Ecset vagy beautyblender?

Ecset ’ mánia - beautyblenderrel próbálkoztam párszor de nem tetszett a végeredmény és sok alapozót szív be szerintem még benedvesítve is. Sigma , It cosmetic, zoeva ,tarte és artis ecseteket használok alapozásra , de az utóbbi időben csak artis - fantasztikusan jónak találom. Nagyon szépen eloszlatja a korrektort is . Vettem dupe-ot is összehasonlításképp. Csak a kinézet hasonló az eredmény meg sem közelíti az eredetit. Tudom horror árban van de 2 db nekem megérte és a többit majd felteszem eladásra. Én mosószappannal tisztítom őket és /vagy baba samponnal. Van ecset tisztítóm de attól olyan fura lesz az ecset tapintása azt csak hirtelen tisztításra használom. Pirosító highlighter púder : rt, marc jacobs és it cosmetic. Az EL DW maximum coverhez az ujjamat használom az nagyon sűrű és gyorsan szárad.

Egyedül tettem be őket 20 percre.:slight_smile:

Vártam, hogy mikor bukkan fel a legkézenfekvőbb, legegyszerűbb megoldás, amit azóta használok, amióta csak beauty blenderem van és mindig úgy néz ki a szivacs, mintha új lenne, maradéktalanul tiszta. SZAPPAN. Sima, mezei szappan. Blendert bevizez, szappanon áthúzgál, nyomogat. Folyamatot megismétel addig, ameddig tiszta (nekem a második után már nem szokott kelleni ismétlés). Makulátlanul tiszta a blenderem.

3 Likes

Én már írtam, de nekem az sem szedi ki teljesen, pedig szilikonos ecsettisztító kis eszközt is használok hozzá. (Amit az ujjainkra lehet húzni, és recék meg barázdák vannak rajta.)

Nekem teljesen kiszedi, semmit nem használok hozzá, csak a két kezem és kézmeleg vizet.

IMG_0189

Most mostam ki szappannal, meleg vízzel.

3 Likes

Én nem küldök képet a koszos blenderemről… De biztosan függ az anyagától, az alapozó fajtájától és attól is, hogy mennyi ideje van beleszáradni.

Igaz. Ez a Beauty Blender. A legutóbbi használat óta kb. 2 hét telt el (nemcsak ezt használom alapozásra), és maximum minden második használat után szoktam tisztítani.

Nekem sem hozza ki teljesen, éppen ezért hagytam fel vele. Túl lusta vagyok, és nincs idegrendszerem minden 2.nap a tisztításával foglalkozni… :tired_face:

1 Likes

Azt hittem, csak én vagyok ilyen retrográd, hogy szappannal mosom. Még a mosogatószer se szedi ki ilyen jól.

1 Likes

nálam alapozófüggő. ami a legjobban bejött, az a rossmannos for your beauty vágott sminktojása, a sűrűbb folyékony alapozókkal ez működik a legjobban, de pl. stickes vagy krémalapozót csak ecsettel tudok szépen felvinni (és aztán blenterrel kicsit elegyengetni), ásványi vagy poralapozót meg kizárólag ecsettel. de van olyan alapozóm, ami kézzel felvive mutat a legszebben (tudom, sokk :D)
sőt, az espoir-nak volt/van egy szilikonpárnácskája, netről rendeltem. olyan a formája mint egy cushion-hoz való applikátornak, és van rajta olyan pánt is. na az verhetetlen a nagyon híg folyékony alapozókhoz, én csak ajánlani tudom. a legtöbb szilikonpárna nem jött be, nem lehet őket megfogni rendesen és túlságosan simák, nem terítik szépen az alapozót. de ez nagyon bevált, mert nem olyan fényes a felülete, egy leheletnyit le van mattítva, így nem csíkoz. és a pánt miatt meg is lehet fogni rendesen.

A rossmanos RT alakú blender tényleg nagyon jó volt, sajnos azóta már nem látom, mostmár csak simán tojás alakja van.

Ilyet esetleg használ valaki? Nekem az alapozónál ez vált be, a CC krémnél pedig az ujjaim. :face_with_hand_over_mouth:
https://kremmania.hu/kremek/ebelin-professional-make-up-artist-foundation-pinsel

Igen ez az ecset is megvan ès az eredeti artis ecsetekből is pár. Nagyon szeretem őket, tökèletesen eloszlatják az alapozòkat, nem csìkoznak az arcon, minimális mennyisèget szìvnak be. A haj- homlok találkozàsnàl is szèpen el lehet dolgozni. Van olcsò aldis is meg ez a fekete, ezek is nagyon jòk de az artis puhább es picit szebb az eredmèny. Persze, azèrt az árèrt kell a minősèg, de az egy vagyon ( fèlàron vettem èn is barátnőtől keveset használtan. Beatybayről rendeltem most egy 10 db- os szettet 86 euròròl 26- ra leárazva, kíváncsian várom :smiling_face_with_three_hearts:
20190529_131521 a fekete folt baloldalon fent a kutyám feje èpp szimatol :smiling_face_with_three_hearts:

5 Likes

Hihi! :smile: Biztosan azt hitte, meg lesz fésülve valamelyikkel. Az én kutyámat is biztosan érdekelné. :laughing:

1 Likes

Ez a jobbik eset, csodálkoztam is, mert többnyire mindent szétrág ,ami a szájába kerül. Így a reakcióidőm határokat döntöget: ha leesik valami, a kutya mint akit kilőttek, rohan, én meg ugrom egyből és többnyire én vagyok a gyorsabb, főleg, ha márkás a cucc :rofl::crazy_face::stuck_out_tongue_winking_eye:

5 Likes

Ez edzésnek sem rossz! :joy:

1 Likes

Ne is emlegesd, ráadásul “két balkezes” vagyok, annyi minden kihullik a kezemből :rofl:

3 Likes

Egy - számomra biztosan - új módszer az ecsettisztításra:

3 Likes

Az ecetes mixes ecsettisztítást kipróbálva, azt kell, hogy mondjam, hogy ez tényleg működik.

Nagy felismerés :bomb:, mondhatom, hiszen az ecetet eddig is rendszeresen használtam a háztartásban takarításhoz és mindig tökéletes eredményt adott…
Egy újabb megerősítés arra, hogy a legegyszerűbb dolgok a legnagyszerűbbek, a szemünk előtt is vannak :see_no_evil:, csak nem mindig vesszük észre a bennük rejlő további lehetőségeket.

Mindösszesen annyit változtattam, hogy figyeltem arra, hogy a fémes részeket már ne érje a mix. Első próbaként csak a szintetikus szálból készült ecseteket tisztítottam meg az új módszerrel, de legközelebb a természetes szálú ecseteknél is bevetem az ecetet.

A leglátványosabb eredményt a folyékony alapozóknál használt ecseteknél tudtam lemérni, sokkal egyszerűbben és gyorsabban végeztem velük, mint korábban.

Ráadásul az ecseteink ennek az egyszerű módszernek köszönhetően nemcsak tiszták, de egyben fertőtlenítettek is lesznek.

Próbáljátok ki bátran, újabb jó pont az ecetnek! :1st_place_medal:

3 Likes