"Gyűjteményeink"

A KM kívánságlistámat is bátran nevezhetem gyűjteménynek, amikor olvasok egy meggyőző véleményt + szerzek hozzá még további infókat, már el is mentem a kívánságlistába :paperclip:.
… Hogy hány darabból áll? Közel ötszáz! Na ez az eddigi legolcsóbb gyűjteményem…

4 Likes

engem is a rúzsok azok, amik mindig vásárlásra csábítanak, főleg a világosabb nude-ok, sötétebb pirosak, a nem hagyományos színek (pl. szürke, kék) meg a majdnem feketék. nekem is több rúzsom van, mint ahány éves vagyok :slight_smile: de egyébként a szemhéjpúderek is, csak abban két kattanásom van: a piros/bordó darabok, és azok, amik majdhogynem színtelen alapban színes csillámokat tartalmaznak (pl. essence holo monok, trend it up glorora - ezek mondjuk épp bevásárlólistásak), mert ezeket lehet furább színű highlighternek is használni, meg ha egy színes alapra viszem fel, akkor majdnem duochrome hatást tudok csinálni. ezekből talán 6 színem van, több palettában. de lesz még :smiley:

na jó, az alapból duochrome színeket is szeretem, de azok olyan ritkák, hogy nem lehet őket gyűjteni.

1 Likes

Parfümből és rúzsból sikerült a legtöbbet összegyűjtenem. A parfümmániám kb. gyerekkoromig nyúlik vissza (na jó, akkor még az impulse dezodorok voltak csak…), kb. 15 éves voltam amikor az első nyári fizumból vettem magamnak egy Dali Dalissime-t. Aztán onnan kezdve nem volt megállás, ajándékba is mindig parfümöt kértem, meg később mikor már volt saját rendes keresetem sorban jöttek az újabb tagok a gyűjteménybe. Nagyüvegesem nincs olyan sok, kb. 10-15, viszont van rengeteg kismintám, néhány minim és sok-sok 5-10 ml fújósom, tényleg illatbolond vagyok, minél több illatot meg akarok ismerni és ami tetszik azt birtokolni, üvegesben ennek nem lenne értelme mert sose fogynának el, megromolnának, mindenből pár ml nekem elég, üveges csak a nagyon nagy kedvencekből van. A rúzsok szeretete olyan 30 éves korom körül ért el, addig is használtam rúzst de 2-3 darabom volt kb. Most nem tudom mennyi van, de ha tippelnem kellene akkor 30-40 közé tenném a számukat.

1 Likes

Nekem egyértelműen a rúzsokból van a legtöbb. Jelen pillanatban 85 db. Ez folyamatosan változik, sokat el szoktam ajándékozni, ami mégsem áll jól vagy nem merem hordani. Én ugyanis a hétköznapibb színeket szeretem. A túl világos nude-ok sem jöhetnek szóba, nem szeretem a hulla kinézetet.
Szemhéjpúder palettából 22-23 db van, pirosítóból 12 db, bronzosítóból 10. Nekem parfümből van a legkevesebb, most kezdtek jobban érdekelni az illatok, hogy minél többet kipróbáljak. De ahogy Kata is mondta én is megelégszem a kisebb fújósokkal mert úgysem használnék el ipari mennyiségű parfümöt (tudom, rúzst sem, de az más :sweat_smile:)

1 Likes

Sokatokhoz hasonlóan én is a rúzsokat gyűjtögettem egy darabig, de egy ideje alig használom őket. Pedig van pár :smiley: Párat elajándékoztam, de a nagy részétől nem tudok megválni. Csak mindig macerának érzem, hogy akkor reggeli meg ebéd után el kéne vonulnom kicsit a mosdóba az irodában :smiley:

A másik nagy kedvenceim a körömlakkok. Szerencsére sikerült kicsit észhez térnem, és már csak ritkán vásárolok újat, mert a jelenlegieknek általában a feléig sem jutok el. Most igyekszem ezekből gazdálkodni, van miből!

1 Likes

@dorade Állítólag az egyetlen sminkigazítás, ami nyilvánosan sem illetlen, az a rúzsozás :slight_smile:
Nekem így fogynak mostanában, hogy lazán előveszem a kompaktot, amiben van tükör és kijavítom vagy felújítom a rúzst az ajkaimon :smiley: Különben is az olyan franciásan stílusos :sweat_smile::rofl:

1 Likes

Igazad van! :smiley: Inkább az zavar, hogy kaja közben is inkább arra figyeljek, hogy most az államon van-e az egész, vagy hülyén nézek-e ki, hogy a szám belseje már nem olyan színű, mint a külseje :smiley: Lehet akármilyen tartós a rúzs, azért evés közben mindig igyekszem, hogy hozzá ne érjen a kajához semmi

2 Likes

A rúzsokból és parfümökből sosem tudom azt mondani, hogy elég van :lipstick::smile:
Ahány smink annyiféle árnyalatú és textúrájú rúzs kell, a parfümmel sincs ez másképp, mindig kell valami kedvhez és alkalomhoz illő.

1 Likes

Highlighter ,pirosító és szemhéjpaletta. Sajnos sok darab annyira szép pl. Dior Glowing garden hogy a kinézete miatt vettem meg. A Tarte - nàl is sokszor nem bírok ellenállni, igaz ott a minőség is nagyon jó. Szemhéjfestékek- alig hasznàlom őket de persze van mindenféle márka.Mert majd ha lesz időm… igaz ahhoz nem kell 30 db paletta de próbàlok alkalmanként pár darabtól fájó szívvel megválni ,hogy utána vehessek megint újakat.:joy:

1 Likes

Rengeteg körömlakkom van, bár kb a harmada nyomdázólakk, szóval az nem ér :stuck_out_tongue: Lassan szelektálnom kéne, de mentségemre legyen mondva, hogy erre nem költök sokat, 1 euró körül vannak a kis nyomdázólakkok, a többi régi. Sőt, újabban a sima lakk helyett is a nyomdázósat kenem fel, mert egy rétegben fed, szuper gyorsan szárad és tartós. És 1 euró még mindig :smiley:

Közepes kockázatú függőségem volt a rúzsmánia, ebből 70+ db van, de mióta rátaláltam a lerobbanthatatlan fényes és matt folyékony rúzsokra, azóta igazából a gyűjteményem 95%-át nem használom szégyenszemre. Mivel otthonról dolgozom, csak akkor sminkelek rendesen, ha valami buliszerűségre vagy kajálni megyek be a városba, az meg ugye nettó evés-ivás folyamatosan, a sima mezei rúzsok nem bírják az ilyesmit. Szóval erre sem költök már, mert sajnos(?) nem olyan nagy a tartós folyékony rúzsoknál a választék.

Magas kockázatú szenvedélyem a parfümök.:smiley: Valójában nem akarom én gyűjteni ezt sem, de mindig találok egy-egy gyöngyszemet, amit használni nem használok eleget, eladni meg nem akarom, mert amúgy imádom, szóval van kb. 30db nagy üveges szerelmem, meg néha egy-egy kósza jöttment illat, de igyekszem a legkevesebbet megtartani. Meg a kismillió fújós, nyilván :smiley: Aki ugyanettől szenved, ismeri, hogy milyen is ez :smiley: Sajnos idén 5 új gyönyörűségre leltem (rekord nálam, sajnos mind drága), pedig már kezdett elmúlni a veszély, hogy leszakad a polcom… Aztán ott vannak a forgalomból kivont régi szerelmek, amiket már csak vagyonokért lehet beszerezni, hát az sem sokat segít a házikasszán. :smiley:

1 Likes

Régen én is a körömlakkokat “gyűjtöttem”, mert azokból sokfélét tudtam venni olcsón. Így könnyebben vettem meg egyet-egyet, persze összeadva már mégsem olyan kevés a rájuk költött összeg :smiley:
Aztán felét elajándékoztam és nyugodtabb szívvel selejteztem, így egy dobozban már elfér a gyűjtemény.
Napjainkban a parfümök és a szemfesték paletták dobogtatják meg a szívemet. Még nincs olyan sok belőlük, igyekszem kordában tartani a vágyaimat. Egyébként úgy irigylem, hogy ti szoktatok/szerettek rúzsozni! Nagyon tetszik másokon a rúzs, de nekem irtó macerás meg szerintem kevés szín áll jól nekem.

1 Likes

Régebben rengeteg dolgot gyűjtöttem, kezdve a Donald rágós papíroktól és kártyanaptáraktól (70-es évek) a bélyegeken és ásványokon át a kozmetikumokig. Mostanában 180 fokos fordulatot vettem, és kifejezetten ingerel, ha valamiből nagy a választékom, és választanom kell. Abszolút a kapszula-gardrób híve lettem (csak táskáknak nem tudok ellenállni), parfümöt 3 fajtát használok (mindennapi, különleges és nosztalgiázós), alapozóból egy sötétebb árnyalat nyárra, egy világosabb télre, plusz 2 BB-krém mindennapra, egy szemhéjpaletta, 1 bronzer, 2 pirosító (egy melegebb, 1 hidegebb), néhány szemceruza (fekete, barna és zöld), 2 spirál (egy normál és egy vízálló), 1 szemöldökzselé, 1 szemöldökceruza, 1 szemhéjtus. Rúzsból van kb. 5 nude árnyalatú és 1 erősebb lazacszínű, plusz 1 színezett szájbalzsam, 1 szem alatti korrektor, és ennyi. Remekül érzem magam így, ha nem kell válogatnom. Persze el-elcsábulok új darabokra, de közben vagy elfogy valami, vagy a megunt darabtól megválok. Nem tudom, hogy ez jó-e vagy épphogy egészségtelen dolog, de jelenleg így érzem magam jól. Aztán lehet, hogy ismét előtörnek majd valamikor a rejtett gyűjtőszenvedélyek.

6 Likes

Hú, de irigyellek :smiley: Nekem ehhez nincs elég önuralmam :smile: Azzal nyugtatom magam, hogyha megtalálom a nekem való tökéletes dolgokat (mint a tartós rúzsok), akkor én is képes leszek leszűkíteni ezeket a gyűjteményeket. A kapszula-gardrób nem unalmas egy idő után? Tudom, hogy fontosak a kiegészítők, meg ilyesmi, de magamból kiindulva nagyon gyorsan kifogynék az ötletekből. Pedig annyira praktikus és szimpi az elképzelés. Azt hogy tudod megoldani, hogy legyen többféle alkalomra is ruhád, de mégsem boruljon rád a szekrény? Bocsi, ha nem idevaló, de engem ez nagyon érdekel :slight_smile:

1 Likes

Kevés ruhám van, de igyekszem minőségi darabokat vásárolni. Gyakran szelektálok, elviszem a ruhagyűjtőkbe vagy rokonoknak adom a megunt holmijaimat, de mindig olyan újat vásárolok, ami passzol a meglévőkhöz. Azt hiszem, alkat kérdése is, én például mindig kerültem a feltűnő vagy a nagyon mintás darabokat, és a kedvenc színeim gyerekkoromtól ugyanazok. Alapvetően stílus és szín köré építek. Kedvenc színem a zöld, annak minden árnyalata, halványtól a méregzöldig, hideg és meleg árnyalatok is, beleértve a khakit is. Másik kedvencem a fekete, ami szinte mindenhez passzol alapdarabként is, kiegészítőként is. Stílusban van egy lezserebb, egy irodai és egy elegáns. Minden darabom passzol szinte mindennel. Vannak még piros, fehér, rózsaszín és barnás holmijaim, ezek is passzolnak az alapszínekhez. Mintás holmim nem nagyon van, talán csak tűpettyes, csíkos illetve a sportos darabok. Egyedül táskában vannak kilengéseim (püspöklila, rózsaszín, zöld, tóp és többszínű táskáim is vannak az alap feketén és barnán kívül, de egy feltűnő táska szerintem nagyon jól fel tud dobni egy visszafogott szettet. Egy fekete és egy barna bőrdzsekit hordok, egy sötétkék, egy világoskék, egy szürke és egy fekete farmert. Fekete, zöld és barna blézert, fekete és zöld kardigánt, fekete szövetnadrágokat. Vannak lezserebb és elegánsabb felsőim ugyanahhoz az alaphoz. Illetve van néhány ruhám, például az úgynevezett kis fekete ruha, ami szinte minden alkalomra jó. Biztos unalmasan hangzik, de nekem nem az. Mivel sokat utazom külföldre a munkám miatt, nagyon egyszerű csomagolnom. Néha a férjem biztat, hogy újítsak picit, ne mindig a zöld sorhoz menjek az üzletben :slight_smile: , például ő derítette ki, hogy milyen jól áll nekem a piros, és be is tudom építeni a ruhatáramba, így addig nem nyugodott, amíg nem lett piros cuccom. Nem tudom, mindent megválaszoltam-e, ha van még kérdésed, csak nyugodtan.

1 Likes

Köszönöm! :slight_smile: Az unalmasat inkább “befelé” értettem, hogy nem rossz egy idő után, hogy így be van határolva a dolog? Kívülről biztos azt látják, hogy csini és átgondolt az összeállítás. Csak magamból kiindulva hamar “magamra unnék”, nem vagyok elég kreatív, ezért nem mertem még belevágni. Pedig ahogy írtad, utazáshoz ennél jobb nincs is :slight_smile: A stílusokat hogy lehet összeegyeztetni? Nekem nagyjából kétféle pakk kellene, egy lazább, de csinosabb (fekete farmer még oké, hozzá blúz vagy ing), meg egy “nyaralós” városba mászkálós (itt ahol lakok kb. 7 hónapig rövidgatyás idő van). Szaladgálósnak nekem kizárólag rövidgatya játszik, a ruhákat nem igazán szeretem, főleg, hogy állandóan fúj a szél :slight_smile: Szóval nem tudok rájönni, hogy a ruhán kívül milyen átjárhatóság van a kettő között, hogy le tudjam csökkenteni a 40+ darabos rövidnadrág-gyűjteményemet. Vagy ilyenkor csak hagyni kell a francba és 2 külön kapszulát építeni?

1 Likes

Érzem a kapszula-gardrób előnyeit, az tényleg jó, hogy kvázi nem kell sokat gondolkodni az öltözeten.

Én erre egyszerűen képtelen lennék. Imádom a színes, mintás ruhadarabokat, szeretem színekkel körülvenni magam.
Én azt sem szeretem, ami most van, hogy mindenki sötétben jár. Mondjuk nekem is fekete a dzsekim, de ennek ellensúlyozására egy nagyon színes, élénk sálat hordok hozzá. :slightly_smiling_face:
Sminkelni is azért szeretem magam, mert imádom a színes palettákat, általában az dobogtatja meg különösen a szívemet, amelyiktől szinte viszket a tenyerem, hogy melyiket válasszam aznap. :smiley:
Ezért aztán a kis matt nude palettám a legritkább esetben kerül elő.

Aztán persze lehet hogy 10 év múlva már teljesen máshogy gondolom. :slightly_smiling_face:

2 Likes

Szerencsére nem vagyunk egyformák, ettől színes a világ. Nekem nincs időm és kedvem naponta azon gondolkodni, hogy ma mit van kedvem felvenni, és esetleg 3-szor átöltözni, mert ez vagy az inkább mégsem. Aztán ehhez kitalálni, hogy milyen színűre fessem magam. Húszévesen még vacakoltam ennyit, főleg, ha randevúra mentem, de már nem, felkapom a szettet, feldobom az 5 perces sminket, sajnálok több időt naponta ismétlődő dolgokkal tölteni (így is van bőven kötelező), aztán még este le is mosni, meg a rutin arcápolás, na a 24-ből ennél többet, mint jelenleg nem szánok ezekre a dolgokra.

2 Likes

Hát igen, ez mindenképpen előnye, abszolút megértelek! Annyiból most ez így nekem jó, hogy a gyerekek sulija miatt reggel korán kelek, viszont dolgozni meg csak 10-re járok, így általában van időm a hóbortjaimra. :smiley:

Ja így értem, bár a gyerekek után is biztos van sok teendőd reggel. Én “rugalmasan” dolgozom, ami azt jelenti, hogy néha már reggel 7-kor ébresztenek a problémás kliensek, de ha mégsem, akkor is 8-kor a gépem előtt ülök, és este 6-ig biztos, de van, hogy este 8-ig, 10-ig próbálok megoldani valami egetrengetően fontosat :wink: Úgyhogy van olyan, hogy a napot pizsamában töltöm a gépem előtt (nem az irodában persze). Szerencsére sokszor dolgozom itthonról, de olyankor meg egyáltalán nem sminkelek. Ha utazom, mondjuk havonta egy hétre, akkor meg csak abból gazdálkodom, ami nálam van, és kevés cuccot igyekszem vinni :blush:

1 Likes

Egy igazán impozáns gyűjtemény:


Nem könyvek ám (elsőre azt hittem).

3 Likes