Évszaktípusok, színtanácsadás - vélemények, tapasztalatok

Nagyon érdekes a topic, megmondom őszintén nekem cinikus módon mindig az jut eszembe, ha lenne rá keret, több színtanácsadóhoz is elmennék, vajon mind ugyanazt tanácsolnák-e? :wink:

4 Likes

Anett, tökéletesen leírtad, amit érzek, köszi :slight_smile: Én is így vagyok vele, hogyha nem húzhatnám ki a szemem feketével, akkor az nem én lennék és nem érzeném magam önmagamnak :smiley: Mondjuk vicces, hogy mennyire “meg tud borítani” egy ilyen tiltás. Hamarabb mondanék le a kávéról :smiley: Én is azt éreztem, hogy amit józan paraszti ésszel ki lehet következtetni, hogy mi jó rajtam, az bárkinek menne… Nem tudom, hogy mennyi kókler van, de ezek szerint nagyon sok, mert ugyanazt írtátok, mint én és kísértetiesen egyforma minden, pl a “pocakozás” is :stuck_out_tongue:

1 Like

Sajnos ez is gondolom olyan, hogy van egy 5 alkalmas tanfolyam és máris Okleveles Szín-és Stílustanácsadó vagyok :sweat_smile: Kell csinálnom egy trendi honlapot, odaböfögnöm pár stílussal kapcsolatos idézetet meg insta-pozitív hangulatfotót (pl. szép színes anyagok a háttérben egy gőzölgő kávéval :blush: vagy egy Audrey Hepburn skicc) és ennyi, máris mondhatom a nőknek amit a tanfolyamon kapott fénymásolt papírokon bemagoltam. Cool :sunglasses:

2 Likes

Na pont ez a bajom nekem is.

0 Likes

Nekem nagyon jó élmény volt a színtanácsadás. Az a hölgy, akinél voltam nagyon kedves teremtés, szakmailag is profi szerintem, és ott a tanácsadáson elmondta, hogy gyakran ad második véleményt, két “hypeolt” színtanácsadó volt ügyfeleinek, akiket sikerült elbizonytalanítani teljesen. Gyanítom te is az egyiknél járhattál. Ezt a lányt én ajánlanám, de nem csinálnék reklámot, akit érdekel, annak megírom privátban ki ő.

0 Likes

Szia! Nekem megírnád kérlek? Köszi :slight_smile:

0 Likes

Pontosan ezektol tartottam mindig, ezert nem mentem el semmilyen tanacsadasra, pedig erdekelne. De egyszeruen nem hiszek benne, hogy jobban meg tudjak mondani, mi all jol nekem, mint en. :grin::nerd_face:

1 Like

Na csak hogy legyen kis update: Férjnek pont aminap panaszoltam el, hogy oké, hogy élhetetlen fekete tusvonalas vagyok, de tökre csalódás volt a tanácsadás…erre mondta, hogy hát ő nem akart lelombozni és lebeszélni róla, de biztos volt benne, hogy sokkal több infóm van, mint ami kéne egy ilyen tanácsadáshoz, úgy meg aztán tényleg semmi értelme, de Férj egy szuper jó arc, és nem akart előre belemagyarázni, mert akkor az a bajom, hogy lebeszél róla :smiley: szóval értitek :smiley: Mondtam neki is, hogy igazából tényleg sz*rok a farmra, imádom a fekete tust, az vagyok ÉN, és ő is megerősített benne, hogy tényleg jól áll, nem “csak úgy mondja”. Mármint szerinte a szürkéslila se rossz, szerintem meg béna lepkeping…de fekete tussal az is jobb. A szemöldök-kiemelésen meg külön jót röhögtünk, hogy a fekete szemöldökhöz még tényleg baromira hiányzik valami satírozás. Bocs, én, nem vagyok Ariana Grande, meg a többi vonalzóval rajzolt fejű liba, ez még 20 év körül elmegy, mint aktuális hóbort, de a szuperéles-szuper körzővel-vonalzóval élesen rajzol szemöldök nekem nem játszik. Nem vagyok drag queen. Szóval a tanulság annyi, hogy kérdezzétek meg a szívszerelmeteket, ő sokkal jobban látja, meg ha olyan, akkor sokkal jobban “megvélelményezi” a külsőtöket, a tanácsadást meg kiröhögi. Én is jobban jártam volna. Tényleg csak az menjen, akinek halvány lila gőze nincs az egészről és olyan típus emellé, hogyha megkapja, hogy csak a rozsdabarna áll jól, akkor ezentúl szót fogad és csak azt fogja hordani…én nem ilyen vagyok.

6 Likes

a szemöldökkiemeléshez kapcsolódóan: ezt a “szuperéles-szuper körzővel-vonalzóval élesen rajzolt szemöldök” jelenséget én sem értem. próbálkoztam vele egy darabig, mert hogy onnan indultam, hogy “várjál… a szemöldököt is ki lehet sminkelni?”, de aztán valahogy sosem jött össze szépre az “instagram-módszerrel”. elég sötét és hideg tónusú szemöldököm van (nem pont fekete, de közel jár hozzá), de nem túl sűrű, viszont a hajam meg nem annyire sötét és semlegesebb tónusú is. szóval ha a hajszínemhez próbáltam igazítani a szemöldököm színét, nagyon mű lett, ha meg a szemöldökömhöz, akkor meg nagyon sötét (főleg a világos bőrömhöz :smiley: ). a “korrektor a szemöldök alá” módszertől meg az amúgy is rejtett szemhéjam még rejtettebbnek tűnt. szóval most az esetek 90%-ban ki se festem. a maradék 10%-ban meg vagy valami egészen világos szürkésbarnával töltöm ki, vagy a “lyukakba” húzok két-három vékonyka kis vonalat sötétbarna tussal aztán csókolom. úgyis kitakarja a felét a szemüvegkeret.

1 Like

színtanácsadás… sose mentem “profihoz”, de sokat olvastam erről a neten, és komolyan azt gondolom, hogy mindenki, aki nem színvak, legalább az elsődleges színtípusát meg tudja határozni. fekete, fehér, és elsődleges színek (piros-piros, kék-kék, zöld-zöld)? akkor tél. meleg, aranyos-bronzos, őszi falevelek és mohazöld és a legtöbb barna? akkor ősz. igaz, ősz és tél típus van állítólag a a legkevesebb közép-európában, de ezért érdemes először ezeket megvizsgálni, hisz nagy valószínűséggel kizárhatóak.
ha egyik sem illik hozzád igazán? akkor tavasz, vagy nyár típus… de azt sem olyan nehéz megkülönböztetni szerintem. öltözz tetőtől talpig a szürke különböző árnyalataiba. nem öregít nagyon? akkor nyár. nagyon öregít? akkor nagy valószínűséggel tavasz, de azért érdemes kipróbálni, hogy a törtfehérek és púderszínek mit hoznak ki belőled, mert ha az is nagyon öregít, akkor mégiscsak ősz, vagy tél. vagy egy nagyon specifikus kevert típus.

1 Like