Évszaktípusok, színtanácsadás - vélemények, tapasztalatok

Nagyon gondolkodom hogyan lehetne megvalósítani az elvonulást “értelmesen”. A blogot meg szeretném tartani, mert szeretem, és néha rám jön az alkotási kedv. Még gondolkodom a kereteken, de szeretném csökkenteni az online lenyomatom és jelenlétem is. Még be szeretném fejezni a sminkkihívás projektet, amit nem hagynék félbe emiatt. Még érlelődik a folyamat:).

1 Likes

Nem tudom elképzelni, hogy valaki ne lássa saját magán, milyen szín áll jól, és mi nem. Teljesen mindegy, hogy hideg vagy meleg, miben érzem magabiztosabbnak magam, mi emeli ki a szemem színét, miben vagyok sápadt vagy beteges kinézetű. Nem kell elméletet gyártani hozzá. Aki ezt nem látja, annak teljesen mindegy, ki mit tanácsol, nem fogja szebbnek látni magát. Nem kell mindig mástól várni a kész megoldást, találd ki magadnak. És istenem, mi történik, ha a méregzöld a kedvenc színem, de csak az almazöldet hordhatnám? Nem dől össze a világ. Akkor is azt fogom hordani, amit szeretek. Ezek koholt problémák, a jólét hozta lényegtelen kérdések, amin lehet jó sokat stresszelni.

9 Likes

Igen, elvileg nekem sem kéne a kéknek jól állnia, egyébként meg tojok rá, mert én nagyon szeretem a kék színt. Egyébként a Facebook profilképemen is kékben vagyok, de még nem mondta senki, hogy cseréljem le. :smiley:

2 Likes

Én is ezen szoktam agyalni a színtanácsadással kapcsolatban. Belenéz a tükörbe és látja úgyis, hogy az a szín jó-e, vagy sem, egy idő után pedig már tükör sem kell, mert tudja, hogy mi áll jól és mi nem.

Pedig elég sok ember öltözik nagyon előnytelenül, tényleg sokan nem látják. De minden mással maximálisan egyetértek amit írtál :+1::+1:

2 Likes

Szerintem a legtöbb embernek pont ez a baja, hogy nem látja, hogy jó-e a fekete, vagy csak szereti. A magyarok nagy része tél vagy nyár típus, ahogy olvastam, szerintem nem olyan egyszerű különbséget tenni.

Képzeljétek, én is megyek színtanácsadásra. Én sajnos nem vagyok annyira otthon a színekben, melyik áll jól, mi mivel illik össze, az a vicc hogy a férjemnek ehhez több érzéke van, mint nekem. Bár simán besorolt ősz típusba ránézésre, mert ő az őszi színeket kedveli - és neki jól is állnak -, de én utálom és kényelmetlenül érzem magam őszi színekben, szóval azért színtanácsadónak nem küldeném el. :smiley: Viszont öltözködésben ő segít nekem, vásárolni is szeretek vele, mert nagyon gyorsan kiszűri azokat a darabokat, amik jól állnak. Na szóval, meguntam, hogy a ruhatáram 80%-át nem szeretem, és szeretnék ezen változtatni - emiatt döntöttem úgy, hogy utána járok, milyen színeket kellene keressek ruhavásárláskor. Viszem a férjem is, mert szerintem érdekelné a téma - bár amióta beleegyezett, már ezerszer megbánta, de nincs visszaút :smiley: Egy workshopra megyünk egyébként, ahol többen leszünk, és nem csak a színekről, hanem a testalkatokról is szó lesz. Ugyan nem olyan mélyreható elemzést kapok, mint egy egyéni színtanácsadás alkalmával, de a színtípusom kiderül. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz.

10 Likes

Lehet hogy csak a feketéről nem lehet eldönteni. Talán még a fehérről sem, bár az tényleg sokakat sápaszt. De akkor mondjuk ott a telefonfülke-piros, az is elsősorban tél szín. Az jól áll? Mindig van másik lehetőség amiről el lehet dönteni. De pont a feketén nem érdemes stresszelni, ugyanis ha máshol nem is, de szoknyában, nadrágban illetve mintában majdnem mindenki hordhatja.

Én téged (a képeid alapján) semmiképpen nem ősznek, inkább hideg (vagy lágy) nyárnak sorolnálak be.

Majd várom a beszámolót! :slight_smile:

1 Likes

Igen igen, az sokkal jobban passzol szerintem is. De nem egyértelmű számomra, vannak nagyon élénk színek is amik tök jól állnak, úgyhogy nagyon kíváncsi leszek. Mindenképp írok majd róla!

2 Likes

Képzeld én is megyek Holyduck Eszterhez vasárnap. Majd mesélek én is, de nagyon kíváncsi vagyok a te beszámolódra is:).

3 Likes

De jó :slight_smile: Sokat gondolkodtam rajta is, de azért nem mellette döntöttem, mert egy esetleges stílustanácsadás, gardrób rendezés egyszerűbb, ha ugyanannál a személynél történik (szerintem). De az ő hatására kezdtem el ezen gondolkodni, és az általa említett színtanácsadóknál nézelődtem. Ja meg ő nyitotta fel a szemem a fast fashion kapcsán is. Nagy öröm lenne találkozni vele, talán majd egy rendezvényen. :slight_smile:

1 Likes

Bevallom én csak miatta megyek a színtanácsadásra, ráadásul helybe jön, azaz fvárra. Annyira nem izgat ez a téma, de ha már ennyire együtt állnak a csillagok, akkor legyen:D. Én is nagyon szeretem a munkásságát, ha meg már ilyesmire pénzt adok, akkor leginkább őt támogatnám.

1 Likes

Beszámoló következik a hétvégi színtanácsadás workshopról.
Kb. 10-en voltunk, és elrángattam a férjemet is, aki már 100x megbánhatta szombat reggelig, hogy egy hónappal ezelőtt rábólintott. De így járt. :smiley: Az elején - ami azért volt egy pár órás időtartam is - színelmélettel ismerkedtünk: színek csoportosítása, évszaktípusok, hideg-meleg színek, mindezt sok-sok kendő társaságában, ami egyrészt sokat segített, másrészt annak, aki annyira nem látja, mint én, kevés is volt. :smiley: Nem a színek megkülönböztetésével van bajom, főleg a hideg-meleg tónust nem látom. Mindezek után mindannyian kaptunk egy gyorselemzést, 10-15 perc alatt kiderült a színtípus, milyen színek állnak jól, stb. Nagyon érdekes volt látni, ahogy az egyes arcok hogyan telnek meg élettel egy-egy szín hatására, míg más színek mellett milyen fakónak tűnnek. Ez a része kifejezetten izgalmas volt, ugyanakkor azt érzem, hogy nekem személy szerint egy egyéni tanácsadás lett volna jobb, mert az egyénre szánt idő nagyon kevés volt, és nem tudtam teljes mértékben elsajátítani, melyek az én színeim. Persze segítség ehhez egy csomó színpaletta, de mivel én nem látom olyan jól a színeket, még mindig elég bizonytalannak érzem magam. A színelemzés után testalkat elemzés néven futó rész következett, de gyakorlatilag egy kőkemény elméleti előadás volt az öltözködés alapszabályairől. A végén az előző szekcióhoz hasonlóan mindenkire jutott pár perc, testalkat + aktuális öltözet alapján kaptunk ajánlásokat, mit érdemes, mit nem, milyen fazonú ruha állna jól, stb.
Nem is tudom, összességében hogyan kellene értékeljem. Egyrészről jó is volt, a koncepció is tetszett, másrészről nekem ez még kevés volt ahhoz, hogy magabiztos legyek akár a színek, akár az öltözködés (fazonok, szabályok…) terén. A színeimmel elégedett vagyok, hideg nyár vagyok, hideg és élénk télbe való átmenettel, szóval nagyon sok színt hordhatok. Férjuram meleg ősz lett. Egyikőnknek sem sikerült az elmúlt években a jó színeket választani. Kíváncsian várom, hogyan hat ez majd a ruhatáramra, vásárlási szokásaimra. Férjem egész vasárnap arról beszélt, hogy nem kell ezt komolyan venni annyira, nyugodtan hordhatok meleg színeket is, ne dobjam ki a fél szekrényem - és egyrészről igaza van, nem fogom emiatt lecserélni mindenem, de nagyon szeretném, ha a jövőben harmonikusabb lenne a megjelenésem, és ahhoz ez egy jó kezdőlépésnek tűnt. No majd meglátjuk. :slight_smile:

10 Likes

:laughing: elképzeltem, hogy a férjemet elviszem egy színelemzésre, lehetetlen küldetés, minden elismerésem férjuradnak

5 Likes

Látod, én ezt ingyen is megmondtam neked. :smiley:

Sok-sok éve (15-16) volt Nők Lapja iskolájában (nem tudom, van-e még), ott is volt ilyen színes kendős próbálgatás, tényleg érdekes volt látni.
Illetve ami nagy élmény volt, hogy volt ott egy semmilyen zöld szemű lány, akinek lila szemfestést csinált a sminkes, és szinte vakító zöld szeme lett.

5 Likes

Nekem abszolút nincs szemem az ilyesmihez. Magamnak sem tudom megállapítani, hogy milyen típus vagyok. Főleg, hogy az eredeti hajszínem seszínű barna. Középbarna.
Érdekes tapasztalat lehetett @dunaimano
Az én férjem semmi pénzért nem jönne el velem ilyesmire.
Nem tudom nézed e Thegreensophia videóit, pont nemrég tett fel egy videót arról, hogy nála házhoz jött a színtanácsadó és megosztotta a nézőkkel a tapasztalatait. A videóban említi is név szerint, hogy ki volt a színtanácsadó szakember.

2 Likes

:rofl: És tényleg. :smiley:
@Anheszenamon nekem sincs szemem az ilyesmihez, én nem tudtam volna magamat besorolni, és az ismerősök is mindennek láttak már (@Kokapu nyert :D), ezért is szerettem volna egy szakember véleményét hallani. Az, hogy egyszerre 3 színtípus lehetek, valamennyire arra utal, hogy nem vagyok olyan egyszerű eset, de azért mégis van egy fő színtípus, amit meg ránézésre meg lehet mondani - már akinek van szeme hozzá. Nekem meg nincs, úgyhogy így jártam. Már csak azt nem tudom, hogy hogyan fogom látni a boltokban a színeimet. Kénytelen lesz a férjuram megint elkísérni? :smiley: Amúgy ahogy kiléptünk a végén, azt mondta, hogy egy hónapig nem beszélhetek neki ilyen dolgokról, de lehet az egy év is. :smiley: Nem tudom honnan van amúgy ennyi türelme hozzám, azóta állandóan kérdezgetem, mi hideg, mi meleg.

6 Likes

Nagyon cuki férjed van, hogy nyitott az ilyesmikre és nem szalad ki a világból. Nekem sincs igazán szemem ehhez, ill. van, amiről úgy érzem, meg tudom mondani, milyen az altónusa, de elbizonytalanodom.
(El se mernék menni színtanácsadásra, mert ha azt mondanák, hogy a nekem tetsző árnyalatokat kerüljem, mint a pestist, leverne a lábamról a letargia.)

4 Likes

Én nagyon örültem, mert sok-sok rózsaszín jól áll nekem, és az a kedvencem :smiley: Bár ettől függetlenül a rózsaszínjeim több mint fele meleg… :smiley: De ha mondjuk azt mondták volna, kerüljem a rózsaszínt, azt biztosan nem fogadom meg.

3 Likes