Ekcéma (és egyéb állandó bőrgyulladásaink)

Nem hiszem, évekig dolgoztam laborban gumikesztyűben (és néha gázmaszkban…), nem volt problémám, legalábbis ilyen jellegű nem. Néha, megmagyarázhatatlan okokból van még melltartó-mintás ekcémám is, főleg télen. Azt hiszem a maszkpánt-ekcémát inkább ezzel tudom rokonítani :slight_smile: De ezt leszámítva teljesen támogatom a maszkviselést, ha az asztmások, fungal acne-tól szenvedők és az ekcémások tudják hordani a maszkot, megy az másnak is :slight_smile:

2 Likes

Ó, ez a gumi, sajnálom :frowning: A melltartó ügyet el se tudom képzelni. Én alapjáraton is pamutzsinóros maszkot hordok. Az első pamutmaszk, amit gyógyszertárból szereztünk, pamutzsinóros megkötözős volt, és sokkal jobban szeretem a gumisnál. Pont a hétvégén varrtam is egyet magamnak rózsaszínben (lemásoltam a gyógyszertárit).

3 Likes

Ez jó ötlet, lehet én is varrok egy teljesen pamut maszkot valami extra puha pamutból. Lehet ha lemérném a buci fejemet, nem is dörzsölne annyira…

2 Likes

Az arcomon is ki szokott jönni, a nyakamon, a vállamon és néha a csuklómon. Már a sokadik bőrgyógyásznál voltam vele. Krémek sorát próbálgattam, talán kb mindent. Sztem a legfontosabb, a könnyen szellőző, puha pamut ruha és a hidratálás. Ha nem hidratálok, szinte tuti kijön. A covid miatt online bőrgyógyászom (teledermatology.hu …a nevét nem írom ki, mert gondolom nem szabad) van, ő lecsökkentette a zuhanyzások számát a heti 3-ra és max 5 perc, ami kezdetben elég ijesztőnek hangzott, de beválni látszik Mondjuk adott egy új tablettát beszedni, új hidratálókat és kenőcsöket is (vmi spéci recept, de működik). Még eddig ezek hatottak a leggyorsabban.

3 Likes

Lányok, Fiúk,
Akinek a szemhéján is szokott ekcéma kijönni mivel előzi meg? Ha már viszket és foltos, akkor csak a szteroid segít. Gondoltam kicsit jobban odafigyelek, hogy használjam a szemkörnyékápolókat (igen, több van :sweat_smile:), de mindtől belobban :unamused:
Gondoltam az Eucerin Aquaphort kipróbálom, jókat írnak róla KM-en. Bőrgyógyászhoz csak azért nem megyek, mert ha hagyom a tüneteket, akkor leesik a szemhéjam (bedagad, vörös, rettentően viszket- nem állapot), ha meg kezelem, akkor elmúlik és nincs mit megmutatni. Viszont nem szeretném gyakran használni a szteroidos kenőcsöt.
Valami más tipp, esetleg?

Nekem ugyanez volt a helyzet, egy krèm vàlt be, azzal kenem minden este: Ziaja Med szemkörnyèkàpolò, kifejezetten allergiàs, atòpiàs bőrre.

1 Likes

Oh…
Bár nekem a szemhéjamon nem jellemző az ekcéma, nem dagad be, nem vörös, de néha érzek fájdalmat, érzékenységet.
Nem használok szemránckrémet, a Geek and Gorgeous Liquid Hydration-ját és a Hydration Station krémet használom, azzal fújom és kenem be, ettől megnyugszik.
Barátnőmtől egy ilyen krémet kaptam egy tégelyben, ha nagyobb a baj (pl. szemhéjalap, vagy lemosó kiüti), ezzel kenem be:
https://kremmania.hu/kremek/bioderma-atoderm-intensive-eye

1 Likes

Köszi az ajánlást! Meglepően jó összetevők a Ziajától. Bocs, hogy így fogalmazok, de néha rémes tartósítószereket használ a cég. Viszont a mennyiség elég és az ára jó.

Hú, ez jó sok! 100 ml. Bár el lehet más száraz részre használni.
Köszi az tippet!

Igen, nekik se minden termèkük jò, de a Ziaja Med vonal àltalàban jò szokott lenni

1 Likes

Valakinek már ajánlottam, a Biodermának van pont erre való kréme.
Az egyik kolléganőmnek mindig leviszi az ekcémás kiütéseit.

1 Likes

Köszi!
@Mse -nek is bevált :grinning_face_with_smiling_eyes:
Most tipródom melyik legyen a 3 ajánlásból :slightly_smiling_face: :upside_down_face: :slightly_smiling_face:
:sweat_smile:

Ha szerencséd van, gyógyszertárban tudnak mintát adni belőle, és akkor ki tudod próbálni, mielőtt beruháznál rá. :blush:

1 Likes

Nekem jellemzően az alkaromon jön ki az ekcéma, sokat szenvedek vele, kb. minimál rutinom van ezekben a napokban, a panthenolos fújkálás egy igazi megváltás számomra.
20230113_172033

4 Likes

Én ezt szeretném kipróbálni. Kézfejemen szenvedek vele, pár éve. :smirk:

IMG_20230115_114855

https://www.pharmy.hu/webshop/dermokozmetikumok/la-roche-posay/la-roche-posay-lipikar-eczema-med-krem-30ml-0031004284049

https://www.larocheposay.hu/lipikar/lipikar-eczema-med

5 Likes

Oké, már 4 versenyző van :sweat_smile:
Köszönöm ezt is!

@umpalumpa Nem lehet, hogy ez periorális dermatitis? Nekem is volt ilyen gondom, a szemhéjamon, az államon és volt, hogy a kezemen az ujjak között egy-egy kisebb foltban, de egyértelműen a diéta oldotta meg, a krémezés max. enyhítette a tüneteket. Nálam a favorit a La Roche-Posay Cicaplast Levres balzsam volt. És az epe támogatása diétával…

Hát, bármi is lehet :grinning_face_with_smiling_eyes: PD-t még nem állapított meg senki eddig.
Az ekcéma majdnem egész életemben jelen volt a kezeimen, a szemhéjamon alig tört elő eddig. Valamikor a 20-as éveimben egyszer, akkor bőrgyógyászhoz mentem vele és amit felírt segített, de már sajnos nem praktizál az a doki, pedig az egész családot kezelte mindefélével és nagy tudású (bőrgyógyászok között ritka) volt.
És most jelent meg a szemhéjamon 2-3 hónapja először. 2 hetente újra fellángol. Szerintem öregszem, szárad a bőröm, és amikor a szomszédba megyünk cicázni, akkor is bedurran (allergiás is vagyok a macskanyálra/szőrre).
Az epémet pont ma nézték ultrahangon többek között- nincs vele látszólag baj- és máriatövis kivontatot szedek (Legalon), könnyűeket eszem, csak néha bűnözök. Fogytam is pár kilót.
Bocs a sok dumáért!
Megelőzésként, védőszerként szeretnék csak most kenni rá valamit, hogy csökkentsem a kiszáradást és a fellángolások gyakoriságát.
Hülye kérdés: azt a balzsamot kented a szemedre is? Tudom, hogy szájra való.

1 Likes

Én mindenhova azt kentem :sweat_smile: szerettem, hogy nagyon sűrű, elég vékonyan bekenni viszont nem kellett állandóan újrakenegetni az állaga miatt.

1 Likes

Olvasom a kommentjeiteket, mindenkit sajnálok :frowning: nekem kb 2 éve kezdődött valami közvetlenül körbe a szám szélén meg a teljes bajusz felületén. Átlagosan 1,5-2 havonta tör ki. Ilyenkor bepirosodik, bedagad, viszket és borzalmasan néz ki. Próbálkoztam már mindennel. Már ott tartok, hogy az arckrémen kívül arra a területre nem is kenek semmit, csak hidratálót és hipoallergén ajakbalzsamot. A bőrgyógyászati vizsgálat szerint “kontakt dermatitisz”, de az étel-növény-gyümölcs allergiateszt negatív, már amikor a doki felírta is mondtam, hogy az az lesz…de érdekes, epicutan tesztre, ami kimutatná, hogy milyen kozmetikum összetevőre vagyok allergiás, nem küldött el, pedig szóltam, hogy az lesz a ludas…