Év végi kedvencek 🥳 és soha többé kencék

Jöhetnek az éppen aktuális év kedvencei mi vált be a legjobban és mi nem?

10 Likes

Kép
3 terméket indítanék, kozmetikum, smink és illat kategóriában.
Lancome naptej, pigmentfoltos bőrre: még tavasszal vettem egy pindurka maradt is benne, pedig sokat nyúztam. Leginkább akkor használtam amikor még egy BB- t sem akartam felkenni , csak ezt, mert ez bizony színezett és ezáltal ad egy egységes, selyemfényű bőrképet. Egész nap tart, nem mászik el és rétegezhető, bónuszként pedig a szememet sem csípte.A csomagolása praktikus, a flakonban van egy kis golyó ami segít felkeverni a benne lévő krémet. Mindenképpen újra fogom venni.
Shiseido korrektor: Cliniquet váltottam le vele és jó döntésnek bizonyult.Krémes állaga van, nem ül bele a szem alatti ráncokba, egészen ragyogó hatást kölcsönöz. A kis applikátorral könnyű felvinni, egész nap ott marad ahova tettem, fedése közepes, nekem elég. Szem alatti karikákra használom és a homlokomon lévő pigmentfoltot takargatom vele, sőt a szemhéjamra is felkenem reggelente ami az ujjbegyemen marad , így lesz teljesen egységes a bőröm .
Mugler: Angel Muse EDP , tavaly csak egy mini mintám volt belőle, idén ősszel pedig megkaptam ajándékba. Teljes a szerelem, bár nem olyan bitang mint az Angel EDP , de azért erőteljesen jelen van, a mogyoró isteni benne én még valami földes jegyet is érzek kiabálni belőle ,vetiver vagy pacsuli lehet. Hát őőő, hogy is mondjam, aki kerüli a feltűnést, kedves, szelíd, csendes, inkább ne válassza :slight_smile:

13 Likes

De jó tipp ez a korrektor :star_struck:
Jó lehet ez az Angyalka is, a pacsuli szokott földes lenni.

Hú én azóta is agyalok mik a kedvencek, de igyekszem én is megírni.

1 Likes

Nálam csupa pénztárca-kímélő cucc nyert az idén egyet kivéve. Legtöbb arcápolás kategóriában van:

Nagy meglepi számomra mennyire bevált: https://kremmania.hu/kremek/balea-beauty-expert-nachtcreme-0-3-retinol-es-2-bakuchiol most jól jönne télire, de nem vettem újra (fogom), helyette G&G-t vettem, az 5-öst, bár a nagytesója az igazi kedvenc:

https://kremmania.hu/kremek/geek-gorgeous-101-a-game-10 nekem nem nagyon kell több, kevés a ráncom, inkább szike kellene a bőr megfeszítéséhez, haha…

ez a drága kategória, de zsibiről volt: https://kremmania.hu/kremek/estee-lauder-re-nutriv-ultimate-lift-regenerating-youth

hajravaló: https://kremmania.hu/kremek/garnier-fructis-banana-hair-food-3in1-hajmaszk nyáron rövidra vágattam a hajam, ezért még hónapok óta csak a fele fogyott el

egyik KM kedvenc a filléresek közül: https://kremmania.hu/kremek/balea-med-ultra-sensitive-nappali-arckrem--mikrobiom-balance

és az egyik legjobb ár/érték arányú szappan: https://kremmania.hu/kremek/nesti-dante-il-frutteto-fuge-es-mandulatej-szappan

Parfümben nincs új, pedig néha próbálkoztam. Fújom a készletet. Fényvédő még mindig PC Defence Essential Glow a legjobb. Testápoló, ált. ami akad, de most egy vaskosabbat fogok szerezni, mert a tél közepére kinyúlik a bőröm, ha nem vigyázok.
Hozzáteszem, hogy sok más jósággal is találkoztam, de vagy egyszeri akcióból szereztem vagy zsibiről vagy már nehezen beszerezhetők.
Azt hiszem ebben az évben csillapodott a kencemániám részben a fókusz máshova helyezése miatt, részben tudatosabb döntések, illetve a szemem irritábilitása (sajnos vagy hálisten’) is határt szabott a vágyaknak.

Meséljetek! :memo:

18 Likes

Tök jó, hogy a drogériából (egész pontosan a DM-ből) be lehet szerezni a bőrápolási rutin nagy részét!

Az én kedvenceim:

A bőrápolási rutinom nagy része a bevált G&G termékekből áll (lemosó, hámlasztó, aPad szérum). Az új kedvenceim:

Geek & Gorgeous Happier Barrier : A normál-kombinált bőrömre tökéletes az őszi-téli időszakban. Nagyon jól hidratál, de nem túl sok. Remélem nemsokára a dm-ben is elérhető lesz.

Skin1004 Madagascar Centella Spf 50+: Véletlenül akadtam rá (a Beauty of Joseont szerettem volna a piactéren megvenni de az eladónak éppen nem volt, helyette ajánlotta ezt). Nagyon könnyed az állaga, könnyen beszívódik, nem zsírosít. Lényegében egy fényvédős hidratáló. Ami a korábbi koreai fényvédős botrányok fényében kicsit ijesztő. De télen kevésbé aggódok a dolog miatt. Nyárra pedig marad a bevált LRP és Eucerin fényvédőm zsíros bőrre.

Smink:

YSL Lash Clash : Nem olcsó mulatság, de megéri a befektetést. Egy rétegben dúsít és szétválasztja a pillákat.

Lisa Eldridge Luxuriously Lucent Lip Colour Spirited Away: Először nem igazán tetszett, hogy bár hidratál, de nem különösebben pigmentált. A költözés után
viszont ez maradt elől, és minden reggel használtam. Halvány barnás-rózsás színt az ajkaimnak, amitől az egész arcom élettel telibbnek tűnik. Csukott szemmel is fel tudom vinni, nem kell a kopás miatt aggódnom. Abszolút kisgyerekes anya barát termék.

Soha többé: Random kalendáriumos/dobozos termékek. Nem tudom mire kell használni őket, csak pakolgatom őket balra-jobbra, míg megromlanak.

13 Likes

A Mexikói úti dm-ben mindkét G&G hidratálóból volt.

1 Likes

Köszi! Akkor lehet lassan megjelenik felénk is :blush:.

1 Likes

Viszonylag low-buy voltam idén minden téren, így új felfedezés nem volt, de egy szempillaspirált kiemelkedően megkedveltem, drogériaban kapható, érzékeny szemre való, Alverde márka. Ezt a felfedezése óta mindig újravettem, barnaban is, feketeben is. Talán a barna egy fokkal jobb, mert később sűrűsödött be (talán a kevesebb pigment miatt). Van a csomagoláson zárófólia, így látszik, ha esetleg már kibontogatták előtte. Szóval kb.nyár óta csak ezt használom:
IMG_20221228_092839604
Nekem gyönyörű pillakat csinál és lemosni se nehéz, így jelenleg az etalon nálam. Fun fact, hogy a kefe formája egy az egyben, mint a Diorshow-é (netes kép):
dio

13 Likes

Esetemben nagy változások nincsenek. Nagyrészt ugyanazokat a termékeket használom. Az idei év nagy felfedezése számomra az https://kremmania.hu/kremek/estee-lauder-sumptuous-extreme-lash-multiplying-volume-szempillaspiral mini kiadása volt. A nagyot nem éri megvennem,egyrészt baromi drága, másrészt a nagy kiszerelések jelentős részét nem tudom elhasználni beszáradás előtt.

Ez a spirál az, ami körülbelül megközelíti a https://kremmania.hu/kremek/mac-haute-naughty-szempillaspiral -ját, ami már sajnos nem kapható :frowning: Esetleg itt-ott barna változatban, de részemről a fekete volt a nyerő.

7 Likes

Egy hete már volt a Nyugati téri dm-ben is, szóval szerintem lassan kipakolják mindenhol :blush:

1 Likes

Sokat törpöltem, de egy dolog biztos, a tretinoin. Nagyon bevált, látványosan tömörebbé tette a bőröm és kitisztultak a mittyók is. Nem volt hámlás, bevallom én a szememre is tettem, ahogyan az A Game 10-t is.

Jelenleg ezt használom, de a következő már a gél lesz. Rendeltem 0,5% gélt is.

A C-vitamin nekem nem vált be abőrömre, az olajos nem szívódik fel, a többitől rondák voltak a pórusaim. Kipróbáltam a TO fenyőkérges lötyijét, nagyon bevált. Szépen felszívódik.

Nagyon szerettem a dinnyés Holikát, de horror ára lett. @umpalumpa adott nekem egy DM-es kencét. Annyira bevált, hogy a nappalit és az éjszakait többször újravettem. Az éjszakaiba keverek egy kis csipkebogyó olajat, nagyon kellemes állaga van, szépen felszívódik.

Kencékből a soha többet kategória az EUK. Még a talpamon se szívódott fel, pedig az aztán sivatag.

Sminkből nehezen tudnék nagy kedvencet kiemelni, de ami kiemelkedő és kellemes csalódás volt az Csenge márkája. Végra van, ami magyar és nem gagyi. Monóim és az első palettája van meg, de tervben van még az új és két monó is. Számomra nagyon hasonló a minősége Pat nagy palettáihoz, csak kedvezőbb árban. Bár Pat különleges színeinek a csillogását nem adja vissza, de nem is dupe termékekről van szó.
Alapvetően naggggyon low buy van, eladogattam sok mindenem, abból vettem újabb dolgokat.

Parfümökből aztán pláne nincs egyetlen etalon kedvenc, kb úgy vagyok vele mint a sminkekkel, ha mindennap ugyanazt kellene fújnom megutálnám/halálra unnám magam. Idén a nagyon fás, nagyon tömjénes dolgok mentek, az ámbra iránti szerelmem is újból fellángolt. A liliom amire rákattantam még.
Viszont utánzatokat, olcsóbb cuccokat nem veszek, nagyon hamar rájuk unok, inkább várok és gyűjtök egy nagyobbra. A kevesebb néha több. Lesz majd még parfümös beszámolóm, de azt szigorúan év végén. :slight_smile:

A rúzs lemaradt, annyira az életem részévé vált Lisa Eldridge Velvet és Insanely Staurated rúzsai. Viszont a lucenteket nem szeretem, számomra nem hozták azt amit vártam, szóval az is a soha többé kategóriába került. Szerencsére a két lucentemet el tudtam barátnőmmel cserélni, mert ő pont fordítva van mint én :smiley:

14 Likes

Örülök, hogy bevált az a kis krémecske :grin:
Óh, az a Pycogenol ilyen jó? Kell!

1 Likes

Juj nagyon! Még nyáron is jó. Mondjuk megcsaltam a G&G hidratálókkal, majd kíváncsi leszek azok is milyenek, de ez mindig egy biztos pont lesz!

Igen én nagyon megszerettem, Hada Labo tonerbe 1 cseppet teszek és azt masszírozom bele a bőrömbe, pikk pakk beszívódik. Van is még egy itthon tartalékba.

2 Likes

Én is hoztam pár idei kedvencet. :slight_smile:

Ha egy palettát kéne kiemeljek, akkor az a Huda Beauty Rose Quartz paletta lenne egyértelműen. Imádom a színeit, a minőségét, tartósságát, csillogását, szóval nem is volt kérdés. :slight_smile:
A Colourpop SS I heart this monot nagyon szerettem topperként majdnem bármilyen sminkhez.
Idén nagyon szerettem használni az Essence barna szemhéjtusát, tartós, gyönyörű az árnyalata és még olcsó is. Óriási kedvencek voltak még a Glossin Beauty Vision szemhéjpúderei Kívánság, Csillagpor és Aura árnyalatokban (az Elixir paletta nagyon új, csak 3szor használtam, ezért nem akartam még ide sorolni, pedig megérdemelné már most).

20221228_110426

Bőrápolás témában csak egy olyan számomra új termék van, amiért igazán hálás vagyok, ez pedig nem más mint a Bioderma Atoderm Intensive Eye krém. Még február környékén nagyon bedagadt a szemhéjam, égett, viszketett, hámlott, konkrétan semmit nem mertem már rákenni. Ez a termék mentett meg és azóta is hű társam, minden éjjel szemkörnyékápolóként használom.
Egy primert hoztam még, éspedig a NYX Marshmellow primerét, ami bár nem egy világmegváltó termék, mégis olyan jólesik mindig felkenni az arcomra, szereti a bőröm.

20221228_110457

Ajaktermékek területén is van egy óriási kedvencem, ha egyet kéne csak kiemelnem, tuti ez lenne. A Maybelline Vinyl Ink rúzsai egyszerűen levettek a lábamról. Végre valami más, valami új, valami amin meglepődöm (a jó értelemben). A 2 kedvenc színem a Red Hot és a Cheeky, de majdnem az összeset beszereztem már :see_no_evil:. Száffények közül a NYX This is juice gloss volt egyik kedvencem, nagyon szeretem használni és az illatát is imádom. Mindennapi rúzsként nagyon szerettem a MAC Lustre rúzsát Giddy árnyalatban

20221228_110522

14 Likes

Annyira szép a Huda csomi, végre rájött, hogy nem kell mindenhol az ő arcának lennie.

3 Likes

Tőlem is jön egy összefoglaló az idei évről. :slight_smile:

Bőrápolás terén a helyzet változatlan, akámit próbálok ki, valahogy mindig visszatérek az évek óta bevált rutinhoz:
GG Jelly Joker
GG Liquid Hydration
Almost 1,618 Ceramide Complex
Phi I’m So Sensitive arckrém
(Arcradírnak a Skinfood cukros mézesét használom az Yves Rocher radírporral összekeverve. Utóbbiból betankoltam amikor kiárusították, még elég egy jó ideig ami van.)

Idén a Rohto Melano CC C vitaminos szérumát szerettem meg nagyon, és a TO reveratrol és ferulic szérumot. Mindkettő segít az esetlegeses pattikat minimalizálni, szerintem feszesebb tőlük a bőröm, és nem irritálnak.
Az év első felében Differint kentem esténként, a másodikban 0,025-ös tretinoin-t, és bár nem bántották a bőröm, de valahogy nem kívánom egyiket sem, és nem érzem, hogy olyan hatalmas pluszt adott volna bármelyik. Tudom, hosszú távon válik el a dolog, de lassan kezdem belátni, hogy a legrosszabb amit a bőrömmel tehetek, az az, ha irritálom és nem hagyom békén.

Smink ügyben az idei év egyértelmű kedvence és felfedezettje a MAC, most ezt a márkát igyekeztem minél jobban felfedezni és kipróbálni.
Nagyrészt a szemhéjpúdereik a szívem csücske, imádom, hogy végre van egy palettám amiben a színek teljesen az én ízlésem szerint vannak összeválogatva és minden színt ki tudok használni. Következésképpen már nem veszek semmilyen márkától palettákat, a meglévőket is eladogatom lassan.
A rúzs a másik gyengém, a kedvenceim idén: Nippon (Cremesheen), Skew (Frost), Under the Covers (Love Me), Can You Tell? (Lustreglass), Relentlessly Red (Retro Matte), Sultry Nude (Powder Kiss).

Alapozók terén idén a Clarins Skin Illusion vonalát használtam és szerettem, de rá kellett jönnöm, hogy a Lancome Teint Idole Ultra Wear az egyetlen ami egész nap megmarad rajtam (024 Beige Vanille). Nem a legszebb (a Clarins termékei sokkal bőrszerűbbek), de a legmegbízhatóbb. :slight_smile:

Púder: By Terry Hyaluronic Hydra-Powder, és amikor egy kis sárgításra van szükségem akkor Clinique Redness Solutions. Irtó sárga de világos bőröm van, és a legtöbb márka felhozatala az én színemre nem terjed ki, úgyhogy ezzel csalok.

A Dior Forever Skin Correct korrektor utazáshoz nagyszerű, egy jó hidratálóval keverve alapozónak is tökéletes, de persze korrektorként is a legjobb amit eddig próbáltam.
Az Armani Lip Power pedig a tartóssága, a praktikus formája és a nagyon jól eltalált szín (108) miatt a szívem csücske idén. :slight_smile:

Illatok terén továbbra is TOP1 az Amouage Sunshine, de kora ősz óta ezt nyúzom a változatosság kedvéért és nem tudom megunni (ami nálam ritka): Montale Wild Pears.

Testápolásban a Cerave Moisturizing Lotion az egyik kedvenc továbbra is (sokadik flakonnal használom), a másik pedig két termék együtt használva:
Weleda Gránátalmás Regeneráló Olaj (Isteni karácsonyi illata van! A másik két olajuk illatra nem annyira kellemes nekem, de ez csúcs.)
Aromatica Cica Calming Gel

Kézkrém: LUSH Sweet Wild Orange

Ja, és a LUSH Repeat lábkrém, amit minden reggel harisnya előtt kenek nagyrészt a sarkamra, és elképesztő, hogy milyen puhák azóta a lábaim, semmi repedezés, de még csak száraz bőr sincs a sarkamon, és persze a harisnyáim is tovább bírják a strapát. :laughing:
+1: LUSH Soother fogkrémzselé: isteni szegfűszeges íz, kicsit édes, semmi mentol (ergo nem csípi a szám), jól tisztít, mi kell még? :slight_smile:

12 Likes

Igen, egyetértek. :blush: Az összes palettája közül ennek a legszebb a csomagolása szerintem.

1 Likes

Jól van, írom a kívánságlistámat, pontosabban buzgón készítem a screenshotokat.:rofl:

7 Likes

Én is összeszedegettem, de nem volt egyszerű, mert idén sokkal több kedvencre leltem, mint tavaly. Csak azok közül válogattam, amiket jó párszor volt alkalmam használni (de a legújabb szerzemények is szerintem ott lesznek a jövő éviben :blush:)

A legszuperebb bőrápolási felfedezettem a Balea BHA. Soha nem voltak még ilyen tiszták a pórusaim, szó szerint kiolvasztja a mitesszereket. Valamiért a GG-nek ez nem sikerült. Nem zavar az állaga sem, kb 1 órán belül beszívódik, de ha nagyon akarok rá sminkelni, fél órát akkor is szoktam várni.

Biztosan újraveszem majd az Altruist hidratálót is és itt meg is állok a hidratáló krémek felkutatásában. Nagyon jó alapkrém, semmi extra, de szép puha lesz a bőröm, gyorsan beszívódik, nem hagy maga után semmilyen réteget.

AHA fronton pedig a Q+A legyőzte a TO-ét, nekem sokkal jobban működik. Valószínűleg gyengébb, bár nem túl profi módon a gyártó nem tűntette fel a %-ot.

Sminknél @Blanky -val egyetértésben Huda Rose Quartz, nem is kérdés. Még az is megfordult a fejemben, hogy idővel veszek még egyet, mert bár az összes palettámat szeretem, de ez gondolkodás nélkül a top.

Nem vagyok rúzsos típus, de a MAC powder kiss formula elvarázsolt, ebből és a folyékonyból is jöhet az összes szín kb.

TheBalm Stainiac szinte napi használatban van, pirosítóként, ajkakra is. Zseni ez a cucc.

És akik már tavaly is kedvencek voltak:
EVY fényvédők
Catrice szemöldök gél betáraztam, mert kivonták, utána passz
Catrice Skin Holiday Luminous bronzer 10 nagyon szép, természetes, minden bronzosítóm hanyagolom mellette. Sajnos ez is megszűnt
TheBalm Balmshelter egyszerűen semmivel sem tudom helyettesíteni. Még mindig van kínkeserves vadászattal 3 tubus, de annyira spórolok vele, hogy ő az "alkalmi " színezett hidratálóm :sweat_smile:

13 Likes

Nekem nem születtek hatalmas új kedvencek ebben az évben, ahogy a low buy topicban említettem, bodogabbá tesz a bevált termékek használata, nincs is kedvem nagy kísérletezéshez.

Amiket legszívesebben használtam:

L’oreal True Match alapozó. Régi-újrafelfedezett kedvenc, használtam évekkel ezelőtt aztán elfeledkeztem róla, pedig nekem mindenben megfelel.

Ga-de Velveteen szemhéjpúder paletták. Kettő van, egy lilás rózssszínes meg egy nude. Szép, jól használható tartós festékek, hétköznapi egyszerű sminkhez is teljesen jó, vad színeket én nem használnék ki.

Avon szemhéjpúder alap. Ezen meglepődtem, hogy tényleg jó, szkeptikus voltam mikor megvettem, de nem volt drága, gondoltam legfeljebb kuka lesz, viszont kiderült, hogy jó.

Sally Hansen Big shiny fedőlakk. Mindenféle lakkot tartóssá tesz, és pillanatok alatt szárad, imádat.

Oriflame Novage arctisztító olaj. Nagyon szeretem, több flakonnal elhasználtam, most is van 2 tartalékban is.

Bőrápolásban egy új felfedezett van, a Natics Youth Shine Vita C vitamin booster szérum. Vízszerű, pikkpakk beszívódik és nem igényli a hűtve tárolással járó macerát. Valamint a dm-ben megvehető, normális áron.

A többi arcápoló régi motoros, G&G A-game, TO hámlasztó lötyi a nagy flakonos, és a TO hidratáló.

Tetszettek még az új Helia-d szérumok, de hűde nagy kedvencek nem lettek.

Hajápolásban új az Imperity Singularity sampon. Bazi nagy bödön, jó áron, és még jó is, sőt még férj is elégedett volt miután kipróbálta, és azóta is boldogan használja, ami nála igen nagy szò, szóval nekünk családi samponnak is bevált.

És végül a Kátai keratinos hajpakolás. Kisebbik lányunk szőke, vékonyszálú, nagyon göndör és nagyon száraz haját a rettenet gubancos szalma állapotból szépen visszahozta.

Amit pedig soha többé, azok a random hirtelen felindulásból megvett holmik, vagy a csak mert akció van bár nem tudom mire lesz jó jellegű vásárlások.

8 Likes