Csalók a piactéren

Egyetértek @zalla-val, néha azért magasak az elvárások az eladók felé. Azt meg soha nem lehet tudni, hogy egy kereskedőnél meddig állt a raktárban egy termék, de azért merem remélni, hogy szoktak szanálni a kritikus időn túl.
Nem szeretik az emberek a “használt” szót, mert a leharcolt, már hosszabb ideje bontott termék jut róla eszükbe. Sokszor látni több éves Mac cuccokat, amikhez oda van írva, hogy több éves. Ilyet nem vennék, hiába szép állapotú, mert akkor inkább veszek újat és teljes a felhasználói élmény.:slight_smile:
Szerintem a “használt, megkímélt” korrekt állapotjelölés, vagy a “kézfejen swatcholt”, amitől nem ódzkodom.
Mindig leírom, hol tároltam, vittem-e magammal utazni az eladó terméket, bár mindegyikre nagyon vigyázok, vagy szekrényben, vagy külön dobozban vannak, utazni meg csak alap-és bevált termékeket, amiket tudom, hogy nem fogok eladni.

Szerintem az alap elvárás az hogy minél pontosabban fogalmazzunk eladásnál, és ne állítsunk valótlant. Ez nem magas :slight_smile: Aki ezt a szintet nem tudja tartani, az magára vessen ha rossz értékeléseket kap. Legalábbis nekem személy szerint csak ennyi az elvárásom :innocent:

1 Likes

Nekem amúgy az is tökéletes megoldás ha szép közeli, alapos fotó van fent és alatta az hogy “a képen látható állapotban”.

1 Likes

Igen, nekem is tetszik a saját képes megoldás.

Nyilván nem az alap szintre gondoltam.:stuck_out_tongue: Pl. ha valaki vesz egy drága (10 ezres) rúzst és kipróbálja a kezén, el akarja adni 8-ért és 4-ért akarják megvenni, ilyesmi túlzásokra gondoltam.

1 Likes

Jaa hát az túlzás az igaz! :slight_smile: Csak itt ilyesmiről nem volt szó, ezért én csak azokra asszociáltam amikről itt beszéltünk az elmúlt napokban/hetekben. Amit te írsz az nem is csalás kategória.

1 Likes

Egyébként amit @Amadea írt az meg a vevők hülyesége, mármint igen, ja, egy high end termék az attól (is) high end, hogy nem bárki által megfizethető. Aki azt hiszi hogy krémmánián össze tud vadászni-alkudni egy ötezresből egy high end teli neszesszert, az szimplán naiv :sweat_smile:

2 Likes

Kicsit máshogy csalás, de ami engem pl nagyon idegesít. Megvenni valamit nagyon olcsón, és továbbadni jóval drágábban. Aki ismeri a Deciemet tudja, hogy minden évben van black friday, ahol kb. féláron lehet beszerezni drága termékeket. Néhány héttel később látom, hogy xy egymás után felpakolja az egyértelműen akciósan megvásárolt termékeit teljes áron…

1 Likes

Szia Zalla!
Szerintem nem nagyok az elvárások az eladók felé - és saját magam nevében nyugodtan beszélhetek, mert sokkal több terméket adok el, mint veszek KM-en. Az nem nagy elvárás, hogy odaírjuk, ha nem most jött újan a paletta, hanem már 1 éve vettem, hiába nem használtam? Én vevőként szeretnék olyan terméket kapni, ami eredeti és a tényleges használat van feltüntetve. Ezért ha eladok, megadom ,hogy honnan van, legtöbbször számlát is tudok mutatni, ha régebbi, azt is megírom, mert nem elpasszolni szeretnék egy terméket, vagy hamisat haszonnal hanem egyszerűen egy make up junkie vagyok ,akinek persze - majdnem - minden kell, es muszáj kipróbálni, utána pedig mégsem tetszik és nem használom. Vagy annyira tetszik, hgoy duplán veszem meg, persze ha hét fejem lenne sem tudnám lehasználni így tovább adom. Ezt nehogy oktatásnak vagy támadásnak vedd!! Csak a saját véleményemet osztom meg. Igen, amíg nem ismertem a batch kódot meg az aktuális termékeket, addig igen simán átvertek engem is - megjegyzem nem itt !! Lancome pirosító, új nem használt, 5000 Ft ,persze hogy kell. Igen, utána néztem a nevének ,bizony limitált volt és új 5 évvel ezelőtt. Ugyanígy egy Diorral is megjártam. Az viszont 9000 volt. Így mielőtt megvennék valamit, egyből utána nézek a neten .Bizony, szép bobbi brown szemhéjpaletta ,LE 15 ezerért. a baj az ,hgoy 4 éve volt limitáltan kiadva. A Lancome- ot sikerül szinte elajándékoznom, de fel is tüntettem ,hogy mikori évjárat LE -je volt. Vannak gyűjtők, akik nem használják csak gyűjtik ,mert szépek, gondolom egy olyasvalaki vitte el. Egyébként igen, ha megveszzük is már áll a raktárban ,vagy a gyártási éve legalább 1 évvel ezelőtti, úgyhogy hm nehéz. Ami biztos, hogy a púderek, por állagú pirosítók évekig elállnak főleg zárt sötét ,száraz helyen. A szemhéjfestékek is. Ha 3-4000 Ft-ért adják, akkor egyértelmű, hogy használt vagy régebbi, sokszor nekem megér annyit ,hogy kipróbáljam és ne teljes áron vegyek újat ami 10000 fölött van és lehet hogy 2 használat után nem tetszik vagy nem felel meg. Egyébként én is tévedtem már azzal, hgoy kiírtam hooy új nem használt, és amikor leütötte a vevő, megírtam hgoy elnézést de már több hónapja nálam áll, a félreértések végett. Visszalépett a vásárlástól, semmi gond, én tévedtem, sőt ha vki flehívja a figyelmem bármire, csak megköszönöm, mert azt szeretném, hgoy a vevő elégedett legyen és ne azt gondolja , hogy átvágták. Egyébként szembe találkoztam egy eladott termékem képével múltkor. A vevő azóta használta leírás szerint 2x ,de mégsem az adott állapotot mutatja a kép,hanem ahogy én adtam el, csak 1x swatcholva. Az illetőnek persze több száz pozitív értékelése van, így nem szóltam semmit. Holott más képének felhasználását sem szeretik, én sem, sőt külföldön igen keményen büntetik. Én azt is odaírom a termékeimhez, hogy az adott termék van a képen, hogy ebből se legyen félreértés, mert sokan levesznek netről egy képet és azt teszik fel. Ennyi röviden és tömören.:kissing_closed_eyes:

4 Likes

Amíg van rá kereslet ,addig kínálat is lesz…

Kicsit más, de hirtelen eszembe jutott: valaki megvesz ezer Ft-ért valamit, aztán felrakja eladásra 1500-ért. Múlt héten láttam ezt, és biztos, hogy ez történt, mert ott volt a vevő értékelése is.

1 Likes

Egy eladó rendszeresen ezt csinálja. Tőlem is megvett egy terméket 2500-ért, és hamarosan felrakta 5000-ért. De mindig megindokolja, hogy x darab van otthon ugyan abból, azért adja el.

Az igen, szép haszon! Lehet, hogy csak én vagyok ilyen, de nagyon kevés termékből van efféle tartalékom, több meg egyáltalán nincs.

1 Likes

Ez nagyon etikátlan. :smiling_imp:

Jajj! Ez a kedvenc mondásom: “Kettő/Három/Én nem tudom hány darab van otthon…” Na, persze… nem is a drogériában, ahol dolgozik… annyira szánalmasak ezek a kísérő szövegek. Jobban járna, ha semmit nem fűzne hozzá.

1 Likes

Én még amit nagyon-nagyon-nagyon gyakran látok méregdrága parfümöknél az az, hogy “ajándékba kaptam de nem tetszik magamon”, mindig elgondolkodok hogy bakker én miért nem kapok Chanelt meg Diort 100 ml-eseket csak úgy a nagynénitől meg szomszédtól? :laughing::laughing::laughing: Oké, van aki promo ajinak kapja a munkájából kifolyólag (ismerek ilyen lányt) ők oké. De ennyien?! Nekem inkább az sanszos hogy megveszi kínaiban 10-ért és itt eladja 22-ért.

4 Likes

A pasik is tudnak nagyon kreatívak lenni ajándék vásárlásakor. :smiley:
Én jártam már így, úgyhogy az én drágám listát szokott kapni, hogy arról válasszon valamit. :smiley:

2 Likes

Pasit is elfogadnék olyat aki 100 milis Chanellel lep meg :laughing::laughing::laughing: Viccet félretéve ilyenkor mindig körbejárom az eladónál a témát, próbálván megtudni hogy honnan kapta. Így ismertem meg egy nagyon kedves parfümériában dolgozó lányt, mindig kapnak a friss dolgokból de nem az ő világa így eladja. Ez korrekt és mindenki jól jár. Illetve tesóm rendezvényszervező és ő is kap sminkcuccot ha pl. L’Oréal-nak szervez promo bulit. Ő nem adja el hanem nekem ajándékozza :heart:

2 Likes

Mikor a férjem még sokat járt külföldre, akkor volt, hogy hozott nekem Givenchyt, Chanelt, vagy ilyen travel exclusive sminkszetteket, amit a duty free-ben lehet kapni. :smiley:
Pl. egyszer hozott egy Givenchy Ange ou demon Le Secretet (és igen, a 100 miliset), mert az volt kihagyhatatlan akcióban éppen a reptéren.
Én beleszagoltam, szépen megköszöntem, aztán bekerült a fiók mélyére.
Aztán egy bő évvel később valahonnan kaptam egy tesztert, ami nagyon-nagyon tetszett. Papírkájával elmentem a Müllerbe, nézem az üveget, hoppá, mondom ilyen van otthon elfekvőben. :joy:
Azóta már a 3. üveg van belőle. De lehet, ha már akkor tudok a KM zsibiről, akkor eladtam volna én is. :smiley:

2 Likes

Például a MAC az Aeliasban, London Luton reptéren az In the flesh paletta 44,20 GBP, ami a mostani 370-es árfolyammal 16.354 Ft.
https://www.aeliadutyfree.co.uk/luton/en/estee-lauder-eyeshadow-x-15-in-the-flesh-100586439-en.html
Itthon a MAC 36500 forintért árulja: https://www.maccosmetics.hu/product/13835/47400/termekek/smink/szemek/szemhejpalettak-szettek/eye-shadow-x-15-in-the-flesh

Ha 22ezerért árulja valaki, akkor is majdnem 6ezret keres rajta, miközben a vevő 14ezret nyer.

Ugyanez a 9-es palettáiknál: 22 font/8177 ft - 12500-al szemben.
És akkor ezek normál árak, még akciót is kifoghatnak.

:thinking:

1 Likes