Bevált alapozók közepes / erős fedéssel

@Natulcien és @Anheszenamon, hogyan kell használni a poralapozókat? Megvettem az Inika mini szettet ugyanis. :slightly_smiling_face:

1 Likes

Én is várom a tippeket, mert én meg Annabelle Minerals alapozó tesztereket vettem :blush: Annyira jókat mondtatok róla, hogy kénytelen voltam beruházni. Bár hozzáteszem, hogy már 10 napja várom, hogy megérkezzenek, kezdek aggódni :roll_eyes:

2 Likes

Éljne, használd egészséggel, szerintem nem fogsz benne csalódni. Én 2 féleképp használom. Vagy szárazon vagy vizesen. Mindkét esetben lényeges az aláhidratálás. Reggeli rutin, fényvédő, primer, tetszőleges sorrendben majd a poralapozó. Púderecsettel az arc közepétől kifelé haladva. Először csak fellapogatom a port, hogy ne kenődjön a nedvesebb alapon. Aztán jöhetnek a körkörös eltisztázó mozdulatok.
Vizesen az erősebb fedésért használom, alapozó ecsettel. Ilyenkor egy kis tégelybe rakok port, fújok mellé rózsavizet és a lapos alapozó ecsetemmel (sigma f80) összekeverem, és ezzel az ecsetre kerülő nedves port már szinte ugyanúgy lehet eloszlatni, mint egy folyékony alapozót.
Ha szárazon használod utána érdemes valami mistet használni, hogy szebb legyen a végeredmény és még véletlen se legyen poros.


Ez a videó szerintem tök szemléletes.

3 Likes

Köszönöm szépen! Így már értem. Lehet, hogy hétvégén már neki is állok a kísérletezésnek. :slightly_smiling_face:

1 Likes

Jó szórakozást hozzá:)

1 Likes

Én kabuki ecsetre esküszöm :slight_smile: Annabelle minerals-nál nagyon bevált. De csak azután viszem fel, hogy beitta a bőröm a hidratálót, máskülönben foltos lesz!

3 Likes

@Natulcien és @anon46483502 mindent leírt amit írhattam volna. Még annyit tennék hozzá, hogy én megvettem az Annabelle Minerals egyik alapozó ecsetét, ezt a típust:

Nagyon szeretem, de ugyan ilyen jó a Sigma F80 és a KAP lapos fejű kabuki alapozó ecsete is.

3 Likes

Ne aggódj, akkor most már meg fog jönni. Nekem is kb. másfél-két hét volt mire ideért.

2 Likes

Köszönöm mindenkinek a tippeket és trükköket!
KAP alapozóecsetem van, illetve van egy nagyon hasonló is, mint a linkelt darab, sőt valami ahhoz hasonló is, mint amit a videóban használnak. Majd próbálgatom, hogy melyik a legjobb hozzá. :slightly_smiling_face:

2 Likes

Húúú, én is…

Mesélnétek erről az Annabelle Mineralsról? Nektek már van tőle terméketek? Bevált? Nézem a honlapot… itt minden 3.006.- ft? Kezd tetszeni… @Anheszenamon , nagyon tuti az az ecset! :heart_eyes:
Juuujjj, ez az oldal nagyon izgi! És végre magyar! :star_struck:

1 Likes

Estée Lauder Double Wear Makeup, 2C2 Pale Almond árnyalatban. Az árnyalatot legközelebb lehet, hogy finomítanom kell majd még. A kevés felső kategóriás sminkem közül ez az egyik. Csak alkalmakra használom, mindennapos használatra túl töménynek tartom.
Alapos eldolgozás után szép, egyenletes, matt fedést (púdert sem kíván már) biztosít akár 12 órára is. Lehet, hogy utána is, de annál több ideig nem volt az arcomon. Rendkívül tartós. Hamar szárad, így az eldolgozással sietni kell, illetve a mennyiséget is ki kell kísérletezni, nem kell belőle sok, mert az már sokk.
Az eredménnyel elégedett szoktam lenni, bár az első fél-háromnegyed órában – valószínűleg a szárazabb és kissé vízhiányos bőröm miatt – érzek némi „vakolat” hatást, de aztán elkezd az arcbőröm az alapozóval együtt lélegezni és mozogni. Természetesen alá kell rendesen hidratálni, főleg nekem, akinek száraz és vízhiányos arcbőre van.
Az árát kissé túlzásnak tartom, de ennek ellenére, mivel nem használom minden nap, sátras ünnepekkor be szoktam és be is fogok rá ruházni. Anyagi lehetőségeim keretein belül számomra csak az elért hatás a mérvadó.

2 Likes

Már akartam kérdezni, hogy mi volt ma az alkalom, amikor rájöttem, hogy ez nem a mit használtál ma topik. :smiley:

1 Likes

Rá se ránts! Nagy a meleg! :crazy_face:

1 Likes

Ne is mondd!
Még jó, hogy van itthon légkondi, különben már elhaláloztam volna. Délelőtt elmentem bevásárolni, teljesen kibuktam, mire hazagyalogoltam. :astonished:
Pedig a hétvégén ki akartam menni a Duna korzóra a könyvhétre, de szerintem kihagyom. Amúgy se értem, minek járok könyvfesztiválokra, amikor legtöbbet e-book olvasón olvasok. :smiley: Inkább csak a hangulat miatt megyek, meg gyerekkönyvet venni.

1 Likes

Én ma még ki se tettem a lábamat a lakásból. De nem is kívánkoztam. Ehelyett megcsináltam néhány olyan dolgot, ami már nagyon váratott magára. Kellenek az ilyen kis regenerálódós napok is. Estefelé gondoltam, hogy elmegyünk sétálni valamerre, beülünk egy italra esetleg… :wine_glass:

2 Likes

Én nem mentem ki, a 2 körös bevásárlás pont elég volt. Mintha légkeveréses kemence ajtajában állnék, olyan idő van.
Most nem is láttam a megjelenések között olyan könyvet, ami érdekel.

2 Likes

:rofl::rofl::rofl: pontosan igy erzem en is.

1 Likes

A 3006 ft a kisebb kiszerelés. A nagyobb sem sokkal drágább mondjuk, ki tudod választani hogy melyiket szeretnéd :slight_smile:

Az ekcémás arcbőrömre TÖKÉLY. Megvan nekem a Get set csomag, ami tartalmaz sok termékből mintákat, azok kipróbálása alapján megrendeltem teljesben a fedő alapozót, a dark korrektort, a pretty glow púdert. (jav.: az alapozót külon rendeltem abból nem volt a dobozban minta) Meg fogom majd a Rose pírt is de a mintában még bőven van :slight_smile:

Csudajó termékek, az év felfedezettje nálam a márka. Az alapozója olyan szinten csoda, hogy az addigi kedvenc alapozóimat (EL DW, Pupa, MAC) azóta nem is használom. Semmit nem érzel hogy az arcodon van, és belőlem konkretan éveket lefarag :slight_smile: Előtte hidratálok persze és a kész sminkre fújok Helia-D permetet vagy Mac fix±t.
A korrektora is az eddigi leglegleg számomra.
A szemhéjpúderei gyengébbek, nem olyan pigmentáltak, marmint olyan kis finom szemsminket lehet velük alkotni, légieset és elegánsat. Ebben a nyári hőségben nincs is más az arcomon (spirálon kìvül persze :slight_smile: ), csak az AM termékei. Mintha ki sem lennék sminkelve, aztán ha belenézek a tükörbe ledöbbenek hogy WOW de egységes és szép az arcom :slight_smile:

2 Likes

Jaj, sejtettem, hogy hasonlót fogsz róla írni! Annyira éreztem, hogy ez valami különleges dolog lehet! Nagyon felizgatott. :face_with_hand_over_mouth: Tegnap először azt gondoltam, hogy rendelek egy komplett készletet, de aztán láttam, hogy a szettben nincs annyi választható színlehetőség, mintha egyesével válogatnám össze, illetve az ajándék ecsetek közül se lehetett választani azt, amelyiket én szeretném. Elkezdtem hát egyesével összeválogatni a termékeket és természetesen a kiválasztott korrektor színe éppen nincs raktáron, hát kénytelen voltam feladni. :roll_eyes:
Továbbá ezzel a szemhéjpúderrel is szemezek, de ez sincs készleten: https://www.eshopannabelle.com/hu/asvanyi-szemhejpuderek/321-margarita-agyagos-szemhejpuder.html De ezt valószínű, hogy kihagyom, mert úgy már kicsit húzós a végösszeg. :roll_eyes:
Én is a Rose pirosítót néztem ki, illetve a fedő hatású alapozót. Neked milyen típusú alapozód van?
Sajnálom, hogy nem fedeztem fel előbb, mert én is úgy gondolom, hogy ebben a nyári melegben épp ideális viselet lenne!
Fel szokták azért gondolom tölteni a készletet… És olyan kis tégelyekben vannak, mint a porpúder, ugye? Úgy látom, azért érdemes az alapozóból a 10 g-osat választani…

1 Likes