Hajápolás & Hajkezelések

Egy nyeleset én is szeretnék majd venni, mert sokszor leejtem az Originált.

Rendben, mindenképp!:heart_eyes::hugs:

Ma bent voltam a szalonban és eszembe jutott, hogy megkérdezzem, mi a különbség a Natura és a True keratin között. Azt mondták, hogy a True inkább csak ápol, míg a Natura ápolás mellett jobban egyenesít, tehát ha csak egy kis hullám van a hajadban, elég a True, göndörnél viszont már kevés lenne. Tehát a True gyengébb és bár szép fényes lesz a hajad, kb 4 hónapig tart a hatása, míg a Naturának kb 6 hónapig (személyes tapasztalatom szerint is). Valamint a True összetevői kicsit természetesebbek. (Ja és a True a drágább.)

Másik fontos infó, amit ma megtudtam: a keratint is túl lehet tolni. Azt mondta az egyik fodrász, hogy a túl sok keratin üvegessé teheti a hajat, ezáltal törékenyebb lesz. Nem tudom olyan pontosan elmagyarázni, mint ő, de valami olyasmi a dolog, hogy ha túl sokat juttatsz a hajadba, mivel ez fehérje, képes valahogyan szétrepeszteni a hajszálakat. Nekem személy szerint azt ajánlotta, hogy mivel nem festett a hajam és egyenesíttetem is, ne keratinos balzsamot használjak, hanem valami hidratálót (vettem is egy Redkent, amit ott ajánlott). Szóval akinek nem extrán nyúzott a haja, mérsékelje a keratin hajba juttatását. Persze egy szőkített, száraz hajnál lehet, hogy megengedett és nem fog ártani, mivel eleve kevesebb benne a keratin.
Bocsi, ha kicsit zagyva az egész. Legközelebb megint rákérdezek, hogy pontosan hogy is van ez, most épp rohanásban voltam én is meg a fodrász is.

1 Likes

Nekem totál világos, amit mondasz, mert az én hajammal szerintem ez történt. Ja és nekem majdnem másfél év után sem múlt el a hatása. A hajamnak az a része, ami a keratinos kezelést kapta, a mai napig tök egyenes (és igen, olyan “üveges”.). Azóta kétszer jó sokat vágattam és kb. 20 centit nőtt a hajam, tehát most kb. 6-8 centi az alján az a rész, ami még a keratinos kezelés után maradt, szög egyenes.

Én nem értem teljesen, milyen az az üveges, de ha látnám, biztos egyértelműbb lenne. Megkérdeztem, hogy az enyémről mit gondol, azt mondta, hogy teljesen jó állapotban van, szóval még időben kaptam az infót, pedig hónapok óta használtam azt a balzsamot. Meglátjuk, hogy ez a Redken milyen lesz.
És félre ne értse senki, nem fog letörni a haja a keratinos balzsamtól, pusztán arról van szó, hogy jóból is megárt a sok.

Melyik Redken balzsamot vetted? Nekem a kék nagyon nem vált be (mondjuk én a samponjával együtt használtam), kifejezetten romlott a duótól a hajam állapota.

Az arany színű All Soft-ot. Kérdeztem, hogy vegyem-e a samponját is, de mondta a fodrász, hogy mivel nem szulfátmentes, ne, hanem maradjak a Lakménál, az kifejezetten az egyenesített hajra való. Amúgy nagyon szeretem azt a sampont, szóval örülök, hogy maradhat.

Nagyon köszi az infót :smiling_face_with_three_hearts: Hát ami az én hajamat illeti, ráfér a keratin, mert nagyon száraz, iszonyúan hamar töredezik. Valamelyik fodrász blogon olvastam még anno, hogy a keratin valójában nem beépül a hajba hanem mint a körömlakk a körmökön úgy ez is egyfajta védőréteggel vonja be a hajszálakat és ezzel a réteggel tölti ki a sérüléseket a hajszálakon, kitolva ezzel a haj roncsolódását. Illetve hogy a tápanyagok csak a hajhagymákon tudnak felszívódni és “beleépülni” a hajba.

Mit gondoltok erről?
(Ha esetleg érdekel valakit ez volt az a cikk, amiből idéztem: https://hajonc.wordpress.com/2013/10/31/keratinos-kamuzasok/)

1 Likes

Egyébként kaphatunk majd egy kis beszámolót a Redken balzsamról a későbbiekben? :slight_smile:

Természetesen, de ez még hetek kérdése, mivel a hajkencék hatása hosszabb távon mutatkozik meg igazán.

Ma voltam keratinoztatni, rákérdeztem megint a True-s kezelésre, újat csak annyit tudtam meg, hogy kevesebb lépésből is áll, mint a Naturás. A True-t csak belevasalják és kész.

1 Likes

A Naturás szerintem jobb. Kicsit odébb lesz mire feljutok Pestre, az A-List szalonba, de szerintem megfogja érni a fáradságot és a pénzt :slight_smile:

Sokkal jobb, nem véletlenül csináltatom én is azt. Bár én elköteleződtem az egyenes haj mellett, aki szereti, ha változatos a haja, annak pont a másikat ajánlanám, mivel kevésbé tartós, de amíg tart, addig nagyon szép. Az én hajamat (így 5 év után) már nem lehetne begöndöríteni, max egy fél órára és akkor is csak egy tonna lakkal.

Nem izgatott a hajformázás sosem mert féltem, hogy attól csak még sprődebbé, roncsoltabbá válna. Másrészt alapból olyan egyenes hajam van, hogy abban hullám még erős hajlakkal sem marad meg. És mivel kicsit béna vagyok és nem értek hozzá (na meg persze ha készülődök egy eseményre, akkor a sminkelés órákat tud elvenni) így sem időm, sem kedvem nincs a hajammal foglalkozni. Inkább csak az érdekel, hogy ápolt és egészséges megjelenésű legyen. Illetve mivel nem Pesten lakom, sokkal praktikusabb ritkábban járni de tartósabb eredményt elérni, mint pár hét. Mindig hosszútávra szeretek befektetni :slight_smile:

https://kremmania.hu/kremek/egyeb-for-your-beauty-vaddisznosorte-hajkefe
Ebből van egy ovális változat, szerintetek az is ugyanilyen jó lehet?
A fentit megvettem anyukámnak és isteni, de igazából nekem se nem dús, se nem valami hosszú a hajam, ezért felesleges ilyen nagy meg nekem nem is áll annyira kézre ez a szögletes változat.

Én használtam már mindkét változatát! :slight_smile:
Mindkettő nagyon jó,de az ovális kényelmesebb.
Nekem eléggé kicsi a kezem, ezért az ovális változatát könnyebb volt használni! Szerintem neked is jobban bejönne, mint a szögletes változat. :blush:

1 Likes

Rossmannban csomó “hajas cuccra” van most akció, így vettem meg végül a vaddisznósörtés hajkefét 33% kedvezménnyel.

4 Likes

Mit gondoltok a gőzölős hajvasalóról? Fodrászom ajánlotta, de neten vegyesek a vélemények róla.

Én imádom. :two_hearts: Nekem van itthon L’Oreal steampodom.
Hosszú, dús, festetlen hajam van.
Nagyon szép sima lesz tőle, fényes és egyenes.
Annyi, hogy ha nem dús a hajad akkor nem igazán ajánlom, mert elégge zsírosít. Még az én hajamat is zsírosítja, pedig az enyém elégge dús és vastagszálú. :smirk:

1 Likes

Sziasztok én tök új vagyok hajápolás témakörben. Semmit nem foglalkoztam a hajammal, általában tüsi rövid volt, 10 évig folyamatosan, és festeni is csak most kezdtem el nemrég, előtte meg csak melír volt, de azt is 33 évesen kezdtem. Összefoglalva 4 hónapja festem rendszeresen, azaz havonta a hajam és gondoltam így 37 felé ideje foglalkozni szegénnyel. Ezt a terméket találtam, és elsőre nagyon tetszik: https://www.ebay.com/itm/TONYMOLY-Haeyo-Mayo-Hair-Nutrition-Pack-250ml/273319835039?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
Valamint ezt szereztem be, de még nem próbáltam ki: https://kremmania.hu/kremek/tonymoly-express-salon-hair-protein-serum

2 Likes