Ecset vagy beautyblender?

De jó, hogy leírtad, kezdtem már magam iszonyú hülyének érezni, hogy csak én kezezek. :grin: Régebben ecsetet használtam én is. Szerettem, viszont egy idő után rájöttem, hogy mennyivel kényelmesebb az ujjamat használni.

Egyrészről macerásnak éreztem minden egyes este kivakarni az alapozót az ecsetemből. Mosás-szárítás-mosás-szárítás-mosás-szárítás… biztos én vagyok túúúl lusta, de nem szerettem.

Másrészről van egy aggályom is az ecsettel kapcsolatban, vagy lehet inkább már egy túllihegett fóbia. De mindig attól félek, hogy mi van, ha nem mostam ki belőle a sampont 100%-osan, és felviszem a maradványokat a bőrömre. Merthogy a hajra való összetevőknek nagyon nem az arcbőrön van a helyük. :pleading_face: Főleg nem az én hisztis bőrömön. Tudom, hogy vannak már ecsettisztító folyadékok is, de ezen a ponton már megint oda jutok vissza, hogy mindegy, ha megspórolom a folyadékot és inkább alapozózok az ujjammal, amihez nem kell külön tisztítószer és amin tutifix, hogy nem marad samponhab, :grin: Az összes többi ecsetemet (púder, kontúr, szemre valóak) pedig újabban micellás vízzel tisztítom, mert ezek mindig csak enyhén szennyezettek - lévén porállagú termékeket vesznek csak fel - így tök elég, amit a micellás víz csinál. Aztán meg átmosom még őket bőségesen sima vízzel is.

Plusz, ahogy említetted, kézzel sokkal kevesebb termék szükséges ugyanazért a fedésért, ezáltal minden lassabban is fogy, és nincs pazarlás.

Érdekes módon a blender nekem egyáltalán nem vált be. Igaz, hogy egyetlen egyet próbáltam, a h&m fekete szivacsát.

Biztosan fogok még a jövőben ezzel is-azzal is kísérletezni, sőt, pár év múlva lehet már mindenről teljesen más véleménnyel leszek, de egyelőre elvagyok a “kézzel-lábbal” sminkeléssel. :blush:

2 Likes

Ecset. Ennek biztosan az a fő oka, hogy évek óta zömében folyékony alapozót használok. Kezdtem a klasszikus macskanyelv ecsettel, ami a mai napig is hű társam, aztán a duo fiber ecset is bejött a képbe. Amikor elindult a blender hódító útjára, persze egyet beszereztem, de mégis megmaradt az ecsetek iránti töretlen szerelem. :chipmunk:

1 Likes

Az ecsetes topicban már egy másik, saját kezét előnyben részesítő kedves KM-esnek is írtam:

“Ne aggódj, nem “barbár” megoldás az alapozó felvitelénél sem a kéz használata. Csak az egyik általam is kedvelt neves sminkest említeném, akinek számos videójában :movie_camera: látható, hogy ő is leginkább a kezeit szereti használni, ő pedig Mary Greenwell. Szeretnék egyszer a kezei közé kerülni…”

1 Likes

Megnyugtatlak, én többször használom az ujjaimat mint a Blendert! :slight_smile: Pont azért, amiért te. Iszonyatosan lusta vagyok kimosni és én is félek, hogy nem 100% ig jön ki belőle a sampon. Nincs abban semmi rossz, ha ujjal visszük fel, praktikusabb :blush::blush:

1 Likes

Nekem szettből a rosegold szemre való van meg, eléggé cidriztem, hogy nem válik be, de szerencsére nem ez történt.

Köszönöm, kedves Fiorentina! Megnéztem a hölgyet, iszonyatosan szimpatikus! És valóban: már a legelső videóban, amit megnyitottam, még meg is jegyezte, hogy szereti a kezeit használni. :smiling_face_with_three_hearts::open_hands:t2:

1 Likes

De drága vagy, ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a sampon-parámmal. :face_with_hand_over_mouth: Igen, egyszóval praktikusabb. :relaxed:

1 Likes

Én arctisztitó olajjal (az Avonos árban is jó, és én arcra is szeretem) tisztítom a blendereim. Tökéletesen, könnyen megtisztítja, és mivel egyébként is arcra való, ez a para is kipipálva. :blush:

3 Likes

Lusták vagyunk hozzá babyhipoval… Kinek van erre ideje és idegzete? :frowning: Nagyon irigylem. Olyan unalmas mindig tisztítani és abban a tudatban használni másnap, hogy kitudja maradt.e még rajta bármi szennyeződés. Mert tuti, hogy semmilyen módszer nem tisztítja meg 100%osan :frowning:
Maradok az ujjaimnál, az praktikusabb!:joy: kivéve, ha hosszú műkörmeim vannak!:joy::blush::blush:

1 Likes

Igen, a többi ecsetemet ugyanilyen megfontolásból kezdtem el micellás vízzel tisztítani, hogy az alapból is arcra való termék. Ki fogom próbálni az olajat is, köszönöm a tippet! :kissing_closed_eyes:

Hihi, igen, az alapozónál vagy BB krémnél én is maradok az ujjamnál. :face_with_hand_over_mouth: De a púdert/szemhéjpúdert muszáj vagyok ecsettel felvinni, annyira sajnos nem ügyesek az ujjaim, hogy azt is megoldjam. :grin: De ezeket meg már tényleg nagyon könnyen lehet sminklemosóval tisztítani, mert porállagú dolgok, nem kell úgy kifelé vakargatni, mint az alapozót. Persze erre is rá kell vennem magam, a lustaság nagy úr. :sweat_smile: De le kell nyomnunk. :facepunch:t2:

1 Likes

Bizony, le kell nyomnunk!:facepunch:t4: :slight_smile:
Én is csak az alapozót viszem fel az ujjammal, a többit sajnos ecsettel, de mint mondtad, azok porallagúak,annyira nem vészesek :blush::face_with_hand_over_mouth:

1 Likes

Egyáltalán nem unalmas, és hamar kész. Én így csinálom: bemegyek a fürdőszobába, először jól benedvesítem langyos vízzel a blendert, párszor kinyomkodom. Utána mindenhova löttyintek rá az arctisztitó olajból, ahol használt, tehát foltos. Ezután félre teszem. Lemosom az arcom (először micellás vízzel a szemem, aztán arctisztító olajjal, végül tejes lemosóval), aztán tonik, majd jöhet a mist.
Amíg a mist beszívódik, párszor átsimogatom a kezemmel a blendert (dörzsölni nem kell), aztán langyos folyó víz alatt alaposan kinyomkodom.
Ez kész, folytatom az esti rutinom.
Kb. 2 perc, vagy annyi sem.

Ezzel a módszerrel így néz ki a már többször használt Nabla blenderem:
IMG_20181119_231615

6 Likes

Nálam többnyire kedv és idő függő. Ha sietek reggel akkor inkább blender. Ha kicsit több időm van és olyan az alapozó, akkor ecset. Szeretek kísérletezni, pont ezért nincs egy megszokott rutin, hogy melyik alapozót mikor hogyan. De pl a stickes alapozót jobb szeretem ecsettel eldolgozni, szerintem szebb lesz az eredmény. A poros alapozót mondjuk mindig ecsettel viszem fel, mert azt máshogy szerintem nem is nagyon lehet. :smiley:

Nálam sajnos sosem ki jön ki teljesen az alapozó :frowning: Mikor már ott szenvedek vele 10 perce, folyik a víz, és csak nyomkodom-nyomkodom, bevetem a micellás vizet is, majd szappant, babasampont és mégsem segít… akkor már kész vagyok! :smiley:

1 Likes

Egyébként egyszer mikor elutaztam, itthon hagytam a blenderemet véletlenül. Másnap reggel a pánik után képes voltam a púderemhez tartozó, amúgy sosem használt szivacskával felütögetni az arcomra az alapozót több-kevesebb sikerrel, mert szinte eszembe sem jutott, hogy nálam van a kezem is ilyen célra xD Annyira megszoktam már, hogy nem az ujjaimmal alapozok…:smiley:

Ó, nekem sem volt ilyen tiszta, csak mióta arctisztító olajat használok hozzá. Gondolom, az olaj oldja fel legjobban az alapozót, vagy nem tudom, de a különbség tényleg döbbenetes. :slightly_smiling_face:

1 Likes

Egy blogon olvastam azt a módszert, hogy mosogatószerrel mosta ki az illető a blendert, utána meg félig vízzel teli bögrébe rakta és mikró segítségével “kifőzte”.
Próbáltam mosógéppel is kimosni őket, úgy foltos maradt, de mosogatószerrel teljesen tiszta lesz, csak ötször vízbe fojtom utána, biztos, ami biztos.

Én ilyesmikkel nem merem kimosni, pedig barátnőm is a mosógépbe teszi a ruhák mellé :thinking:

1 Likes

Én is be szoktam tenni mosógépbe, egyedül a Double Wear alapozó nem jön ki belőle teljesen.