IKONIKUS termékek. Mi éri meg és mi nem?

A neszesszerem nagy részét ők alkotják, régi, nagy bevált, számtalanszor újravett kedvencek, kísérletezni már ritkán kell. Persze ez nem volt mindig így. Anti-sznobizmusból, vagy ki tudja, miért, sokáig ellenálltam a hype övezte termékeknek. Valahol aztán a sokadik benyomás győzött, valahol pedig azonnal szerelembe estem. Volt, ami egyáltalán nem működött rajtam, de az többnyire nem a termék hibája. Az újdonságokra is nyitott vagyok, állandóan vannak vágyott darabok :relieved:
Íme az én listám (a teljesség igénye nélkül)
Mi az, ami Nektek bevált vagy csalódás volt?

Bőrápolás
Niod Copper Amino Isolate Serum 2:1
Niod Multi-Molecular Hyaluronic Complex
The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
(de a rutinom 95%-a Deciem:)

Smink:
Mac Strobe Cream
Estée Lauder Double Wear
Tarte Shape Tape
Guerlain Meteorites - Clair
Chanel Poudre Universelle Libre
Nars Orgasm
Armani Eyes to Kill
Lancome Hypnose Doll Eyes

Parfüm: Chanel Coco Mademoiselle - a régi!

+1 GHD Eclipse

Ami nem vált be:
Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade (azóta sem találtam tökéletes szemöldökformázót)
Zoeva ecsetek
A-England lakkok
The Balm highlighterek
Urban Decay paletták
Estée Lauder Pure Color Envy rúzsok
Laneige Lip Sleeping Mask

Vágyaim tárgyai jelenleg Pat Mcgrath gyakorlatilag összes terméke :no_mouth:

Én is inkább tudatosan vásárolok smink cuccokat. Vélemények és nem hype alapján, de néha csak elcsábultam én is, és bizony ért meglepetés és csalódás is.
Nekem az ABH szemöldökformázó termékek nagyon beváltak: a pomádé a por és a szemöldök ecset is tuti, örök befutó,amiket már többször újravettem és sosem hagytak cserben. Az ABH krém kontúr szettje is nagyon nagy szerelem, de abból még van konkurencia amit ki szeretnék próbálni. Az ABH Glow kit highlighter is szerintem a tökéletes highlighter és méltán hypeolják, megérdemli. A szemfesték palettái is tökéletesek ennek a márkának. Még a végén kiderül, hogy nagy ABH fan vagyok:D.
A Bobbi Brown termékek közül szerintem minden megéri az árát. Nagyon szeretem azt a márkát. Bár ezt a minőséget olcsóbban is meg lehet kapni.
Ami nagy csalódás volt az egy Dior rúzs.
Ami szerintem indokolatlanul túlhypeolt márka a MAC.
Az arcápolásban pedig a TO és a koreaiak verhetetlenek.
Az ikonikus sminktermékekről az a véleményem, hogy egyszer az életben ki kell próbálni párat, hogy tudjuk nem maradunk le semmiről és nem kell feltéten csodát várni egy névtől, márkától és olcsóságok között is vannak szuper cuccok. A lényeg, hogy legyen összehasonlítási alapunk.
Ráadásul mindenkinek más válik be, a lényeg, hogy lehet keresgélni, válogatni és kincseket találni minden árkategóriában.

3 Likes

Teljesen egyetértek azzal, amit írsz. Nagy dilemma, hogy érdemes-e beruházni egy-egy horror áras termékbe, amikor szinte minden kategóriában találunk egy kis odafigyeléssel alacsony áron is nagyon jót. Ha valami drága, akkor joggal magasabbak az elvárásaink, ami vagy visszaigazolódik, vagy nem. Ezt a dilemmát leginkább következetlenséggel oldom fel, veszek ebből is és abból is. De megjegyzem, a racionalitást nálam akár egy minőségi csomagolású termék is képes felülírni…

3 Likes

Teljesen egyetértek abban, hogy a MAC túlhype-olt. Havonta minimum egyszer betérek a MAC-be (valami újdonság mindig van). Egy ideje már tényleg nem tudom, miért, talán megszokás. Lehet, hogy 20 évvel ezelőtt, amikor még nem volt ennyi más, jó volt a MAC. De mintha leragadtak volna a 20 évvel ezelőtti minőségnél, formuláknál. Úgy érzem, mintha nem lennének képesek haladni a korral. Az ecseteik kifejezetten rossz minőségűek. Durvák, törnek, hullanak. A szemhéjfestékeik lehet, hogy 20 éve megelőzték a korukat, most teljesen átlagosnak számítanak a textúráik, színeik. Egyáltalán nem értem, hogy manapság mi a hype alapja körülöttük.

5 Likes

A mi éri meg, mi nem éri meg kérdésen nagyon sokszor elgondolkodtam már a Krémmániázásom során. Különösen akkor, amikor egyszerűen olyan primitív támadásban részesültek azok a szerencsétlen Meteorites gyöngyök, hogy nem győztem a fejem kapkodni, mekkora indulatokat vált ki az, hogy vannak, akik szeretik és akik meg tudják venni. Mindenkinek másak az anyagi lehetőségei. Valamelyik nap egy 60 ezres krémről olvastam, hogy a használójának tökre megéri. Egy-két napja azt, hogy egy 1000 Ft-os púder nagyon-nagyon nem érte meg. Szóval nem egy egyszerű kérdés ez…

3 Likes

Nagyon jól látod az ár relativitását. Én úgy próbálom nézni számomra megéri-e, hogy elosztom egy kb.használati számmal az árat. Pl. Bobbi Brown alapozó 18 ezer. Ha fél évig naponta használok akkor napi 100 ft-ba kerül a számomra. Nekem ez megéri. Ha 10x használom csak, no akkor nagyon drága egy alapozó:D.

3 Likes

:D,igen az elméletet az impulzusvásárlás, vagy egy-egy jutalom “falat” néha nálam is felülírja. A keresgélés viszont néha drágább, mint kipróbálni egy szuper terméket. Pl. A higlighter keresgélésemben szerintem sokkal többet költöttem olcsó de sok darabra, mintha elsőre megveszem a nagy kedvenc ABH Glow kitet. No, ez is egy nagy dilemma. Ma már úgy vagyok vele, sok-sok keresgélés után, inkább spórolok egy jó darabra, de ideáig el kellett jutni, meg kellett érni, meg kellett tapasztalni az előzményeket.

Igazatok van: lehet, hogy sokkal többet költöttem pl olcsóbb szemhéjpúder palettákra, mintha rögtön megvettem volna egy high-end natúr palettát. Össze vásároltam mindenféle márkát, tele vibráló színekkel, hogy aztán végül rádöbbenjek, hogy nem is használok papagáj színű sminkeket, utálom magamon a meleg narancsos, pirosas szemhéjpúdereket. Képes voltam megvenni az ABH Modern Renaissance palettát mikor tele van olyan színnel, amit nem is kedvelek magamon. Mindig megfogadom azt is, hogy nem veszek már több olcsó Makeup Revolution palettát mert legtöbbször nem jó a minősége, mégis bedőlök egy-egy szép összeállításnak.
Nekem még bőven van mit tanulnom a tudatosság terén.
Az elmúlt 3 évben borzalmasan sok sminkterméket halmoztam fel, nagyon sok pénzt költöttem olyan dolgokra, amiket aztán nem is használtam, mert nem váltak be.
Minden hónapban vannak kívánságlistás darabok, de megfogadtam, hogy szemhéjpúder paletta mostanában nem jöhet.
Én is próbálom figyelembe venni, hogy egy drágább terméket meddig használok. Mert egy pirosító, highlighter, szemfesték paletta nem fogy el 1-2-3 hónap alatt sem. Így érdemes beruházni egy minőségi darabra. Az alapozóból sem mindegy mit veszünk, hiszem a nagy nap részében viseljük, érintkezik a bőrünkkel.
Szívesen próbálgatok új dolgokat, de amire nem vagyok hajlandó vagyonokat költeni az egyedül talán a szempillaspirál. Drogériás szinten is vannak nagyon jók.
Pár éve még el voltam ájulva az Envyktől is, aztán ha belegondolok ugyanúgy lekopik evés-ivás után mint egy drogériás rúzs. Persze továbbra is szeretem őket, meg a MAC satin finishű rúzsait de drogériás szinten is lehet nagyon jókat találni.
Ami nekem abszolút nem vált be az annak idején a Naked3 paletta. Sem minőségben nem ütötte meg a mércét sem a színei nem tetszettek magamon.

1 Likes

A Naked3 tényleg katasztrófa, a Heat pedig egy nagy kedvencem. Nem is értem, hogyan lehet ekkora minőség különbség márkán belül. Visszatérve az ár relativitásra, kiszámoltam, hogy az ABH Pomade 2 év alatt, napi szintű használatban 10 Ft-ra jön ki / alkalom. Nekem legalábbis 2 évig elég egy tégely úgy, hogy minden nap használom. Szerintem ez nagyon megéri.

2 Likes

Ó, hogy én mennyire vágytam egy Naked 3 palettára! Aztán megvettem a Makeup Revolution dupe-ját, és alig használtam, mert valahogy mégsem jöttek be a színek.

Amúgy nekem a Revolution SophX palettája akkora csalódás volt, hogy azóta meg sem nézem a termékeiket. :face_with_raised_eyebrow:

A Sophx palettàt majdnem megrendeltem de pont a te vélemènyed győzött meg, hogy nem kell újabb gyenge minősègű paletta, hogy aztán egy hèt múlva KM zsibin kössön ki.

Én is mindig kiszámolom hogy hány használatra lesz elég egy termék, nagyon örülök hogy találtam rokonlelket :slight_smile: Vízhatlan markerrel ráírom a bontás dátumát is hogy ne csússzon hiba a kis kalibrációimba.

Ez a parfümvásárlás miatti lelkiismeretfurdalás jelentkezésekor jön a legjobban. Szigorúan egy fújást engedélyezve (a környezetem és a saját érdekemben) nagyon sokáig elég 80 - 100 mL parfüm. Egyszer kiszámoltam hogy mL/intenzitás arány tekintetében sokkal jobban megéri az eredeti mint a kb. harmadannyi ideig tartós, amúgy jó minőségű utánzat :slight_smile:
Nagyon skizo…, akarom mondani okos módon meg tudom vitatni magammal hogy szeretem és ismerem az illatot, el fog fogyni, az ingatag önbizalmamnak szüksége van erre a boostra, akkor is ha szánalmas.

A parfümök fent indokolt kivételével soha nem veszek luxus vagy high-end márkától semmit. Nem zavar meg nem irigylem vagy ítélem el azokat akik megteszik vagy vágynak rá, mások vagyunk, egyszerűen számomra nem logikus, ha ajándékba kapok is néha, túladok rajta (mert lelketlen és hálátlan vagyok:) )

Néha ingadozom aközött hogy megengedhetőnek vagy pofoznivalóan pofátlannak érezzem azt az árrést amit megenged magának az ilyen gyártók többsége. Megértem, fizethetünk a név ismertségéért, a birtoklás érzéséért, fizetünk az életérzésért, fizetünk a luxusért és fizetünk az emlékekért. De mikortól lesz hirtelen bántóan cinikus hogy az a csoport fizeti az anyagköltség százszorosát vagy ezerszeresét akinek a bizonytalanságait önmagával kapcsolatban generációk óta szivattyúzzák és sokszorosítják az iparág ikonjai?

3 Likes

Én úgy tekintek erre az egészre, mint egy hobbira. Márpedig minden hobbi költséges. Nem hiszem, hogy egy horgász, aki olyan szinten műveli a horgászatot, mint én sminkelést/bőrápolást, kevesebbet költ például a felszereléseire, engedélyekre, az utazásra, a napijegyre éves szinten, mint én a hobbimra.

6 Likes

Igen, én fotózni szoktam, az is egy költséges hobbi :slight_smile: De a fiú ismerőseim xbox/horgász/bringa költségei is jól összemérhető intervallumokban mozognak. Remélem nem érezted úgy hogy ítélkező vagy lekezelő voltam, ez csak egy téma amin az utóbbi napokban többször is elgondolkodtam. Talán a karácsony előtti agresszív reklám és plakátkampány hatása :slight_smile:

Amire inkább utalni próbáltam, az az, hogy nem tudnék mondani még egy területet ahol ilyen árkülönbségeket hajlandóak vagyunk megfizetni ilyen, objektív szempontból kevés, plusszért (nem számolom ide az érzelmi kötődést, a különlegesség és limitált kiadások felé irányuló gyűjtőszellemet stb.)
A horgászorsó mechanikájának vagy a fényképezőm optikájának az előállítási költségei, strapabírása, a márka nívója, akár évekre szóló garancia, az hogy professzionális vagy amatőr felhasználásra készült mind elég jól indokolják az árbeli ugrásokat a csillagos égig. De egy kozmetikum (a parfümipar kivételével, ami az én értelmezésemben talán más tészta) alapanyagai, még ha a legjobb és legtisztább minőséget is használják, ritkán indokolnak ilyen árképzést. A gyártási folyamat hasonlóan szabályozott és a laboratory practice ugyanúgy kötelező jellegű az alsópolcos hidratálóra és a high end verzióra is. A pigmentek, bázisolajok, emulgeátorok kémiái és anyagtudományi szempontból ugyanúgy viselkednek. Egy jó recept és egy jó formula önmagában elég egy jó termékhez; ez pedig a 2010-es években nem kiváltság, egyre több a jó szakember.

1 Likes

Igen, igazad van, más hobbi is sokba kerül. A férjem hobbija a futás, hát az sem olcsó. Futóruhák (télen aláöltöző cuccok, maszk a hideg ellen, kulacsok) futócipők pár havonta, gps-es futóóra, versenyek nevezési díjai, energiaszeletek és izotóniás italok, masszázskrémek stb…
Nekem a sminkelés a hobbim, imádom akár csak nézegetni is a készletemet. Folyamatosan adok-veszek is, úgyhogy folyamatosan változik az aktuális készlet.

2 Likes

Szerintem egy kozmetikumot nem lehet úgy számolgatni, mint 10 deka párizsit, hogy hány szendvicsre lesz elég. Mivel enni kell, sminkelni meg nem muszáj. A kozmetikai termékek esetében sokkal fontosabbá válik az esztétikum, az örömszerző faktor, az összetevők minősége, a csomagolás, a márkanév, satöbbi. Van akire ez nagyobb hatással van, másokat kevésbé hat meg. Egy autót sem kizárólag a teljesítménye miatt veszünk meg, nagyon fontos még a dizájn, az extrák, a szín, a presztizs, ezek nem feltétlenül arányosak az árával, sem az ára azzal, hogy hány kiló vas van beleépítve.

4 Likes

Az én párom is hasonló szinten fut (versenyek stb.), és még a futás a kevésbé költséges mozgásformák közé tartozik.
Amúgy a kozmetikumoknál (és más termékeknél, szolgáltatásoknál) az emberek kerülnek sokba, nem feltétlenül az alapanyagok, természetesen az ebayes egy dolláros rúzsok nem tartoznak ide.

Nem, dehogy éreztem úgy :slight_smile:
Jó lenne, ha csak annyiból állna egy jó kozmetikum, hogy van egy univerzális recept és kész, akkor jó is lesz a termék. De nagyon nem így néz ki a dolog. Az utóbbi egy-másfél évben csak arra fókuszáltam a bőrápolásban, hogy elvileg JÓ hatóanyagú termékeket használjak. Eredmény: soha nem volt ilyen rossz állapotban a bőröm. Tanulság: a hatóanyag önmagában elég, ha nem minőségű a hatóanyag ÉS nem jó a formulázás. Nem automatikus tehát. Szóval elkezdtem visszatérni a régebben is használt high-end “csak a márkát kell megfizetni, pedig Koreából ugyanezt megkapom 2000 Ft-ért/tized ennyiért is megkapom ugyanezt az összetételt”, vonalhoz olyan termékekhez, amik elvileg semmit érnek. Láss csodát, a bőröm kezd újra önmaga lenni, egyértelműen látszik rajta a változás.

Nekem az egyik barátnőm fut komolyan és mellette bringázik is. Szerintem éves szinten többszörösét költi ezekre, mint én a high-end kozmetikumokra.

1 Likes

Nem vesztettél semmit a Naked3-al, lehet nekem is inkább a Naked2-őt kellett volna inkább választanom, de a Heat lett a nagy kedvenc. Annka viszont nagyon örülök. A Revolution paletták közül nekem a Fortune blbabablab Brave van meg, ami addig tetszett míg nem próbáltam jobbat. Azóta hozzá sem nyúlok és egyik új paletta sem hatott meg a márkától, de akkor ezek szerinte nem is olyan nagy baj. Lehet meg kéne szabadulnom mindkét említett palettától, hátha más örülne nekik.