Bőrápolási rutin

Nekem a szőlőmagolajos kézkrémezéstől kezdtek el nőni a körmeim érezhetően gyorsabban, viszont gyengék és hajlékonyak. Ettől a cucctól viszont egészen erősek lettek: https://kremmania.hu/kremek/eveline-cosmetics-eveline-8w1-total-action-koromapolo . Egy darabig örvendeztem hogy viszonylag hosszú, egészséges körmeim vannak, még ki is festettem párszor, de aztán visszatért kamaszkorom stresszkezelő mindenese, a körömrágás, úgyhogy most ismét teljesen rövid. De az Eveline lakk tényleg csodaszámba ment, nem is értem pontosan mit művelhet, lehet csak a nedvességtől elzárás + adipinsav kombó elég már a felszíni szarulemez regenerálódáshoz.

1 Likes

Köszi, már nézegettem korábban. :blush:
Nekem is a körömrágás tette tönkre őket :frowning:
Azért is van műkörmöm, mert ha nem lenne, már nem is lenne saját körmöm. :grin:

Nekem pont hogy a körömrágástól lettek erősek. Kb. 14 éves koromig rágtam őket és azt gondolom, hogy ennek szerepe van abban, hogy viszonylag vastagok. Simán meg tudom növeszteni, erősek és rugalmasak.
Utóbbi években néha géllakkot csináltam magamnak, az egyszerűbbeket kedvelem. Nagyon szeretem, de a munkám miatt (kórházban) nem a legjobb ötlet, mert a lakkon nem tapad meg a kézfertőtlenítő, ráadásul kontaktlencsém van, szóval naponta a szemembe kell nyúlnom, ezért a plusz fertőtlenítéssel még több macera és még ez sem 100%, szóval inkább lemondok a géllakkról a szemüveg nélküliség javára :smiley:

5 Likes

Én is piszkálom az arcom, próbálok leszokni, de észre se veszem sokszor… :frowning:

Egyébként én pár éve ezt próbáltam és akkor tetszett, lehet vissza is térek rá: http://kremmania.hu/kremek/phi-pazar-cafe-ebreszto-szemkornyekapolo
Sok mindent ő se csinál, de kellemes volt használni. (Mondjuk jelenleg 24 éves vagyok, túl sok ráncom még nincsen, a genetikai karikákkal meg semmit nem tudok kezdeni.)

1 Likes

Sziasztok szeretném megosztani a tapasztalataim, hátha másnak segít. Sikerült túlhámlasztani a bőröm, még pedig sok kis %-os termékkel. Nem gondoltam, hogy összeadódnak. A https://kremmania.hu/kremek/mossa-arctisztito-kremhab-feher-ribizlivel-es-aha és https://kremmania.hu/kremek/benton-aloe-bha-toner heti 3x ezzel https://kremmania.hu/kremek/cosrx-aha-7-whitehead-power-liquid az én bőrömnek már sok. Most hidratálás és pihentetés van ezerrel, illetve a tapasztalat feldolgozása, hogy bizony sok kis hámlasztó termék is hat a háttérben. Ti jártatok már hasonlóan?

1 Likes

Még nem. Én inkább elfelejtek hámlasztani :grinning: Te mit éreztél, láttál a bőrödön?

1 Likes

Nagyon sokáig tartott még rájöttem, hogy mi a gond, mert semmit nem éreztem, csak kiszáradt és érzékeny lett, de más jele nem volt. Azok a termékek amik eddig jók voltak pl.elkezdtek csípni (TO niacinamide), és ezerrel kellett hidratálnom. Főleg a szemem környéke száradt ki, holott ott nem is hámlasztottam, de szerintem a lemosó volt a ludas, plusz még előtte egy szappannal is kísérleteztem (soha többet) így azt hittem csak kiszáradt a bőröm. Ennél viszont összetettebb volt a gond.

1 Likes

Én nem hámlasztok rendszeresen, hanem kb. heti egy-kétszer, ha eszembe jut. :thinking:
Viszont használom az LVLY tonikot, amiben glikolsav van (pár hete már írtam, hogy jártam vele), de csak este szoktam. Ezért is nem hámlasztok gyakrabban, mert mióta van ez a tonik, úgy érzem, hogy elég. Viszont valamelyik este picit csípett (korábban önmagában még sosem), úgyhogy én is félre tettem, most csak a reggeli Klairs tonikot használom este is.
Egyébként jele nincs igazán, annyi, hogy valahogy igényli a bőröm a plusz hidratálást, úgyhogy reggelente nemcsak G&G HA5 rich-et kap, hanem még Bioderma Hydrabio szérumot is a fényvédős hidratáló előtt.

1 Likes

Olvastam azt a sztorid, de valahogy nem állt össze a fejemben, hogy nálam is ez lehet a helyzet. nem gondoltam azokról a termékekről, hogy annyira hámlasztanak, hogy az számottevő lehet.

Én jártam már így. Volt, hogy mindennap hámlasztottam. :sweat_smile: Jobb,ha most egy jó ideig pihenteted a bőröd.
Én már csak 2 hetente hámlasztok :slight_smile:

1 Likes

Hát igen, ezért kellene szerintem mindegyiken feltüntetni, hogy hány % sav van benne. Mert nyilván egy 10%-os AHA-t tudod, hogy hogyan használj. De amikor nincs feltüntetve, akkor hajlamosak vagyunk arra gondolni, hogy talán azért, mert annyira kevés van benne. Aztán meg kiderül, hogy a sok kevés is összeadódik, ráadásul azt sem tudjuk ezek esetében, hogy mégis mennyi az a kevés? Mert nagyon nem mindegy, hogy 5% vagy 8%…
Nem tudjuk kontrollálni, ha nincs meg a kellő információnk.

2 Likes

Pontosan, én is ezért gondoltam megosztani, mert engem ez nagyon meglepett.

1 Likes

Mi a véleményetek erről a krémről?

Most ezt szeretném megrendelni. :heart_eyes:
(Nézzétek az összetevőket) engem meggyőzött.

https://kremmania.hu/kremek/pompom-mosolyogj-batran-botox-hatasu-arckrem

Érdekes, de jó hogy felhívtátok erre a figyelmemet!
Én egyszer hámlasztottam túl, amikor próbáltam hozzászoktatni a bőröm a hatóanyaghoz, de nekem tényleg hámlott tőle a bőröm. Eszembe sem jutna, hogy más tünetei is lehetnek.

Ugyanaz a hatóanyaga mint a TO-s argirelinnek, amit nagyon szeretek :slight_smile: Ha magát az argirelint szeretnéd kipróbálni, ár/mennyiség arányban jobb a TO.
De ne hallgass rám, mert nem megalapozott ellenszenvet táplálok a PomPom termékek iránt. Ha már a Manna megkapta a magáét mindkettőnktől, kapjon a PomPom is: a száraz bőrre ajánlott szappanjuk cafatosra szárította a barátnőm bőrét, az alig két hétig használt, jó indulattal közepes ajakbalzsamjuk rámromlott, és a sikítófrász kerülget az erőszakosan bűbájos termékelnevezéseiktől, lásd pl. Édes Csók Ajakápoló…

4 Likes

Ugyan ez a véleményem a cégről mint neked! :slight_smile:
Tőlük még nem vettem semmit sem, de nagyon hasonló a márka a Mannához.

Ez az egy termékük keltette fel az érdeklődésemet, mert tényleg nagyon szépek az összetevők benne.
De utána nézek a TO-nak, mert azt a céget szívesebben támogatom! :heart_eyes:

Édes csók ajakápoló… :joy::joy: Szörnyű

Időről-időre próbálkozom kis magyar cégek termékeivel (csak azt nem értem, miért erőltetik annyira a natúr vonalat…), találtam is néhányat, ami bevált, de ha a szívemnek szegeznek egy puskát, akkor is előbb választok egy koreai terméket vagy a Deciemtől valamit.
A nyamvadt szappanokat pedig tényleg el kellene már engedni… az egyetlen márka, ami nekem bevált, az a Borzaszappan, olcsóak és amíg használtam őket, nem tapasztaltam irritációt vagy szárazságot. A dezodorjuk viszont… khm, nos, igen hamar visszatértem a bevált termékhez.
A Phi-től csak két dolgot próbáltam, a jázminos tonikot, ami so-so, elmegy egynek, de a géles állagot jobban szereti a bőröm. A kézkrémjük nagyon finom illatú, testes, de télen ezzel is száradt a kezem. A micellás vizük marta a szemem.
A Yamunának imádom a kézkrémjeit és a testápolóit, a tusfürdőket se vetem meg. A fekete szappanjuktól viszont két másodperc alatt szó szerint ömlött az olaj az arcomról… azonnal ment a kukába.
Tindigótól szerette a bőröm a retinolos szérumot és a lemosója se rossz (bontottat vettem KM-en), mást nem próbáltam és nem is biztos, hogy fogok.
G&G. Nos, a Cheer Up nálam tarol, nem is érdekel más hámlasztó. A HA Rich szérummal elvoltam, nem lett nagy szerelem (az a Narüko rózsás-hialuronsavas széruma ebben a kategóriában), majd a tesóját ki fogom egyszer próbálni.

Ami sok termék megvásárlásától visszarettent, az az ár. Értem én, hogy kisvállalkozásokról van szó, nem nemzetközi mamutcégekről, de egy ismeretlen pici márka arckrémjéért nem adok ki annyira szívesen tízezer forintot, amit, ha nem válik be, valószínűleg el se tudok adni.

4 Likes

Én a Phi-t (kávés szemkrém) és a Yamunát (arclemosó) ismerem, Krémmániás dobozokból.
Happy Skin tonikot vettem egyszer bolond fejjel nem néztem meg az összetevőlistát, csak amikor kinyitás után megcsapott az alkoholszag. Kuka.
A Magistertől több dolgot is próbáltam, és elégedett voltam velük. Nem mondom, hogy csodát tesznek, de kellemes velük a tapasztalatom. Ár/érték arányban teljesen korrekt.

2 Likes

Mit gondoltok erről a termékről?
https://www.revolutionbeauty.com/en/Revolution-Skin-Superfruit-Extract--Antioxidant-Rich-Serum-and-Primer/m-6692.aspx
Összetevők: AQUA/WATER/EAU, PROPANEDIOL, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, PARFUM/FRAGRANCE, XANTHAN GUM, TAMARINDUS INDICA (TAMARIND) SEED POLYSACCHARIDE, SODIUM BENZOATE, MICA (CI 77019), POTASSIUM SORBATE, DISODIUM EDTA, SILICA, VACCINIUM ANGUSTIFOLIUM (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, EUTERPE OLERACEA (CABBAGE PALM) FRUIT EXTRACT, LYCIUM CHINENSE (LYCIUM) FRUIT EXTRACT, SAMBUCUS NIGRA (ELDER) FRUIT EXTRACT, GLUCOSE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891).
Bocsi a nagybetűkért :slight_smile:

Közben megtaláltam Krémmánián is a terméket és furcsa, de kevesebb összetevő van feltüntetve, mondjuk gondolom a hivatalos oldalukon lévő a helyes (revolutionbeauty), azaz remélem :slight_smile:

Ha az illatanyag nem zavar, akkor jó lehet. Hidratál valszeg és ha tudnak érvényesülni a növényi kivonatok, akkor tuti. A mica biztos csal egy kicsit, mert csillogó anyag, szóval lehet egy kis optikai tuning hatása is :wink:

1 Likes