Hajápolás & Hajkezelések

Szeretnél venni száraz sampont?

1 Likes

Jaj, hát nem ismersz! :smiley: Még aznap, hogy írtatok róla, már rohanantam is a DM-be a Batiste szárazsampont megvenni. :smiley: Sajnos csak 3 fajtája volt kapható, így az Original változatot vettem meg.
Épp ma reggel fújtam be vele először. Hát… kicsit vegyesek az érzelmeim, azt hiszem többet vártam tőle. :neutral_face:
Igaz, hogy nem fújtam sokat, mert nem tudtam mennyit kell, és a kezemmmel dörzsöltem el, nem pedig törölközővel.

1 Likes

Nekem az Original annyira nem jött be. A szívecskés meg a cseresznyés sokkal jobb. Mindig törölközővel távolítom el, sokkal gyorsabb.

2 Likes

Én azért adok rendesen a hajamnak. Ami nekem a legjobban bevált, hogy a fejtetőre fújom a többet, ott ugye sokkal zsírosabb a hajam, lejjebb nem fújok sokat. 10-15 percig hagyom hatni, majd törölközővel rendesen átdörzsölöm a fejem. Utána kifésülöm és voilá! kész a csoda. :smiley:

2 Likes

Hát ebben a tetű városban nem elég, hogy csak DM és Rossmann van, a Müller meg a város végén, még a választék is kicsi. Lehet, hogy volt vmi piros cseresznyés, vagy ilyesmi, de attól féltem, hogy hátha túl intenzív illata lesz. Trixi a a Heavenly Volume változatot ajánlotta, olyan se volt.
Majd legközelebb többet fújok és jó hamar elfogy, aztán veszek majd egy másik fajtát. :smiley:

2 Likes

Na, akkor holnap én is adok neki, azt megmondom! Vasárnap már úgyis mindenképpen meg kell majd mosni. :smiley:

2 Likes

Nekem a barna hajra való Batiste a kedvencem, a többitől fehér a hajam.

2 Likes

Én azt nem mertem megvenni. Pedig az volt a harmadik, ami kapható volt… :slight_smile:

1 Likes

Nekem a cseresznyés jött be, először nekem is csalódás volt, azóta kitapasztaltam mennyi kell. Ha tényleg azt szeretném hogy nagyon hasson akkor előző este befujkálom, kicsit megszárítom hajszárítóval, nekem hajszárítózással jött be legjobban. Ha reggel használom, akkor napközben még egyszer be kell fújnom, sok hajam van mégis már december óta használok kettőt :D. Látom hogy milyen zsíros lenne nélküle, ezért nekem mindenképp megéri, de azért tényleg elég sok fújást kell a hajra tenni, bemasszírozni+ törölköző, kifésülés esetleg kis hajszárító, kivasalni is szoktam utánna. Nekem szerencsére nem roncsolja a vasalás a hajamat, csak minimálisan.

Ez nagyon jó tipp, ma kipróbálom :slight_smile:

Nekem mivel szőke a hajam nagyon világos melírral (így kevésbé feltűnő az őszülés), nem lényeg, ha fehér marad. Leginkább a fejtetőre fújom, de csak a hajtövekre és alulról, meg oldalra a fül és a halánték környékére. Pár percet várok, azután ujjakkal átdörzsölgetem a hajtöveket, és ennyi. Mivel göndör a hajam, nem fésülöm ki (nem is tudnám). Amikor be van szárítva vagy ki van egyenesítve a hajam, kb. havonta 1-2 alkalommal, olyankor kevesebbet fújok rá. Nekem általában csak 1 nappal tolja ki a hajmosást, és este már van, hogy viszket a fejbőröm tőle, úgyhogy csodaszernek nem mondanám, inkább SOS megoldásnak.

6 Likes

Nekem is szokott viszketni, elég magas az alkoholtartalma, de naponta nem vagyok hajlandó hajat mosni. Kb. 2 éve még elég volt heti egyszer, most meg 2 nap után jajj… már leálltam a fújós balzsammal (a festés miatt száradt a hajam, erre vettem). Gondoltam a hintőporos megoldásra, de pont az a vonzó a szárazsamponban, hogy gyors, maceramentes.

1 Likes

Én is a 2 napot tolom ki 3-ra vele. A hajtöveim gyorsan zsírosodnak. Bezzeg a hajvégek meg, mint a sivatag.

3 Likes

Nekem most bejött a Balea hajolaja, puhítja a hajvégeket :slightly_smiling_face:
Előtte a garnieres papayás pakolást használtam, de nem használt, valahogy mintha még rosszabb lett volna a helyzet, mikor használtam, el is kellett ajándékoznom. De akinek oda adtam nagyon bevált, nagyon puha lett tőle a haja :).

1 Likes

Én is kipróbáltam már több hajolajat is, de valahogy felkúsznak a hajamon, és bezsírosítják, összeesik a hajam tőlük. Most a TO squalane-ját próbálom, de nem csinál semmit.

2 Likes

Nekem az Aussie és a Helia-D darabja bevált, amióta használok hajolajat (majdnem halolajat írtam…), azóta nem töredezettek a végek. A végvári vitézek.:smiley:

3 Likes

Én a fodrászomnál vettem ezt, de biztosan lehet kapni a fodrászkellék boltokban is:
https://kremmania.hu/kremek/matrix-biolage-exquisite-oil
Sokáig elég és csodákra képes már egyetlen használat után is. Vizes és száraz hajra is használható.

1 Likes

Egyébként mostanában pantene sampont használok, nagyon kellemes használni, 3-4 napig bírja vele a hajam. Ennél is jobban szeretem a Head and Shoulders teás samponját, annyira jó hogy nincs utálatos erős mentolos illata! :slight_smile: Ráadásul eddig ez volt a legjobb hatással a hajamra, a hajmosást is kitolja 4-5 napra :D.

1 Likes

Nagyon jó lett az új képed :slight_smile:

1 Likes

Köszi szépen! :blush:

1 Likes