Csalók a piactéren

Aranyember :slight_smile: De tényleg, annyira kedves amikor egy férj/pár odafigyel a nő hobbijára :slight_smile:

2 Likes

Itthon nagyon túlárazott a MAC :frowning: És állítólag a palettái nem annyira jók mint amilyen drágák.

1 Likes

Ez ìgy igaz. Van pàr pigmentem, azokat nagyon szeretem, de a palettài már " elavultak" nincsenek olyan jòk mint a mostani indiebrandek Hulda, lime Prime, juvias Stb.

2 Likes

Igen. :blush:
Nem próbáltam még MAC palettát, fogalmam sincs. Végül Londonban is mást vettem. Egyébként sincs sok MAC termékem, csak két ecset, szemhéjalap, fix+, strobe krém. Ja, meg amit rendszeresen újra megveszek, az az ecsetmosójuk. Attól jobbat én még nem próbáltam.

1 Likes

Nekem rúzsaim vannak (hmm…kb. 20 :slight_smile: ), paint pot, Fix+, highlighter, pirosító és alapozó, az egyik spiraljuk pedig a LEGLEGLEG spirál a világon. Palettáikat naaagyon drágállom :frowning:
@Isabelle én is így gondolom!

1 Likes

Tényleg, van egy rúzsom is, a Faux. Nem csoda, hogy nem jutott eszembe, egyszerűen nem értem, hogy mi kerül rajta annyiba. Nem rossz rúzs, de én semmivel nem érzem jobbnak a Pupa rúzsoknál.

1 Likes

A Pupa rúzsok is szuperek! A MAC változó, van rosszabb és jobb darabjuk is.

Faux volt a kedvenc rúzsom a Mactől. Sikerült is elhasználnom. Én főleg a színválaszték miatt kedvelem a márkát.

A színválaszték valóban óriási, de mondjuk a Pupánál is az I’m rúzsból 59 szín van, minőségre szerintem nem rosszabb, és csak 3690 forint, ráadásul nagyon gyakran van akció. Persze tudom, a Pupa csak Budapesten opció, főleg, hogy hiába van mostmár online rendelés is, de egy vagyon a szállítási költség.

Persze nem azt mondom, nyilván mindenki azt vásárol, amit akar, meg tényleg jók a MAC rúzsok, csak nekem csalódás volt, ezért a pénzért azt vártam, hogy legalább olyan tartós, mint egy Nabla, vagy olyan gyönyörűen kopik, mint egykoron megboldogult Chanel rúzsom. De nekem csak egy átlagos rúzs. Én akkor tudom elképzelni, hogy újra MAC rúzst veszek, ha pont egy olyan árnyalatot keresek, ami csak náluk van (egyszer vettem úgy vörös rúzst, hogy vittem az ingem, és a Douglasban az eladóval addig keresgéltünk, mígnem az Estée Lauder egyik rúzsa pontosan olyan színűnek nem találtatott).

1 Likes

Nekem Mineral skinfinish- ek es highlighterek vannak a mactòl, azokat szeretem nagyon.Rùzsok is , de ahogy ìrtad @Kokapu , olyan mint az olcsòbb rùzsok . Egyedül a karàcsonyi LE- ből vettem meg az ecseteket ,highlightert, rùzst mert annyira szèp a csomagolás - no comment -》 :see_no_evil::exploding_head: :star_struck:

1 Likes

Húha, engem totál meggyőztél, egy pupa rúzs is került a Glamour-napos kívánság listámra. :star_struck:

És ráadásul náluk 30% lesz mindenre, bizonyos termékekre pedig 50%.
Hú, nekem van már vagy 8-10 Pupa rúzsom. Az I’m matt rúzsok fantasztikusan kellemes viseletek, olyan bársonyosan puhák. Az I’m nude-ok tökéletes nude-ok, a Miss Pupa pedig valahol a szájfény és a rúzs között van, és számomra szuper nyári viselet.
Ráadásul mindenből van teszter, és nem szokták a “kedves” vásárlók az eladó termékeket próbálgatni, és a pénztárnál meg is mutatják, hogy biztosan az a színű termék van a dobozban és érintetlen (persze ha mondod, hogy ne bontsák ki, akkor nem fogják).
Egyébként pedig azért szeretem, mert mindig megkérdezik, hogy segíthetnek-e, de ha azt mondod, hogy nem, akkor utána békén hagynak, ha a 25. tesztert próbálod is ki. Ráadásul pedig a törzsvásárlói rendszerük is jó.

3 Likes

Én már csináltam olyat, hogy Black friday-kor akciósan rendeltem a Deciemtől egy hámlasztót (2 darabot akciós áron), mert nagyon jókat olvastam róla. De aztán mire megjött a rendelés, rájöttem, hogy háromféle hámlasztóm van itthon felbontva, kellenek nekem egyáltalán? Feltettem zsibire, többért, mint amennyiért rendeltem, viszont olcsóbban, mint amennyi akkor volt a teljes ára. Én ezt nem éreztem átverésnek, hiszen a vevő is nyer rajta, mert 2 új, valóban bontatlan terméket kapott olcsóbban, hiszen a Deciemnél olcsóbbak a dolgok, mint hazai webshopokban és az alá áraztam be. Tehát ez nekem win-win verziónak tűnt, hiszen a külföldről történő angol nyelvű rendeléssel én bajlódtam (más kérdés, hogy ez nekem nem okozott gondot egyáltalán, de van aki nem tud/akar külföldről rendelni), a vásárlóm viszont egyből megkapta a termékeket (személyes átvétel volt).

11 Likes

Szerintem kimondtátok a lényeget: hogy a vevő az adott szituban ezzel nyer. Lehet, hogy valami külföldön épp sokkal olcsóbb, de ha valakinek nincs lehetősége ilyen úton hozzájutni, akkor neki csak az releváns, hogy itthon mennyibe kerül épp. Ugyanígy, ha valakinek épp most kell valami adott problémára (pl. a hámlasztóra reflektálva), akkor szinte mindegy, hogy Black Fridaykor, hosszú hónapok múlva mennyibe szokott vagy fog kerülni a termék. Ha már ismert, bevált termékről van szó, akkor persze lehet kalkulálni, a bevált termékeimet én is akciókon, és csak is akkor tankolom fel. Ha viszont valami újat szeretnék kipróbálni, és valami miatt akkor van rá szükségem (pl. rendszeresen kellő termék elődje elfogyott, de nem veszem újra, mert nem vált be), akkor nem feltétlen fogok hónapokat várni egy akcióra, és egy ilyen szituban jól jöhet egy köztes ár valaki segítségével. És nem csak az előrhetőség lehet fontos szempont: kerülhet valami külföldről megrendelve x ezer forintba, ha a vevőnek adott időpontra kell a termék (például ajándékba), akkor az is plusz pénzt érhet neki, hogy az ilyen eladónál már ott van a termék, és időben megkapja.
Nem mondom, hogy nem fordult még meg soha a fejemben ilyen eladó termékeket látva, hogy külföldön mennyi a termék, mert de. És van, hogy én sem érzem fairnek. De ilyenkor mindig a fentiekre gondolok, meg arra, hogy egy adás-vételi szituációban egy vadidegen eladótól alapvetóen szerintem nem várhatom el, hogy árrés nélkül, kvázi baráti alapon dolgozzon a hazahozatallal nekem, márpedig ahogy Vicus mondta, az eladó ezzel dolgozik, vagy legalábbis plusz macera neki a dolog (bajlódik a rendeléssel, hazahozza a cuccot a véges kapacitású bőröndben, akár más dolog elől elvéve a helyet, stb. Persze láttam már jócskán példát arra, hogy valaki ismeretlenül segített a másiknak, ha megtehette, és én magam is tapasztaltam és csináltam is már ilyet, de a lényeg az, hogy ezt elvárni nem lehet/szabad/illő), szóval az ilyen plusz macerázásnak alapvetően persze, hogy ára van. Viszont hogy mennyi, az tök szubjektív és nem egyértelműen meghatározható, mert emberi hozzáállásfüggő. Meg szerencsefüggő is, mert az eladónak ki kell fognia egy a fenti feltételeknek épp megfelelő vásárlót (azaz olyat, aki valamiért nem tud vagy akar várni a vásárlással).

3 Likes

Így van, új termék eladása esetén nyilván annyiért adja el az eladó, amennyiért vevő lesz rá. Én az első Colourpop palettámat (Good Sport) 6700 forintért vettem zsibin, újonnan, pedig 16 dollár. Nyilván ha ingyen szállításos akció van, akkor éri inkább megrendelni, de nekem megérte az, hogy nem kellett rá várni, meg itthon volt helyben. Mert ha akkor rendeltem volna a CP oldalról, akkor nem lett volna olcsóbb sem.

3 Likes

Pont ezen gondolkodtam én is, nagyon egyetértek veled. Nem tudom, hogy van-e, aki ezt tényleg üzletszerűen űzi, rendszeresen rendel/utazik, de szerintem tökre rendben van, ha valaki így hozza Magyarországra a terméket, és köztes áron adja el. Persze, én nem feltétlenül fogok vásárolni, ha én is beszerezhetem külföldről, de aki nem mer rendelni, vagy nincs lehetősége, ez neki egy tök jó megoldás. Bár én néha olyannal is találkozom, aki teljes, vagy annál magasabb áron tesz fel terméket… Ilyenkor csak lesek én is.

2 Likes

Én kifejezetten örülök annak, hogy van lehetőségem itt megvenni és nem pl. USA-ból rendelni. Most pl. Lippie stixeket szeretnék de nem merek rendelni mert ebben nagyon peches vagyok, szóval várok míg valaki nem használtakat tesz fel. :slight_smile:

2 Likes

Milyen színek érdekelnek a Lippie stixekből?

Alapvetően sok árnyalatra nyitott vagyok, jó kis világos nude-ok, illetve nyári pinkek, ragyogó erős pirosak és lágy mályvák :slight_smile:
(általában ezen árnyalatok szoktak nekem jól állni)

Ezek az enyémek: https://kremmania.hu/elado/blackxentric-colourpop-lippie-stix-5a40b3b7-667e-480d-8e84-959eee65e523 egy van közte ami használt, a többi bontatlan. Ha valamelyik esetleg tetszik akkor írj :slight_smile:

1 Likes