Évszaktípusok, színtanácsadás - vélemények, tapasztalatok

Sajnos ez is gondolom olyan, hogy van egy 5 alkalmas tanfolyam és máris Okleveles Szín-és Stílustanácsadó vagyok :sweat_smile: Kell csinálnom egy trendi honlapot, odaböfögnöm pár stílussal kapcsolatos idézetet meg insta-pozitív hangulatfotót (pl. szép színes anyagok a háttérben egy gőzölgő kávéval :blush: vagy egy Audrey Hepburn skicc) és ennyi, máris mondhatom a nőknek amit a tanfolyamon kapott fénymásolt papírokon bemagoltam. Cool :sunglasses:

3 Likes

Na pont ez a bajom nekem is.

Nekem nagyon jó élmény volt a színtanácsadás. Az a hölgy, akinél voltam nagyon kedves teremtés, szakmailag is profi szerintem, és ott a tanácsadáson elmondta, hogy gyakran ad második véleményt, két “hypeolt” színtanácsadó volt ügyfeleinek, akiket sikerült elbizonytalanítani teljesen. Gyanítom te is az egyiknél járhattál. Ezt a lányt én ajánlanám, de nem csinálnék reklámot, akit érdekel, annak megírom privátban ki ő.

Szia! Nekem megírnád kérlek? Köszi :slight_smile:

Pontosan ezektol tartottam mindig, ezert nem mentem el semmilyen tanacsadasra, pedig erdekelne. De egyszeruen nem hiszek benne, hogy jobban meg tudjak mondani, mi all jol nekem, mint en. :grin::nerd_face:

2 Likes

Na csak hogy legyen kis update: Férjnek pont aminap panaszoltam el, hogy oké, hogy élhetetlen fekete tusvonalas vagyok, de tökre csalódás volt a tanácsadás…erre mondta, hogy hát ő nem akart lelombozni és lebeszélni róla, de biztos volt benne, hogy sokkal több infóm van, mint ami kéne egy ilyen tanácsadáshoz, úgy meg aztán tényleg semmi értelme, de Férj egy szuper jó arc, és nem akart előre belemagyarázni, mert akkor az a bajom, hogy lebeszél róla :smiley: szóval értitek :smiley: Mondtam neki is, hogy igazából tényleg sz*rok a farmra, imádom a fekete tust, az vagyok ÉN, és ő is megerősített benne, hogy tényleg jól áll, nem “csak úgy mondja”. Mármint szerinte a szürkéslila se rossz, szerintem meg béna lepkeping…de fekete tussal az is jobb. A szemöldök-kiemelésen meg külön jót röhögtünk, hogy a fekete szemöldökhöz még tényleg baromira hiányzik valami satírozás. Bocs, én, nem vagyok Ariana Grande, meg a többi vonalzóval rajzolt fejű liba, ez még 20 év körül elmegy, mint aktuális hóbort, de a szuperéles-szuper körzővel-vonalzóval élesen rajzol szemöldök nekem nem játszik. Nem vagyok drag queen. Szóval a tanulság annyi, hogy kérdezzétek meg a szívszerelmeteket, ő sokkal jobban látja, meg ha olyan, akkor sokkal jobban “megvélelményezi” a külsőtöket, a tanácsadást meg kiröhögi. Én is jobban jártam volna. Tényleg csak az menjen, akinek halvány lila gőze nincs az egészről és olyan típus emellé, hogyha megkapja, hogy csak a rozsdabarna áll jól, akkor ezentúl szót fogad és csak azt fogja hordani…én nem ilyen vagyok.

8 Likes

a szemöldökkiemeléshez kapcsolódóan: ezt a “szuperéles-szuper körzővel-vonalzóval élesen rajzolt szemöldök” jelenséget én sem értem. próbálkoztam vele egy darabig, mert hogy onnan indultam, hogy “várjál… a szemöldököt is ki lehet sminkelni?”, de aztán valahogy sosem jött össze szépre az “instagram-módszerrel”. elég sötét és hideg tónusú szemöldököm van (nem pont fekete, de közel jár hozzá), de nem túl sűrű, viszont a hajam meg nem annyire sötét és semlegesebb tónusú is. szóval ha a hajszínemhez próbáltam igazítani a szemöldököm színét, nagyon mű lett, ha meg a szemöldökömhöz, akkor meg nagyon sötét (főleg a világos bőrömhöz :smiley: ). a “korrektor a szemöldök alá” módszertől meg az amúgy is rejtett szemhéjam még rejtettebbnek tűnt. szóval most az esetek 90%-ban ki se festem. a maradék 10%-ban meg vagy valami egészen világos szürkésbarnával töltöm ki, vagy a “lyukakba” húzok két-három vékonyka kis vonalat sötétbarna tussal aztán csókolom. úgyis kitakarja a felét a szemüvegkeret.

1 Likes

színtanácsadás… sose mentem “profihoz”, de sokat olvastam erről a neten, és komolyan azt gondolom, hogy mindenki, aki nem színvak, legalább az elsődleges színtípusát meg tudja határozni. fekete, fehér, és elsődleges színek (piros-piros, kék-kék, zöld-zöld)? akkor tél. meleg, aranyos-bronzos, őszi falevelek és mohazöld és a legtöbb barna? akkor ősz. igaz, ősz és tél típus van állítólag a a legkevesebb közép-európában, de ezért érdemes először ezeket megvizsgálni, hisz nagy valószínűséggel kizárhatóak.
ha egyik sem illik hozzád igazán? akkor tavasz, vagy nyár típus… de azt sem olyan nehéz megkülönböztetni szerintem. öltözz tetőtől talpig a szürke különböző árnyalataiba. nem öregít nagyon? akkor nyár. nagyon öregít? akkor nagy valószínűséggel tavasz, de azért érdemes kipróbálni, hogy a törtfehérek és púderszínek mit hoznak ki belőled, mert ha az is nagyon öregít, akkor mégiscsak ősz, vagy tél. vagy egy nagyon specifikus kevert típus.

1 Likes

jaaj tenyleg itt már jártam anno :slight_smile: átfutom :slight_smile:

1 Likes
2 Likes

Ne haragudjatok, de úgy érzem, túl van ez a kérdés lihegve, ennyit nem kéne ezen pörögni. Mindenki érzi, látja, mi áll neki jól, nem kell meghatározni előre. Hadd döntse el, mit szeret hordani, nem kell ezen ennyit tépelődni. Legegyszerűbb felvenni egy hófehér és egy törtfehér pólót, és a nagyja eldőlt.

3 Likes

Teljesen igazad van!

Szerintem is igazad van, ráadásul nagyon sokat számít (szerintem legalábbis), hogy ki miben érzi jól magát. Lehet, hogy valakinek “papíron” mondjuk a pasztellszínek állnak a legjobban, de kényelmetlenül érzi magát bennük, feszeng. Amiben jól érzi magát az ember, abban magabiztosabb is lesz, és az látszik kívülről is :slight_smile:

2 Likes

Hát, ez egy elég érdekes bejegyzés… Nem vagyok biztos benne, hogy ezek után lenne kedvem pénzt adni neki :smiley: aki deklaráltan egy rakás elavult/félreértelmezett/gyakorlatiatlan “tudást” sajátított el a kb. 40 órás okj-jén… És utána évekig hibásan dolgozott LOL Meg, ha neki elvileg ehhez van kedve/érzéke/vonzalma, akkor miért nem mert elgondolkodni azon, mennyiben helytálló, amit csinál?
Picit talán túl őszinte lett ez a cikk…
Szerintem ez általános probléma, hogy ezek a tanfolyamok igen színvonaltalanok… tisztelet a kivételnek. Legutóbb nagy csalódás volt az 5 elemes kínai konyha kurzus is, amire befizettem… Viszont életem egyik legtartalmasabb 5 napja a borászati alaptanfolyam volt, csak, hogy valami pozitívval zárjam :slight_smile:

4 Likes

Bár látnák! :DDD

1 Likes

Nagyon megfogott ez a cikk, mert én is a szolgáltató ipar felé kezdtem kacsingtani. De meggondoltam magam. A grafológia, a styling, az önismeretalapú stílustanács, egy nagyon jó hobbi volt. De. Én már nagyon unom, hogy mindenki meg akarja menteni a lelkem, és segíteni akar boldogabbnak lenni ilyen-olyan szakkörökön, de asztalost pl.nem találok sehol. Nem szeretnék beállni a sorba. Még nem hoztam végleges döntést, de valószínűleg felszámolom a menekülőútvonalnak szánt második lábam, mert nagyon hiteltelennek érezném magam. Az általam tanult szakmák, vagy hobbik, nem kézzelfogható eredményt adnak. Ebből adódóan azon múlik egy képviselőjének sikere, mennyire nyomja magát a közösségi oldalakon. Én nem ilyen vagyok. Nehezemre esne törölni a blogom, mert szeretem, de biztosan leállítom a szolgáltatás elérhetőségek részt, mert mint már említettem, nem szeretnék beállni a sorba. Ezeket a kedves szolgáltatásokat is jóléti társadalmi hobbiknak tartom, ami mind jó dolog, de én nem építeném egyikre sem az életem, se a közösségi média platformokra. Viszont lehet tanulok egy számomra jelenleg hasznosabbnak gondolt szakmát :D. Elnézést kérek előre minden esetlegesen megbántott stylisttól, életmód coachtól és életvitel tanácsadótól, szín tanácsadótól. Nem állt szándékomban degradálni a munkájukat, csak túl nagy jelenleg a választék számomra, ezért szállok ki én is pl.ebből a műfajból.

5 Likes

Egyetértek, sokan nem látják. Nem baj ez, én pl. azon vekengek folyton hogy milyen árnyalatú hajat is akarok. Van aki a ruhatárával van így, nem tudja hogy hideg vagy meleg színeket hordjon, vagy azt sem tudja melyik hideg, melyik meleg.
Mindazonáltal osztom @Trixi véleményét is, hogy azért túl van misztifikálva a “szakma”, hónapokkal ezelőtt kiveséztük itt páran, hogy sokszor túltolják a “színtanácsadók” és néha bizony marhaságokat mondanak. Szerintem bőven arany középút lenne, ha pl. fodrászok, sminkesek vagy stylistok képzésén lenne színismeret meg kinek-milyen-színtípusa-van tanítás is, így ha pl. fodrászhoz megyek, megállapítja nekem hogy milyen típus vagyok, milyen színeket részesítsek előnyben.

Nézegettem kìváncsiságbòl , de már a hajszínnél elakadtam. Egyáltalán melyiket kell nèznem ? Az eredeti egérszürkét, aminek a hivatalos megnevezése " sötétszőke", vagy a festett világosbarna a megfelelő? Ami sokkal sötètebb a fejemen.Ha pedig nem festeném, akkor a fele már ősz lenne. :blush:

Giga nagy lájk.

1 Likes

A szolgáltató ipar irtó hálátlan feladat szerintem. Akkor már inkább az “instázás/youtuberkedés”, ők úgy osztják az észt, hogy sosem kellett élőben egy hús-vér emberrel dolgozni, kicsit egyszerűbbnek tűnik… Mármint gondolok itt arra, hogy stílustanácsadás/smink/divat/fogyókúra…
Az is igaz viszont, hogy sok ócskaság közül is ki lehet emelkedni, csak végtelen munka, meg Magyarországon erősen kétlem, hogy van az emberekben kellő fizetőképesség/hajlandóság ilyen témák iránt.
De, ha van egy jó látásmódod, azért szerintem ne foszd meg tőle a nagyérdeműt! Pont jó erre egy blog/insta oldal. Mint jóléti társadalmi hobbi :slight_smile:

2 Likes