Ekcéma (és egyéb állandó bőrgyulladásaink)

Ekcéma. Írjatok, kinek van, mitől van, hol van? Mitől jobb, mitől rosszabb? Van csodaszered vagy majdnem csodaszered?

1 Likes

Nekem is van, de egy ritkább fajta a bőrgyógyász szerint. Én is vakarózom, de rajtam nem száraz. hámló foltokban jelentkezik, hanem kicsi piros pöttyökben, amik olyanok ,mintha pattanás lenne, és vakarás után persze sebesedik. Mostanában tűnődtem is, hogy nem vakarom szét magam ,valószínűleg, mert 1000-es c-t és b vitamint szedek minden nap. És parfümmentes testápolók. Dm-es tengeri sós vizes ,meg van egy másik. A La roche posay nem nagyon jött be,mert az is parfümözött. Érdekes, azt ajánlják mindig, hogy olajokat a száraz viszketős részekre, én kifejezetten vakarózom ,ha olajat kenek magamra, legyen az akármilyen jó és tiszta, macadamia olaj ,vagy frei öl, stb. A kutyám szőrétől is egyből vakaróznom kell és piros pöttyös leszek. Ha felveszem kb, 15-20 mp elég. hihetetlen bosszantó. Sőt nyáron ha tóban fürdök ,kimegyek a partra száradni és egy idő után elkezdek vakarózni. Strand , uszoda és klóros víz - oda nem is merek menni évek óta.

4 Likes

Nekem az arcomon szokott lenni, a szám sarkában, az államon. Októberben, amikor hidegebbre fordul az idő jön elő, és áprilisig kb. marad. Pár éve volt először, de mindig egyre nagyobb területen jelenik meg. Eddig próbáltam rá a Bioderma Atoderm krémet, Cicabiot, Eucerin Atopicontrol arckrémet, Halicar kenőcsöt.
Talán az Atopicontrol volt a legjobb, de meg sem közelítette az általam állandóan reklámozott Alverde Naturschön szérumot. :smiley:
Idén volt először, hogy még csak nem is piros a helye az ekcémámnak, napi kétszeri kenéssel. Egészen biztosan a szérum hatása ez, mert amikor egyszer vidékre utaztunk, és nem volt nálam, akkor már jött is elő az ekcéma.

3 Likes

Totes Meer salz Körperlotion a DM-ből, a km-en csak az arckrémet találom ettől a márkától salthouse , https://kremmania.hu/kremek/salthouse-holt-tengeri-hidratalo-nappali-arckrem. Ennek is tökéletes az állaga, hamar beszívódik, nem hagy zsíros réteget . arcra a cliniqtől a DDML és más parfümmentes krémjei is bejöttek. Most egy tégelyt elhasználtam ebből: https://kremmania.hu/kremek/la-mer-cosmetics-la-mer-med-sea-salt-cream ,nem pirosodott, nem csípett, az állaga tökéletes, ne mtúl zsíros, nem túl vizes és hamar beszívódik. Van még 1 tégely és 1 tubus, azokat is elhasználom. teljesen parfümmentes. Persze nem az eredeti áron vettem egy gyógyszertári beauty boxban volt benne.

2 Likes

Azta, köszönöm a témát minden érintett nevében :innocent: Tegnap annyit beszéltünk egy másik topikban a témáról hogy pont gondolkodtam én is, nem érdemelne-e saját topikot a dolog.
Sajnos én nem tudok jó tanácsokkal szolgálni, nekem csak a szteroid vált be igazán :frowning: Illetve az is csak időszakosan. Ami talán kb. pár órára / fél napra segít az az Exxema repair, de másnap ugyanúgy viszket ahol bekentem.
A Bepanthen Sensiderm, sheavaj, olajok nekem sem segítettek semmit, igazából még rontottak is talán. Tegnap sok krémet olvastam Tőletek kipróbálásra, reménykedek hogy lesz amelyik segít majd.
Jelenleg a karjaimon, nyakamom, hasamon, kezfejemem és arcomon van, kb. október óta. Szteroidos Elocomtól elmúlt de amint azzal felhagytam már jött is vissza. Szteroid helyett keresnék valami kíméletesebb ám hatásos krémet.
Plusz: szolitól elmúlik nekem, bőrgyógyász javasolta még és tényleg pár nap alatt megszűnik, szoktam is nyár elején de nem akarok egész évben…

1 Likes

Az Exxxema Repair viszketésre jó, de csak a nagyon minimális foltokat tudja visszaszorítani, ugye? Nálam legalább is ez a helyzet.
Az Elocom-ot keveri valamivel a dokid vagy töményen kell kenned? Az én orvosom tápláló gyszertári kencébe rakatja és alacsony százalékon tudjuk tartani a szteroid tartalmat.

Nekem is van kortizonos krém, de az vékonyítja a bőrt sok használat után, sokszor már a farmer is dörzsöli és viszket ,így nagyon csínján bánok vele. Még 1 márka ,ami nagyon jó a bőrömnek és elérhető áron van: https://kremmania.hu/kremek/cetaphil-moisturizing-cream ebből először szintén egy 50-75 ml- es tubus volt vmelyik dobozban, és elhasználtam az arcomra. Tökéletes volt az is talán inkább télen, nyáron ,lehet ,hogy túl zsíros. Most megvettem ezt a nagy tégelyt is, nem tudom ,hogy lehet e Magyarországon kapni, de a salthouse biztos kapható dm-ben és az ára is megfizethető.

1 Likes

Nekem az Exxema a nagyobb foltokon is javít, de csak tenyleg ideig-óráig. Másnap ugyanott viszket mint a fene.
Az elocomot nekem töményen adja és keverem szintén gyógyszertári testápolóhoz, icipicit teszek a sok testápolóhoz

1 Likes

Nekem egyszer volt a kezemen, egy mosogatoszer hozta ki, akkor a gyogyszertarban a La Roche-Posay Cicaplast mains kezkremet ajanlottak, mivel az nem jon le egy kezmosassal (Barrier repairing cream), nehany nap alatt helyrejott a kezem.
Az arcomon egyszer volt a szam mellett, nem tudtam akkor meg, hogy az milyen piros, hamlo folt… kentem ra sokmindent, nem segitett semmi. Levaltottam az akkori fogkrememet, ami erosen fluoridos volt, helyrejott az arcom.
Anyukamnak van ekcemaja nagyobb teruleten, borgyogyasz ir fel neki dolgokat, de csak tuneti kezeles, az ekcema maradt.

1 Likes

Kedves @Kokapu , kezdésként megvettem a Naturschön szérumot és felkentem az arcomra, az illata nekem nagyon tetszik és nem csípte az arcomon lévő ekcémás foltokat szóval ha éjjel nem lesz viszketés (az arcom is mindig viszket éjjel is :frowning: ) akkor szuper tanács volt :slight_smile: Majd beszámolok :+1:

3 Likes

Remélem, hogy be fog válni! Drukkolok!

1 Likes

köszönöm :slight_smile:

1 Likes

ebbe a témába a pikkelysömör is belefér?
nekem mindkettő van, azt hiszem… de mindig a pikkelysömör jön ki előbb.

Hát hogyne! :smiley: Írd le a tiédet is! Welcome!
(bővítettem is a témát)

Sziasztok! Én most több mint fél éve küzdök a periorális dermatitissel. Ez úgy néz ki, mint egy ekcéma, eleinte azért is mentem el a bőrgyógyászhoz, mert már nagyon zavart, hogy miért viszket sokszor a szám alatti terület-homlok-orrnyereg. Változó intenzitással, változó hámlással. Szerencsém volt, mert nem egy olyan orvos kezébe kerültem, aki azonnal rám adott volna egy szteroidos krémet és elbocsát. Egyébként azért valóban javasolt 2 krémet is, amik azóta is hiánycikkek Magyarországon, szóval pont ki lettem segítve a recepttel… ez csak az apróbetűs rész, de amúgy nagyon bosszantó.
Konkrétan a bőrproblémámmal kapcsolatban viszont elirányított a belgyógyászatra és dietetikushoz. Vérvétel alapján derült fény arra, hogy hisztamin érzékeny vagyok. Ez a legtöbb tünetemre választ adott. Emellett nem tolerálom a tejtermékeket sem és a fokhagymát.
Összességében azt mondhatom, a belgyógyász sem ígért csodát, közölte, hogy az éteallergia/intolerancia nagyon gyerekcipőben jár még, végső soron mindenki a saját tapasztalatai alapján döntsön, mit ehet és mit nem.
A dietetikus felhívta a figyelmemet a “kínai étterem-szindrómára” is, ami azt jelenti, hogy az ízfokozóktól sokallt be a szervezetem. Nálam például egy jó kör a moziban: popcorn-sajtszósz-üdítő azonnal belobbantja a rozáceám.
Összefoglalva tehát: azon vagyok, hogy minél inkább otthon főzzek, egy rakás dolgot igyekszem kizárni.
Eredmény: a viszketés mostanában szinte teljesen megszűnt, a foltok visszahúzódtak, ha nagyon elengedem pár napig a diétát, akkor próbálnak visszatérni.
Minden ember más és más, nem vagyok orvos, nem szeretnék mást, csak a saját példámat közkinccsé tenni, de a topic címére reagálva röviden: ameddig emésztési ok áll a bőrprobléma mögött, soha egy krém se lesz csodaszer, kár az összesbe.
A probléma kezelésére azért egy hidratáló nekem is bevállt (végigpróbáltam mindenem): Schüssler 4.

6 Likes

Köszönjük a sok információt, ezt nagyon érdekes volt olvasni! Jó alapos az orvosod, jó hogy vannak ilyenek. Érdemes akkor tényleg tesztet végeztetni, nem is gondoltam volna hogy pl. fokhagymára lehet allergia…a tejtermék oké, illetve még olajos magvak és kakaó/csokoládé amiről hallottam, de simán el tudom képzelni a sok ízfokozó miatt kialakult bőrbetegségeket is.

Igazából szerintem allergia, egyéni érzékenység bármire lehet.

Engem a kisebbik gyerek születése után 3 héttel elöntött a csalánkiütés. De szó szerint a lábam ujjától a fejem búbjáig tele voltam vörös foltokkal, a borsószem nagyságtól az öt centis átmérőig. Elmentem vele a háziorvoshoz, aki egyben bőrgyógyász is, és próbáltunk rájönni, hogy mi lehet az oka, de egyszerűen semmit nem találtunk. Persze a szoptatás miatt akármit nem kaphattam, úgyhogy kalcium ampullákat ittam, meg valamilyen krémet írt fel rá. Ráadásul nagyon lassan múlt el, a gyerek április 11-én született, április végén öntött el a csalánkiütés, és augusztusban, amikor nyaralni voltunk, még nem mertem fürdőruhát felvenni, mert a combom még akkor is foltos volt.
Aztán azóta olvastam már mástól is, hogy szülés után csalánkiütése lett, az is lehet, hogy hormonális oka volt.

Nekem a szoptatás befejeztével jött csőstül a napallergia+ekcéma hatványozva. Hormonok is közrejátszhatnak az biztos.

Milyen volt éjszaka az Alverde krém?
Remélem, hogy nem teljes pénzkidobás.

1 Likes

Pont akartam is írni, hogy bár éjszaka kicsit viszketett az arcom de mégis mára teljesen jó az arcbőröm, nem viszket egyáltalán és újra rá tudtam sminkelni!! :slight_smile: :slight_smile: Az állvonalamnál lévő száraz foltnak meg nyoma sem volt reggelre. Ha továbbra is így marad imába foglalom a neved :smile::smile:

1 Likes