Bőrápolási rutin

Nekem ezek eddig nem tetszettek, de a tiéd nagyon szép!

1 Likes

Köszi :smiling_face_with_three_hearts:
Én sem vagyok oda értük, nekem túl egyszerű :slight_smile:
Ritkán van ilyen körmöm. :blush:

Mint rendes bőrápolási rutinnal abszolút nem rendelkező, de érdeklődő személy, én is az Alverde naturschün szemkörnyékápolóját használom, és szeretem, végre valami, ami nem csípi a szememet… de már sokadjára gondolkodom el, hogy szemkörnyékre nem kéne fényvédős termék? Ott is ki van téve a bőr a káros napsugaraknak. Nekem az arckrémemben van fényvédő (SPF15), külön nem használok, de ezt meg nem kenem rá a szemkörnyékápolóra, szerintem csípné azt a környéket, a nyári naptejekből kiindulva, de lehet én csinálom rosszul :smiley:

Pedig annyira szép! Nekem egyszer volt baby boomer de imádtam.

%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D

5 Likes

Nagyon szép, biztosan jól ált a fekete hajadhoz.:heart_eyes:

Nekem már sajnos túl egyszerű, inkább a tűz piros körmöket kedvelem. :slight_smile:

1 Likes

A piros nekem is tetszik mert egyszerre dögös és elegáns, nőies. Mostanában legtöbbször valami egyszerűt vagy egyszínűt kérek, régen viszont volt mindenféle szín meg minta. Egy éve másik körmöshöz járok, ő valahogy kifinomultabb körmöket csinál. Ezt is ő csinálta. (régen volt baglyos, karácsonykor angyalkás, halloweenkor boszorkányos-denevéres, nyáron fagyi mintás :sweat_smile:) Mostanában jobban szeretem kevés mintát, köveket. Talán a korral jött ez, nem tudom.

5 Likes

Igen, szerintem is a korral járhat! :thinking:
Nekem 2 évvel ezelőtt botrányos körmeim voltak. :scream:
Mostanában mindig picike piros körmeim vannak, 2 évvel ezelőtt xxl méretűek voltak, hegyesek, es mindegyiken volt valami díszítés…
Mostmár Én is jobban szeretem a kevesebb mintát, viszont a piros nálam örök :slight_smile:

2 Likes

Szerintem a piros (vagy más erős színű) köröm akkor igazán elegáns, ha rövid. Legalábbis nem túl hosszú.

Képzeljétek, nekem még sosem volt műkörmöm, zselés se, meg semmilyen. Manikűröshöz is csak paraffinos kézápolásért jártam egy időben, amikor nagyon ki voltak száradva a kezeim. Ő utána mindig szépen kilakkozta, és mondta, hogy ilyen szép körmökre, mint az enyém, nem is tenne műkörmöt. :smiley:
Bár azóta már elgondolkodtam rajta, mert mostanában a teleket nem nagyon bírják a körmeim, lemezesen törnek, bár idén még nem is volt annyira durva, tavaly katasztrófa volt.

4 Likes

Ugyan még nem próbáltam, de szeretném bevezetni ezt a rutint, amit Simplynailogicalnél láttam. A körmöknek nem az kell, hogy kemények legyenek, mert akkor hamar törnek, hanem inkább rugalmasnak és erősnek kell lenniük. Ehhez ő jojoba olajat használ, és talán e-vitamint. Ezzel kenegeti a körömágyát, és nagyon szép körmei vannak. A köröm körülötti bőrt is szépen ápolja. Bővebben itt tudod megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=9Mn-5pWLErg

1 Likes

De, kellene valami védelem mindenképpen annak a területnek. Nekem nem kell, hogy a szemkrémjeimben legyen UV szűrő, mert este kenem egyszer, amikor felesleges teljesen, illetve reggel, ami után délutánig napfény nem éri az arcom, szóval ha lenne is benne, teljesen felesleges lenne, mert délutánra már régen elmúlt a hatása. Illetve én polarizált lencsés, UV szűrős, nagy napszemüveget hordok állandóan (télen-nyáron, minden egyes nap), az is véd. Ha tudom, hogy napsugárzás fogja érni az arcom, akkor megy a fényvédő.
Nem valószínű, hogy rosszul csináltad a fényvédőzést, azért csípte a szemkörnyéket. Sokkal valószínűbb, hogy kémiai volt a fényvédőt, az irritálta, nagyon sok ember szemkörnyékét irritálja. Próbálj meg egy fizikai fényvédőt!

1 Likes

Ezt is te csináltad? Mert gyönyörű az átmenet!

1 Likes

Szerintem is akkor elegáns ha rövid. Évekig hosszú körmöm volt, de 2 hónapja volt egy kattanásom és most ekkorák:

%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D

%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D

5 Likes

Nekem is jobban tetszenek az élénkebb színek rövid körmökön, kb. egy éve. Ill. akkortájt jöttem rá, hogy nem múlik el a világ, ha nem ultra hosszúak a körmeim.1551713540229-651395714

4 Likes

Igen, de rengeteg idő volt. :slight_smile:
Mindegyik körmömet én csináltam magamnak :slight_smile:

1 Likes

Mostanában nekem is a picike körmök jönnek be :thinking:
Pedig régen olyan hosszúak és élesek voltak, mindig sebes lett tőlük az arcom, véletlenül karmoltam meg magam :joy:

jpeg_1551714332553

3 Likes

Bele fogtok vinni a rosszba :slight_smile: Olyan szép körmöket tesztek fel! Nekem nagyon gyengék a körmeim és picikék is eleve, ezért mindig teljesen rövidre vannak vágva. Folyton beszakadnak, betörnek, jobbnak látom, ha inkább teljesen rövidek és nincs semmi, ami felhívná rájuk a figyelmet. A lábujjaimon viszont a szandál szezon kezdetétől a végéig folyamatosan festve vannak, kéthetente pedikűröztetek.

1 Likes

amadea-csupasz-kc3b6rmc3b6k
Ilyen, amikor hosszú, ha már így belementünk a körmözésbe.:slight_smile:

2 Likes

Volt egy csoporttársam, akinek más miatt A-vitamint írt fel az orvos és nagyon szép, erős körmei lettek tőle, talán megér egy próbát.

2 Likes

Én is próbáltam A-vitamint és cinket is, nekem utóbbitól lettek olyan erősek, hogy Kínáig eláshattam volna velük. :upside_down_face:

2 Likes

Ha ilyen körmeim lennének biztos, hogy nem kéne soha műköröm! :heart_eyes:
Nekem sajnos nagyon gyengék, vékonyak, amint nől 2 cmt már törik is…

2 Likes