Gyenge fedésű alapozók/BB-k

Köszönöm kedves @babyhippo ! :slight_smile: tiéd is szép. ( kép alapján) :slight_smile:

1 Likes

Az igen, azt hiszem mostmár tudom kihez kell fordulni, ha alapozót vagy BB krémet keres az ember. :joy::joy:
A Mádara CC-jével már szemeztem, mert korábban használtam a BB krémet, amit ahogy látom megszűntettek. A Mossát is néztem, de valahogy valami visszatart, te szereted őket?
Ez az Erborian CC érdekesen hangzik, ha jól látom két szín létezik belőle. Neked mennyire igazodik a bőrszínedhez?

És ha már témánál vagyunk… Too faced alapozóját próbáltad már, ha igen, mennyire vált be neked? :smiley:

1 Likes

Bizony, és annyira szívesen segítek, mert imádom ezt a témát:). A Mádara CC nagyon jó, de csak száraz bőrre tudom ajánlani, mert nekem az van, és nem tudom más bőrtípuson hogyan viselkedik. Elég testes, tápláló krém. Magában is szép, de alapnak is szoktam használni poralapozó alá. Gyönyörű lesz együtt a végeredmény, mert csodásan tapad bele a por és nem szárít a smink egyáltalán. A Mossa, egy színezett hidratáló, annak nincs sok fedése, de szép bőrön nagyon jól mutat. Azt is úgy használom, mint a Mádarát. Az Erborian színtelen CC-je tökéletes a bőrömhöz. A sötét és a világos verziója is már kicsit elüt (3 árnyalat van ugyanis), de azokat csak teszteren próbáltam. Az erborian BB-ből viszont a dore, a sötét árnyalat vált be a nyári színemhez.
A Too FAces Born this way alapozója pedig már jó ideje a kívánságlistámon, de @anon8665858 tudna neked mesélni róla, mert ő már próbálta. EGyszer tuti be fogom szerezni, mert nagyon ígéretes alapozó.

1 Likes

A MAC nekem nagyon nem jött be, pedig több termékét is próbáltam. Megfogadtam, hogy nem veszek több MAC terméket.sima EL DW mintát ma próbáltam és nem lesz kedvencem. Én alapvetően kevés alapozót használok és sosem építem. Csak a szín egységesítés a célom, és nincsenek elfedendő bőrhibáim. Ezért is szeretem a gyenge/ közepes fedésű alapozókat. A matt erőfedésűekkel csak azért szoktam kísérletezni, mert szeretek alapozókat keverni a különböző hatásokért. Szóval az EL DW elsőre csalódás. Először nagyon szép matt volt a végeredmény, de pikk-pakk lekopott rólam. Az oromról és az orcáimról is eltűnt délre a reggeli smink. Át is fényesedett, nem kopott mondjuk rosszul, de a legutóbb próbált Chanel simán lemosta a pályáról. Tuti nem veszek EL DW-ből teljes kiszerelést. A Nude verzióját szeretem viszont az EL DW-nek, de az más kategória, mint a névrokon. Szóval én eddigi tapasztalataim alapján az általad említett alapozókból a Too Facednek adnék esélyt. De annyira máshogy reagálnak emberek egy-egy termékre. A Chanel les beiges viszont tényleg egy csoda. Meg a Bobbi alapozók is. Azokon nem gondolkodtál? Bár nem szeretném megnehezíteni a dolgod, hogy behozok a képletbe még 2 alapozót:D

Én most elkezdtem használni az Alverdének a kompakt alapozóját! És imádom :slight_smile: nem sokat fed, de egysegesit és nem utolsó sorban gyonyoru az osszetevo listaja :slight_smile:

Hát már késő… :smile:
Az az igazság, hogy ennyi pénzt meg már sajnálok egy alapozóra, nekem 10ezer körül van a lélektani határ + a pénztárcámnak is. :sweat_smile:
De régebben néztem a Bobbi alapozókat is, szimpatikus egyébként.

1 Likes

Képzeld Bella én az Alverdében nagyon csalódtam. Annyira szerettem volna szeretni azt a márkát, de semmi nem jött be tőlük, csak egy primer. Azt szerettem, de amúgy nem vagyunk kompatibilisek azzal a márkával sajnos.

2 Likes

Teljesen megértem, én is sokat érleltem a drága alapozó vásárlásokat, de eddig nem bántam meg. No meg úgy számolom, ha egy 18 ezres alapozót fél évig használok, akkor csak napi 100 Ft-ba kerül. Meg itt a KM-en is csoda kincseket lehet találni:).

2 Likes

Megértelek, sajnos kinek a pap kinek a papné. Különbözünk mindenkinek más válik be. Nekem eddig majdnem minden bevált a márkától, kivéve ami neked bevállt :joy: a primer nekem nagyon ragacsos volt viszketett tőle a bőröm :frowning:

1 Likes

:D:D:D, na akkor mi sem veszekednénk sminkterméken:D:D

1 Likes

Milyen színű a nyári színed? :smiley: Esetleg a MAC-ben nem határozták meg ?

MAC Stució fix fluid NW22 és MAC Sculpt NW25 NC40 is jó, de a tökéletes a Fix Fluid NW22. Remélem tudtam segíteni.:smile:

Igen, én NC25 vagyok télen, így például ha neked a középső erborian cc szín jó, szerintem nekem a világos kell. Érdekes egyébként, mert gyakorlatilag alig találok magamnak BB-t, túl sötét vagyok a koreai lányokhoz képest :smiley:

Lányok, érdekel valakit esetleg Estée Lauder Double Wear Cushion BB SPF50/PA++++ 2W0 Warm Vanilla színben? Vadonatúj, egyszer próbáltam ki, de nem a szivacsával, az érintetlen, csak a cushionből nyertem ki a blenderemmel egy pöttynyit, hogy megnézzem a bőrömön a színt. Sajnos nekem nagyon világos a színe, ezért biztos, hogy nem fogom tudni elhasználni. Gondoltam, mielőtt felteszem a zsibire, futok egy kört a fórumozók között, hátha valakit érdekel. Szívesen küldök képet is róla érdeklődés esetén.

2 Likes

Alapozós siránkozás következik.
Nagyon röviden: gyenge-közepes fedésűt kerestem, nem jött össze.

Hosszú: kezdetben vala az Árkád kuponnapok, amikor úgy döntöttem, belesek a TBS-be a netes kutakodás alapján. Az eladólány szerint szép a bőröm, így a fresh nude-ot ajánlotta, az egyetlen gond, hogy világos, rózsaszínes bőröm van (főleg pirosságot kéne takarni), és a próbált színek legtöbbje túl sárga volt, illetve a legvilágosabb is sötét. (Egy idő után nem tudtam követni a színeket, volt egy ami valamelyik részemen passzolt, de valami gond azzal is volt, már nem emlékszem mi). A matte clay meg ugye nagyon fed, meg ott is volt valami a színekkel. A vége az lett, hogy színben a legjobb a fresh nude legvilágosabbja világosító cseppekkel. Ugye ez akció nélkül együtt már 10000 Ft fölött van.
No, ha már ennyibe fáj, gondoltam akár egy MAC alapozóval is megpróbálkozhatok. Az ottani csajszi azt mondta rajta azért mutat szépen a studio fix mert sokat foglalkozik a bőrével (mondom én is, erre megkaptam, hogy biztos nem jó termékekkel - ti talán megértitek, hogy valakinek, aki ennyit lóg itt ez baromira fáj). Minden amit rám kent kényelmetlen volt (feszült az arcom) meg közben másokkal is próbált foglalkozni, így sétáltam egy kört, hátha találok valami jobbat. Persze kezelésbe vett egy másik szépségtanácsadó, ha jól emlékszem Lancome-mal. Ő is azt mondta szép a bőröm (eddig 2:1, döntsék már el), próbálgatta rajtam a színeket, mondtam neki, hogy ennek utána kell olvasnom, mert MAC-ra készültem. Nálam az ilyesmi idő, hiába mondta, hogy miért nem csinálom meg most, nem voltam hajlandó a Douglas-ban nekiállni véleményeket olvasni.

A lényeg az, hogy bár volt némi különbség a próbák között, a végeredmény kb. mindig poros volt, narancssárga pöttyökkel a pórusaimban. A kedvencem az volt, amikor oda is ráncot csinált ahol nincs (nasolabial foldban betört az alapozó perceken belül). Persze messziről mindig kinézett valahogy, de ha egyszer emberekkel kell beszélnem nem fognak legalább fél-egy méter távolságot tartani (én is kiszúrom ha valakin nem szépen van felkenve).
Olyanok sminkeltek akik elvileg értenek hozzá, prémium termékekkel, és ilyen végeredménnyel nem vagyok hajlandó emberek közé menni. (A Lancome primer+alapozó meg ugye 20000 fölött lett volna). Ha ennyit lehet kihozni belőlem, akkor már inkább a saját arcom, az legalább ingyen van.

Pupa BB+primert próbáltam, egy ideig szerettem, öt csillagot kapott, aztán megharagudtam rá mert bizonyos fényben nekem narancssárgásnak tűnt. Próbáltam a fluidjukat is, hááát…

Amúgy többek között azért tértem át a koreai rutinra, hogy jó sminkalany legyek.
Túl nagyok az elvárásaim az alapozókkal szemben?

3 Likes

Ismerősek ezek a problémák, a tökéletes alapozó megtalálása felér egy kihívással. És ha megtaláljuk, az is csak pár évig jó, hisz a bőrünk változik folyamatosan.

Mindenesetre nekem a jelenlegi állapotához (pórusok nem feltűnőek, hidratáció jelenleg rendben, pattanás nincs, egységesítés viszont kell és amúgy hiperérzékeny) a Holika Holika Aqua Petit BB ami legjobban bejött. Érdemes egy próbát tenni! A színe alkalmazkodik a jelenlegi világos bőrömhöz, az enyém picit sárgás viszont ez a BB inkább rózsaszínre hozzá képest, de eldolgozva abszolút belesimul.

Zsíros (téli időszakban kombinált-normál) bőrűként jelentkezek.
Régebben használtam a Pupa BB-t. Tényleg könnyű volt túlzásba esni vele, de ha figyeltem a mennyiségre, akkor nagyon szép volt az eredmény. Lepúderezve nem fényesedett át.

Az én kedvencem a the Balmshelter. Könnyű állagú, jól teríthető. A fedése enyhe. A tónusa nekem tökéletes (neutrális inkább sárgásba hajló), de rózsás bőrűeknek ez nem biztos, hogy tetszeni fog. Lepúderezve is szépen néz ki a nap végére.

Jó reggelt, teljesen megértelek. Milyen a bőröd? Milyen árkategóriában keresel? Mennyire fontos az INCI? Hátha tudok valamit ajánlani. Nagy gyenge, közeped fedésű alapozó fan vagyok. Amúgy én is azt tapasztaltam amit te. A legtöbb helyen a sminkes sokkal rosszabbul festett ki, amint ahogy én magam itthon. A legtöbb termék természetellenesen hatott rajtam. Még az is, amit itthon használtam is és elégedett voltam vele. Nekem amúgy jó 4 év volt mire kiigazodtam alapozó témában és rengeteg pénz, idő, energia, és próbálkozás.

Kár, hogy ebből csak egy szín van. Szimpatikus a termék, de ez max. a legvilágosabb, téli színemhez lenne jó.

1 Likes

Igen sajnos én is csak azért tudom használni mert idén nyáron nem igazán napoztam. Szóval kb. májusig boldog vagyok vele aztán nekem is újat kell keresnem :frowning: Bár a nagy melegre az Annabelle Minerals poralapozó szuper volt nekem, de a koreai BB vonalról is szeretnék majd választani valamit sötétebb bőrhöz is nyárra.