Csalók a piactéren

Hű köszönöm, végig is böngészem a swatchokat róluk neten :slight_smile: Írok mindenképp!! :slight_smile:

A Cookie és Bichette árnyalatokat mindenképp szeretném :slight_smile: Még gondolkodom a Glam bag-en mert csodás szín, de a MAC egyik pinkje ami megvan nagyon hasonló,még nézek swatchokat. A 2 minit lefoglalod kérlek nekem amíg döntök? :slight_smile: Privátban megbeszeljük az utalásos részleteket :slight_smile: (pesti vagyok)

Már írom is melléjük, hogy foglalt :slight_smile: Dönts nyugodtan.

1 Likes

Köszönöm :slight_smile: Végül maradok a 2 db-nál, elhasználom előbb a MAC ilyen árnyalatát (idén lejár a szavatossága is úgyhogy muszáj lenne…). Hogy legyen, írjak mailt?

Én sem azt mondom, hogy bűn, ha haszna van rajta az eladónak. Csak kérdés, hogy mennyi az annyi :slight_smile: A colurpop rendelés tényleg teljesen lutri, főleg hogy a posta valamiért előszeretettel nyeli be a vámon a vámhatárnál minimálisan magasabb értékű csomagjaikat is (sok más helyről simán rendelhetek 40 dollárig) ami nem kevés idő+pénz. Lassan én is inkább magyar eladóktól szerzem be, amit szeretnék…

Mennyi időm ment már el a vámos papírok kitöltésére :smiley: Botrány amit művelni tudnak. Arról nem is beszélve, hogy előfordul, hogy törötten érkezik a termék… De én imádom a CP-t úgyhogy nekem megéri. Bár ha itt látnék valamit ami kell, akkor innen venném. Az meg, hogy ki mennyiért teszi fel a termékeket a maga dolga. Az ember meg mennyit ad érte az is a saját dolga.

2 Likes

Nem feltétlenül csaló, de ma megint belefutottam egy olyanba, hogy folyékony rúzs, ami “Új, kétszer próbált”. What?:grinning: Nem bírtam ki, hogy ne hagyjam szó nélkül, bár sok értelme nincs a dolognak, mert több száz ilyen eset lehet a piactéren.

3 Likes

Én azt egyébként sem értem meg, miért nem vágják az emberek a “próbált” szó jelentését. Nálam a próba az első használat. Ha máskor is felkenem, pláne még 2-3 alkalommal, az már a “használt”. Oké, ha a 2-ből egy a kézen van swatcholva még azt mondom belefér, de amikor azt írják “4-5 alkalommal próbált” az mi? Értem én hogy ez pszichológia, mint a 999 ft az 1000 ft helyett, de azért aki nem sülthülye az mögé lát. Pláne hogy fejemet rá hogy általában a “2-szer próbált” is többeknél eleve inkább 3-4…engem is legyintett már meg a szépítés szele egy-egy kifejezetten szuper állapotban lévő rúzsomnál, azaz írhattam volna 3-4-szer használt rúzsomra hogy 1-2 alkalommal de természetesen nem tettem. Csak ahogy nézegettem, konstatáltam hogy tulképpen baromira olyan mintha csak egyszer használtam volna, annyira újnak látszott.

3 Likes

ez miért problémás leírás? valószínűleg nemrég vette, kétszer próbálkozott vele de inkább megválna tőle. szerintem teljesen korrekt :thinking:

De ha kétszer használta, ne hívja már újnak :slightly_frowning_face: Nyugodtan írjon annyit, hogy kétszer használt. Nekem az az új, amit nem használtam egyszer sem. Szerintem itt fogalomzavarról lehet szó, ami egyoldalú, mert ha ő lenne a vásárló, tuti nem venne meg kétszer használt terméket “újként”. Mondjuk ezzel a saját üzletét is rontja, mert pl. számomra megbízhatatlannak tűnik.

2 Likes

Én már vásároltam tőle, egyébként egy nagyon kedves, korrekt és rugalmas eladó. :slight_smile:

Igen, láttam hogy sok pozitív visszajelzése van.

az új igondolom itt azt jelenti, hogy újonnan, nemrég vásárolt, friss bontású, tehát nem hónapok óta hever a fiókban és rég ketyeg a szavatossága. nem ettől lesz megbízhatatlan az eladó szerintem

1 Likes

A “frissen fújva” alatt azt értik, hogy üvegéből frissen átfújva😊 vagyis nem egy ezer éve kifújt fújósról van szó ami 2 éve kering a piactéren.

1 Likes

De ha a parfüm már több ève áll, akkor is azt írjàk, hogy frissen fùjva vagyis a nagy üvegből fùjják át most , holnap, rövid időn belül, az nincs feltüntetve ,hogy hàny ève vettèk a parfümöt. Lehet màr 5 ève all a polcon, most frissen kifùjják, 1 hònap mùlva pedig megromlik.2 clinique parfümmel jàrtam így, különböző gyártási èvvel egyik napròl a másikra mindkettő megromlott es 3/4- ig tele mindkettő.:exploding_head::tired_face:ìgy most gyorsan elkezdtem mind a 10 fèle màsikat használni, :joy::see_no_evil:, igaz EG is annyira èrdekes. Van règebbi illatom, diortòl , aminek a mai napig semmi baja.

1 Likes

Igazad van, ha régi a parfüm, hiába tegnap fújta ki. Én is jártam így egyébként. Egy már nem gyártott, de állítólag frissen bontott parfümből vettem fújóst és sajnos éreztem az illatán, hogy már nem jó.

@Isabelle, ez nem a te képed?..
https://kremmania.hu/elado/gaborlifestyle-becca-x-khloe-kardashian-bronze-blush-glow-palette

De, az èn képem, 3 napja vette tőlem.

3 Likes

@Isabelle, ez az arany változat? Kérdezhetném persze Gábortól is… Köszönöm a válaszodat!
Fotón nagyon szép!

Ez a világosabb ,a khloé a a sötètebb a malika
Screenshot_20190428-101941_Chrome|243x500 Screenshot_20190428-101941_Chrome