatatlan szín :smiley:

Amit tudok, hogy a hideg színek, szürkék, lilás árnyalatok nem mutatnak jól rajtam, viszont a túl meleg és intenzív narancssárga, téglavörös, bordó színek sem passzolnak a hófehér bőrömhöz. A kék és zöld (papagájszíneket) nem igen kedvelem, a lágy rózsás-pezsgős színek és fényes/csillámos textúrák állnak jól leginkább. Az itt felsorolt paletták szépek, talán a Nabla Dreamy palettája ami tetszene (kivéve a lilás színeket) illetve az ABH paletták. Az Urban Decay paletták valahogy nem keltették fel az érdeklődésemet, Jaclyn Hill palettájából pedig félek, hogy csak fele színt tudnám hasznosítani :confused: de nehéz így látatlanul megmondani, ha tudnék swatcholni akkor könnyebb lenne látni márcsak a textúra miatt is. Apropó, @Kokapu, a Nabla termékeket honnan szoktad rendelni? Ha jól látom, akkor Pinkpandáról is be lehet szerezni.

A Nablák imádatosak. A mattok tényleg vajpuhák, mesés velük dolgozni, a fényesek között meg nagyon különleges árnyalatok vannak.
Rendeltem egy Diva rúzst és eldobtam ma az agyam, jópár rúzsom van, de ennek az állaga fantasztikus. Egy használat alapján erősen pályázik a legjobb matt rúzs címére.

Nem nekem címezted a kérdést, de remélem nem baj, ha válaszolok: én az onlinebeauty.hu-ról szoktam Nablát rendelni, kb. 3-4 nap alatt itt van a rendelés.

1 Likes

Igen, azt, remélem jó lesz a szín. Köszi a tippet, majd óvatosan bánok vele. :smiley:

Pont a soul bloomingot néztem, de a dreamy is nagyon szép. Mostmár csak gyűjteni kell rá, idén már nem költhetek palettára…:smiley:

@Amadea Én most a karácsonyi kollekcióból szeretnék egy folyékony rúzst, ezzel csak megerősítettél benne. :slight_smile:

1 Likes

Azokkal hadilábon állok, de nagyon szépek, és az a csomagolás! Melyiket szeretnéd?

Too faced , Tarte, Huda paletták nagyon jók,tudom ajánlani őket, pirosítóból is tarte, benefit, azok fehér bőrön is szépen mutatnak és jól építhetők.Esetleg mac mineralize skinfinish a rózsaszínes árnyalatok nagyon szépek és km- en sokszor kevesebb mint féláron hozzá jutsz, kísérletezés vagy próba szempontjából tökéletes.A becca chrissy face palette ,- a 2 highlighter biztosan jól állna ,a pirosító és bronzer nagyon erősek és pigmentáltak. A light face még nem próbáltam de az a világos bőrhöz jól áll. Ha ki szeretnél 1-2t próbálni és nem zavar hogy alig használt, akkor írj rám nyugodtan, tavasszal és nyáron szoktam utazni Magyarországra és mivel nagyon sok palettám van el szoktam adni többet 6-7 ezer Ft körül,de újat is viszek általában. Én is sokáig kísérlettel drogériás cuccokkal de a szemhéjfestékek mindig csak porosodtak és a kukában landoltak.Alig pigmentált vagy 1 óra múlva nem is látszott a szemfesték, pirosító így nem veszek már semmit onnan.Munkahelyi vacsira kisminkeltem magam és 5 óra múlva még mindig minden a helyén volt csak a rúzs kopott le. Pár napja teszteltem egy krémes szemceruzát, mert úgy voltam vele ,hogy alapozó nélkül biztosan elkenődik 1 óra alatt. 6 óra múlva még rajta volt a szemhéjamon. Nem könnyeztem ,nem vörösödött a szemem.Persze nem drogériás. Igaz, sok minden bőrtípustól is függ. És az is igaz hogy van a high endnél is kivétel ,ami nem sikerül igazán vagy nem tartós ,de az minimális.

1 Likes

Öö, bocsi, nem akarok arcátlan lenni, de lehet, hogy engem is érdekelne néhány terméked, ha meg szeretnél tőlük válni. Írhatok esetleg e-mailt neked?

Hogy őszinte legyek simán leemelném a polcról ezeket a palettákat és megvenném ha előzetesen tudnék swatcholni iilletve ha kaphatóak lennének Magyarországon, de amikor olvasom a rendeléssel járó szenvedéseket, macerákat, postával-vámmal kapcsolatos problémákat akkor kissé elmegy a kedvem a rendeléstől. Mert hiába tökéletes a textúra, a pigmentáltság, tartósság ha élőben másképp jönnek ki a színek mint amiként a képernyőn és mégsem illik hozzám akkor megint csak ott tartok, hogy tovább kell adni és mégis csak pénzveszteség lesz belőle még ha csak pár ezer is, mert nyilván nem adnám eredeti áron ha egyszer már swatcholtam vagy használtam, de azért nem lenne kellemes a várva várt terméket továbbadni, mert mégsem vált be számomra. Ezen felül pedig ott van még egy csomó más kiadás és sajnos valaminek a kárára kell hogy menjen :confused: Ezért nem éri meg jelen pillanatban kísérletezgetni és sajnos már jártam pórul online rendelt smink termékekkel, mert élőben másképp mutatott a szín és nem tudtam szívesen használni, hiába volt egyébként gyönyörűen pigmentált és tartós.

Az ajánlatod egyébént érdekel :slight_smile:

1 Likes

Természetesen, szívesen segítek - rendelek ,ha tudok, ha vmi ajánlat van vagy esetleg a termék Magyarországon nem kapható :blush: ( azért nem mertem egyből felajánlani nehogy félreértés essék és azt gondolja bárki is , hogy mivel Németországban élek , nem küldeném a terméket vagy hasonló)elküldhetem üzenetben a nevem és fb- is bejelölhetsz naponta lógok a sminkes csoportokban :rofl:

1 Likes