Ecset vagy beautyblender?

Én is kipróbáltam a múlt hétvégén, szintén a szintetikusokkal, mert a természetes szőrűekkel bevallom, nem mertem első nekifutásra. Folyékony szappant használtam, de ma lecserélem az ecsetek samponjára (vaníliás Balea, nagyon szeretik). Szaguk se lett és jól lerövidült ez a macerás folyamat, köszi a videót.:slight_smile: Annyira egyszerű, mégse jutott eszembe.
Kíváncsi vagyok, vajon blendernél működhet-e, ha laposabb tálkába teszem a keveréket és abban megfürdetem, mennyire jön ki belőle az alapozó.

1 Likes

Hasonlóan gondolkodtunk ezek szerint:) Persze fölöslegesnek tűnik az aggodalom, hiszen az ecet egy természetes szer, miért ne lenne jó a természetes szálú ecsetekhez is? Blenderhez még nem próbáltam, azt elvétve használok, de kíváncsian várom majd a tapasztalatodat!

Nem tudom, az enyémek kényes kis dögök, nem jó nekik akármi.:slight_smile: Mosás után éreztem egyébként az ecseteken egy furcsa, csúszós réteget (olyasmit, mint a Hoffman ecsettisztítónál), de megszáradva semmi bajuk.

Ez tényleg nagyszerűnek tűnik… Leírnátok a pontos arányt? Sajnos nem tudok angolul…

A legpontosabb arány: szemre, érzékre, ahogy sikerül, amolyan háziasszonyosra véve. Bevallom, én emlékezetből alkalmaztam, pontatlanul, a víz ki is maradt, és mégis tökéletes lett a végeredmény.
Kevés víz, majd a folyékony tisztítószer és az ecet azonos arányban - pár perc - nem kell hozzá húsz perc! - áztatással és ahogyan látod, simán folyóvíz alatti öblítéssel máris tiszták az ecsetek.
Csak bátran, ez egy elronthatatlan recept!

2 Likes

Köszönöm szépen, és a videot is, ma délután kipróbálom! Ezek szerint, nem tudok hibázni. :smiley:

1 Likes

És tényleg működik! :star_struck: Nagyon hálás vagyok érte, hogy megosztottad! :hugs:

1 Likes

Örülök, hogy nektek bevált, de én mosogatószer helyett tuti valami bőrbarátabb dologgal fogom kipróbálni. Az ecet pedig szerintem nem tesz túl jót a ragasztásoknak hosszú távon, sem a szőrszálaknak, bár ez utóbbi probléma a balzsamozással talán megoldható.
Szerk.: Most újra megnéztem és a forró víz meg végképp nem tesz jót a ragasztásoknak.

3 Likes

Én mosószer helyett sampont használtam, szerintem a többiek is. Szerencsére nem forró vízbe raktam őket, bár ez nem volt tudatos, csak megérzés.
Mivel vízzel van hígítva az ecet, talán nem okoz nagy károkat a ragasztásban!

3 Likes

Én langyos vizet használtam az ecsetek samponjával. 3 szemre való ecsettel nem bírt el (az egyiket sötétzöld szemfestékhez használtam), a többi szép fehér lett.
Próbáltam annyi elegyet összehozni, hogy a ragasztást ne érje, de biztos voltak olyan darabok, amiknél ellepte.
Vajon ecet nélkül működőképes lenne? Mert eléggé megkönnyíti ezt a procedúrát.

2 Likes

Féltett ecseteinknek mindannyian csakis a legjobbat szeretnénk! :slight_smile:

Látod, ösztönösen mi sem a mosogatószerhez nyúltunk, hanem egyéb folyékony tisztítószerhez - a szappanhoz. Nem érte az ecet a fémes részeket sem, nehogy alákerülve feloldja a ragasztót. A hot-ot sem sikerült meghallanunk, azaz egy “újragondolva” receptet alkottunk, ami jól működik.
Számomra a néhány perces áztatás és az ecet volt az új megközelítés a videóban. És ahogyan már írtam is, a folyékony alapozónál volt leginkább lemérhető, hogy az ecetes mix működik.
De már azt is kiterveltem, hogy legközelebb almaecettel dolgozom! Eszembe jutott, hogy egyszer egy idős néni mesélte, akit ismeretlenül megszólítottam egy kirakat előtt, hogy soha életében nem használt mást az arcára a víz mellett, és jó nyolcvanévesen is olyan bababőre volt, amilyet még nem láttam. (Nyilván nem abban mosakodott, csak áttörölte vele rendszeresen a bőrét.)
Majd beszámolok róla, hogy mit szólnak az ecsetek az újabb elegyhez.

2 Likes

Éljen a kreativitás! :dancing_men: Én meg nemhogy a forró, de még a hideg vizet is kihagytam… és így is hatékonyabb voltam, mint korábban.
A természetes szálú ecseteimhez a samponhoz egy pici olíva olajat teszek - és ez nem vicc - évek óta. Nem mérek itt sem, de max. 5 % körül saccolom az olajat. Imádott Guerlain ecseteim kb. 10 éve ebben a kombóban tisztulnak kiváló szolgálatukért cserébe, és olyanok, mint új korukban. Most őket is néhány percre beáztatom majd, szerintem sok percet nyerhetek az új technológiával.

2 Likes

Ő (egyik kedvencem) a szivacsait mossa olíva olajos keverékkel, működik.

2 Likes

Ez az almaecet jó 5let!!! :blush:

Én a blenderem nem kedvelt testolaj, sampon és víz kombóval tisztítom. Be szoktam tenni mikróba kb fél percre és utána gyönyörűen kijön belőle a festék. Nem kell fél órán keresztül nyomkodnom.
Az ecseteket Rossmannban vásárolt tisztító cuccoson mosom samponnal vagy folyékony szappannal. Tökéletesen tiszták lesznek és nem esik bajuk.

3 Likes

Èn mosòszappan rajongò vagyok, nèha babasampont is hasznàlok. Nem kìsèrletezem. Igaz van gyorstisztìtò lötty is de nagyon ritkàn hasznàlom.

1 Likes

Én a Balea ultra érzékeny fejbőrre való samponjával mosom a beautyblendert, ez parfümentes, színezékmentes és mindentől IS mentes sampon :), így a blender is mentes lesz, ami nekem fontos, hiszen valamennyi mosószer csak marad benne, ami aztán az arcomon landol. Nagyon jól kiviszi az alapozót, még a vízállófajtát is, de ha mégis marad benne (bár nude verzióm van, aminek a színe ugye ápol és eltakar), akkor még kap egy kis kétfázisú szemfestéklemosót, ami aztán tutira kiviszi a vízálló cuccokat.

6 Likes

Sajnos az egyik Bősz ecsetem fémnyelét megrongálta ez a keverék, másnap láttam, pedig nagyon vigyáztam, hogy ne érjen hozzá… a réztartalmát marhatta ki, porózus zöld pöttyszerűségek jelentek meg rajta. A szőre jó puha, annak nem ártott.
Tök jó dolgokat írtok, az érzékeny fejbőrre való sampont, az olívaolajat és az almaecetet megjegyzem.

2 Likes

Itt is egy szavazat a blenderre. Bár nekem nem az eredeti van meg, hanem a narancssárga Real Techniques. Még télen vettem és egész jó állapotban van. Én olajos tusfürdővel, vagy samponnal mosom ki. Láttam valahol, hogy a mosógépbe is beteszik, én a héten kipróbáltam olyan ruhákkal, amiket annyira nem sajnálok. Tényleg bevált.
A mikróban való tisztításához csak annyit, hogy nekem egyszer egy drogériás változatot sikerült megfőznöm, dobhattam ki. Úgyhogy óvatosan. :grimacing:

1 Likes

Nekem megvan az eredeti is meg a sàrga RT is és megmondom őszintén szàmomra semmivel nem tud többet az eredeti. Mindkettő nagyon puha és egyformán szeretem őket. :blush:
Mosógèpbe én is be szoktam tenni, nálam is bevált ez a módszer.

1 Likes