Csalók a piactéren

Na, egyszer írtam hozzászólást a Dior kompakt pirosítójához, ahol a domborított betűk le voltak már kopva a használattól, és azt írta az eladó, hogy 4x használta csak. Beírtam ,hogy nekem 10 használat után sem néz ki még fele ennyire sem, kaptam is a magamét .hogy mivel foglalkozzak :smiley: :joy: Háát ,reméljük, hogy megnézi aki meg akarja venni és nem dől be a próbált leírásnak .

3 Likes

Nekem a kedvencem amikor totál laposra vagy kúpformára hasznalt MAC rúzsra kiírják hogy “csak swatcholt”. Na persze és az egész testén swatcholta? :sweat_smile::smiling_imp:

Olyat is láttam tegnap hogy NYX folyékony rúzsokról leszedve a fólia és a szöveg: “csak kézen próbált”…ez megint olyan kamu. Megveszem, kicsomagolom a fóliából és csak a kezemre kenem…peersze.

1 Likes

Igen, ezeket én is szoktam nézni. Szerintem egyébként (bár ez inkább a krémmánia javaslatok topikba illik) az állapot alatt fix “új, újszerű, megkímélt, használt” stb. kategóriák kellenének, és a leírást is kötelezővé tenném, ahol lehetne pontosítani, mit is jelent hogy új valami. (Igazából az összes kérdést kötelezővé tenném.) Mert a “kézem próbálva” nem új, akárhogy is nézzük. Ja és ha valaki rossz kategóriába tölti fel, lehetne jelenteni…
Az ilyen eladókhoz egyszerűen sose lenne bizalmam, ráadásul általában ők azok, akik az “új termékeiket” alig a bolti ár alatt adják.

3 Likes

Hát igen, a másik meg, hogy még ha tényleg érintetlen is valami, de felbontja fotóhoz, akkor ugyan új még, viszont a szavatossági idő már “ketyeg”.

2 Likes

Sajnos simán akkor is rossz kategóriába tennék fel akik arra hajlamosak. Aki csúsztatni akar így is, úgy is megteszi, annyit tehetünk hogy odakommenteljük. Mondjuk azt hiszem lehet jelenteni is mint gyanús termék, de én inkább írok max a hamisat jelentem.

1 Likes

Igen, ez is bosszantó :frowning:

Nem védeni szeretném az eladót*, mert a lekopott feliratra nincs B verzióm, szemhéjfestéket pedig nem próbáltammég a márkától, de a highlighterhez egy megjegyzés: egyszer rendeltem highlightert a márkától (a hivatalos oldalról), és érkezéskor pontosan úgy, ha nem még rosszabbul nézett ki, mint a képen pár termék. A felirat épségben volt, belül viszont a tető is csupa “cucc” volt, a termék maga pedig valami csillogós összegyűrt tésztamorzsára hasonlított (nem mondom, hogy összetört, mert gyurmaszerű az állaga, nem jó szó rá a törés), és úgy nézett ki, mintha feleannyi helyet tenne csak ki, mint amennyi a dobozban van. Azonnal csináltam képet és írtam nekik, visszaadták a pénzt,én pedig visszanyomkodtam kanál fejével a terméket - és amúgy azóta sem használtam, mert élőben sajnos nem az a szín, amire számítottam. A doboz tökre tetszik és szívesen használnám másra, de nincs szívem kidobni belőle a cuccot, tudva, hogy lehet, hogy más meg használná. Gondoltam már, hogy felteszem ingyen elvihetőként, úgy, hogy “tégellyel jöjjön a vásárló, és átköltöztetjük, mert a dobozt szeretném megtartani”, de még nem vettem rá magam, mert ez mindenhogy hülyén veszi ki magát :smile:

*sőt: most nézem a beszélgetést a hirdetésben… szerintem is van némi fogalomzavar, és megtévesztő a hirdetésben az, hogy “próbált”. Ha valamit egynél többször kipróbáltál valaki, akkor az nem próbált… írja akkor azt, hogy 3x próbált, de szerintem már ez sem oké, ha valami 3, akkor az 3x használt. A próba szerintem is egyszeri alkalom :confused:

2 Likes

Megtaláltam azt a szörnyű dior púdert ,amit csak 2x próbált az eladó. :laughing: ráadásul műnyag tartóban , :stuck_out_tongue_winking_eye: https://kremmania.hu/elado/mya-dior-diorskin-nude-air-luminous-powder

2 Likes

Sajnos sokaknál láttam ilyesféle fogalomzavart, hogy a nem tudják mit jelent a próbált kifejezés. Ilyenkor mindig arra gondolok hogy ezzel megtéveszt olyat aki nem ismeri a terméket, ezért szoktam szólni. De ahogy a példa is mutatja az eladók még képesek “üzletrontásnak” hívni a dolgot…ez is csak őt minősíti :frowning:

2 Likes

De durva ez is. De végülis volt akinek kellett, de ezt (én személy szerint) mondjuk nagyfokú ostobaságnak tartom hogy valaki ezek után is megveszi. Ennyi erővel másban is hazudhat az eladó, pl. lehet már 8 éve rohadt a termék a fürdője polcán, hamis, stb. De ő dolguk, a vásárló elmondhatja magáról hogy “Diorja van” és ez gondolom nagy szó.

1 Likes

csak összehasonlításkén, itt az új termék, szóval még 10 használat után sem kopik el ennyire a dior dombornyomás .dior-diorskin-mineral-nude-bronze-healthy-glow-bronzing-powder-004-warm-sunrise-10g

2 Likes

Egyébként ezeknek az eladóknak is megvan a célközönsége: azok a nők, akik büszkén elmondják hogy csupa high end termékkel sminkelnek-parfümöznek, közben meg ezek a termékek mind-mind ezeréves maradékok vagy megunt minták, amiket cipősdobozban tárolnak egymás hegyén-hátán és ki tudja melyik honnan származott eredetileg és hány évig állt a előző x tulajnál.
Ez kikívánkozott, de nem rosszindulatból, csak amíg van kereslet ilyen megtévesztésre és hamis eladók áruira, addig lesz kínálat is.

4 Likes

Na jó, ezek alapján még azt sem mondanám hogy az eladó terméke eredeti…sőt. Eszembe nem jutott volna megvenni :frowning:

A személyes átvétel során egyszer jártam úgy, hogy újnak hirdetett termék kb. hasonló, vagy még olyanabb volt, ezért természetesen nem vettem meg. Kínos volt, mit ne mondjak, ott is elmondani, hogy elnézést, de ez nem új… Aztán kaptam is érte utána még napokig a gyalázkodó leveleket.
Valóban érthetetlen, hogy akik újnak hirdetnek félreérthetetlenül nem új terméket, saját maguk mit szólnának hozzá, ha valaki az ő torkukon próbálná lenyomni a hasonlóan kinéző terméket. Nem tudom, az a párszáz/ezer forint többet ér, mint a becsület???
Egy másik alkalommal nem bírtam megállni, hogy a “tavalyi kollekciós” termékhez ne tegyek megjegyzést, hogy az 4-5 évvel korábbi, mivel nekem is megvolt. Aki kevésbé tájékozott, az sajnos könnyen pórul járhat. Utána már leálltam az ilyen megjegyzésekkel, mert rájöttem, hogy hamar megkaphatom, hogy mi közöm van hozzá… és ez igaz is, szerencsére semmi, csak rossz nézni és nehéz megállni, ha ilyet látunk.

7 Likes

Szerintem jó dolog ha nem megyünk el szó nélkül az ilyen felett. Ha ezt tenném, bűntudatom lenne hogy kvázi segédkezek a csaláshoz, pedig megelőzhetném valaki átverését.
FB parfümös csoportban van egy lány, az FM-et nyomatja, de úgy, hogy múltkor feltette az eredeti Armani Sí-t és aláírta hogy Armani Sí, egyenüvegben, egyenáron, és hogy mekkora jó vásárt csinál aki nála veszi mert nála nem kell a puccos üveget megfizetni mert azt csak az ostobák teszik (nem ezekkel a szavakkal a vége de a lényeg ez volt). Komolyan, ilyenkor úgy fel tudok mérgesedni. Írtuk páran hogy ezt így ne, erre a kiscsaj olyan felháborodva csattogtatta a szintén “üzletrontás” szót hogy hihetetlen. Az admin mondjuk utasította hogy vegye le az eredeti parfüm fotóját mert nem azt árulja. Erre a csaj odaírta hogy de igen, csak 1 illatjegy (1%-ban) eltér…na aztán erre kapott hideget-meleget, akkor kibökte hogy igazából 20%-ban megegyezik az eredetivel. Megkérdeztem hogy akkor mit értett az 1%-os eltérésen? Erre már csak ennyit tudott írni: “Hagyjátok hogy végezzem a munkámat!!”

De itt is volt, aki Tesori illatokat adott el fújósban többezerért 5 ml-ket! Úgy hirdette hogy olasz designer különlegesség…ja persze, a Rossmann alsó polcán epp akkor volt itt Újpesten akciós, 999-ért az egész üveg.

3 Likes

Igazad van, nagyon nehéz megállni, hogy ilyenkor csöndben maradjunk. Az a gyalázkodás viszont, ami ilyenkor belőlük kikívánkozik, senkinek nem hiányzik. A piactérre sajnos, hogy oda nem való eladók is járnak, nagyon meg kell nézni, hogy kitől mit merjünk megvásárolni.
Amivel meg nem is lehetséges vitatkozni, az az, amikor valaki el is hiszi azt, amit mond, mert ilyenek is akadnak. Az ő világukban csak az ő igazságuk létezik, akik abba beleszólnak, na azok a rosszindulatúak. Velük szemben nekem nincs csak egyetlen eszközöm, elkerülöm őket.

2 Likes

Igen, van is a mondás: “A primitív embernek hiába magyarázod, hogy primitív, úgysem fogja megérteni, mert primitív.” Ez tükrözi az elvakult csalókat :slight_smile:

4 Likes

+1: észrevétel:
Mostanában divat lett a folyékony rúzsokhoz odaírni hogy “csak ecsettel használtam”.
Ugyan, minek használna az ember folyékony rúzst ecsettel?! Kamu. Nem mondom hogy senki nem csinál ilyet de mostanság szinte minden 2. eladó így hirdet folyekony rúzst…nem hiszem el, sorry.

1 Likes

Ez se feltétlenül csalás, de ez nekem iszonyat gyanús:
https://kremmania.hu/elado/gaborlifestyle-jeffree-star-cosmetics-mini-nudes-bundle-volume-2-92de52d2-c84f-433e-aa09-d71b35885b6f
Korábban árult egy ugyanilyen szettet, azt 10e Ft-ért.
Meg Guerlain Meteorites 4ezerért… bevallom, egyszer meginogtam egy Hourglass palettánál, de nem mertem leütni.

Jó szar a kép róla és közben valakinek mégis kellett :open_mouth: Viszont elég megnézni, hogy van “pár” negatív értékelése az eladónak. Már ezért sem vennék nála semmit :frowning:

1 Likes