Bőrápolási rutin

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valamelyikőtök nyáron használ e egyszerre kémiai és fizikai fényvédőt is egymás után a dupla hatás érdekében? És, ha igen milyen termékeket?
Én nagyon figyelek a fényvédelemre egész évben, de gondoltam idén elkezdem azt, amit több helyen olvastam mostanság, hogy kémiai fényvédő után felteszek egy fizikai fényvédőt is.

2 Likes

IMG_20200407_213816

2 Likes

Nekem ez 3 a szentgrálom. Tavaly január óta használok napi szinten fényvédőt, előtte is próbálkoztam, de minden irritálta a szememet, állandóan könnyezett. Nekem a Paula’s Choice hozta a megváltást, azóta nincs gondom ezzel. Érdemes a kis 15ml deluxokkal próbálkozni, meg tasakos mintával, márkán belül a többit nem szerettem. Úgy gondolom, hogy most már a megfelelő mennyiséget használom, mert a hétvégén egész nap szabadlevegőn (kert) voltam, és meg sem pirultam. A jobb oldali kémiai, a többi fizikai, a középső szinezett. Én mindig két réteget használok, fizikai vagy kémiai, fölé a szinezett. Semmi irritáció, bevált.
IMG_20200407_214216

3 Likes

Köszönöm szépen a választ. :slightly_smiling_face: Holnap kiprobalom ezt a dupla réteget koreai termékekkel, meglátjuk hogy szuperál majd. :slightly_smiling_face:

1 Likes

Hatòanyagokkal kapcsolatban lenne kèrdèsem, mert kezdőkènt kicsit bonyolult, hogy melyiket mikor, milyen sűrűn, kettőt együtt lehet- e ,vagy felvàltva. 3 termèkről lenne szò:

  • a c vitaminosat csak estènkènt ? Naponta, vagy ritkàbban?
  • hyaluron szèrum + b5 reggel ès este? Vagy 1x elèg? A c vitaminnal lehet kombinàlni?
    Retinol - naponta? Reggel vagy este?
    Amit gondolok, hogy a b5- hyaluron mehet naponta, mert kell a nedvessèg a bőrömnek. Ès ennyi ,a màsik 2 termèkkel kapcsolatban sok kèrdőjel. Köszönök minden infòt. Fènyvèdőnek 40- es missha ès 50- es la roche posay van. Gondolom az kerül fel a rituàlè vègèn :rofl::see_no_evil:
    Screenshot_20200408-001145_Chrome Screenshot_20200408-000232_Chrome
    Screenshot_20200408-002417_Chrome

Egy szuper táblázatot tett fel ide valaki. Benne van, hogy mit mivel ne, a The Ordinary szerint.
active ingredients conflicts

1 Likes

Ja, és az ilyen hatóanyagoknál, mint a C-vita, retinol a bőrödtől függ milyen sűrűn tudod használni, de az biztos, hogy gyengéden és ritkán kell kezdeni. Ahogy láttam gyenge retinolod van, ez jó.

Ha nem érzékeny a bőröd és együtt akarod a két hatóanyagot, akkor egyik nap egyik, másik nap másikat használnám naponta egyszer kezdetnek. Hidratálás kell mindig, reggel és este is.

1 Likes

Neked mennyi idő alatt fogy el a középső 60 ml-s kék PC?

A hyaluron mehet bármikor (első rétegként). A retinolt csak este, mivel squalane-os, ez az utolsó lépés legyen (azaz én az esti krémemet még utána használom). C-vitamint nem használok, de úgy tudom ezt is inkább este ajánlják, szerintem váltogasd őket, egyik este C, másik este retinol. És ami nagyon fontos, ezek mellett fényvédőt minden reggel használj!

1 Likes
  • C-vitaminosat én reggelente használnám, ha be tudod illeszteni a rutinba, mert felturbózza a fényvédőt. Viszont ez egy krémes állag, így ha zsírosabb a bőröd, lehet inkább esténként fogod szeretni. Ha bírja a bőröd, simán mehet naponta.
  • Hialuron + b5 mehet akkor és amennyit csak bírsz :slight_smile: Nekem a zsíros bőrömre elég napi egyszer, nyáron még van, hogy annyiszor sem. Én inkább este használom, de erre nincsenek szabályok. Szerintem a felsorolt hatóanyagok közül nem veszik össze semmivel, de csekkold a @umpalumpa által belinkelt táblázatot.
  • Retinolt esténként használd, és nem kell naponta. Szintén kis kísérletezés kell, hogy mennyire szereti a bőröd.

Érdemes egyenként, fokozatosan hozzászoktatni a bőröd a hatóanyagokhoz, ez főleg a C-vitaminra és a retinolra igaz.
Rétegezés szempontjából a könnyebb állagtól haladj a nehezebb felé, reggel fényvédővel zárd a sort.
Csomó infót találsz a skinsmart oldalán is rutin összeállításhoz.

3 Likes

Tudom off, de én eléggé vastagon kenem a fényvédőt (koreai), nyakra is és dekoltázsra is, úgyhogy nekem eléggé rohamtempóban fogynak. Állítólag egy 30 ml-s fényvédőt egy hónap alatt kb. el kellene fogyasztani, ha minden egyes nap a megfelelő mennyiséggel bekened az arcod, nyakad stb.

2 Likes

@umpalumpa, @typical, @dunaimano Köszönöm szèpen a tippeket. :heartpulse::sparkling_heart: Egyelőre most a c vitaminosat pròbàlom 2 naponta, hyaluron reggel este, mert olyan szinten szomjas a bőröm, hogy hiàba a moisture s. Cliniquetől, zsìros krèm, arcolaj, mègis hùzòdik a bőröm. A hyalurontòl 2- 3 hasznàlat utàn kezd megnyugodni.

2 Likes

Ezt nehéz megmondani, a 3 tubus együtt kb. 6 hónap. De mellette más bb is használok néha. Önmagában cirka 2 hónapot mondanék.

@Gloria és @koalace csak azért kérdeztem mert Évi az egyik Krémmániás videóban (azt hiszem abban ahol bemutatja a Bioderma Photoderm Nude Touch fényvédőt) azt mondja, hogy neki a kék PC fél évig kitart. Én is elhasználtam belőle 2 tubussal de soha nem volt elég fél évig csak 1-2 hónapig.

2 Likes

Szerintem nem csak azt az egyetlent használta :smile: szérum nekem is eltart 4 hónapig, úgy, hogy van mellette még 3 másik.:slight_smile:

Segítséget szeretnék kérni. Hónapok óta küzdök pattanásokkal. Biztos, hogy hormonális. Korábban a normál és a zsíros bőrtípus között ingáztam évszaktól függően. Időnként volt 1-1 pattanásom, de alapvetően szép volt a bőröm. A kislányom születése óta viszont napi szinten jön elő 1-3 fájdalmas pattanás gyakorlatilag bárhol. Tudom, hogy a hormonális dolgokkal nehéz mit kezdeni… De esetleg van ötletetek, mit használhatnék? Gondolkoztam Niacinamidon, de a TO verziótól apró pöttyeim lettek. A retinol származékok egyelőre még nem jönnek szóba. Jelenleg a G&G aPadját használom másnaponta, felváltva a hámlasztóval (G&G Cheer Up). Igyekszek emellett könnyedebb állagú hidratálókat használni.

2 Likes

Niacinamid szérumja van a G&G-nek, 10% Niacinamid van benne. Más a formulája mint a TO-nak, érdemes lehet tenni egy próbát vele. Hidratálónak nekem a G&G hialuronsavas szérumja jött be, könnyed az állaga, hipp-hopp beszívódik. Hasonló cipőben járok én is, mint te. Teljesen át tudom érezni. Táplálkozásügyileg is van pár tipp amit érdemes lehet kipróbálni. A tejtermékek elhagyása nagyon sok mindenkinek segít a pattanásokon, a cukros ételek elhagyása is segíthet. De nem vagyok szakértő, majd a tapasztaltabbak jobban el tudnak igazítani :slight_smile:

2 Likes

Köszönöm szépen, a G&G Niacinamide szérum elgondolkodtató. Az az F-bomb néven fut, ugye? A G&G szérumot szoktam én is használni (vagy a Hylamide Subq-t). A tejmentes étrend kipipálva (a gyermek tejfehérje érzékeny). Be kell valljam így egy cukormentes diétát reménytelennek érzek jelenleg. :frowning:

1 Likes

A niacinamidos szérum B-bomb néven fut. Nem teljesen cukormentes diétára gondoltam én se. Mondjuk teába, kávéba tehetsz cukrot csak mondjuk csokit, édességeket kerüld. (Vagy inkább csak keveset)

IMG_20200415_194406

12 Likes