Bőrápolási rutin

Nagyon sokaktól hallom, hogy egy-egy étel, adalékanyag, színezék áll a bőrproblémáik hátterében, talán érdemes lenne egy vizsgálatra elmenni, hogy biztosra menjetek, mitől vannak. (Én sokáig azt hittem, bizonyos gyümölcsökre/zöldségekre allergiás vagyok, de kiderült, hogy “csak” keresztallergia, na nem mintha sokat változtatna a tényen, hogy nem ehetem az adott dolgokat.)
Egyébként naponta egyszer eszem és rengeteg vizet iszom, nyilván ez is közrejátszik a bőröm állapotában.
@Anheszenamon neked a bőrcsiszolás segíthet a nyomok eltüntetésében.

Huh, köszönöm a részletes választ!:heart:

Én is örömevő vagyok, mindenem az evés!! :slight_smile:

Jó ötletet adtál teák terén, a gyömbért mindenképpen ki fogom próbálni, nagyon egeszséges! Tényleg hatásos a szervezetet méregteleníteni, mert akkor egy idő után a bőrön is meglátszik, hogy kitisztult. Én a téát mindig cukornélkül iszom, néha teszek bele termelői mézet :honeybee: vagy citromot :lemon:
(Nálam is ki van zárva a bolti méz.)

Képzeld a sót kiskoromban én is mindig nyalogattam, na meg az ételízesítőt is :rofl::sweat_smile:(néha még most is :grin:)

Egyetértek veled Babyhippoom, a szervezettől nem kell semmit sem megvonni, csak csökkenteni az adagot.

Engem egyáltalán nem érdekel a fogyókúra meg semmi, ugyan is soha életemben nem edzettem, lusta vagyok és csak az evéshez mozdulok meg!:smile::sweat_smile:
Annyiból zavar, hogy ez a bőrömön látszik meg. Túl sok fűszeres zsíros ételt fogyasztok amikről nehezen mondok le. Ennek sajnos az az ára, hogy az államkörül van pár miteszer és néha szokott lenni 1-2 pattanás az arcomon. :frowning: Érdekes, mert fiatalabb koromban (16-17-18) nem volt semmilyen bőrhibám, és akkoriban nem ettem egészségtelen ételeket. Biztos, hogy a pattanásoknak köze van az egészségtelen étrendhez.

1 Likes

Na, majd megnézem ezt a Nuxe-ot, bár én se szeretem a tégelyes krémeket. Amúgy ajakápolóban nem hajt a kísérletezés, úgyis a kukában kötne ki.

Milyen zöld teát iszol? A jázminos elég lágy, nem keserű az íze.

Bocsánat Amadea, de elfelejtettem, hogy kérdeztél :frowning: Mostanában kicsit rohanósak voltak a napjaim :confused:

20181215_175344

Ezt a fajta zöldteát szoktam inni,Herbáliában kapható. Elvileg ez egy igazi Kínai zöld tea jó minőségű.
( legalábbis ezt mondta az eladó :slight_smile: )
Nagyon fanyar keserű íze van, de muszáj kibírnom :confounded:

1 Likes

Semmi baj, szerintem már a legtöbb ember nem tudja, hol áll a feje, csak túl akarja élni ezt a pár napot.:slight_smile:
Nem ismerem ezt a fajtát, de biztos jó. Teafanatikus vagyok, a szálas a mániám, lassan mennem is kell a beszerzési helyemre, hogy feltöltsem a készleteket.
Csak azért kérdeztem, mert azok közül, amiket iszok, nem érzem egyiket se keserűnek… bár emlékszem, amikor áttértem az ízesítés nélküli teaivásra, borzasztónak találtam. Van egy zöldem, a China Milky Oolong, amihez kifejezetten jól illik a tej, kicsit lágyít az erején.

3 Likes

Pedig az igazi Kínai zöldtea tuti, hogy keserű :thinking::woman_shrugging:t5:
Lehet csak te nem érzed keserűnek.Nem vagyunk egyformák. Ami nekem édes az meg lehet,hogy neked keserű :yum::blush:

Vagy hat éve álltam át az ízesítésmentes teákra, már a nagyon ütős feketéket se érzem keserűnek, ill. érzem, csak már nem találon kellemetlennek.:slight_smile:

Na akkor jól gondoltam! :slight_smile:

Milyen szemkörnyékápolót ajánlanátok nekem? 25 éves vagyok, szóval nagy elvárásaim nincsenek a termékkel szemben. Mint tudjátok, az Alverde Naturschön szemkörnyékápolóját használtam. Szépen hidratált, de úgy éreztem, hogy sima arckrémmel is kenegethetném helyette, tehát nem adott semmi pluszt. De aztán a TO NMF meg nem vált be annyira erre a célra. 5000 forint alatti árkategóriában nézelődnék.

Hú, elsőre én is az Alverdét mondtam volna, nekem az vált be. Sajnos a sima hidratálók nekem irritálják a szemkörnyékemet. Ami miatt nagyon nehéz találni, az az, hogy a legtöbb terméket kifejezetten ránctalanításra gyártják. Persze nem baj, ha van a szemkörnyékápolóban ránc megelőző vagy ránctalanító összetevő, de ne ez legyen a fő profilja, 25 évesen még nics rá szüksége az ember lányának. Én ezért örültem hogy megtaláltam az Alverdét. Még van egy, amit szívesen próbálnék, és ez pedig a Herbcell (Herbária). De sajnos nem találtam véleményt róla… Így még nem mertem kipróbálni. Az éjszakai krémjüket én nagyon szeretem, biztos hogy sokat fogom még használni. Viszont tartalmaz illatanyagot, úgyhogy csak akkor javaslom, ha nem vagy rá érzékeny. Én szerencsére nem vagyok, bár azért amikor lehet, kerülöm.

Köszi, ránézek! Én is használtam Herbcell krémeket és szerettem őket. Szerencsére nem irritálnak az illatanyagok. Aztán lehet a végén újraveszem az Alverdét :slightly_smiling_face:

1 Likes

Ne aggódjatok a ránctalanítás miatt, tapasztalatból mondom, hogy ennek az elvárásnak egyik sem tesz eleget. :face_with_raised_eyebrow:
Hidratáláson kívül egyik sem csinál semmit.
Én sem találtam még jót, bár nagyon a drágább kategóriában még nem néztem szét.

3 Likes

Sima kis krém, szerettem használni, de extrát nem ad:
https://kremmania.hu/kremek/anaconda-szemkornyekapolo-krem

1 Likes

Én is pont azt akartam mondani, amit Kőkapu is. Hidratáláson, maximum nagyon erős hidratáláson kívül mást nem fog tudni csinálni egyetlen szemkrém is.
Olyan nincs, hogy egy termék a már meglévő ráncokat eltünteti - legfeljebb feltölti időlegesen szilikonnal, vagy savakkal kicsit kordában lehet őket tartani, de eltüntetéshez plasztikai sebész kell. Ha anti-aging/ránctalanítás van egy terméken feltüntetve, akkor az általában azt jelenti, hogy fényvédőt is tartalmaz, tehát segít MEGELŐZNI a ráncosodást. Nézzétek az összetevőket.
Viszont! Ne akkor kezdjetek el szemkörnyéket ápolni veszettül, amikor már baj. Akkor már kb. mindegy. Időben kezdjétek el. Paula Beugeon egy ideig nagyon szemkörnyék ápoló ellenes volt - nyilván, hiszen neki nem volt szemkrémje. És sajnos itt a KM-en is emiatt évekig ez volt az irányadó, hogy nem kell szemkrém, mert Paula is megmondta (mintha egyébként Paula egy teljesen független forrás lenne, ekkora erővel a L’Orealt is meg lehetett volna kérdezni…). Aztán lássatok csodát, lett szemkrémje, most már nem is egy. És kiderült, hogy tulajdonképpen az jó. Én mindig használtam külön szemkrémet, mert nekem nem volt elég, ha az arckrémem kentem arra a területre is, ott sokkal másabb a bőröm. Mindent azonnal beszívott és szomjazott a szemkörnyéki terület az arcápolók után. Kellett mindig a szemkrém.

4 Likes

Igen, én is ezt érzem most, nem elég oda a TO NMF. Akkor szerintetek ha visszatérek egy jól hidratáló szemkrémhez, (jelen esetben Alverde Naturschön) akkor mondhatni minden tőlem telhetőt megteszek? :smiley:
Apropó a héten nagyon figyeltem rá, hogy meglegyen a napi 2,5 liter folyadékbevitelem és sokkal szebb a bőröm. Mondjuk múlt héten meg a körmömet növesztettem meg, mert csináltam géllakkot és közvetetten attól is szebb lett a bőröm, mert hosszú körömmel nem tudtam piszkálni az arcomat :smiley: Tudom, hogy ez szinte főbűn, főleg egy arcápolós topikban, de sajnos krónikus arcpiszkáló vagyok :frowning: Van hogy észre sem veszem mit csinálok… De már leszokóban vagyok! :smiley:

5 Likes

Ha van egy jól hidratáló és már bevált krémed, akkor hajrá! Retinollal is meg lehet támogatni kicsi ezt a területet, de nagyon óvatosan csak. Ami nekem bevált szemkörnyékre: töménytelen mennyiségű szilikon. Nem vicc. Sehol máshol az egész testemen nem tolerálja a bőröm a szilikont, de a szemkörnyékem rajong érte. A hatása igen, kb. addig tart, ameddig használja az ember. Viszont én mindig használom, hol ilyen készítményben, hol olyanban és tényleg nagyon szereti a bőröm, mert minél puhább ott a bőr, annál jobb. A szilikon pedig puhít.
(Az arcpiszkálásért beírtam egy egyest. Az arcbőr legnagyobb ellensége az ujjal való piszkálás.) Viszont taszítottál egyet rajtam a gél lakk körmök felé, olyan régóta gondolkodom rajta és a napokban megint terítékre került, hogy úgy szeretnék gél lakk körmöket. Nettó hülyeség, mert utálom, ha az ujjaimon akár 1 mm-rel és hosszabb a köröm, mint maga az ujjam, viszont imádom a szép, hosszú (de nem túl hosszú), mandula formájú körmöket, különösen a baby boomerektől olvadok. Valószínűleg megőrülnék tőle, nem tudom, meg bírnám-e szokni.

2 Likes

Mi az a baby boomer? :open_mouth:

1 Likes

@umpalumpa Ez a baby boomer. Halvány színű Ombre technikával keszül.
A képen a sajátom látható :slight_smile: :
received_1202378523174259

10 Likes

Aha, köszi! Látszik, hogy köröm-ügyben nem vagyok otthon :slight_smile:

1 Likes