Csalók a piactéren

Köszönöm! Megnéztem közben videón is, a sötétebb sokkal pigmentáltabbnak is tűnik. Használod már?

Pròbáltam 1-2×. Világos bőrre tökèletes. Gondolkodtam nagyon a sötètebb verziòn èn is, de a bronzert egyáltalán nem tudtam volna kihasznàlni, a highlighter pedig annyira sárgás tònusù , azt sem használtam volna.

Na igen. Mind a két palettában vannak olyan árnyalatok, amelyek a másikban jobban tetszenek, vagyis a kettő ötvözete lenne a legszerencsésebb verzió. Hát megint nem kérdezték meg a véleményünket… :joy:

1 Likes

Szóval megvette tőled 8-ért és most el akarja adni 10-ért? Gondolom, nem kérdezte meg, használhatja-e a képedet?

3 Likes

És ha jól értem, @Isabelle ki is próbálta egy-két alkalommal, most pedig újként van feltüntetve (Bocsi, ha rosszul veszem le a beszélgetésből, nem mindig látom ki mire válaszol.)
Nem értem, hogy valaki ebből próbál megélni? Vagy annyi szabadideje van, hogy ráér ezzel üzletelni? Megéri vajon a sok fáradtságot az a párezer Forint?

Engem már az is zavart, amikor eladtam valamit és pár nap múlva ugyanannyiért árulta a vevő, láthatóan leharcoltabb állapotban (a termék, nem a vevő :slight_smile:).

Nem szimpi, hogy sokan tényleg nyerészkednek a krémmánián. Meg aztán vannak azok is, akik nagyüzemben adják el a legújabb kiadású parfümöket. Tudja valaki biztosan, ezek lopottak? Vagy csak simán külföldről hozzák ezek az emberek? Engem furdal a kiváncsiság, akinek erre ennyi ideje van, miből él meg vajon?

3 Likes

Ezt nem is figyeltem. Nekem ez a pasi eleve gyanús, töredékáron kínál high-end cuccokat, viszik, mint a cukrot.
Fogalmam sincs, hogy mi a célja, azt nem hiszem, hogy ebből meg lehet élni (kivéve, ha máshol is árul nagy példányszámban termékeket).

1 Likes

Nekem is feltűnt ez a pasi, hogy rengeteg terméket árul állandóan. Elképzelni nem tudom honnan szerzi be és hogyan éri meg neki.
Nem azzal van baj, ha valaki pénzt csinál ebből, mert van vele meló. Ha külföldről rendelsz, akkor a vámos cécó, meg épségben ideér-e stb. Vannak olyanok is akik megrendelik a terméket és az eredeti árnál jóval drágábban felteszik, aztán valaki vagy elviszi vagy nem.
Engem is zavar, ha valaki vesz valakitől valamit és drágábban adja el, pláne ha közben használta.

1 Likes

Engem se zavar, ha valaki rendel valahonnan terméket és drágábban eladja - az ő esetükben se tudom, hogy miért csinálják, mert látom pár embernél, hogy mennyi termék ragad bent náluk, én síkideg lennék, hogy rendeltem egy rakás dolgot és a háromnegyedét nem vették meg, áll benne a pénzem stb. De az ő dolguk és szoktam néha náluk vásárolni, amikor nincs kedvem egy hetet várni vagy nem érném el az ingyenes szállítást, vagy csak szembejön egy termék és felvillan a gondolat, hogy tök jó, itt van, leütöm és a héten a kezemben van.

1 Likes

Nem, nem 8- èrt vette meg, hanem 12.000- èrt. Ez, amit eladtam neki , teljesen ùj volt , es amit pròbáltam az a sajàtom, mert 2- T vettem. Az eredeti ára 14.000 ő olcsòbban adja 2 ezerrel mint amennyièrt tőlem vette.A kèp hasznàlatot nem kèrdezte meg, de Van annyi elintèzendő dolgom, hogy ilyenekkel nem èrek rá foglalkozni. :exploding_head:

5 Likes

A saját tapasztalatomat szeretném megosztani Gáborról, akinek a személye itt már korábban is felmerült. Előre szeretném leszögezni, hogy nem ismertem korábbról, egy vásárlás alkalmával személyesen vettem át tőle a megvásárolt terméket, akkor láttam őt életemben először. Nagyon pontos és kedves volt, és ugyanolyan “mániás”-nak találtam, mint amilyenek “mi” vagyunk. Az aktivitása pedig látható: 82 eladás/51 vétel, tehát nem csak elad.
Szerintem nem szükséges arra magyarázatot keresni, hogy miért vesz meg bárki bármit, amit pár nap múlva elad, mert ez mindenkinek a magánügye. Én is egy ilyen terméket vettem tőle, egy Nars bronzert, amit pár nappal korábban vásárolt, és azt is jóval az alatt az ár alatt adta el, mint amennyiért vette.
Az eladások/vásárlások a KM-en valamennyiünk számára jól nyomon követhetőek, ha valaki szeretne pontosan tájékozódni, megteheti. És ez szükséges is, a magunk érdekében.
Sajnos, vannak itt megbízhatatlan felhasználók is, remélem a fentiekből nem az következik, hogy őket szeretném védeni.

8 Likes

Ja, kettőt vettél! Azért emlékeztem a 8 ezresre, mert nagyon nézegettem, de végül lebeszéltem magam. Akkor bocsánat, vaklárma volt.:slight_smile:
Mondjuk, akkor végképp nem értem a dolgot.:rofl:

2 Likes

Én még nem vásároltam tőle, de nekem pl az is feltűnt vele kapcsolatban, hogy eladott két db Hourglass Ambient Lighting Edit vol. 4. palettát, és az egyikhez azt írta, hogy januárban vette 22ezerért, nem vált be, párszor próbálta de csak a bronzert, így 11ezer.
A másikhoz azt írta, hogy márciusban rendelte 25ezerért, csak egyszer próbálta, 18ezerért hirdette. És mindkettőhöz tök ugyanazt a fotót tette fel.
Meg ha nem vált be, akkor miért vette meg márciusban újra?
https://kremmania.hu/elado/gaborlifestyle-hourglass-ambient-lighting-edit-palette
https://kremmania.hu/elado/gaborlifestyle-hourglass-ambient-lighting-edit-vol-4-palette

3 Likes

Fogalmam sincs… én se vásároltam még tőle, de nemigen fogok (nem merek).

3 Likes

Ezt így általánosságban írom:

Aki kozmetikumok árusításából akar megélni, miért is ne tehetné. Vagy ha megengedheti magának, hogy mindenfélét összevásároljon külföldről, hogy aztán megpróbálja itthon eladni kis haszonnal, szíve joga. Űzze az ipart egész nyugodtan.

Csak ne itt.

Világosan benne van a piactér leírásában, hogy “A lehetőség a saját tulajdonú, be nem vált kozmetikai termékek eladására vonatkozik, professzionális árusításra (új termékek, rendszeres, egynél nagyobb darabszámban való értékesítésére) nem.”

6 Likes

Ilyen pedig van pár, aki abszolút nem saját tulajdonú dolgot árul. Időnként felpakolnak egymás után 20-25 cuccot (bontatlan Colourpop, UD, stb. ) és eleg drágán. Ezek gondolom külföldi utak eredményei lehetnek, vagy tömeges rendelés bár előbbire tippelek inkább…

2 Likes

Ezekről a kérdésekről pont nemrég volt szó egy blogposztban :slight_smile: Kérlek olvassátok el, ha esetleg eddig még nem volt alkalmatok rá :pray:

3 Likes

Ezt nagyon birtam ezt a kerdes-felelet sort. Olyan szep roviden es frappansan vannak osszeszedve. Van az intelligencian belul a “lenyegkiemeles” kepessege (amit rajtam egyszer teszteltek, jot rohogtem rajta), na ez nagyon magas ennel a posztnal. Irigyeltem is :joy:

1 Likes

Van egy lány, aki MINDENT árul, de tényleg, Colourpop termékektől kezdve Anastasia Beverly Hills palettákig, és minden bontatlan, nem használt nála. Mindig azonnal feltölti a legújabb cuccokat, több mint 900 eladása van már 500+ pozitív értékeléssel, de ez nekem akkor is fura. Gyakorlatilag akkor ő is berendel egy tucat drága terméket és eladja némi haszonnal? Én mondjuk eleve nem lennék hajlandó olyan embertől vásárolni, aki nem tölt fel saját képet, ha meg ezt üzletszerűen csinálja, akkor igazán vehetné a fáradtságot, hogy minden terméket lefotóz egyesével saját maga.

3 Likes

Gondolom vtina-ra gondolsz? Még nem vásároltam tőle, de valóban, akkor rendel ha valami pont kijön vagy valami nagy oldalon akció van és akkor eladja jókora haszonnal. Valakinek jó, mert nem szeret/tud rendelni külföldről, de én valószínűleg nem vásárolnék tőle.

1 Likes