Hajápolás & Hajkezelések

Három dolog lehetséges nálad. Vagy genetikailag nem jó minőségű a hajad, vagy a rengeteg cucc közül nem jó neki valami, amit használsz, vagy valami egyéb tényező miatt ilyen (hormon/stressz/akármi). Én a blogban leírtakon kívül semmit nem használok a hajamra, nem szedek csodakapszulákat és őszintén bevallom, túlzottan egészségesen sem étkezem.
Én ugye minden nap hajat mosok, amikor nem megyek sehová, én is hagyom a levegőn megszáradni, egyébként pedig közepes fokozattal kezdem és hideggel fejezem be. Vágatni is csak akkor szoktam, mikor keratinoztatok, azaz évi 2-3 alkalommal.
Én a helyedben megpróbálnám lecsökkenteni a használt cuccok számát, kialakítanék egy rutint kevesebb, de annál profibb termékekkel és elkezdeném a keratinozást. Persze ez csak egy ötlet, egyáltalán nem biztos, hogy ez hozza meg a csodát, de ártani egészen biztosan nem árthat.

3 Likes

Ki milyen fesűt használ?

Én vaddisznósörtéjű fésűt használok 1 éve. Nagyon gyorsan koszolódik, de szerintem kiméletes a hajammal.

Szerintetek jó a melegollós hajvágás? Én 2x voltam eddig, de utána mintha rosszabb lett volna a hajam állapota, jobban töredezett, de nem biztos,hogy a melegolló miatt.
Pedig nagy reményeket fűztem hozzá! Van akinek már bevállt? Gondolkodtam, hogy újra adok neki egy esélyt.

1 Likes

Vizes haj kifésüléséhez: AirMotion hajkefe
Hajszárításhoz: Olivia Garden Ceramic+Ion Nano Thermic arany körkefe
Száraz haj fésüléséhez: Olivia Garden Ceramic+Ion Supreme Combo vaddisznósörte + nylon hajkefe

2 Likes

AirMoiton hajkefe műanyagból készült? (A ‘fogak’ ) Olyat nem akarok használni.

Az utóbbi Olivia Garden vaddisznósörte kefét hol lehetne beszerezni?:blush: nagyon jónak tűnik. Te hol vetted? Esetleg rendelni is lehet?

1 Likes

Az AirMotion olyan, mint a Tangle Teezer, nem bántja a hajat.
Biztosan lehet rendelni, mert ahol vettem, nekik van webshopjuk, boltjuk meg a nyugatinál (meg sok más helyen, a blogomban a Linkek menüpont alatt össze vannak szedve, most nem kezdeném el begépelni címestül webshopostul).
4000 forint körül volt, totál megérte, csak a tisztítása macerás.

2 Likes

Drágám, mindent leírtam róla a blogomban. :slight_smile: Igazából a kérdések nagyjára is, amiket itt fórumon megválaszolok, csak már gáznak érzem állandóan a blogomat linkelni mindenhová. :laughing:

2 Likes

Az egész csaláfámra visszamenőleg igencsak gyenge és rossz minőségű haj jellemző. Biztos vagyok benne, hogy 80%-ban genetika áll mögötte a maradék 20% pedig a hajnak nem megfelelő termékek használata. Belső szervi probléma, hiánytünet egyéb nem áll fenn.

Egy időben nagyon natúr vonalon mozogtam és igyekeztem SLS mentes bio samponokat használni voltam olyan hiszékeny, hogy elhittem, hogy ezek a hajproblémák az SLS-, kőolaj-, parabén-, szilikonszármazékok és durva illatanyagok miatt lehettek :sweat_smile: Azóta kutakodtam kicsit Krémmánián és a legjobb értékeléseket kapott termékeket (viszonylag jó INCI-vel) szereztem be amelyek elvileg roncsolt és száraz hajra valók. Csak hát drogériásak :confused:

Az igazság az, hogy ezzel a hajjal tényleg csak egy megfelelő hajápolási rutin és vélhetőleg keratinos kezelés segíthet. Hamarosan neki kezdek leváltani a jelenleg használt hajápolóimat az általad ajánlottakra :slight_smile: Persze még mindig nincs garancia rá, hogy nekem majd ugyanazok válnak be, ahány haj annyiféle hatás létezik. Egy próbát viszont megér :slight_smile:

2 Likes

Korábban az én fejemben is megfordult a melegollós hajvágás, viszont bizalmatlan voltam és kicsit kutakodtam az ügyben, majd rábukkantam erre a cikkre, érdemes elolvasni :slight_smile:

1 Likes

Ez szép és jó, de ez itt a krémmánia és nem a blogod. Jobban szeretem itt olvasni a véleményeidet,ha már itt vagyunk. :heart_eyes::blush: ( remélem nem voltam bántó, nem az volt a cél :frowning: csak jobban szeretek 1 helyen olvasni)

1 Likes

Meleg ollós hajvágás. A régi fodrászomnak (felköltöztem Bp-re, muszáj volt váltani) volt, használta. Én szerettem. Biztosan más lesz tőle a hajszálak vége, mert emlékszem, nem volt az a szúrós érzés a hajvágás után, hanem kellemesen selymes volt.
Viszont azzal nem tud úgy ritkítani, stb., tehát szerintem nem minden frizurához alkalmas.

2 Likes

Én az Original Tangle Teezert használom, nagyon szeretem. Nekem is jó hosszú a hajam, derekam alá leér, nagy segítség nekem ez a fésű. Többször voltam már melegollós hajvágáson, nekem jót tett, nem töredezik, nem kettőzik a vége, szerintem hasznos.
Most Maddie nagyon felkeltette a figyelmemet ezzel a keratinos hajkezeléssel meg a blgoján olvasható termékekkel. Utána fogok járni, mert hiába egyenes a hajam, mégis olyan mint akit kb megrázott az áram. Hajvasalás nélkül borzalmas, de nem vagyok hajlandó vasalgatni a hajamat, meg időm sem lenne rá a kis eleven 2 évesem mellett. Egyébként nekem nagyon erős szálú a hajam, már-már durva tapintású. Hiába használok balzsamot és kifésülő sprayt is, akkor sem szebb. És hajszárítót sem használok soha.

1 Likes

Nyilván, viszont azért készítettem a blogot, hogy ne kelljen az összes fórumban/privát üzenetben százszor legépelnem ugyanazt. Másrészt éppen azért, mivel ez a fórum nem a blogom, nem fogok az összes topikban képekkel teletűzdelt kisregényeket írni. Engem is bosszantana, ha valaki ilyen célra használná a KM fórumot. Linket megosztani sokkal diszkrétebb és ha valakit nem érdekel, nem kell sokat görgetni sem, hogy a következő hozzászóláshoz jusson.

2 Likes

Most én is jobban beleásom magam a blogodba :blush: Imádok olvasgatni.

2 Likes

A Tangle Teezer nem volt rossz, sokkal könnyebbé tette a kifésülést, mint akár egy vaddisznósörte kefe is. De amióta először a kezembe vettem a Wet Brusht, minden más fésűt el is tettem. A TT-nél is kíméletesebb és nekem sokkal kényelmesebb a nyele miatt is.

A héten lesz pár új dolog, ma jön a futár a FeelUnique-os rendelésemmel. :star_struck:

1 Likes

Nagyon hasonló a hajunk! Nekem is sötét erős szálú és hosszú, szóval tényleg jó lehet a fesű. Szerintem jövő héten megrendelem!:heart_eyes:

Akkor lehet, hogy ahol én voltam ott nem csinálták jól :roll_eyes::frowning:

Ezt nem tudom…

Plusz egy szavazat a Tangle Teezerre. Imádom, én már egy párat beszereztem. :smiley:
Van egy salon elite, egy original, egy thick&curly, egy compact styler utazni, és a legújabb egy ultimate pink, ennek nyele is van, és elvileg száraz hajra, de én már nedvesre is használtam.

Nekem ugyan nem erős szálú a hajam, de hosszú és rengeteg van, egy megváltás a TT.

1 Likes

Annyian mondtátok a Tangle Teezert, hogy biztos, hogy megfogom rendelni! :slight_smile: Amint kipróbáltam írom is a véleményt róla, remélem szeretni fogják a hosszú dús gubancodásra hajlamos fürtjeim :slight_smile:

Annyi, hogy a dús hajadra ne az originalt, vagy a compactot vedd, hanem a thick&curlyt (ennek a leghosszabbak a fogai a többihez képest), vagy ha ragaszkodsz a nyélhez, akkor azt
.

1 Likes