Gyenge fedésű alapozók/BB-k

Közben megnéztem, hogy van benne kémiai fényvédő, szóval keresgélek én is tovább. Ha találok valami jó koreai BB-t sötétebb bőrre, akkor mindenképpen jelzem majd :slightly_smiling_face:

1 Likes

Köszönöm :slight_smile:

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata az essence you better work szinezett hidratálójával? Ma vettem meg, és több szempontból is tartok tőle. Egyrészt itthon vettem észre hogy már bontott volt a termék, pedig úgy tűnt a záró címke sértetlen, de mégsem volt az. A világosabb árnyalatot választottam, de mégis magyon sötétnek tűnik, bár felkenve azért halványul. Illetve rettenetesen folyékony. Konkrétan ahogy letekerem a kupakot, már kibuggyan egy csomó termék. Ennek ilyennek kell lennie vagy esetleg már megromlott volna? Nincs rossz szaga.

Köszi a választ. Gondolkodtam a holikáson, de elriasztott a színválaszték és az INCI.

A theBalmshelter a TBS fail óta kívánságlistás, de nincs Müller a környéken. Mindegyik Müllerben van theBalm állvány? Elvileg járok Pesten a közeljövőben.

Hát színválaszték az konkrétan nincs :joy:
Én megmondom őszintén, nekem semmi rosszat nem okozott ez a krém, sőt kifejezetten szereti a bőröm.

Engem utolért a parabén-pánik mikor évekkel ezelőtt rájöttem, hogy a korábbi szemgélemben volt.

Én már próba után döntök, volt hogy kipattogtam bio cucctól, most ez hiába parabénes, tök szép a bőröm :slight_smile: De nekem fura bőröm van. Bár ezt a BB-T szinte mindenki 5*-ra jutalmazta, ezért mertem kipróbálni.

Szia!

Zsíros bőröm van (a fent említett egyik szépségtanácsadó szerint száraz - én inkább vízhiányosat mondanék, közvetlenül tisztítás után húzódik, hidratálom ahogy csak tudom mielőtt elkezd tocsogni a zsírban), a kozmetikusom szerint korpás seborrhea. Az INCI-re kényes vagyok (évek óta próbálom a kivörösödést leküzdeni), kerülöm amit lehet, főleg parabéneket, esszenciális olajokat, alkoholt, parfümöt - nyilván hidratálóknál ez egyszerűbb, alapozóban nem vagyok ennyire válogatós, mire addig eljutok rajtam lesz több réteg. Azért parabénmentesen jó lenne. :slight_smile:
Árban a drogériás fölé gondoltam és a MAC a plafon.

Ami most kívánságlistás az a Zoeva alapozó és a NARS cushion, a fedésről meg a Namsan színről jókat hallottam.

1 Likes

Árkádban van, az biztos, ott megfordulok időnként.

https://kremmania.hu/kremek/estee-lauder-double-wear-light-soft-matte-hydra-makeup
Én ezt kenném rád:).

1 Likes

Nincs mindegyik Müllerben Thebalm, ahol biztosan van: Blaha, Corvin, Árkád. Én ezeket tudom, illetve hogy a Kökiben biztosan nincs.

1 Likes

Kicsit bele beszélek én is, mert miért ne? :slightly_smiling_face::upside_down_face:

Az én bőröm is kombinált, és az a tapasztalatom, hogy amelyik alapozó nem szárítja az orcámat, attól igen hamar fényesen fog csillogni a T zóna, csak nem a highlightertől, hanem az olajtól, ami viszont nálam elmozdítja az alapozót is. Így én általában mégis a matt hatású alapozókkal próbálkozom, de olyankor extra hidratálást kap az orcám.
A tág pórusokra viszont úgy találtam, hogy nem az alapozó igazán a megoldás, hanem előbb egy primer, ami pore minimizer.

Egyébként érdekes, de mióta az esti rutinomban olaj is van, az nemcsak az orcáimra jó, de mintha a T zónám is kevésbé zsírosodna. Érdekes.

Egyébként szerintem a középső eladó csak úgy gondolta, hátha rád tukmálhat még pár arcápolót is…

2 Likes

Most érkezik a too faced hangover primerem, egyébként a too faced peach perfect comfort matte alapozójára fáj még a fogam, azt hiszem a marshmallow árnyalat pont jó lenne.

Megnéztem a theBalmsheltert, a lighter than light árnyalat egészen passzol, de ugyanaz vele a baj mint a Pupa cuccaimmal, hogy blenderrel a pórusokba beleül, felkenve összeáll ilyen kis izékbe (azt hívják kukacosodásnak?) már a művelet közben. Próbáltam a hidratálómmal meg nélküle. A primer megérkezett de végül nem bontottam föl a 6 hónap miatt, meg kicsit túlzásnak tartom, hogy egy BB alá is primer kelljen. Olyan, mintha mindent ledobna az arcom és azért ül meg a termék a pórusokban mert csak ott képes megmaradni.

Szeretném megkérdezni, hogy van-e tapasztalatotok erről a BB krémről:
https://kremmania.hu/kremek/l-oreal-paris-c-est-magique-bb-krem
@Guppi kedves, láttam, hogy már véleményezted… azóta is szereted?

Szeretem, bár pont tegnap/ma reggel váltottam alapozóra, mert már ennek a BB krèmnek a hidratálását kevèsnek èrzem, az utóbbi időben pluszba aláhidratáltam :no_mouth:
Illetve az enyèmnek azt hiszem “elromlott” a csőre, nèha olyan mintha be lenne dugulva, mert csak cseppeket tudok kinyomni belőle, ilyenkor beleszúrok egy tűt ès utána működik. Valószínűleg hibás darabot fogtam ki.

1 Likes

Ezt én is kinéztem magamnak. Youtubon Nikoletta VY nagyon áradozott róla. Mindig nèzem a videóit mert sok high end cuccot hasznàl, de szuper drogériás termékeket is szokott ajánlani.
Ebben a videóban beszél róla

1 Likes

Köszönöm szépen, de aztán lemondtam róla, van itthon helyette sok más bőven.

Én is így vagyok. Egy csomó alapozó és bb meg van kezdve itthon, azokkal szeretnék haladni, mielőtt rám romlik.

2 Likes