Első benyomások

Jöhetnek az első benyomások bármiről, amit mostanában kezdtél el használni. Ha lehet, jelöld meg egy linkkel, képpel, hogy miről van szó. Tetszik? :heart_eyes: Nem tetszik? :frowning: Fogalmad sincs? :confused: Írd le ide :arrow_down:

7 Likes

Elkészült a topik :slight_smile:

Kezdem is a sort, egy nemrég vásárolt termékemmel:
https://kremmania.hu/kremek/cerave-hidratalo-arckrem-nappali-spf25
Már nyáron terveztem, hogy ha már nem kell 50faktoros védelem, akkor majd ezt fogom megvenni. Hát meg is vettem, de nem vagyok teljes mértékben megelégedve egyelőre. Elég zsíros és nehéz krém (nekem meg nem száraz a bőröm, tudom, mindenki a maga bőrtípusára vegyen krémet, de basszus… 25ös fényvédelem és még az összetevők is szépek és nem kell külön hidratálót meg fényvédőt kenegetni a reggeli rohanásban), szóval nem szívódik be teljesen, marad egy kis rétegecske, ami amúgy nem zavaró. Viszont. ami már zavar, az az, hogy niacinamid szérummal együtt összekukacosodnak :frowning: Nem tudom, létezik-e erre megoldás…

1 Likes

https://www.lancome.co.uk/skincare/by-product-category/cleansers-toners/gel-eclat/127052-LAC.html

Egy hete használom esténként, egyelőre nagyon szeretem. Elképesztően sűrű, szinte nehéz kinyomni a tubusból. Tegnap a tenyeremben tudtam hajtogatni, mint egy gumi darabot. DE! Pont emiatt, hogy ennyire koncentrált, szó szerint egy borsónyi mennyiség kell és nagyon sűrű, vastag habot képez. Azzal mosogatom egy ideig az arcom körkörös mozdulatokkal, aztán a tenyeremet vizezem, higítom a habot, úgy mosom tovább, újra vizezés, újra mosás, stb, ameddig csak egy laza hab lesz már csak. NAGYON tiszta érzetet ad, száraz bőrűeknek nem javasolnám.

2 Likes

Én is egy arclemosóval ismerkedek: https://www.aureliaskincare.com/aurelia-miracle-cleanser

Majdnem 1 hete használom, este is és reggel is. A sminket nem ezzel mosom le, pedig erre is alkalmas, sőt ajánlják is, de valamiért nekem kell az olajos sminkeltávolítás még. Sűrű, krémes, balzsamos kence, gyógyszertári, gyógynövényes illattal, amit egy szemmasszírozó eszköz végével veszek ki a tégelyből, és közvetlenül az arcra viszem fel. Az eldolgozása kb. olyan, mintha egy balzsamos hidratáló krémet kennénk fel, kifejezetten kényeztető, csak úgy siklik a bőrön, és közben kényeztet. Mivel kifejezetten tartalmas, nem kell sokat használni belőle. Nem vettem észre hogy a T-zónámat jobban zsírosítaná, nagyon kellemes, puha tapintású a használata utána a bőr. Normál és száraz bőrre kifejezetten kényeztető.

2 Likes

@Puszedli83 és mindenki: Tegnap nagyon minimálisan belemásztam az essence pink glittershow palettájába. A színek krémesek, jól eldolgozhatóak és pigmentáltak is, a tartósságot még nem állt módomban tesztelni, ez további próbákat igényel majd.
https://kremmania.hu/kremek/essence-glitter-show-eyeshadow-palette

3 Likes

Én a nappali krémjét használom az Aureliának úgy két hónapja (és esténként, mivel nincs benne fényvédő és nappalra nagyon vaskosnak érzem). Őszintén szólva nem vagyok tőle elájulva, olyan semmilyen. Felviszem, vastag, nem szívódik be sehogy sem, semmi után sem, nehéz, ennek ellenére nem úgy néz ki a bőröm, mintha jól hidratált lenne.

1 Likes

Én is használom ezt a krémet, ráadásul pont most, nekem majdnem a nap végéig kitart hidratálásban, igaz használok előtte egy másik hidratáló krémet + a mostani 50-es fényvédőm is kifejezetten hidratáló és az alapozó is mindig Moisturizer. Estére kifejezetten matt az arcom, tehát éppen újrakenésre van szükség. Ja, igen, én este Squalane olajat is használok.

Nekem túl vaskos, túl sok egyszerűen ez a krém. Valahogy az ilyen textúrájú krémek soha nem működtek nálam. Nem tudom, hogy miért, de a balzsamosabb, könnyebb krémek mindig jobban tudtak hidratálni, mint az ilyenek.

Nekem most a fennálló, még mindig nem megfejtett problémám miatt szereti ezeket a robusztus krémeket a száraz bőröm. Biztos, hogy nem lesz ez mindig így, de a szélsőséges helyzet szélsőséges kezelést kíván. :slight_smile:

2 Likes

A tarte foundcealerem ma érkezett meg. Épp csak kipróbáltam, úgyhogy ez tényleg első benyomás lesz. A csomagolását szeretem.
A legvilágosabb színt rendeltem meg, és pont jó. Amiatt, ahogy a Too Faced born this way cloud-ja kinézett a vloggereken kicsit féltem legvilágosabbat rendelni, azok a lányok totál lemeszeltnek néztek ki. Csak annyit tettem föl, hogy éppen kicsit kiegyenlítse a színemet (ha valaki olvasta a nyavalygásomat a vlogger reviewkról, erre gondoltam: nem csoda, hogy törik meg hasonlók ha vastagon teszik fel, de ebből nem derül ki hogy viselkedik ha valaki éppen csak picit használ). Most jön a szubjektív rész mert ugye a technika meg a körülmények sok mindent befolyásolnak. Eddig az összes fedő cucc közül ez a legjobb (túl sokat eddig nem próbáltam, de ezzel úgy érzem ki merek majd menni az utcára). Ezzel lenyomott egy Pupa BB-t, egy Pupa tökéletesítő fluid izét, két TBS alapozót, két MAC és egy Lancome alapozót. Utóbbiakat nem birtokoltam, miután rám kenték a boltban mindig azon kellett gondolkodnom hogyan mondjam meg finoman, hogy fujj, nem kell. Arra drágák, hogy kísérletezgessek velük miután szakértők vitték föl és nem tetszett. Igen, a tarte zsákbamacska volt. De egyszer élünk. A power pigmentjükkel már úgyis kipipáltam a mellényúlt rendelést.

4 Likes

Hétfőn kezdtem el használni a Clarins Double Serumját. Sárga színű, 2 fázisú szérum, folyós állagú, illata nincs. A legfontosabb első benyomásom, hogy hiába van benne olaj, nem nehéz, könnyen felvihető és jól beszívódik. Zsíros a bőröm, szóval nekem ez nagy szó. A használata után egy könnyű hidratáló is gond nélkül beszívódott.

1 Likes

Jaj nagyon szerettem azt a szérumot :heart_eyes:

1 Likes

Ez nagyon jó hír, mert a glamour napokon én is beszereztem belőle egy 30 ml-es kiszerelést. :slight_smile:

1 Likes

Van pár “első benyomásos” termèk most nálam is. Persze van köztük amit már párszor használtam, szóval nem szó szerint első benyomás, de nekem újdonságok.
Amit mèg csak 1x használtam, de máris imádom, az a Maybelline Color Tattoo. Nekem ez az első, règóta nèzegettem már de most, hogy naaagyon olcsón jutottam hozzá (a tescoban) gondoltam bevállalom. Ès imádom! :heart_eyes: Tartós, fent marad egèsz nap, nem kenődik, nem folyik, nem ül be a redőkbe, nem gyűrődik. Tökèletes! :two_hearts:
Amit mèg csak kipróbáltam itthon: Maybelline Dream Mousse pirosító. Könnyen eldolgozható, pigmentált, de nem bohócosan. Egyelőre ez is tetszik, meglátjuk “èlesben” (egèsz nap) hogy teljesít.
Ami viszont a hónap (az èv?) csalódása: Alverde ajakolaj (málnás). Az illata jó. A fènye szèp. Hamar beszívódik. De! szárazabbnak èrzem vele az ajkaimat, mint nèlküle. Ezt èn ajakÁPOLÓ olajnak vettem, de erre rajtam alkalmatlan. Gondoltam odaadom Anyukámnak, ő szereti az ilyen olajokat. Ha neki se jó, akkor sajnos kuka. :frowning: Hiába a sok jó vèlemèny km-en, itt vagyok èn a kivètelnek. Jellemző. :sob:

5 Likes

Nagyon-nagyon sokszor olvastam a KM-en az éppen hogy, vagy kicsit jobban, ill. még erőteljesebben színezett márkás, “high end” ajakbalzsamokról, tintákról vagy hasonló műfajról olyan véleményeket, akik a totál hasztalan, de a sznobéria csúcsa jelzőket aggatták rájuk. Én erről azt szoktam mondani, hogy az okos ember mielőtt megvesz egy ilyen “sznob” esetleg túlárazott cuccot (mondjuk 50%-os kedvezménnyel, vagy végkiárusítás alatt) mindenképp próbálja ki élesben, és azután döntse el, hogy megéri-e, vagy sem.

Elmondom, hogy személy szerint én miért veszek meg ilyen sznob jelzővel titulált ajakkencéket. Nálam a sznob faktor, vagy hogy lehet vele villogni mások előtt, esetleg az instagram-ra felrakni, like-okat bezsebelni vele, hogy a lelkem érezze a törődést, és hogy mennyi ember szeret ezáltal, és mennyire népszerű vagyok…stb. nem pálya. Természetesen szeretem a szép dolgokat, fontos az esztétikum is ugyanúgy mint a beltartalom, tehát, ha így nézzük a sznob faktort, akkor legyen. A megszerzési vágy, hogy márpedig kell nekem egy ilyen fenszi cucc is természetesen minden smink őröltben benne van, ez vitathatatlan, de a mérték az, ami változó.
Én egyrészt szeretem a soft, lágy, selymes és egészségesnek kinéző ajkakat, amin elmélázik az ember lánya, hogy akkor most ma miért is tűnik ilyen szép egészségesnek, nem túl barázdáltnak, vagy esetleg cserepesnek, vagy kissé hámlónak… és így tovább, az ajak. A teljesen halvány, napsütésben sejtelmes fénnyel/ alig színnel megcsillanó úgynevezett nude, természetes, de egészségtől, üdeségtől kicsattanó hatás bizonyos élethelyzetekben többet ad számomra, mint a kora reggel lemegyek a piacra tűzpiros ajkakkal. Ezen felül pedig nem csak az ápolt kinézet hatás, hanem a viselhetőség, kényelem, komfortérzet is nagyon-nagyon fontos, ha nem a legfontosabb nálam ezen műfajnál (is).
A következő listában összegyűjtöttem pár színezett ajakbalzsamot, amik jelentős része idei és eléggé friss benyomásos kencék. A számomra legrosszabbtól az aktuális legjobb felé haladva.

  • Apivita Black Currant Lip Balm
    A felkenés pillanatában kellemesnek tűnik, szépen terül és siklik, állagra lágy, de szinte azonnal kissé száraz hatással párosul, ami meg is marad, és még fokozódik is, közben pedig enyhén zsíros érzettel párosul (mint az átlag szőlőzsír) az én ajkaimon teljesen díszkomfortos, és engem a színe sem győzött meg, ami egyébként elég szolid, nem harsány, és nem színezi meg tartósan.

  • Catrice Tinted Lip Glow Balm
    Az állaga remek, olyan, mint egy high end ajakbalzsam, nem nehéz, nem ragad, kényelmes viselet, maga a termék, mármint belül a balzsam egy az egyben úgy néz ki, mint a Dior Lip Glow még a pink színe is. A hasonlóság a finish-ben és hidratáló hatásban már nem azonos. Ez is tartósan színezi az ajkakat, bele is ül a szín az ajkakba, sima papírzsepivel nem lehet eltávolítani. Ami nagyon nem tetszik benne, hogy az én alsó ajkam belső feléhez közelítve természetellenes színe lesz, ráadásul minimum 2 árnyalattal sötétebb, ha nem 3-al, és ez egyre csak fokozódik, és foltos is, ami szájnyitáskor kifejezetten gusztustalan, és ezáltal nem is tudom hordani. :frowning:

  • Dior Lip Glow
    A régi változat állagra jobb volt, az új picit nehezebb (viseléskor), balzsamosabb érzetű, de nem kellemetlen. Hidratáló hatása egész jó, ez színezi meg az összes közül a legjobban az ajkakat, a legelső felkenés tetszik nekem a legjobban, finishben ez a legszebb. Minél többször kenjük fel adott napon az ajkakra, annál erőteljesebben, és sötétebben színezi meg, a szín szinte levakarhatatlan, ha a fény lekopik, a szín szépen, egyenletesen marad, nem foltos.

  • Givenchy Le Rose Perfecto Lip Balm
    Állagra a legkeményebb az összes közül, teljesen olyan, mint egy rúzs, még finish-re is inkább rúzs. Én felkenés után ujjbeggyel eldolgozom, és beledolgozom az ajakba, egészen addig, amíg szép lágy hatást nem érek el vele. Érzetre kissé mentolos, főleg akkor jön elő, amikor beledolgozom az ajkaimba, viszont kifejezetten lágyan, kellemesen érezhető, nem zsibbasztja le fél napra az ajkakat. Az állag miatt azt hittem, hogy kb. semennyire nem hidratál, de tévedtem, egész elfogadható, és kényelmes viselet is.

  • Estée Lauder Pure Color Envy Color Replenish Lip Balm
    Az állaga fergetegesen kellemes, olyan lágyan siklik, amit leírni nem lehet, ugyanennyire lágy az ajkakon, nem ragad, nem tapad, kifejezetten kellemes viselet, egy szóval tökéletes. Ennek van a leges-legkevesebb színe, ez ténylegesen ajakápoló, vagy inkább ez az ajakápoló!
    A csomagolása is ennek tetszik legjobban, nem csak szép, de rendkívül praktikus a mágnesesen rácuppanó teteje miatt teljesen biztonságosan hordozható.

  • Tom Ford Soleil Lumiére Lip
    Ennek ugyanolyan tökéletes állaga van, mint az EL-nek, majdnem ugyanannyira lágy, visszafogott, alig színe is van, amiért őt írtam utoljára, az azért van, mert színben ez nekem jobban áll, de kb. csak ennyi a különbség.

1-2 használat után az állagban lévő sokszor csak árnyalatnyinak tűnő különbségek miatt valóban el lehet gondolkodni, hogy megérik-e ezek a balzsamok, vagy sem, de hosszútávú használatnál ez bizony nem lesz kérdés, legalábbis nálam.

5 Likes

Én konkrétan ezért nem véleményezek már. Nem gondolom, hogy bárkinek is, de különösen az olyan embereknek magyarázattal kellene szolgálnom, hogy a saját fizetésem mire költöm, akik fröcsögő szájjal vagdalkoznak, hogy sznob, aki megveszi, meg hülyeség, meg hasztalan.* Miközben ahhoz hülyék, hogy ránézzenek az adatlapomra, amiből kiderülne, hogy ameddig nekik van 6-8 alapozójuk, addig nekem van 2, de az igen jó és még mindig olcsóbb, mint az ő 6-8 alapozójuk…Rúzsokról nem is beszélve, 30-40 drogériás rúzzsal megjegyzéseket tesz az én életvitelemre, miközben nekem jelenleg pontosan 15 rúzsom van.
Ajakápolók témájához: pirosítók mellett másik nagy szerelmeim évtizedek óta. Nem igaz, hogy megszokja a száj és minél többet használsz, annál szárazabb lesz. Az arcunk sem szárad egyre jobban, csak mert naponta kétszer krémezzük. A Dior Lip Glowból már nem tudom, hányat elfogyasztottam és bár az ezelőtti használata során azt mondtam, nem veszek többet, miután két hibás tubusba is belefutottam, nyáron ott vigyorgott előttem 40%-os leárazáson egy pici görög parfümiérában. De most újítottam, nem a már szinte signature színné vált Berryt vettem, hanem a Coralt. És szerintem ez még a régi gyártásokból való, mert hozza ugyanazt a fantasztikus minőséget, ami miatt beleszerettem. https://kremmania.hu/kremek/dior-addict-lip-glow
A Bobbi Brown az egyik legnagyobb csalódás volt, ennél még a klasszik Chap Stick is ezerszer jobb. https://kremmania.hu/kremek/bobbi-brown-extra-lip-tint
https://kremmania.hu/kremek/chapstick-classic-original-ajakbalzsam
És tudod, miért jó, hogy felhoztad ezt a témát? Mert végre eszembejuttattad, hogy nagyon-nagyon régóta meg akartam osztani veled is és mindenkivel, akit érdekel, hogy a Dior Berryre nemrég találtam egy hihetetlenül jó dupe-ot. Azt a bogyós színt imádtam, és miután elfogyott, belefutottam ebbe. A szín az én ajkaimon ugyanaz, nagyon jól hidratál. A különbség: ez nem köt úgy rá az ajkakra, mint a Dior. Revlon Kiss Berry Burst. https://www.revlon.com/lips/lip-balm-treatment/revlon-kiss-balm?shade=berry-burst
Elizabeth Arden 8 Hours ápolóját is nagyon szerettem, de napközben egyáltalán nem praktikus a tégelyes kivitel nálam, úgyhogy leszoktam róluk. A szenzációs Chanelt szintén ezért nem vettem újra.
https://kremmania.hu/kremek/elizabeth-arden-8-hour-cream-lip-protectant-vedo-ajakbalzsam
https://kremmania.hu/kremek/chanel-hydra-beauty-nutrition-lip-balm

6 Likes

Ez olyan furcsa, nekem ez teljesen szűz terület.

Nekem vagy rúzs kerül ajkamra, vagy klasszikus ajakápoló (Carmen, Elizabeth Arden, Blistex, ilyesmi). Az egyedüli kivétel a NYX Butter Gloss, abból van három színem, általában olyankor használom, ha a sminkem többi része viszonylag enyhe, vagy nyáron.
Egyébként ajakápolás címén éjszakára Laneige lip sleep maszk, vagy ha a Clinique Moisture Surge + Mádara radiant energy olaj kombóval fejezem be az esti rutint, akkor abból teszek a számra is, nagyon szép tőle másnap.

De most egy új termékcsoportot ismertettetek meg velem, egyszer majd kipróbálom. :smiley:

2 Likes

Az Elizabeth Ardenből nemcsak tégelyes van már, nekem is ilyen van.

Én minden este lefekvés előtt bekenem a számat ajakápolóval, talán a Carmex balzsamon kívül semmit nem használtam újra, de a Carmex-et is csak úgy, hogy a simát és egy trópusi gyümölcsöset, ez utóbbi mérföldekkel jobban tetszett az állaga miatt, mert a sima nekem túl robusztus, túl nehéz, ragadós tömör-gyönyör, igaz cserepesedés ellen a leghatásosabb.
Mivel én sokszor készítek nude, természetes, no makeup makeup -ot, ezekhez is kötelezőnek tartom a szép, üde, ápolt ajkakat, és hiába tökéletes egy rúzs színben, ha másnapra túlbarázdált ajkakat varázsol. Meg hát én szeretem ezt a műfajt :slight_smile:
Szerintem nekem is van a NYX Butter Gloss-ból, gyönyőrű, de kb. pár perc alatt beszívja a szám, ugyanúgy mint a Fenty Beauty Gloss Bomb-ot és még több szájfényt. Sok szájfény azért nem tudja tartani nálam a felkenés pillanatában látható szájbarázda kitöltős, ajaknövelős illúziót, mert egész egyszerűen szívja befele, a felszínen csak kis réteget hagyva, ellaposodva. Lehet, hogy egyedi eset vagyok, de nálam ez rendkívül jellemző a szájfényekné, még úgy is, hogy alá kenek vékonyan egy rúzst.

1 Likes