Csalók a piactéren

Te még könnyen megúsztad, hogy jeleztél neki. Én néhány éve nem úsztam meg ennyivel tőle… Szerintem ez egy hülyére nyúlkált bolti teszter. Undorítóan néz ki, a kukában lenne a helye.

1 Likes

Nekem van olyan folyékony rúzsom, amit ecsettel viszek fel. :slightly_smiling_face: Általában az erősebb színeket, mert egyrészt könnyebb határon belül maradni, másrészt szebben is mutat.
Na, de azért nem általános ez nálam sem. :smiley:

3 Likes

Igaz, erősebb színeknél jobb úgy. De ha napközben igazítani kell akkor ahogy magamat ismerem siettemben már nem ecseteznék :laughing:

1 Likes

Az erősebb színeknél én is ecsetet használok, egyszerűbb, mint utána javítgatni.Napközben meg nem kenem újra, hanem eltávolítom a reggeli utáni maradék rúzst.

2 Likes

Igazítani én is csak a nagyon lehúzott applikátorával szoktam, mert általában úgyis csak az ajkak közepét kell, megoldható így is. :slightly_smiling_face:

2 Likes

Én parfümöt vettem (cseréltem) meg önbarnítós testápolót, de utóbbinál is az járt a fejemben, hogy mi van ha három éve a szekrényben porosodott :grinning: De aztán bíztam az eladóban, hogy nem így volt :slightly_smiling_face: Mást nem mernék venni (még) :see_no_evil:

1 Likes

kb. fél éve történt a következő, a 6 éves km-es jelenlétem, 60+ vásárlásom során az egyetlen igazi WTF moment:

vettem egy essence matt rúzst. (kérdezhetnétek: mi a bánatért vesz bárki is essence rúzst a zsibiről, úgy eleve??? kivonták már a termékcsaládot, és azt az 1 konkrét árnyalatot kerestem égre-földre) amúgy minden rendben ment, legalábbis azt hittem, azonnal pozitívan értékeltem.

annyira oda meg vissza voltam, hogy csak később vettem észre, a rúzs kupakjának címkéjén egy másik árnyalat neve szerepel - hmmm érdekes, tán véletlen lett kicserélve a kupak? mindegy, nem izgat. tüzetesebben megvizsgálva viszont sikerült észrevennem a hatalmas TESZTER matricát is a tubus oldalán… :roll_eyes:

ami igazából felháborító, hogy a rúzs “vadonatúj” leírással volt árulva, sehol nem szerepelt a leírásban, hogy teszter (honnan szerezte a tesztert egyáltalán??) a képen az a rész nem látszott és a rúzs érintetlennek tűnt - persze, mint utólag kiderítettem, ez nem is saját fotó volt, hanem valami random orosz blogról szedték…

a vicc, hogy az eladó kb. egy hete megint feltett egy UGYANILYEN terméket, ugyanazzal a leírással, ugyanazzal a fotóval… hát nem venném meg. nem akarok linkelni, aki meg akarja találni, könnyen meg tudja.

még egyszer hozzátenném, 500 forintos essence rúzsról van szó. egyszerűen nem is éri meg vérnyomást emelni miatta. csak… nem értem.

7 Likes

Ha ő az akire gondolok, a mostani hirdetése már csak azért is csodás, mert bár a leírás “Vadonatúj”, a képen látszik, hogy használt. Ráadásul ha nem is saját fotó akkor már miért nem érintetlen fotót lopott? Komolyan nem értem az ilyeneket.

3 Likes

Próbálta már valaki a “gyanús termék” gombot? Én még nem. Ilyenkor mi történik a gyakorlatban? Kap például az eladó értesítést arról, ki jelölt gyanúsnak vagy anonim? Letörlődik a hirdetés vagy csak kap egy jelet?
Én jártam már úgy, hogy valamiből fújóst adtam ki, és a 7 napos szabály miatt másik illathoz töltöttem vissza. Vagyis csak töltöttem volna, valaki akkurátusan kigyomlálta a próbálkozásaimat és törlődtek a hirdetések. Ezzel nem is lenne baj, ha közben más embereknél nem látnék sorozatban olyat, hogy napi 15 terméket pakol fel kb. 3 naponta. Ezt nem is értem, hogy oldja meg…

Szerintetek ezek eredetiek?
Nekem gyanús a szöveg, hogy bolt adóssága miatt… nem mernék rendelni. Mit gondoltok?

https://kremmania.hu/elado/cubalibre91-parfumritkasagok

Háát, gyanús. Bár én már vettem úgy fürdőruhát, hogy az eladót már nem tudták kifizetni, hanem neki adták a bolti készletet, hogy adja el vaterán. Gyakorlatilag azzal fizették ki. Tehát még akár igaz is lehet.

2 Likes

Nekem leginkább amiatt van kételyem hogy MILYEN boltról volt szó. Mármint hogy a csődbe ment bolt eredetit árult-e vagy mondjuk egy Ázsiás boltról van szó. Illetve én még kis parfümériában sem mertem soha parfit venni, valamiért azoktól is ódzkodom hogy nem eredetieket árul. De én ezekben elég gyanakvó vagyok, szóval nem vagyok mérvadó :laughing:
Mindenesetre a fürdőrucis eset azért jó mert ott nincs ilyen eredeti vs. replika veszély :slight_smile:

2 Likes

Kivételesen, mert hogy én meg igen naiv tudok lenni efféle dolgokban, én nem vásárolnék ettől az eladótól. Gyanús az egész. :thinking::lying_face::face_with_raised_eyebrow:

2 Likes

Bennem mindig motoszkálna a kisördög hogy vajon eredetit vettem-e. Régen vettem olyan parfümöt (18 lehettem) amiben tisztázatlan eredete volt és emiatt végül bizony nem szívesen nyúltam utána.

Ha még nem olvastad ezt a cikket, itt választ találsz a kérdésedre :slight_smile: http://blog.kremmania.hu/2019/01/semleges-ertekeles-piacteren-gyik.html

Szép kis olvasmány volt végbújni a fórumot! :slight_smile: Míg olvastam, azért egy dolog motoszkált a fejemben: Szerintem érdemes szétválasztani a csalót és a más okokból megtévesztő eladó kategóriát. A krémmánia piactere nem hivatalos eladók oldala, itt senki sem foglalkozik hivatásszerűen sminktermékek eladásával, ennek megfelelően tévedhet.

A csaló szerintem az, aki tudatosan átver. Hazudik a termék gyártási idejével, beszerzési módjával, állapotával kapcsolatban. Nem küldi a terméket, csak elkéri a pénzt, stb. Van ilyen sajnos a piactéren.

Én úgy látom, jópár eladó viszont egyszerűen csak nem megfelelően tájékozott. Lehet, hogy nem megbízható oldalról hamis terméket rendelt, így őt magát is átverték, anélkül, hogy tudna róla. Vagy lehet mástól vette, akinek elhitte, hogy a termék megbízható helyről van, stb.-stb. Az esetek nagy részében az eladó nem rosszindulatú, csak tudatlan.

Van olyan, aki szereti kicsit kozmetikázni a termékét, így lesz a láthatóan ütött-kopott termékből 2-3 alkalommal használt, vagy új az 1 éve beszerzett, limitált kollekciós darab. Én még rájuk se mondanám, hogy csalók, de tény és való, hogy nem feltétlenül korrektek.

És van, aki szimplán csak idióta. Pl. én, aki néhány hete belefutottam abba, hogy jelezték a kibontott termékemnél, hogy nem bontatlan. Igyekeztem mielőbb kijavítani a hibát, vertem a fejem a falba a hülyeségem miatt. Nagyon örülök az illetőnek, aki írt, mert nem (csak) a fórumon a hátam mögött beszélt ki, hanem írt és lehetőséget adott, hogy javítsam a leírást.

Természetesen vevőként csak elképzeléseink lehetnek azzal kapcsolatban, hogy mennyire megbízható az illető, akitől vásárolni tervezünk, így érdemes tájékozódni. Szerintem az teljesen rendben van, hogy ha valami nem stimmel a leírás-kép vonalon akkor megjegyzésben akkor szóvá teszi az ember. Normális eladó ezen nem sértődik meg (vagy csak kicsit :slight_smile: ) és javítja a dolgot. Hiszen neki is érdeke, hogy továbbra is megbízható eladónak tartsák. Aki pedig támadólag reagál, magát minősíti és megerősíti az elképzelést, hogy valami tényleg nem oké a termékkel.

Viszont úgy érzem, kicsit nagyok az elvárások az eladók felé… Ezért szeretném leírni, én hogy hogyan gondolkodok, mikor felrakok egy terméket, és a segítségeteket kérni abban, hogy hogyan tegyem úgy, hogy érthető legyen a leírás.

Adott pl. egy rúzs, amit megrendeltem, de rájövök, hogy mégsem fogom használni (pl utánanéztem a színnek, kiderült más mint a honlapon, stb.-stb.). Szeretném eladni. Szuper, hogy szép csillagos mintás a rúzs háza, de ebből a vevő nem fogja tudni milyen szín ez. Ez máris problémázásra adhat okot. Másrészt, ellenőriznem kell, pontosan mit is szeretnék eladni, mert akkor is reklamál a vevő, ha pl sérült a termék. Különösen a colourpop rendeléseknél szoktak előfordulni bizarr balesetek a termékekkel, mint a benyomott rúzsvég, furcsa festékfoltok a rúzs oldalán, tubusból kihulló termék stb. Ezért én ezeket a termékeket rendszerint kinyitom, kitekerem, lefotózom, hogy láthassa a vevő, mire pályázik. Egy rúzsnál szerintem nem annyira befolyásolja a termék minőségét a fél perc szabad levegőn eltöltött idő, ellentétben egy swatcholással. (Értelemszerűen szájfényt nem szoktam kibontva fotózni.)

Szeretném egyébként megkérdezni, ilyenkor ti mit írnátok a rúzs állapotáról? Mert a bontatlan ugye nem jó. Az új sem az igazi, mivel maximum nekem lehet új, mert most érkezett, de ki tudja, mióta van pl. a raktárban? Egyébként az „új” egy idő után az már nem annyira aktuális (pl. ha ¾ éve fenn van a krémmánián…). Mi legyen? Érintetlen? Nem használt?

Köszönöm szépen a válaszokat! :slight_smile:

Nekem az az eladó “csaló”, de hívjuk inkább “megtévesztő”-nek, aki TUD valamit a termékéről de szándékosan más infót ír le. Pl. aminek a felét elkoptatta de azt írja “próbált”, az nálam a szándékos megtévesztés. Az ilyesminél mindig a szándék a lényeg. Nekem az is csaló aki valótlant állít, tudatosan. Azért azt mindenki tudja hogy a terméke félig van vagy teljes, meg hogy (ha ő vette) hol vette. Pl. egy aluljáróban vett parfümnél nem írom hogy eredeti mert nem tudhatom. Ha rákérdeznek, elmondom hol vettem. Ami minden eladónál ALAP kell hogy legyen szerintem, az a teljeskörű tájékoztatás! Sajnos ez az amin próbápnak csúsztatni sokan és ez bizony nekem a csalás (hazugság) kategória.

A rúzsos példádnál én azt írnám, " bontott (dátum hogy mikor), de sosem használt" . Ennyi nekem vásárlóként is elég lenne, innen el tudom dönteni hogy akarom-e vagy sem. Aki leírja a pontos információkat, az jár el a legetikusabban és nem hibázhat. Én sem írtam oda a bontotthoz mindig romló terméknél de a vevőnek mindig megírtam. Én pl. vennék olyan bontott rúzst amit 3 hónapja bontottak de olyat nem ahol nem hajlandó leírni hogy mikor. És persze benne van hogy hazudhat az eladó, de avas rúzson úgyis látom és akkor vissza az egész a feladónak!

2 Likes

“Lehet, hogy nem megbízható oldalról hamis terméket rendelt, így őt magát is átverték, anélkül, hogy tudna róla. Vagy lehet mástól vette, akinek elhitte, hogy a termék megbízható helyről van, stb.-stb. Az esetek nagy részében az eladó nem rosszindulatú, csak tudatlan.”

Ezek azok az esetek, amikor nem feltétlen csaló viszont ezt is ketté lehet bontani, ha pl. a Huong-Xho kisboltban mondták neki hogy eredeti akkor azt bizony nem hinném el tehát ha én tudom hogy nem az, de mégis azt írom, mert a kínai bácsi azt mondta, de magam sem hiszem el, már csalok. Ezen esetekben akkor vagy fair, (és sokan csinálják is így ami tök jó) hogy leírásban jelzed, hogy pl. “itt vettem krémmánián” vagy “Müllerben vettem”. Én mint vásárló ekkor dönthetek, de tájékoztatva vagyok. Persze nyilván parfüm esetén kérek batch kódot és fotókat, mert bárki kamuzhat, de ez már rajtam múlik.

Persze, azt én se tartom korrektnek, ha pl. a kínaiban megveszi és feltünteti, hogy eredeti. Szerintem pl. egy parfümnél az alapján, hogy hol vásárolta az ember viszonylag könnyű kideríteni, hogy igazi-e vagy hamisítvány.
De pl. sok terméknél nehéz okosnak lenni. Néhány hónapja iherbről rendeltem egy elf ajakradírt. Először is, bár nevezehetjük hivatalos webshopnak, de nekem komoly kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy az iherb pontosan honnan szerzi be a termékeit… Másrészt, bár bontatlan volt, de kinyitás után úgy éreztem, hogy használhatatlanra van száradva. Egy másikat rendeltem, az meg 3 hónap múlva konkrétan avassá vált. Azóta is azon filózok, hogy most ez kamu termék volt-e (bár ki az aki elfet hamisít…) vagy egyszerűen csak 2 évig állt a raktárban, mire eljutott hozzám…

1 Likes

Az ilyen esetek nyilván kivételek, de azért amikről mi itt kritikát írtunk, nem ilyenek. Egy biztos: akkor véded magadat és a vásárlódat is legjobban, ha minél teljesebb tájekoztatást adsz.
A kopott termékre a “próbált” leírás, meg az 5 évvel ezelőtti cuccra a “tavalyi” sima hazugság. Azaz az en szememben csalás, mert szándékos. Ez a kulcsszó.