Évszaktípusok, színtanácsadás - vélemények, tapasztalatok

Én se fogadnám meg, ha azt mondanák, csak szürke és barna színeket használjak a szememre (tél típusra olvastam a múlt héten, bár egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az vagyok), de senki mást se kárhoztatnék erre, brrr…

3 Likes

Szerintem ez a baj a színtanácsadással. Szuper, ha jó tónusomhoz az adott színű ruha, de ha nem érzem benne jól magam, az legalább annyira rossz, mintha a típusom szerint mást hordanék. Persze, lehet picit játszani az árnyalatokkal, ha egy adott színt szeret az ember. De lelkibetegnek azért nem kell lenni, mert éppen meleg rózsaszín van a szekrényben és nem hideg.

4 Likes

Valószínűleg itt is az arany középút a megoldás. Én nem vagyok annyira finnyás az öltözködésre, mert rohadt fázós vagyok és a reggeli készülődés kényeztető részét elviszi a smink, szetteket összeállítani már nincs időm, és az, hogy mindennel mindent összepasszintsak, az szintén nem kevés idő (tudom, mindenkinek arra van, amire akar stb.).
A lelkivilágomat ismerve valahol belül suttogna egy kis hang a színtanácsadás után, hogy “neked ez nem áll jól”, ezt szeretném elkerülni.

5 Likes

Jajj az a kis suttogó hang, ne is mondd :smiley: Mondjuk eddig is volt egy rossz érzésem, kényelmetlennek éreztem sok ruhámban magam, és én az a pozitív eset vagyok, akinél az derült ki, hogy nem véletlenül nem szerettem azokat a ruhadarabokat. Most még kevésbé lesz kedvem hordani őket… Azért van pár olyan ruhám is, amit viszont nagyon szeretek, és nem fogom tudni elengedni.

2 Likes

@Natulcien te voltál már tanácsadáson? Milyen élmény volt?

1 Likes

Kìváncs lennék, nekem mit mondanának. Mert nekem 2 " személyiségem" van öltözködés terén: ősztől tavaszig : farmer és sötétebb színek: fekete, szürke, fehér- fekete, szürke- fekete, sötètkèk. Cipő: bakancs, tornacipő, fekete csizma.Tavasz vége és nyár: csakis szìnes, virágos, mintás ès fehér ruhák, szoknyák, felsők. Fekete talán 1 nyári nadrágom van. Arany- ezüst színű szandálok, papucsok és táskák.

2 Likes

Annyira vartam, hogy eljussak az olvasasban addig, hogy milyen tipus vagy. Hideg nyar volt az en tippem is. :slight_smile:
Szerintem a szinbesorolasnak rossz hajszin valasztasnak van szembetuno latvanya, gondoljunk Noomi Rapacera voros vagy szoke hajszinnel.
A szinismeret tanulhato, csak gondolj a pirosra. Ha meleget adsz hozza, akkor narancsosba hajlik, ha hideget, akkor bordoba majd lilaba. Erdemes a szingomb tanulmanyozasara aldozni egy kis szabadidot, hogy lathatova valjon a nuansznyi kulonbseg, ami a rozsaszint hidegge vagy melegge teszi. Ha segitseg kell, az egyik szintanacsado a weboldalan sok cikkben elemezte a szinek hideg es melegseget.
Neten talalhatsz sokfele szinkartyat, erdemes lementeni a kedvenc kepeid koze a sajatod, hogy vasarlasnal ossze tudd vetni a kinezett darabbal. Csupan a telefonod kijelzojen kell a szinmelyseget a valosaghoz kozelinek allitani.

2 Likes

Szia, igen voltam, tervezek is majd egy részletes beszámolót a blogra, annyira jó élmény volt. Főleg a holy duckos Eszter miatt, azt hozzá teszem. Megerősített sok mindenben és a gondolkodásomon is változtatott pár dologban a ruhatárammal kapcsolatban. Meleg, vagyis igazi ősz vagyok. Nagyjából ehhez kapcsolódik a ruhatáram is de a sok kényelmes fekete, fehér, szürke nem a legideálisabb számomra. Legnagyobb örömömre a kedvenc színem a libafos zöld a legideálisabb színeim között van. Mondjuk annyira szeretem magamon, ha nem kapok rá áldást akkor is hordtam volna. Sejtettem én, hogy a szürke nem a legjobb, de annyira kényelmes szín, mert egyszerű beszerezni és minden más színnel passzol. Hiába szeretnék én pl.meleg zöldeket vásárolni, jelenleg nincs szezonja és nem is lehet kapni ilyesmit. Vagy csak pár dolgot horror áron. A legelőnytelenebb színek megmaradnak játszós ruhának, és igyekszem a jövőben figyelembe venni majd a színtípusomat is a ruhavásárlásnál. Ha elkészül a teljes beszámoló szívesen megosztom majd veletek:).

6 Likes

De jó! Akkor biztosan jó élmény volt! Eszterrel én is nagyon szívesen találkoznék. Talán majd egy másik alkalommal. :slight_smile: A ruhatárépítéssel abszolút egyetértek, nem sokszor lehet pont azokat kapni, amit szeretnénk. :smiley: De a megérzéseink bizony sokat számítanak, neked a zöld, nekem a rózsaszín, nem véletlenül szeretjük. :slight_smile: Várom a teljes beszámolódat!

2 Likes

Ha már kedves @Kokapu Dunai manónak ilyen jól eltaláltad a típusát, nekem tudsz segíteni? Én elég sok internetes anyagot olvastam már és én szerintem a tél típusba tartozom. Sötétbarna hajam, a szemem, fehér bőr ami inkább sárgásnak néz ki. A ruha színek közül amik jól állnak szerintem: Piros (élénk piros), pink, talán a halvány rózsaszín, fehér ( ez nagyon jól áll), szürke, sötétkék, türkízzöld, fekete ( bár az sápaszt, de pirosítóval meg van oldva a gond, nem tudnám nélkülözni.), narancssárga, sötétlila

Amik nem állnak jól szerintem: Bőrszínű cuccok ( nagyon sápasztanak), a világos színek mindegyike rosszul áll, legfőképp a világoskék, elvileg citromsárga is sápaszt, a barna sem all jól ( lehet mert a hajam és a szemem nem pont olyan árnyalat, nem tudom.), mustársárga is sápaszt ( viszont utóbbit imádom magamon, ismételten a pirosító megoldja :upside_down_face:). Nem tudom hol tévedek a színekben :D.

A szemsminknél nem áll jól: A bordó ( nagyon sápaszt) egyelőre csak ezt vettem észre.

Rúzs: Valamiért a lilás rúzsok úgy vettem észre nem nekem valók.

Hú, hát bevallom, a tiédben nem lennék biztos. Pontosabban nem emlékszem annyira rád. Azt tudom, hogy az egyszer berakott képed alapján olyan kreolosnak tűntél, a valóságban viszont nem ez volt a benyomásom. De sajnos már nem igazán emlékszem, bocsi.

1 Likes

Semmi gond :sweat_smile: csak gondoltam hátha tudsz segíteni valamit. Sápadt vagyok mindig :D, bár nyáron találkoztunk is akkor talán egy árnyalatnyit, de barnább volt a bőröm :). Sokkal egyszerűbb nyáron sminkelnem :sweat_smile: meg a ruha választás is könnyebb :).

1 Likes

Az alapján, amit leírtál, szinte biztos, hogy a hideg tónusok állnak jól, tehát csak tél vagy nyár lehetsz. Szerintem próbálgasd a színeket, megvannak a “szabályok”. Mennyire állnak jól a sötét színek, az élénkek, törtek, stb. Ez alapján már nagyjából be tudod lőni. Én elhinnélek kép alapján télnek. :slight_smile:

1 Likes

sziasztok,

Én kb 10 éve és 7 éve voltam színtanácsadáson.
Sötétbarna hajam van, barna szemem, amiben van egy kevés libafosszín is. Ha nem napoztam, a bőröm elég világos tud lenni.
Az első színtanácsadáson talán lágy ősznek kategórizált a tanácsadó, azt javasolta, hordjak barnákat meg homokszíneket (egyébként szerintem azok nekem nem állnak jól). Színkártyát nem kaptam, azt igérte, hogy majd postázza. Egyszer ráírtam egy emlékeztető emailt, de később se postázta. Említettem neki a tanácsadáson, hogy rajtam kizárólag az élénk színeket dícsérik meg (élénk piros, türkiz stb.). Erre annyit bírt válaszolni, hogy biztosan a színt dícsérik, és nem azt, hogy jól áll. Mondtam neki, hogy nem, mert kifejezetten úgy dícsérik meg rajtam, hogy milyen jól áll, és hordjak gyakrabban ilyen színeket. Erre nem tudott mit válaszolni.

Mivel nem voltam túl elégedett, pár év múlva elmentem egy másikhoz. Ő már azt hiszem meleg ősznek mondott, és színkártyát is adott (ami már fogalmam sincs hol van :).
Őt is megkérdeztem, hogy vajon miért az élénkebb színeket dícsérik meg rajtam. Erre előhúzta az egyik tavasz színpalettát (azt hiszem a meleg-tavaszt), és kérdezte, hogy ezeket a színeket dícsérik rajtad? Mondtam igen. Erre azt mondta, hogy ez rokon színtípus, de továbbra is ősznek diagnosztizált.

Egy ideig próbáltam a kártya szerint vásárolni, de aztán feladtam, Elég magas vagyok, hosszú felsőtesttel, viszonylag széles vállakkal, így örülök, ha találok olyan felsőket, amik jók hosszban. Blúzoknál sokszor futok bele abba, hogy hiába nagy a derekamon, vállban kényelmetlen, stb. Azt már nem is említem, hogy jobban szeretem a pamutot, mint a műszálat :slight_smile:
Szóval, számomra mission impossible-nek tűnik az, hogy kizárólag bizonyos színárnyalatú felsőruházatot vásároljak, ami méretben, anyagban, minőségben és ár-érték arányban is megfelelő.

A vicc, hogy továbbra is akkor dícsérnek meg rajtam színeket, ha azok nagyjából a meleg tavasz kategóriába esnek. Pl. simán megdícsérnek rajtam egy élénk türkizt, melegebb árnyalatú pinket, sötét málna színt, stb.

Itt páran írtátok, hogy milyen színvonaltan sokszor a “tanácsadás” iparág. Teljesen egyetértek, ma már boldog-boldogtalan pár hétvégés tanfolyam után felcsaphat szín-öltözködési-aura-életvezetési-spirituális stb. tanácsadónak/coachnak, vagy akár terapeutának/“lélekgyógyítónak”, stb.
Én is jártam hasonló képzésekre (személyiségfejlesztés, alternatív gyógyászat), és sokszor láttam, hogy az amatőr és/vagy inkorrekt emberek az igazán sikeresek, mert jó a marketingjük, nyomatják magukat, ismernek embereket, akik meghívják őket különféle tv-csatornákba, stb.

Engem az is érdekelne, hogy akik tartják a színárnyalatok alapján történő vásárlást, nekik ez nem nehéz?
Évek óta azt látom, hogy alig találni élénkebb színű felsőruházatot, mindehol inkább a tompább árnyalatokat látom.

7 Likes

Nagyon igazad van, én nagyon sokáig nézegettem, milyen színtanácsadóhoz menjek, hogy lehetőleg olyat válasszak, aki nem tegnap kezdte, és tényleg ért ahhoz, amit csinál.
És a ruhavásárlással kapcsolatban is, valamiért az én ruhatáram sem a megfelelő színeket tartalmazza… Nekem azt mondta a színtanácsadó, hogy adott évszaktípus az adott évszakban tud bevásárolni a leginkább, pl. egy ősz típus most annyi melegbarna narancs mustársárga bordó színű ruhát talál, amennyit akar. Van benne valami… De tényleg elég lágy és fakó színeket vettem én is az elmúlt években. Illetve még egy tippje volt, a turi, ahol minden összegyűlik, nem csak az adott trendek színei. Nekem egyelőre vásárolni sincs türelmem, sőt arra sem tudok figyelni, hogy max 3 színt viseljek egyszerre. Minden respect annak, aki ezeket tudja tartani.

4 Likes

Az a baj ezzel, hogy ebből is pénzt akarnak csinálni! :roll_eyes: Bárkit eddig megkérdeztem, hogy adna-e segítséget, mindig azt a választ kaptam, hogy fotó alapján nem lehet meg, hogy kell a személyes találkozó. Az addig oké, hogy természetes fényben kell ezt a tesztet végezni, de könyörgöm, csak meg tudja állapítani a kreol bőr pl. melyikbe tartozik, nem? Szerintem a fotó alapján is lehet látni bárkin az eredményt.

1 Likes

Mármint akkor te ingyen szeretnéd a tanácsot?

3 Likes

Kedveském, én nem ezt mondtam, hanem csak kíváncsi voltam, hogy a kreolos bőr melyik évszaktípusra jellemző! Nem kell egyből támadni…

Hát, lehet, hogy adott évszakban jobban találni az évszaktípushoz tartozó színeket, de mondjuk ha valaki pl. tél típus, és csak télen talál magának megfelelő színű felsőruházatot, akkor mit hord nyáron? :slight_smile:
Aztán persze lehet, hogy arról van szó, nekem nincs türelmem, se energiám, hogy a megfelelő színárnyalatú ruhákat vadásszam heteken át.

1 Likes

Nem biztos, hogy lehet ilyen általánosításokat tenni, hogy a kreolos bőr az mondjuk csak ősz típus lehet, stb.
Pl. nézd meg ezt a linket:


A négy nőt ugyanabba az altípusba sorolja a tavasz színtípuson belül, és van köztük kifejezetten világos bőrű, illetve kreolos/sötétebb bőrű is.

2 Likes