Gyenge fedésű alapozók/BB-k

Sziasztok, kimondottan a gyenge, gyenge-közepes fedésű alapozókat, BB krémeket, esetleg CC krémeket szeretném összeszedni ebben a topikban azok számára, akik hozzám hasonlóan nem rendelkeznek durva bőrhibákkal, csak egyenletes szint szeretnének az arcukon és eltakart pórusokat maszkhatás nélkül.

3 Likes

Magister BB kollagén krém. Az első olyan BB krémem, ami tényleg csak kiegyenlít, nagyon szeretem. Bár a csomagolás hagy némi kívánnivalót maga után (egy idő után lejár a kupak, lekopnak a felíratok), de a belbecs remek.

Ez a topic engem is nagyon érdekelne. Az álom BB krém számomra parfümmentes, kémiai fényvédő nincs benne, lehetőleg nincs telepakolva irritáló olajokkal (mint rozmaring, levendula, menthol, stb), nem túl sárga, de nem is rózsaszín, nem emeli ki a száraz részeket, könnyű állagú és jól terül a bőrön. Emellett legyen tartós is.Továbbá jó lenne nem egy vagyont fizetni érte, és esetleg itthon beszerezni. Nem hiszem, hogy ördögtől való kívánalmak. Aki tud ilyet javasolni, megköszönöm. Jelenleg Estée Lauder Double-Wear BB Cushionját használom (3N1), már a harmadikat. Ő megfelel a kívánalmaimnak, de nagyon hamar fogy és piszok drága (utántöltő pedig nem kapható hozzá, vajon miért, pedig létezik), továbbá csak online beszerezhető (itthon az EL márkaboltban még csak minta sincs belőle, miért-miért???).

JAjj, de jó én alapozó mániás vagyok és ez a kategória a kedvencem. Sorolom is miket próbáltam eddig és megfelelnek a “kiírásnak”.
Inika ásványi folyékony alapozó, nagyszerű INCI és szép, természetes, gyenge fedés.
Mádara CC, szintén tökléles INCI, és picit erősebb fedés, mint az Inikánál. Mindkettő nagyon jól hidratáló alapozó.
EL DW Nude amit sokan utálnak, de aki gyenge, természetes fedést szeretne annak kihagyhatatlan.
MAC Face&Body a klasszikus enyhe fedésű. Nekem egy limitált kiadás van highlighttal. A fond te teint kiadás light pearlje. Általában keverni szoktam ha kis fényt szeretnék, vagy erősebb fedésűt hígítok vele.
Chanel Les Beiges, Bobbi Brown hidratálós és szérumos alapozója a magasabb kategóriában szintén tökéletesek természetes, enyhe, ápoló fedésre.
Tarte Shape Tapejének a hidratáló alapozója már kicsit erősebb fedésű, de még mindig a közepes kategória.
Paulmoise alapozó nagyon kellemes könnyed fedésű alapozó szintén.
A stick alapozók közül a Lancome és a Tarte is nagyon szép természetes fedésű termékekkel rendelkezik. A Lancome hatalmas kedvencem.
A Cushionök közül pedig az Erborian, a kompakt púderek közül a Bioderma gyenge fedésű, természetes finishű alapozó.
A felsoroltakat mind használtam, használom és imádom őket.
A száraz bőrömet egyik sem szárítja, bár megjegyzem korai rétegezős rutinnal bőségesen aláhidratálok a sminkeknek.
A színezett hidratálók közül alapnak használok Mossa és Bobbi Brown termékeket, amik leheletnyi fedéssel rendelkeznek,de az Erborian CC-je ami bőrszínhez igazodik szintén egy szuper kis termék.
Ha már áttértem keletre. A koreai BB-k közül a Secret Key Snail repairing BB-je a kedvenc, de a Holika Holika Water drop alapozóját is meg kell itt említenem, mert szintén jó kis folyékony, hidratáló smink, amit én szintén keveréshez, világosításhoz használok.

4 Likes

Nekem eddig a Garnier BB krémjei jöttek be a legjobban!:slight_smile: Az egyiket 3 évig használtam.

Pupa BB krém + primer. Bár ebben van illatanyag és fényvédő is, ráadásul kimondottan kombinált és zsíros bőrre való. De a fedése hihetetlen természetes, éppen csak egy lehelet. :relaxed: A bőrszínnel teljesen egybeolvad, icipicit egyenlít és minimalizálja a pórusokat. Én például a problémás bőrömmel erre még ráalapozok.

1 Likes

Nekem megvan ez a BB, de én meg pont úgy látom, hogy iszonyú erős a fedése,kb mint egy alapozóé. Hamar is szárad, mindig higítanom kell. Amúgy nincs vele különös problémám, de csak nyárra jó a színe, a termék viszont annyira nem jön be, hogy vegyek belőle egy világosabb színt is :smiley:

Valami játékban megnyertem az első változatot, az “olajost”. A fedése nagyon kellemes volt, de a fejem olyan volt, mint egy diszkógömb, és iszonyú erős az illata is :frowning:

Mindenhol az Erborianról olvasok… :smile: Talán ki kéne próbálni.

1 Likes

Nekem hatalmas meglepetés volt ez a márka. Szerintem ha szereted a koreai cuccokat, akkor tuti megér egy próbát:). Majd mesélj, ha beleakadtál egybe @bstr13 :).

Milyen érdekes, nekem pont az vált be a legkevésbé. Katasztrófa mit művelt a bőrömmel egy Garnier BB. Akit csak lehet lebeszélek róla, de szerencse, hogy neked bevált. Most már mondhatom, hogy van aki szereti:D

1 Likes

:o durva, hogy nektek nem vált be! Én 3 évig használtam, nagyon szép termeszetes volt tőle a bőröm.
Aztán nemrég (1 hónapja) megvettem újra, de már közel sem azt tudja mint régen. Szerintem valamilyen összetevőből spóróltak,mert akarhányszor próbáltam felkenni ragacsos maradt… Bezzeg évekkel ezelőtt milyen tökéletes is volt… Olyan matt és természetes volt. Imádtam :confused: sosem lesz még egy olyan BB krémem… Hianyzik.

De érdekes. :woman_shrugging:t2: Ezek szerint ekkora különbségek vannak bőr és bőr között. Hivatalosan is irigykedem a tiédre, ha ezt erősnek érzed. :grinning: Remélem megtalálod majd a hozzád illőt. :innocent:

Kedves babyhipoo ezt nekem szántad?:innocent: :slight_smile:

A hozzászólás jobb felső sarkában ott a nyíl, hogy kinek szánták. Bocsánat, hogy beleszólok, csak én is még most ismerkedem az oldal működésével, és gondoltam megosztom a tapasztalataim:). A direkt válaszhoz pedig a @Bella jelölés is működik.

1 Likes

@Natulcien köszönöm a segítséget, törlöm is. Még új nekem ez a fórum! :slight_smile:

1 Likes

Igen, jól mondta @Natulcien, a választ nem neked szántam, de biztosan irigylésre méltó a te/ti bőröd/bőrötök is. :relaxed:

2 Likes

Csinálnod kéne egy önbizalomnövelős, dicsérős topikot, szerintem népszerű lenne:D:D:D

1 Likes

Majd kiokoskodom hogyan tudnék ebből topikot kreálni. :laughing: Viccen kívül szüksége lenne erre az ember lányának. :face_with_hand_over_mouth:

1 Likes

Minden viccnek van alapja, én is látok benne fantáziát kedves @babyhippo :slight_smile:

1 Likes