Első benyomások

Elkezdtem használni a @BlackXentric által nagylelkűen felajánlott koffeines szérumot:
https://kremmania.hu/kremek/the-ordinary-caffeine-solution-5-egcg
Felkenés után nekem szinte azonnali eredményt hoz, szépen csökkenti a szemhéj és a szem alatti terület püffedtségét, de teljesen persze azért nem viszi le a duzzanatot. Délelőtt közepére aztán az idő is megteszi a magáét, arra apad le teljesen.
Viszont szöget ütött a fejemben a gondolat, hogy mivel enyhén barnás a szérum színe, vajon nem színezheti el idővel azt a bőrfelületet, amit kezelek vele? :thinking: Mert eddig nem voltak a szemem alatt sötét karikák, és jó lenne, ha ezután se lennének! :roll_eyes:

3 Likes

Nem hiszem. Sok terméknek van sárgás, barnás színe, de nem színezték el a bőröm (legalábbis eddig, és ált. kenem őket a szemem alá is - mondjuk, akkora karikáim vannak, hogy az állandó állapotot csak nátha idején tudom lekörözni:D).

2 Likes

Minden koffeint tartalmazó krém hatásos erre, de nekem már sajnos nem szokott elég lenni. :frowning:

1 Likes

Igazából nekem se, de úgy tűnik, azért jobb a semminél!
Az ajánlásodat a Sisley maszkról pedig feljegyeztem magamnak. Biztosan nagyon jó lehet!

1 Likes

Nekem igen, de hogy másnak is, az már egy másik kérdés ugye! :wink:

1 Likes

Vettem egy adagot reggeli lemosónak. A kaolin tartalma miatt fantasztikusan felszívja a faggyút és sokkal könnyebben kezelhető, mint az Angels on bare skin. Bő egy hete használom, eddig meg vagyok vele elégedve, finom, puha bőrt eredményez.
https://kremmania.hu/kremek/lush-aqua-marina-arctisztito

Olyan érdekes, én amióta kaptam a Stenders-től fürdőgolyókat, azóta igazából csak onnan szoktam néha pár dolgot kipróbálni. A Lush-tól is próbáltam régen valamit, már nem tudom mit, de valamiért mégis mindig a Stenders-hez megyek, mert a fürdőgolyóit hideg időben, ősszel és télen nagyon szeretem.

1 Likes

Még soha nem hallottam róluk, de most rá is nézek.

Múlthor posztoltam az “ajánlást kérek” részen (de nem oda akartam írni, mert az alábbi termékekről csak első benyomásaim vannak), és - miközben mindenkinek köszönöm az ajánlást - ettől függetlenül megtaláltam a tökéletes “”“highlightert”"" - ráadásul a saját gyűjteményemben. Alverde Rouge&Highlighter. Nekem a setting sun van meg, és találtam hozzá egy parsa ecsetet (valami travel vagy talán mini csomag volt, két arc-, és egy szemecsettel, itt a nagyobbik arcecsetet használtam). Ha a gosh mineral powder alapozójára viszek fel egy leheletnyit, akkor tökéletes. Szóval nincs is olyan nagyon szükségem a hourglass alp-re - egyelőre :smiley: (mondjuk előbb megveszem a kiko radiant fusiont és glow fusiont előbb, és csak azután a hourglasst, talán addigra kitalálom melyik árnyalat illik hozzám)

Ja, és a parsa szett másik arcecsetjével meg nappalra a rdel young régi light&shade hármasából a pirosító árnyalatot, estére meg a gosh effect pigment 02 sandstone-ját szoktam felvinni arccsontra, mert ezek tökéletesen mennek az újonnan narancsvörös hajamhoz (az meg a ginger temptation árnyalat a schwarzkopf új trendi vonalából az alapvetően sötétszőke hajamon, szóval sötétebb mint a dobozon). Konkrétan sosem éreztem magam “szebbnek”, harmonikusabbnak.

Bocsi a rantért, ez kicsit hosszú lett… de madarat lehetne fogatni velem, olyan boldog vagyok most (nem tudom miért, de nagyon tetszik amit a tükörben látok :smiley: )

6 Likes

Nagyon jo hir! Orulok hogy kincset talaltal a sajatjaid kozott! :heart_eyes:

De aranyos vagy, olyan jó ezt olvasni, hogy elégedett vagy magaddal! :relaxed:
Esetleg képet kaphatunk? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Sziasztok! Én még a smink halmozás azon fázisában vagyok, amikor vetődök az akciókra és a cuki dologra, így ma ez a két termék landolt a kosaramban. A primer spary tetszik elsőre, bár most még csak a meglévő smink tetejére fújtam rá. Az illata viszont nem lesz a kedvencem, túl édes, de szerencsére hamar eloszlik. Mivel még sosem volt fixáló/primer spray-em ezért már csak azért is megérte, hogy a fújkálós vágyaimat kiéljem. A rúzs abszolút impulzus vásárlás volt, igazából csak a csomagolása tetszett, nem volt teszter sem belőle. Szerencsére elég jól mutat a szín a bőrömhöz. Tartósságban nem varok tőle sokat, rohangálósnak jól lesz, aztán lehet hogy fog még meglepetést okozni .20191029_210146(0)

10 Likes

Egy “félkész” sminket tudok mutatni, itt még nincs rajtam szemöldök, szemceruza, spirál meg szájfény. De a lényeg átjön remélem :smiley: a homlokomon látszik az alverde highlighter, az arccsontomon meg a gosh effect pigment és a rdel pirosító (a kép kedvéért mindkettőt feltettem) 20191030_133758

Szerk.: Utólagos elnézést a beállításért (azt akartam, hogy a termékek szépek legyenek, magamra már nen maradt energia) és a fényes arcbőrért is (az állam körül -egyébként az orrom is ilyen), ezt a fényvédő okozza, az áttetsző púder is lemaradt ebben a fázisban.

7 Likes

Most hogy így nézem a képet, ezzel a hajszínnel és highlighttal tisztára ősz típusnak nézek ki, pedig alapvetően nyár vagyok… Jó, lágy nyár, ami kicsit őszies, szóval rokon színtípus, de akkor is :smiley:
Ez az alverde highlighter olyan, mint egy meleg filter a fotón, csak ez a való életben is ilyen. Ha legközelebb hazamegyek, tuti elrobogok a dm-be és veszek még (meg a többi árnyalatból is) :yum:

1 Likes

Első benyomásaim a Nivea rózsás micellás vízzel kapcsolatban meglepően jók, szerintem eddig ez viszi le legjobban a szempillaspirált, nekem kellemes érzet a bőrön. Az olajosság miatt gondolom én, nem szárította ki a bőröm. Nyugtassatok meg hogy később sem fogja kiszárítani a bőröm. :D. Az illata szerintem inkább babaolajos, semmi rózsára emlékeztető illatot nem érzek rajta. Egy kicsit csípett 2 percig, aztán szerencsére ez abbamaradt :).

Szerintem szép nagyon a bőröd, fel se tűnt, hogy ott olajosabb vagy ilyesmi. Természetes.
Nagyon jó a hájlájter! Tartós is?

Mármint az alverde? Attól függ, mi van alatta. Az ásványi alapozómmal nagyon tartós, simán arckrémmel már kevésbé, bár a munkanapot így is kibírja, ha nem felejtem el a fixáló púdert alá. Folyékony alapozóval nem teszteltem még, bár amióta ez az ásványi púder megvan, nem nagyon használtam másmilyen alapot.

1 Likes

Jól látom, hogy az eredeti hajszíned szőkés? Azért sokan ölnének :slight_smile:
Ha ehhez kék szem társul, akkor egyértelműen nyár.

Nem, ez a fodrász szerint sötétszőke, de mindenki barnának mondja. A szemem meg inkább szürke mint kék, de az meg még inkább nyárra utal.

Alverde Naturschön szérum

Ha jól emlékszem 3x használtam, 2x reggel, 1x este. Este szerette a bőröm (alá toner került), maradt egy kis vastagabb réteg és nem kívántam rá tenni semmit emiatt, de nem bántam. Reggel rohadt fáradt vagyok, 40-es munkába visszaálló anya, tehát nem voltam szép :slight_smile: de nem húzódott a képem,csak a t-vonal volt olajos (majdnem mindig olyan). Viszont reggelente mindkét alkalommal le kellett mosnom, mert égetett és a tipikusan rozáceás területeken, ami nekem még nincs, de tudom hol szokott kialakulni, vörös voltam, mint a főtt rák. Le kellett mosni, akkor megnyugodott a bőröm. Az illatanyagra gyanakszom. Van más Alverdés kozmetikumom is, illatra ugyanilyenek, talán elege lett a szervezetemnek :frowning:
:cry:

Ha valamelyikőtök szeretné, nagyon szívesen elküldöm, mert ezt nem fogom tudni sehova elhasználni. Testre sem akarom, hogy az allergiás reakciót ne piszkáljam fel újra még ha ott jobban ha bírná is a bőröm.