"Gyűjteményeink"

Régen én is a körömlakkokat “gyűjtöttem”, mert azokból sokfélét tudtam venni olcsón. Így könnyebben vettem meg egyet-egyet, persze összeadva már mégsem olyan kevés a rájuk költött összeg :smiley:
Aztán felét elajándékoztam és nyugodtabb szívvel selejteztem, így egy dobozban már elfér a gyűjtemény.
Napjainkban a parfümök és a szemfesték paletták dobogtatják meg a szívemet. Még nincs olyan sok belőlük, igyekszem kordában tartani a vágyaimat. Egyébként úgy irigylem, hogy ti szoktatok/szerettek rúzsozni! Nagyon tetszik másokon a rúzs, de nekem irtó macerás meg szerintem kevés szín áll jól nekem.

1 Likes

Régebben rengeteg dolgot gyűjtöttem, kezdve a Donald rágós papíroktól és kártyanaptáraktól (70-es évek) a bélyegeken és ásványokon át a kozmetikumokig. Mostanában 180 fokos fordulatot vettem, és kifejezetten ingerel, ha valamiből nagy a választékom, és választanom kell. Abszolút a kapszula-gardrób híve lettem (csak táskáknak nem tudok ellenállni), parfümöt 3 fajtát használok (mindennapi, különleges és nosztalgiázós), alapozóból egy sötétebb árnyalat nyárra, egy világosabb télre, plusz 2 BB-krém mindennapra, egy szemhéjpaletta, 1 bronzer, 2 pirosító (egy melegebb, 1 hidegebb), néhány szemceruza (fekete, barna és zöld), 2 spirál (egy normál és egy vízálló), 1 szemöldökzselé, 1 szemöldökceruza, 1 szemhéjtus. Rúzsból van kb. 5 nude árnyalatú és 1 erősebb lazacszínű, plusz 1 színezett szájbalzsam, 1 szem alatti korrektor, és ennyi. Remekül érzem magam így, ha nem kell válogatnom. Persze el-elcsábulok új darabokra, de közben vagy elfogy valami, vagy a megunt darabtól megválok. Nem tudom, hogy ez jó-e vagy épphogy egészségtelen dolog, de jelenleg így érzem magam jól. Aztán lehet, hogy ismét előtörnek majd valamikor a rejtett gyűjtőszenvedélyek.

6 Likes

Hú, de irigyellek :smiley: Nekem ehhez nincs elég önuralmam :smile: Azzal nyugtatom magam, hogyha megtalálom a nekem való tökéletes dolgokat (mint a tartós rúzsok), akkor én is képes leszek leszűkíteni ezeket a gyűjteményeket. A kapszula-gardrób nem unalmas egy idő után? Tudom, hogy fontosak a kiegészítők, meg ilyesmi, de magamból kiindulva nagyon gyorsan kifogynék az ötletekből. Pedig annyira praktikus és szimpi az elképzelés. Azt hogy tudod megoldani, hogy legyen többféle alkalomra is ruhád, de mégsem boruljon rád a szekrény? Bocsi, ha nem idevaló, de engem ez nagyon érdekel :slight_smile:

1 Likes

Kevés ruhám van, de igyekszem minőségi darabokat vásárolni. Gyakran szelektálok, elviszem a ruhagyűjtőkbe vagy rokonoknak adom a megunt holmijaimat, de mindig olyan újat vásárolok, ami passzol a meglévőkhöz. Azt hiszem, alkat kérdése is, én például mindig kerültem a feltűnő vagy a nagyon mintás darabokat, és a kedvenc színeim gyerekkoromtól ugyanazok. Alapvetően stílus és szín köré építek. Kedvenc színem a zöld, annak minden árnyalata, halványtól a méregzöldig, hideg és meleg árnyalatok is, beleértve a khakit is. Másik kedvencem a fekete, ami szinte mindenhez passzol alapdarabként is, kiegészítőként is. Stílusban van egy lezserebb, egy irodai és egy elegáns. Minden darabom passzol szinte mindennel. Vannak még piros, fehér, rózsaszín és barnás holmijaim, ezek is passzolnak az alapszínekhez. Mintás holmim nem nagyon van, talán csak tűpettyes, csíkos illetve a sportos darabok. Egyedül táskában vannak kilengéseim (püspöklila, rózsaszín, zöld, tóp és többszínű táskáim is vannak az alap feketén és barnán kívül, de egy feltűnő táska szerintem nagyon jól fel tud dobni egy visszafogott szettet. Egy fekete és egy barna bőrdzsekit hordok, egy sötétkék, egy világoskék, egy szürke és egy fekete farmert. Fekete, zöld és barna blézert, fekete és zöld kardigánt, fekete szövetnadrágokat. Vannak lezserebb és elegánsabb felsőim ugyanahhoz az alaphoz. Illetve van néhány ruhám, például az úgynevezett kis fekete ruha, ami szinte minden alkalomra jó. Biztos unalmasan hangzik, de nekem nem az. Mivel sokat utazom külföldre a munkám miatt, nagyon egyszerű csomagolnom. Néha a férjem biztat, hogy újítsak picit, ne mindig a zöld sorhoz menjek az üzletben :slight_smile: , például ő derítette ki, hogy milyen jól áll nekem a piros, és be is tudom építeni a ruhatáramba, így addig nem nyugodott, amíg nem lett piros cuccom. Nem tudom, mindent megválaszoltam-e, ha van még kérdésed, csak nyugodtan.

1 Likes

Köszönöm! :slight_smile: Az unalmasat inkább “befelé” értettem, hogy nem rossz egy idő után, hogy így be van határolva a dolog? Kívülről biztos azt látják, hogy csini és átgondolt az összeállítás. Csak magamból kiindulva hamar “magamra unnék”, nem vagyok elég kreatív, ezért nem mertem még belevágni. Pedig ahogy írtad, utazáshoz ennél jobb nincs is :slight_smile: A stílusokat hogy lehet összeegyeztetni? Nekem nagyjából kétféle pakk kellene, egy lazább, de csinosabb (fekete farmer még oké, hozzá blúz vagy ing), meg egy “nyaralós” városba mászkálós (itt ahol lakok kb. 7 hónapig rövidgatyás idő van). Szaladgálósnak nekem kizárólag rövidgatya játszik, a ruhákat nem igazán szeretem, főleg, hogy állandóan fúj a szél :slight_smile: Szóval nem tudok rájönni, hogy a ruhán kívül milyen átjárhatóság van a kettő között, hogy le tudjam csökkenteni a 40+ darabos rövidnadrág-gyűjteményemet. Vagy ilyenkor csak hagyni kell a francba és 2 külön kapszulát építeni?

1 Likes

Érzem a kapszula-gardrób előnyeit, az tényleg jó, hogy kvázi nem kell sokat gondolkodni az öltözeten.

Én erre egyszerűen képtelen lennék. Imádom a színes, mintás ruhadarabokat, szeretem színekkel körülvenni magam.
Én azt sem szeretem, ami most van, hogy mindenki sötétben jár. Mondjuk nekem is fekete a dzsekim, de ennek ellensúlyozására egy nagyon színes, élénk sálat hordok hozzá. :slightly_smiling_face:
Sminkelni is azért szeretem magam, mert imádom a színes palettákat, általában az dobogtatja meg különösen a szívemet, amelyiktől szinte viszket a tenyerem, hogy melyiket válasszam aznap. :smiley:
Ezért aztán a kis matt nude palettám a legritkább esetben kerül elő.

Aztán persze lehet hogy 10 év múlva már teljesen máshogy gondolom. :slightly_smiling_face:

2 Likes

Szerencsére nem vagyunk egyformák, ettől színes a világ. Nekem nincs időm és kedvem naponta azon gondolkodni, hogy ma mit van kedvem felvenni, és esetleg 3-szor átöltözni, mert ez vagy az inkább mégsem. Aztán ehhez kitalálni, hogy milyen színűre fessem magam. Húszévesen még vacakoltam ennyit, főleg, ha randevúra mentem, de már nem, felkapom a szettet, feldobom az 5 perces sminket, sajnálok több időt naponta ismétlődő dolgokkal tölteni (így is van bőven kötelező), aztán még este le is mosni, meg a rutin arcápolás, na a 24-ből ennél többet, mint jelenleg nem szánok ezekre a dolgokra.

2 Likes

Hát igen, ez mindenképpen előnye, abszolút megértelek! Annyiból most ez így nekem jó, hogy a gyerekek sulija miatt reggel korán kelek, viszont dolgozni meg csak 10-re járok, így általában van időm a hóbortjaimra. :smiley:

Ja így értem, bár a gyerekek után is biztos van sok teendőd reggel. Én “rugalmasan” dolgozom, ami azt jelenti, hogy néha már reggel 7-kor ébresztenek a problémás kliensek, de ha mégsem, akkor is 8-kor a gépem előtt ülök, és este 6-ig biztos, de van, hogy este 8-ig, 10-ig próbálok megoldani valami egetrengetően fontosat :wink: Úgyhogy van olyan, hogy a napot pizsamában töltöm a gépem előtt (nem az irodában persze). Szerencsére sokszor dolgozom itthonról, de olyankor meg egyáltalán nem sminkelek. Ha utazom, mondjuk havonta egy hétre, akkor meg csak abból gazdálkodom, ami nálam van, és kevés cuccot igyekszem vinni :blush:

1 Likes

Egy igazán impozáns gyűjtemény:


Nem könyvek ám (elsőre azt hittem).

3 Likes

Ez megtévesztő!!! De: nagyon ötletes. + A tulaj kultúra iránti vonzalmáról mindent elmond! :+1:

2 Likes

Azért is néztem meg a képet, hogy vajon milyen könyvek vannak a polcon… aztán rájöttem, hogy szemfestékpaletták.
Iszonyú sok paletta.:smile:

2 Likes

Mert nem hittél a szemednek, ugye? Viszont ő legalább szépen átlátja a dolgait, nincs káosz és nem fordulhat vele elő, hogy valamit nem talál… mint egyesek… És ilyenkor egy kicsit jobban is érzem magam. Vagyis sokkal jobban érzem magam! Mármint attól, hogy sokkal kevesebbről is azt gondolom, hogy túl sok!

2 Likes

Hű, de szuper!
És tényleg, ilyenkor megnyugtató számomra, hogy az enyémeimmel egy sor sem lenne tele. :smile:

1 Likes

Ha megnézed a képeit, láthatod, hogy neki fontos az átlátható rendszer, hogy ne órákig keresgéljen egy bizonyos zöld monót.:smiley:
De a vállamat én is megveregettem, nincs is sok szemfestékem. Minden relatív!

1 Likes

Még pár év, és szükség lehet polcra.:slight_smile:
Annyira büszke vagyok magamra, amiért nem vettem meg az Androgyny palettát, mert ésszel beláttam, hogy tényleg nem kell.
Remélhetőleg később is így fogom gondolni.

Nem semmi gyűjtemény, az biztos, átlagembernek tényleg túlzás lenne ekkora mennyiségű smink.
De ha valaki profi sminkes vagy blogger (és úgy látom, a csajszi mindkettő) akkor szerintem érthető, hisz ebből él :slight_smile:

1 Likes

lett egy új kattanásom. két hónap alatt összeszedtem kb 2 nagy cipősdoboznyi körömlakkot (nagyrészt olcsó ill. akciós, de tegnap pl befutott idei utolsónak egy Anny lakk is. hiába, ritka madár a linear holo vidéki boltokban.), plusz 16 nyomdalemezt (és még van ami úton van. meg kívánságlistán… :smiley: )
plusz realizáltam, hogy ajakápolóból is sikerült kisebbfajta gyűjteményt kialakítani (8 bontott darab ugyanis már gyűjtemény, akár tetszik ez nekem, akár nem :confused: ráadásul a nagyja nem is valami hatékogy, csak épp az illata vagy az íze tetszett meg)
viszont örömmel elmondhatom, hogy a parfümgyűjteményemet (7 db) befejezettnek tekintem. egy van, ami eléggé fogyóban van, ahelyett majd kell keresnem egy másikat a nyáron, de addig is nem veszek többet. :crossed_fingers:

1 Likes

Nem igazan van gyujtomaniam. Most eleg minimal a palettam, mindenbol csak egy termeket hasznalok, es ezzel a tudattal boldog vagyok.:joy:
Regebben voltam gyujtogeto, amikor valamilyen problemam volt. Pl ha kiszaradt a szam, akkor bevasaroltam kulonfele ajakapololbol, valamelyik majd csak bevalik alapon. A legdurvabb gyujtemenyem az pattanastalanito szerekbol volt, mert semmi nem akart bevalni vagy legalabb kicsit segiteni. De ettol nyilvan nem voltam boldog :wink:
Ha most mindenkeppen valasztanom kene, akkor azt mondanam hogy samponbol van a legtobb, es ez addig igy is marad, amig meg nem talalom a nagy ot. (Ha mar itt tartunk, szeretettel varom a tippeket es otleteket hosszu, vastagszalu, gyorsan zsirosodo hajra🤣)

Nekem különböző testápolókból, tusfürdőkből, kézkrémekből van sok, de ezeket tényleg napi szinten használom és ilyen hideg időben pláne fogynak rendesen.
Most azért bevezettem egy kisebb vásárlási tilalmat ezekre, mert elég sok meg van bontva egyszerre és azért nem lenne jó, ha megromlanának, meg már helyem sincs hova tenni az újakat :smiley:

Nem vagyok nagy sminkelős, de karácsonyra megvettem magamnak egy Revolution sminkcsomagot: 2 szemhéjpaletta, 1-1 pirosító és highlighter paletta, 3 folyékony matt rúzs, kompakt highlighter, setting powder, meg 8 ecset volt benne, szóval ezen a téren is nőtt a gyűjteményem.
Egy elég ízléses, 3 szintes fiókos papír dobozban érkezett, így az egyik célom, hogy csak annyi sminkem legyen, ami ebbe belefér, de már most több van mert ajándékba kaptam még egy palettát meg egy rúzst is :smiley:

Amióta rátaláltam a project pan videókra YouTube-on meg a how many years of … do I have témájúakra, ahol egy képlet segítségével számítják ki, hogy pl. hány évre elegendő rúzsuk van, azért elég durva számok szoktak kijönni, szóval azóta jobban meggondolom, hogy mire költök.

Szerettem volna venni egy rúzsokkal teli sminkes kalendáriumot, de aztán átgondoltam, hogy soha az életben nem használnék el 24 db. ajakra való terméket, így inkább olyan sminkcsomagot vettem, amivel kb. az egész smink elkészíthető.

3 Likes