Honnan rendelted? Megbízható, kozmetikumokat árusító (nem parfümös) webáruházak

Nem tudtam hirtelen, hogy melyik topikba írjak, de ki kell adni magamból, hogy jártam a Notinóval. Most épp egész sok mindenre van kupon, így beszereztem (azaz be akartam szerezni) pár fogyóban lévő sminkterméket (BB krém, szemöldökceruza, púder, szempillaspirál, körömlakk), plusz fogkeféket, a végösszeg kuponnal 12.295 Ft volt. Online bankkártyás fizetést választottam, minden rendben volt, csippant a telóm, hogy levonták az összeget, plusz kaptam megerősítő emailt a rendelésről és a fizetésről is. Viszont ezeket - sajnos, hülye módon - nem néztem meg, csak nyugtáztam, hogy megérkezett, és mivel az összeg rendben volt, gyanútlanul vártam a csomagomat. Ma ránéztem a fiókomban, hogy mizu, feladták-e már és megdöbbenve láttam, hogy a rendelésem részleteinél csak három termék szerepel, 4170 Ft-os végösszeggel. Ha ez nem lenne elég, a szállítási (és számlázási) adatoknál lévő név (azóta férjhez mentem), cím (2019-ben költöztem el onnan) és telefonszám (2019-ben megszűnt) is rossz volt, pedig direkt átírtam az adataimat, még többször ellenőriztem is. Pánikszerűen néztem a megerősítő emailt, hát ott is ugyanez szerepel. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondta a hölgy, hogy a különbözet visszautalását már megkezdték, és ők úgy látják a rendszerben, hogy nem ők töröltek termékeket, hanem így lett leadva a rendelés. Hát mondom nyilván ha 4000 Ft értékben rendelek és 12 ezret vonnak le, akkor ott elkezdtem volna gyanakodni. Akkor rendszerhiba, sajnálják… Törölni már nem tudom, mert átadták a futárszolgálatnak. Még soha nem volt ilyen problémám egy webshopnál sem, értetlenül állok az egész előtt. Mindenesetre a termékekre továbbra is szükségem van, de ezek után nem tőlük fogom megrendelni.

Pff … sajnálom :frowning:
Még egy ilyen szedett-vetett társaságot! Szerintem a többségünknek van negatív élménye velük. Én fokozatosan szoktam le róluk: még az őskorban, amikor nem voltam ennyire tudatos sikerült egy szempillaspirált vennem tőlük, amiről később tudtam meg, hogy akkor már 1,5 éve nem gyártották. Aztán sokáig emiatt csak újdonságokat és nem romlandó dolgokat mertem venni, mostmár inkább azt se.
Mindenesetre remélem hamar visszakapod a pénzed!!!

1 Likes

Köszönöm… Nekem eddig nem volt velük negatív tapasztalatom, és ugyan az árak igen érdekesek (némelyik filléres cucc aranyárban van, míg a magasabb árfekvésű dolgok sokszor nagyon kedvező árúak), viszonylag gyakran szoktam tőlük rendelni - most már múlt időben :slight_smile: Mondjuk az nem volt szimpatikus sosem, hogy akármennyit költök, kell fizetni szállítást meg még a csomag biztosításáért is külön, de sokszor mégis náluk jártam a legjobban.
Most azon aggódok, hogy elvileg el tudom utasítani a csomagot, amikor kapok tájékoztató emailt a kiszállításról, de jártam már úgy, hogy hiába módosítottam az emailben kapott linken a kiszállítás helyét pl., a futár nem látta, hogy módosítottam, neki nem frissült a rendszer és ugyanúgy megpróbálta a korábbi címre kézbesíteni. A megadott címen fogalmam sincs, ki lakik, de én az ország túlsó felében vagyok, a megadott telefonszámom nem él, úgyhogy nem tud elérni a futár, de nehogy az legyen, hogy mivel nem kell fizetni érte, átveszi valaki az adott címről, nekem meg majd nem akarják visszaadni a pénzt, mert kézbesítve lett a csomag. Ha lesz megadva futár telefonszám, inkább felhívom és a lelkére kötöm, hogy meg se próbálja kivinni a csomagot :smiley:

1 Likes

Uhh, ekkora egy szar helyzetet. A helyedben addig verném az asztalt az ügyfélszolgálatosnál, amíg kézbe nem veszi a problémát. Még neked kell reménykedni, hogy valaki random nem veszi át a csomagot? Vagy hogy kapsz értesítő emailben telefonszámot a futárhoz? Értem én, hogy nem érzi magáénak a problémát, de a hiba nem nálad van. Ennyi vevőközpontúság sincs bennük. “rendszerhiba”

3 Likes

sajnálom, basszus micsoda bénázás megy náluk!

én ott kezdtem el feladni, amikor napról napra, sőt akár óráról órára változott az áruk. talán valami euró követő rendszer miatt??! de legalább, ha betettem vmit a kosaramba az ott maradt.
mostanában megy náluk a beauty box vonal. nyilván főleg mintákkal, most a legutóbbi “takarékos kiszerelés”-re hallgat és 12ezer ft csupa ingyenes mintákkal teli dobozért?? kicsit durva sztem.

Update a sztorihoz: sikerült visszaküldenem a futárszolgálatnál, így meg sem próbálták kézbesíteni. Remélem, belátható időn belül visszakapom a pénzt. Egyébként tényleg náluk lehetett valami hiba, mert semmit nem mutatott az előzményekben azok közül, amiket a rendelés leadása előtt megnéztem és a kedvencek közé sem mentett semmit, amit akkor mentettem. Gondolom egyszeri alkalom, de én ezek után tényleg inkább hanyagolom őket.

3 Likes

image

Fogalmam sincs, mit szerencsétlenkednek az Express One-nál, eredetileg úgy volt, hogy 8-án kézbesítik a visszaküldött csomagot. Ehhez képest még ma sem, de mai infó már nincs is, tegnap reggeli az utolsó frissítés. Én meg ugye csak azután számíthatok a pénzemre, hogy beérkezik hozzájuk a csomag. Jellemző, hogy pont ilyenkor kavarognak vele :sweat_smile:

Cosmetino.hu szerintetek megbízható? Itt találtam meg legolcsóbban a Tangle Teezert.

Rendeltem már onnan, okés.

1 Likes

Sziasztok, szerintetek normális, hogy a Pingvin patikás rendelésemben a sampon így érkezett doboz nélkül?
IMG_20231115_211131

Szerintem igen. Nálunk a Dercos termékek doboz nélkül vannak a polcon, még ez a fólia sincs rajtuk. Ne lehet hogy ennek eleve nincs doboza?

Lehet, én nem tudom🙂

És a kupakon belül sincs védőfólia?

Ezt nem tudom, nem vettem még dercost. De szerintem nincs. Egyrészt, akkor talán nem lenne rajta a külső celofán, másrészt úgy rémlik, megszagoltam egyet, jött belőle valami illat.

1 Likes

A környéki patikánkban is így vannak doboz nélkül, viszont el vannak téve vitrinbe, illetve a pénztár mögötti polcon vannak, ahol nem lehet tapperolni ezeket.

Az a celofán sztem csak ragasztószalag a kupakon, hogy szállításhoz biztosítsák :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Likes

Én arra tippeltem hogy egy nagy dobozban így vannak a samponok, csak a polcra tétel előtt ezt leveszik mert ronda?

Ja, lehet :grin:

Köszi a válaszokat, megnyugodtam :grin: Viszont így nem nehéz hamisítani vagy felhígítani.

Reméljük ez nincs akkora biznisz, hogy megérje :crossed_fingers: