Hajápolás & Hajkezelések

Tudtok ajánlani szulfátmentes sampont? Váltanék kicsit extrábbra drogériás vonalról, megnézném van-e különbség. Mármint eddig nem szulfátmenteset használtam, hanem mindenfélét pl. Garnier, Cien, Nivea. Lakmé Teknia sampont nézegettem, de nem biztos, hogy be tudnám szerezni. (Rendelni nem akarnék 100 ml-t, mert ahhoz a szállítási költség tökre nem éri meg, 300 ml-t meg így elsőre nem vállalnám be.)

1 Likes

Az Alfaparf keratinos samponja volt az első amit kipróbáltam szulfátmentes samponok terén. Meg voltam elégedve vele, kellemes illata volt, nem szárította a hajam, picit hamarabb zsírosodott tőle a fejbőröm de esetemben ez nem lényeges, mert ígyis-úgyis hamar zsírosodik terméktől függetlenül. Fodrászkellékes üzletekben vagy fodrászszalonokban lehet hozzájutni.

Később kipróbáltam a Schwarzkopf Beology szulfátmentes hidratáló samponját mert épp akciós volt a Rossmann-ban és közben kifogytam az Alfaparf samponból. Ráadásul csupa 5 csillagos értékeléseket találtam róla Krémmánián így nem is nagyon hezitáltam hogy keresgéljek-e tovább vagy bajlódjak a rendeléssel. Szerencsére nem kellett csalódnom. Gyengéden tisztít, nem szárította ki a hajam, árban is kedvező (főként ha akcióban jutsz hozzá), az illata is kellemes, puha tapintású lesz tőle a hajam, egyelőre nem is gondolkozom más sampon vásárlásán.

Ezeket próbáltam eddig, egyedül az a probléma, hogy a Beology sampon 400 ml így ha mégsem válna be akkor elég sok mennyiség maradna rád.

1 Likes

Szia @Vicus, én ezt a “minden rossztól mentes” (0% => szilikon, sles, parabén, szulfátok, szinezőanyagok) micella vizes Biopoint használom. Nem tudom, hogy Mo-on kapható-e, itt nálunk szinte mindenütt, én pl. a Coop-ban vettem.
Nem tudom, sikerül-e feltöltenem a fotót (bocsi, de én már a “másként fiatal” :expressionless: korosztályhoz tartozom :slightly_frowning_face:)

P_20190518_165154

3 Likes

Pont ezt a Beology-t néztem ki :slightly_smiling_face: De mivel még van egy kis samponom itthon, ezért szerintem megvárom, hogy akciós legyen. Remélem nekem is beválik majd.

Köszönöm szépen, felveszem ezt is a listára, jó lenne ha lehetne itthon kapni :slightly_smiling_face:

Járok a fodrászomhoz esküvői hajakat fényképezni. Ezt a csodát muszáj megmutatnom!

2

3

4

15 Likes

Nekem a vaddisznósörtés kefe annak idején nagyon elektromossá tette a hajam, pedig szép fénye lett tőle, nem volt olcsó egy kefe, de nem tudtam emiatt használni :D. Neked hogy vált be?

2 Likes

Én véletlenül vettem ilyet és az ég világon semmit nem tapasztaltam vele kapcsolatban se pozitívat, se negatívat, csak azt, ha sietek és csak lekapok egy fésűt a polcról a boltban akkor lehet meglepődök a pénztárnál az árán:D.

4 Likes

Na igen régen hittem abban hogy ezek milyen jók :rofl: egyszer hat ezret elköltöttem ilyen kefékre :rofl:. Most egy ebelines Tangle Teaser szerű hajkefét használok, nagyon szeretem, kíméletes :).

Köszi a kérdést @Szandika! :slight_smile:

Én továbbra is úgy vagyok vele, hogy tökéletes! Minden 1-2 hónapban újat veszek,mert nagyon hamar koszolódik. Nem tudnám elképzelni az életem nélküle, a hosszú&dús&gubancos hajamat nem húzza, fényes és sima lesz tőle minden alkalommal amikor fésülködök. :heart_eyes_cat: Amióta rendszeresen vágatok a hajamból és használom a fésűt azóta egyáltalán nem töredezik !! :slight_smile:

Sajnos nekem meg a Tangled fésük nem jöttek be, nagyon húzták a hajam és gubancos maradt tőlük. :confused: Sajnálom,hogy neked nem jött be a vaddisznósörtés hajkefe,de nem vagyunk egyformák :slight_smile:

2 Likes

És az előzőt kidobod 1-2 hónap után? :open_mouth:
Itt van egy jó videó a tisztításáról: https://www.youtube.com/watch?v=Iuq5Zal180k
Persze a víz nem tesz jót neki, de ha 1-2 hónap után amúgyis kidobnád, akkor végülis mindegy.

2 Likes

Igen, ki szoktam dobni amikor már nagyon szöszös meg hajszállas :nauseated_face:
Tudom, hogy lehet tisztítani, de már úgy se lenne olyan mint új korában, meg sok a macera vele, inkabb veszek egy újat helyette és megvan oldva. :slight_smile:

2 Likes

Nagyon Sissis :heart_eyes::heart_eyes:

1 Likes

Én egyébként továbbra is úgy gondolom, hogy a hajam a hajvasalástól néz ki úgy, ahogy alapból én szeretném, hogy kinézzen. Ehhez hozzátartozik, hogy szerencsére nagyon erős és sűrű hajam van, így nem tesz benne nagy kárt a hajvasaló hálisten. Annyi lányt látok, akinek kevés haja van és nagyon vékonyszálú és teljesen tönkre van menve a haja, de még így is mindennap kivasalja. Eddig csak sampont használtam, hajmosáshoz, ami szerintem kevés, de balzsamot nem tudok használni, mert úgy nagyon gyorsan zsírosodna a hajam. Hajolajat viszont használok, és nagyon szeretem a hatását, nekem a baleás bőven megfelel, puhítja a hajvégeket, nagyon jó az illata :). Amit még nagyon szeretek, az a Batiste szárazsampon, vészhelyzetekben nagyon nagy segítség lehet.

2 Likes

Ezt a szárazsampont hol lehet beszerezni? Drogériákban is, vagy csak online?

1 Likes

Én szoktam látni a dm-ben is.

1 Likes

Dm, Rossmann, Müller. Amúgy tényleg egy csoda, rengeteg szárazsamponon vagyok túl, és nem is gondoltam volna, hogy 3-4 napot is ki tudok húzni pluszban, ha jót választok.

1 Likes

Igen, dm-ben is kapni :).

1 Likes

Tesco-ban is van Batiste, én is szeretem, a Heavenly Volume változatot használom.

2 Likes

Igen, annyit számít a megfelelő szárazsampon :). Az egyik kedvenc termékem lett :). Én is 1-2 napig kitudom vele húzni, ráadásul frissen mosott hajérzetem lesz tőle. Én törölközővel szoktam megdörzsölni, valamint hajszárítóval egy kicsit beszárítani :). Csodaszer! :slight_smile:

1 Likes