Bőrápolási rutin

Egészen elképesztő, hogy az én bőröm és szemem egyedül a Bioderma Sensibiót és a Mixa Sensitive-et tudja elviselni, meg némi rizikóval a Garnier kétfázisúját.
A Black Friday alkalmával megvettem a Müllerben a Phi Meggy Micellás sminklemosóját, már nagyon kíváncsi voltam rá. Annyira csípi a szemem, hogy még öblítés után is könnyezik.
A Nivea fekete teás micellás vize az arcomat is égette.
A Cosmia búzavirágos micellás gélje csak az arcomat.
Persze ez nem veszi el a kedvem a kísérletezéstől, eladom a nem kompatibilis darabokat, esetleg ecsettisztítóként végzik.

2 Likes

Az én arcbőröm még a Biodermát sem bírta,úgy hogy át érzem a helyzeted. :frowning: Valamiért az arctisztítok sosem vállnak be.
Próbálkozom egy ideje paraffinolajjal a sminket egész jól eltávolítja, lemosás után pedig nem szárít az Eucerin arctisztítója, bár mostanság nagyon le szeretném váltani csak semmilyen ötletem nincs, hogy mire :frowning:

Én az arcomra lemosó olajat használok, a szememre micivizet (mert az olaj nehezen birkózik meg a szempillaspirállal + utálom, ha belemegy az olaj a szemembe és nem látok pár percig). Az olajak egyikével se volt még eddig problémám.
A sima patikai mosdókenőcsöt az én bőröm nagyon szereti, kb. 400 Ft, van benne paraffinolaj, szóval nagy újdonság nem lenne neked, de valószínűleg nem csapná ki a bőröd.
http://kremmania.hu/kremek/naturland-mosdokenocs-unguentum-hydrophilicum-nonionicum
A géles lemosókat szokták még ajánlgatni, ezt sokan szeretik, engem se irritált:
http://kremmania.hu/kremek/balea-med-ultra-sensitive-waschgel

Hirtelen ezek jutnak eszembe.

1 Likes

Ahogy olvasgattam itt a hozzászólásokat, úgy látom, meglepően sok mindent használtok az arcotokra napi rendszerességgel. Az én rutinom sokkal egyszerűbb:

Reggel tusolásnál Garnier Pure 3in1 arclemosót használok.
Amennyiben sminkelek, Nivea Soft krémmel hidratálok alá.
Ha nem sminkelek, MAC Mineralize Charged Water Moisture Gel-t használok.
Hetente kétszer bőrradírozok a MAC vulkáni hamus bőrradírjával.
Este, ha van lemosnivaló sminkem, a szemkörnyékre Garnier kétfázisú sminklemosót használok, az arc többi részére pedig a Garnier rózsaszín kupakos micellás vizét.

Szóval van olyan nap, hogy összesen két dolgot kenek a fejemre, arctisztítót és hidratálót. A felsoroltak közül az összeset évek óta használom, kivéve a MAC arckrémet, azt csak egy hónapja kb, szóval még tesztfázisban van. A bőröm egyébként kombinált típusú, kicsit vízhiányos, bőrproblémám pedig egyáltalán nincs.

1 Likes

A leírtak közül majdnem mindegyiket próbáltam
(MAC-hez nem volt szerencsém)

Nekem egyik sem vállt be. Garniernek és a Niveanak nem a legszebbek az összetevői, nekem pattanásokat okoztak. Drogériás termékeket arc ápolásra már nem használok.

1 Likes

Én a szememre a Mixa kétfázisú szemfestéklemosóját használom és nekem bevált, a szemkörnyékem amúgy is hajlamos a kiszáradásra, de ez egyáltalán nem irritálta.
Az arcomra én is vagy Mixa vagy Bioderma micellás vizet használok, pedig már próbáltam többfélét is, de ezek váltak be a legjobban. (Még a phi-vel szemezem én is, de akkor lehet maradok a jól beváltnál.)

Hámlasztóból pedig a Cheer up-ot napi szinten használom és lassan, de biztosan, látszódik a változás. Sokkal puhább a bőröm és a pórusaim is mintha tisztábbak lennének. Nem csodaszer, de szerintem hosszútávon működik.

(Fun fact: Sikerült a páromat is rávennem a minimális arcápolásra, kíváncsi leszek sikerrel járok-e. Már ha lesz elég türelme hozzá hosszú távon. :thinking:)

1 Likes

Nem tukmálásból mondom, de feltettem eladásra az enyémet.
Szerencsére a Mixát még mindig bírja a szemem (még a 4 flakon Bioderma előtt használtam), bár mintha kicsit nehezen szedné le a szemsminket.
A Cheer Upot én is szeretem. Nem mondom, hogy kitisztultak a pórusaim, de sokkal szebb, mint a használata előtt.

Tök jó, remélhetőleg nem unja meg.:slight_smile: Az én párom akkor is szenvedő arcot vág, ha egy kis TO NMF-fel kenem be esténként az arcát.

2 Likes

De ismerős! Ezen most nagyot mosolyogtam! :blush:
Az én párom is szenvedő arcot vág amikor bekenem este az arcát a TO NMF-fel!:joy:

2 Likes

Én is a TO NMF-fel próbálkozom meg előtte egy kis cheer up-pal :smiley:
Az én párom is szenvedő fejet vág, de kezdi érezni, hogy jobb tőle a bőre (nem annyira száraz pl.), úgyhogy remélem ez majd motiválja.

1 Likes

Mintha nem egy totál uniszex, semleges, illatmentes hidratálóról lenne szó, jaj, pasik!:slight_smile:

1 Likes

Te már haladsz! En egyszer kentem be a szemkörnyékét a Balea Men golyós szemkörnyékápolóval, 2 perc múlva közölte, hogy úgy néz ki, mint akit képen rúgtak. Azóta se alkalmazhattam rajta, hiába bizonygattam, hogy szempillát is növeszt.:smiley:
De legalább a Carmexre rákapattam, életem fő teljesítménye.

4 Likes

Én eddig az összes Carmexet próbáltam, de sajnos egyik sem vállt be. A sok jó vélemény miatt vettem meg, azt hittem nekem is bevállik, de sajnos rettenetesen szárított. :frowning:

(gondoltam leírom, hátha valaki más is így járt, mint én)

Sajnálom, hogy nem jött be… nekem meg ez az egyetlen ajakápoló, ami működik, az összes többi (Eucerin, Labello, Burt’s Bees stb.) egy réteget képez a szám felszínén és szárít.

Nem vagyunk egyformák :slight_smile:
Nekem az ajkaimra csak argánolaj és shevaj jött be. :slight_smile:

1 Likes

Ha nincs bőrproblémád akkor nem is kell túl sok terméket használod. Szerencsés vagy. Szerintem én sem használok túl sok mindent, főleg reggel nem.
Sajnos a bőröm finoman szólva sem makulátlan. Megmaradtak a kamaszkori akne nyomai (több kozmetikus is sebesre nyomkodta az arcomat) és néha még most is jön rám egy-két pattanás, főleg az áll vonalában van a nyakamon. Észrevettem, hogy valószínű a tejfogyasztás is okozza, mert ha leállok vele és csak növényi tejet fogyasztok akkor elmúlik.
Próbálok tudatosabban odafigyelni a bőrápolásra, főleg, hogy már jócskán 30 múltam (34 éves vagyok)
Mitesszerekkel most is meggyűlik a bajom, plusz tágak a pórusaim is. Na meg az én koromban már az anti-agingnek is szerepet kell kapni.

Az én rutinom így néz ki:

Reggel nem használok arclemosót, csak vattakorongra csepegtetett fekete Nivea micellás vízzel törlöm át az arcomat ( váltogatom a micellás vizeket, bevált a Mixa kék kupakos is)
Ezután Tindigo C vitamin szérumot ütögetek fel, ez a héten elfogy, helyette már beszereztem az utánpótlást, ő az: https://kremmania.hu/kremek/geek-gorgeous-101-c-glow-15-c-vitamin-szerum
Most két fényvédőt váltogatok, vagyis az Isanai fényvédős hidratálókrém
https://kremmania.hu/kremek/a-pieu-pure-block-mild-plus-sun-cream-spf32 vagy
https://kremmania.hu/kremek/isana-q10-anti-falten-lsf-30-nappali-krem

Este a sminket először ezzel a TBS olajjal távolítom el
https://kremmania.hu/kremek/the-body-shop-kamillas-sminklemoso-olaj
majd jöhet a lemosás: https://kremmania.hu/kremek/babylove-ultra-sensitive-waschlotion
egy héten 3-szor hámlasztok ezzel: https://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-resist-daily-pore-refining-treatment-with-2
de hetente egyszer ezt a terméket is bevetem: https://kremmania.hu/kremek/the-ordinary-aha-30-bha-2-peeling-solution
hidratálónak most ezt a krémet használom, mert elfogyott a The Ordinary NMF krémje
https://kremmania.hu/kremek/hormocenta-ejszakai-krem
Nem szép az INCI-je, ajándékba kaptam, elhasználom de utána újra veszem a TO NMF krémjét mert nagyon szeretem.
Régebben este is használtam antioxidáns szérumot, meg retinolt is, de mostanában nem.

1 Likes

Carmex nekem is nagy kedvenc. De csak a sima stiftes. Vettem tubusos cseresznyéset, na attól egyenesen rosszul vagyok. A tégelyes cuccokat meg nem szeretem mert hosszú a körmöm és minden bemegy alá.
Ennek ellenére a másik nagy kedvencem pont tégelyes:
https://kremmania.hu/kremek/nuxe-reve-de-miel-lip-balm

A legnagyobb csalódásom pedig az Eos ajakbalzsam, nekem vaníliás-mentás volt, alig vártam, hogy elfogyjon, boldogan vágtam a kukába mikor elhasználtam.

2 Likes

Valószínű, hogy a tej a ludas, igen. Sokáig nekem is az állvonalamra jöttek pattanások. Azaz volt egy elég nagy kiterjedésű terület, ahol csomóban jöttek, egymás hegyén-hátán, azok az igazi nagy, gyulladt, fájó, kinyomhatatlan (nem mintha nyomkodnám őket, csak próbálom érzékeltetni, hogy ez nem az a típus, ami megtelik aztán kifakad/leszárad, hanem az, ami vagy visszahúzódik, vagy marad és még bérleti díjat sem fizet). És nekem is az jelentette a megoldást, hogy elhagytam a tejet. Azóta amik voltak, szépen elmúltak (neogranormon vagy Sudocrem pöpecül lelohasztja), bár pofás kis nyomokat hagytak maguk után (még úgy is, hogy tényleg meg sem kíséreltem kinyomni, mert nem vagyok a híve). És mióta nem iszom tejet (tejtermékeket egyébként tovább is fogyasztok, mert a sajtról, tejfölről, tejszínről képtelen vagyok lemondani) azóta újak sem jönnek. Illetve ez így nem igaz, azok még előjönnek, amiknek ott van a “csírájuk” (whitehead-ek). A kémiai hámlasztás előhozza őket fokozatosan. De ha ezen túl leszek, remélem újak már nem lesznek. A foltokat pedig többféle termékkel is halványítom. :smile:

1 Likes

Egyszerűen olyan nehéz lemondani a tejről vagy a csokiról :sob: én nagyon egészségtelenül táplálkozom
( sok zsíros étel, csoki, tej, minden ami ehető )

Valószinű ez a magyarázat az állam körüli kis miteszerekre… De,egyszerűen nem tudok lemondani a zsíros ételekről.
Babyhippom te mit javasolnál? Szerinted a méregtelenítő teák beválnának? Zöld teát szoktam inni és azt vettem észre, hogy ha heti 4x iszom sokkal szebb a bőröm és kevesebb a miteszerem. Bár lehet, hogy csak beképzelem.:sweat_smile:
(Viszont nagyon fanyar az íze nehéz rá vennem magam, hogy megigyam heti 4x.)

1 Likes

Képzeld @Bella, ugyanííígy étkezem, valódi örömevő vagyok. :face_with_hand_over_mouth: Nem a túlélési ösztön miatt eszem, hanem mert szeretek. :smile:

Én abszolút hiszek a gyógyteákban. Lehet, hogy nem a tea fogja megoldani a bőrproblémákat, de a méregtelenítés magára a szervezetre mindenképpen áldásosan hat! :hugs: A zöldtea szuper, annak még az ízét is szeretem. Emellett én fodormenta teafüvet keverek citromfű teafűvel (1-1 kanál mindkettőből: leszűrős teafű, nem filteres) és pluszban még gyömbérdarabkákat vágok bele. Leöntöm forró vízzel, aztán hagyom így ázni jó sokáig, végül leszűröm. (A gyömbér akkor is átjárja, ha darabkákra van vágva, nem muszáj reszeléssel bajlódni.) Az íze tényleg nem a legcsábítóbb, én nem is natúran iszom, hanem mézzel és citromlével azért ízesítem kicsit. (A méz sem egy diétás cucc, de még mindig sokkal-sokkal egészségesebb, mint a finomított cukor. Főleg, ha termelői mézet fogyasztunk. :honeybee:) A fodormenta tea elméletileg helyrebillenti a nem kórosan kilengő hormonszintet, ezáltal csökkentheti a bőrhibákat. A citromfű nagyon jó idegnyugtató, és az emésztésre is szuper hatással van. A gyömbér meg egyenesen a jackpot, annyi jó tulajdonsága van. Ráadásul szintén emésztés-segítő, ami az én étkezési szokásaim mellett nagyon jól tud jönni. Ha rendszeresen iszom ezt a keveréket, akkor kevésbé puffadok (így laposabb a pocakom is) és belürlől is érzem, hogy kiegyensúlyozottabban mennek a dolgok. Szóval szerintem ezekkel a teákkal érdemes próbálkozni, mert ártani biztosan nem fognak. :blush:

Egyébként nekem van egy filozófiám, ami a mai étkezési irányzatokba abszolút nem illik bele, én mégis hiszek benne: szerintem ha a szervezet valamit kíván, arra igenis szüksége van, még akkor is, hogyha az aktuális trendek az ellenkezőjét állítják. Van is rá egy példám. Gyerekkoromban rendszeresen nyalogattam sót, csak úgy magában. Igen, tudom, nagyon bizarr. :smiley: Aztán ahogy idősödtem, ezt abszolút nem nőttem ki. A mai napig is az átlagtól jóval sósabban és fűszeresebben eszem. Évekig hallgattam mindenkitől, hogy higgyem el, tönkreteszem magam, az ereim ki fognak nyiffanni. Aztán nemrég volt egy betegségem, ami miatt teljes vérképet néztek. És tudjátok mi derült ki? Hogy van egy enyhe nátriumhiányom. A háziorvos csak elgondolkodva hümmögött, és közölte, hogy “Nem kell annyira egészségesen étkezni, ne spóroljon a sóval.” Én meg néztem rá, hogy “Ööö, higgye el doktor úr, nem szoktam.”

De ezt az elméletet erősíti az is, hogy a tejet meg mondjuk sosem szerettem. Csak a kávémban ittam napi szinten, viszont abba jó sokat tettem, hogy lágyítsa az ízt. De magát a tejet, úgy “nyersen” soha, de soha nem kívántam. És lám, jobb nekem nélküle. Szerintem sokszor alábecsüljük a saját szervezetünket. Okos rendszer az emberi test, ha egészséges, akkor a legtöbbször pontosan tudja, hogy mi kell neki.

Nyilván nem azt mondom, hogy ha 6 sajtburgert kívánok a mekiből, akkor szükségem is van 6 sajtburgerre. :joy: Vagy hogyha megkívánom a csokit, akkor 3 kocka helyett egy egész táblát kell bevágni. A mértékletesség mindig fontos. (És én sokszor sajnos nem tudok mértékletes lenni, ez a legnagyobb bajom.) De önsanyargatás helyett talán jobb odafigyelni a testünk apró jelzéseire.

3 Likes

Ezzel én is próbálkoztam a barátomnál, de még a rendszeres arckrémezést sem tudta beiktatni…:grinning:

1 Likes