Első benyomások

Akkor Te nyertél! :smiling_face_with_three_hearts:
Nekem ez a B04-es a mélyítő vonalamba túl nagy, de mivel multifunkciós, ezért sok mindenre szoktam használni, alapszínnel/bőrszínnel az egész szemhéjamra, a szélek finomításához, elsatírozásához, de még helyi púderezéshez is bevetettem már. :slightly_smiling_face:
Akkor éri meg ecsetet venni, ha megfelelően tudod is, és szereted is használni. Ha csak elmegy egynek, akkor számomra nem éri meg. Én is szemre való ecsetekből gyűjtöttem be többet, de szerencsére sikerült az én szememhez legmegfelelőbbeket megtalálni, így már nem hajt a kíváncsiság, és még a dizájn sem tud eltéríteni. Azt hiszem felnőttem. :rofl:

Hú de gyönyörűek! :heart_eyes::star_struck:

1 Likes

Biztosan Hong Kong, az egész cég oda való.
Ja néztem a dobozt (tegnap lefotóztam), made in China. Egyébként cruelty-free jelzés is van rajta, amit mondjuk erősen kétlek, lévén kínai cég és szemhéjpalettáik is vannak. Bár az ecsetek esetében (mivel műszőr) lehet is igaz , de nem hiszem, hogy így az egész cég megfelelne a kritériumoknak.

1 Likes

Én a B04-et kizárólag a matt csontszín felviteléhez használom, mert van egy pont, ahova csak ez vált be, de ez nagyon. Konkrétan a belső szemzug és a szemöldököm közötti részre, amit ha nem púderezek le alaposan, akkor összefogja a szemspirál…

Szinte az összes ecsetemet rendszeresen használom, mindegyiket szeretem valamiért. Az egyedüli kivétel a Jessup szett, abból kb. semmit sem használok, talán csak egy púderező ecsetet, a többit nem szeretem.
Talán amúgy abból adódik, hogy imádok a szememmel bíbelődni, satírozni, kb. egész nap képes lennék rá. :smiley: Aztán meg jól eltakarom a szemüveggel… :rofl:

Férjem szerint Leonardo da Vincinek nem volt ennyi ecsete. :rofl::rofl::rofl:

3 Likes

Nekem egy szemecset szettem van Jessup, és én szeretem. Mennyire változó, hogy kinek, mi válik be!

2 Likes

Én rúzsokból és körömlakkokból szoktam ilyen rémtetteket elkövetni, hogy hazahordom egy szín összes dupe-ját. :face_with_hand_over_mouth:

3 Likes

Mea culpa mea maxima culpa! :cold_face:
Óriásit tévedtem, több ecsetem van, le se merem írni, gyorsan megszámoltam ami az asztalkámon volt van, és attól félek, hogy van amit kihagytam…
142-t számoltam össze. :bomb:

6 Likes

Hétvégén, ha lesz időm, megszámolom. Úgyis régen volt már köztük névsorolvasás. :smiley:

1 Likes

Azt hiszem kissé magamba kell szállnom, és példát vennem @scorpionqueen-ről. Sminkfronton hoztam már szankciókat, de úgy gondolom sokkal nagyobb megszorításokat kell hoznom, szó szerit megrögzötten hittem, hogy 100 alatti a sminkecseteim száma, természetesen együtt soha nem mostam ennyit, pedig lehet kellett volna. :wink:
Glamour napokon is csak arckencét vettem 2 db-ot, egyet arcra és egyet szemre, sminkből pedig csak egyetlen 1 db ajakbalzsamot.
Nem hiszitek el, de ez most szíven ütött, egyrészt azért, hogy ennyire nem vagyok képben, másrészt meg hogy ekkora számot már teljesen abnormálisnak tartok… ugye? :joy:

4 Likes

Itt a fórumon az a vezérelvünk, hogy addig nem probléma a gyűjteményünk / szenvedélyünk, amíg az örömet okoz :slight_smile:
Egyébként teljesen megértelek, én folyamatosan monitorozom a készletet, mert nagyon félek attól, hogy átesek a ló túloldalára, és a szerzési / birtoklási vágy lesz a mozgatórugóm…

7 Likes

Én úgy gondolom, ahhoz, hogy az ember eljusson addig a pontig, hogy különbséget tudjon tenni a jó és a mégjobb, a jó és a rossz között, valamint hogy el tudja dönteni azt, hogy számára mi válik be és mi nem, ahhoz egy bizonyos utat végig kell járni.
Másrészről pedig nem vagyunk egyformák. Ahányan vagyunk, annyian vagyunk többfélék. Nem egyforma a vérmérsékletünk, nem egyformák az igényeink, és még sorolhatnám. Egyikünk tud racionálisan gondolkodni, a másikunkat gyakrabban elragadja a szenvedély.
Hogy mi a normális, és mi nem az? Ki tudja ezt eldönteni?

9 Likes

A megszerzési vágy miatt hoztam kemény szankciókat, legalábbis azt hittem, hogy azt hoztam. Szó szerint volt olyan, hogy megkaptam egy megrendelésemet, és kifejezetten addig voltam csak nagyon izgatott, amíg a futár át nem adta. Persze gyors kibontás, aztán fiókba elrakás, és felé sem nézés követte. Na, ezt már a magam részéről betegesnek tartottam és véget akartam ennek vetni. Nos nekem előbb kellett volna a teljes készletemet monitorozni, mert pár dologból tudom/tudtam, hogy irreálisan sok van, csak azt nem, hogy tulajdonképpen mindenből. :cold_face:

3 Likes

Én eddig racionálisnak tartottam magam, de ezek szerint óriásit tévedtem! :thinking::joy:

2 Likes

Nézd a jó oldalát, az ecsetek legalább megtartják a minőségüket fiókban felejtve is

1 Likes

Vagy képzeld el, mi lenne akkor, ha nem lennél az :smile: !

1 Likes

Amúgy a legtöbb ecsetet használom, általában forgóban, kevés az, amit nem használok, és persze a készletemben van több olyan ecset is, amit nem én vettem, hanem ajándékba kaptam. Általában a számomra nagyon nem hasznos ecsetektől meg szoktam válni, szerintem most is kellene egy ilyen mustrát tennem. Amúgy teljesen igaza van @Kamea-nak, ha nem szedtem volna ennyi cuccot össze, akkor most miről írogatnék? :innocent:

3 Likes

Ez nagyon igaz. Hiába raknánk le valaki elé pl. a tökéletes pirosítót (ez csak egy leegyszerűsített példa), neki, ha még nem próbált egyet se, kb. vállat vonna, mert nem tudná, mi számít jónak, és hogy neki mi a jó. Atom pigmentált? Vagy közepesen, hogy ne kelljen félni a bohócarctól a kapkodós reggeleken?Égetett? Krém? Szaténfényű? Teljesen matt? Baj, ha nagyon porol, cserébe szép? Az árról már ne is beszéljünk, meg arról, hogy lehet, nem is érzi valaki szükségét a pirosítónak.

1 Likes

Detto. Semmilyen krémes szemhéjra való dolgot nem tudok használni. Bár egy majdnem kivétel van az itt ajánlott RdeL Young szhéjalap, hiszen krémes (csak nem díszítő festék funkciója van).

1 Likes

Én meg úgy szeretnék már venni egy ilyet, múltkor (glamour napok) volt is belőle ezüst színű, amin annyira de annyira elgondolkodtam, hogy milyen jó lenne nekem, aztán még se vettem meg, pedig nagyon jó áron, talán 400 ft-ért láttam a kiárusításon. Most kerestem, de nem találtam belőle egy darabot sem :/. Na mindegy, talán majd egyszer. :slight_smile:

Gondoltam megosztom az Hourglass Ghost pirosító palettájával kapcsolatban, mielőtt elfogyna a webshopokban :no_mouth:. Eléggé szkeptikus voltam a termékkel kapcsolatban, de azt kell mondjam, ez egy kifejezetten jó kis négyes paletta. Egy rózsaszínesebb, barackos-pirosas és egy mályvás pirosító van a palettában. Ezek nem durván pigmentáltak (pirosítónál szerintem ez kifejezett előny), de jól építhetőek. Van egy enyhe szaténos fényük, így nagyon természetes, egészséges hatásuk van. Tartósak, 8 órát gond nélkül bírnak. A palettában a második, elvileg nude árnyalatnak rajtam nincs sok színe, ellenben az apró csillámok miatt picit fényes eredményt ad. Így inkább egy nagyon-nagyon visszafogott highlighternek nevezném (a zsíros bőrömön is nagyon szép egészséges fénye volt, nem tette feltűnőbbé a pórusokat).
Összességében szerintem ez egy jól sikerült paletta, ami ideális világosabb árnyalatú a bőre. Ennek ellenére kell mondjam, hogy azért nem a világ hetedik csodája. Más márkáknak is vannak hasonló hatású és minőségű termékei, csak keresni kell őket. Viszont, ha az ember praktikus csomagolású, könnyen kezelhető, minden sminkhez működő pirosító palettát keres, csak ajánlani tudom.

7 Likes