Bevált alapozók közepes / erős fedéssel

Sziasztok! Az érdekelne, hogy nektek melyik alapozó vált be a legjobban, mindegy , hogy drogériás vagy high end kategória. Olyan sokfélét próbáltam már, de végül állandóan 1 márkához térek vissza. Fontos az ár ,az összetevők vagy csak a minőség ill. az elért hatás a mérvadó? És a bőrtípust is ha kérhetem , adjátok meg . Köszönöm😍

Nálam csak a minőség és a végeredmény a fontos. Ez évek óta kedvenc:

A bőröm kombinált, enyhén vízhiányos.

1 Likes

Amikor zsírosabb bőröm volt és szükségem volt erősebb fedésre, a Bourjois Flower Perfection alapozó vált be. Főleg, mert ez volt az egyetlen drogériás alapozó, ami nem volt túl sötét. Szerencsére a formula is működött. Sajnos kivonták azóta :frowning:

Ma már inkább normál/száraz bőröm van, s a kedvencem a NYX Total Control Drop. Ez eleve nagyon olajos, így zsíros bőrre valószínűleg nem jó, legalábbis a KM véleményekből ez szűrhető le. A fedése jól építhető. A Mixa CC krémet szoktam használni alá, jól működnek együtt. (A sima fényvédős arckrémem túl vizes bázisú, nem jó vele.)

Nekem a kritikus kérdés mindig az, hogy van-e elég világos árnyalat.

1 Likes

A bőröm egy része mitesszeres, egy része száraz, és kissé vízhiányos. Évek óta nagy kedvenc a Catrice HD Liquid Coverage alapozó. Alá szoktam hidratálni mindenképp, mert anékül sok száraz, hámló rész lenne a bőrömön. A fedését közepesnek mondanám, de annak a felső tartományában. Könnyen eldolgozható, tartós, és nem maszkhatású. Ráadásul az ára szerintem nagyon olcsó (3ezer alatt szokott lenni). Azt is szeretem benne, hogy szépen lehet felvinni rá a többi terméket (korrektort, bronzosítót, highlightert). Tapasztalatom szerint nem is oxidálódik. A 010-es, nálunk kapható legvilágosabb árnyalat nekem tökéletes. Nincs illatosítva, ami szerintem jó dolog. Nem is irritálja a bőrömet. Szóval nagyon remélem, hogy ezt nem vonják ki, mert akkor bajban vagyok :smiley: Régeben próbáltam a MAC Studio Fix Fluidot is, de nekem ez a Catrice sokkal jobban bevált.

3 Likes

Az általatam próbáltakból nekem is a Catrice HD Coverage jött be eddig legjobban textúrára, tartósságra és fedésre - no meg nem fulladozik alatta a bőröm. Sajnos a színválaszték gyalázatos, nem is találtam olyat, ami tökéletesen illeszkedne az arcbőrömhöz. Viszont ár-érték arányban tényleg a legjobb! (A bőröm kombinált, kis vízhiánnyal is, éljen.) :smile:

2 Likes

Csatlakozom, szinte minden mondatod egyezik azzal, amit én írnék, szóval nem írom le újra :smiley:
Utóbbi időben próbáltam még a Revolution Conceal & Define alapozót, brutál fedése van, de nem túl tartós sajnos rajtam.

1 Likes

Nekem is a világos árnyalatok hiánya néha a gond vagy a tónus nem jó. Nekem picit bézses jó de nem sárgás nem pinkes. De a legnagyobb gondom hogy minden sötétebbre oxidálódik az arcomon egy óra alatt:( kivagyok tőle. Ezért nem merek drága alapozót venni, mert egy 10ezresnél ha sötétül és elüt a nyakamtól amikor délben belenézek a tükörben…sírnék. Esetleg valaki olyan primert nem tud ami ezt akadályozná? HELP.
Egyébként még jó a trend it up matte beauty perfection alapozó is, 005 árnyalat kb jó. Nevével ellentétben nem matt inkább szép bőrfénye van egyáltalán nem maszkos hatású közepes fedés, de építhető. Nekem szuper a vízhiányos bőrömre télen is.

p2 city shield. nekem nyáron zsíros-kombinált, télen száraz-kombinált a bőröm, de ez mindig szépen mutatott a bőrömön, és tartós is volt. sőt, egy kolléganőmnek ajánlottam, neki kifejezetten száraz a bőre, neki is bevált. ha találsz magadnak megfelelő színt belőle, akkor csak ajánlani tudom.
amit még anno szerettem, az a maybelline superstay, az is hasonlóan viselkedik, viszont azzal vigyázni kell, mert ha túl sokat viszel fel belőle, akkor az nagyon meg fog látszani. ja, és a színválasztás is trükkös, mert egy egészen picit oxidálódik. nem tudom hogy száraz bőrön az milyen, de rajtam az is jól mutat, és tartós.

A catrice Hd-ből elhasználtam pár éve 3 üveggel , de hogy miért nem vált be tovább ,arra nem emlékszem.A fedése tényleg nagyon jó szerintem a tartósságával nem voltam megelégedve. Amihez már 2 éve újra visszatérek az az Estéé Laudertől a dw maximum cover. Sokan úgy gondolják, hogy nagyon maszkos de nem: ha nagyon kevés mennyiséget nagyon gyorsan ujjbeggyel dolgozok el az arcomon ami nem teljesen száraz- vagy a krém vagy a primer nem szívódott be - akkor nagyon szép lesz a végeredmény és púderrel fixálva több órán át tart. Lassan meguntam a sok kísérletezést és inkább ezt megveszem - elég több hónapig- minthogy állandóan másfajtát vegyek és elégedetlenkedve használjam el.

A MAC-ben nézted már? Nekem is mindig az árnyalat volt a probléma, de náluk találtam elég világosat, pedig a profilképemen láthatod, hogy nem kicsit világos a bőröm.

A DW Maximum Covert hol szerzed be? Krémmànián azt láttam, hogy nem már nem gyàrtjàk.

Németországban kapható minden online parfümériában és az üzletekben is. Magyarországon nem forgalmazzák?

A krémmàniás adatlapján az van írva, hogy nem gyártják, viszont közben nézelődtem és a Notinon is kapható. Ez az ugye?
https://kremmania.hu/kremek/estee-lauder-double-wear-maximum-cover-camouflage

Igen :blush:ez az .Lehet elírta valaki

Az egyik alapozóm a studió fix fluid onnan van, nc 15, ami felkenve jó, de fél óra és már nem…

Lehet, hogy a formulával lesz a gond. Én ugye por állagú alapozót használok tőlük, ez nem oxidálódik, de korrektorral jártam én is hasonlóképpen, nekem a Select Moisture volt, ami x óra után besötétedett és végül a Pro Longwear Concealer lett a befutó, aminek van alapozó verziója is, lehet érdemes lenne tenni vele egy próbát.

1 Likes

Nektek melyik a kedvenc alapozótok? Netán változott-e a véleményetek mióta ide írtatok? Lett-e új kedvencetek? Minél több válasznak örülnék! :slight_smile:
Én kevés fajtát vettem meg többször, de az egyik ilyen a Catrice HD Liquid, szerintem nemsokára megint megveszem, ha nem találok olyat amit kipróbálnék. Lehet jobban is járnék ha kísérletezgetés helyett egyből megvenném ezt, ami még olcsó is :smiley: Nemrég két melléfogásom is volt alapozó téren…

Nem vagyok egy alapozó mániás, de nekem ez bevált: https://kremmania.hu/kremek/bourjois-healthy-mix-anti-fatigue-alapozo , illetve a Catrice HD is amit írtál. Most tervezem megvenni a Maybelline matte and poreless alapozóját.

1 Likes

Pont ezzel a Bourjois-val szemeztem. Drogériás fronton még az új L’oreal Infaillible brizigálja a fantáziámat. (Érdekes módon Rossmann és dm webshopban Infaillible a neve és az üvegen is ez van, viszont KathleenLights videójában pedig Infallible a neve és az ő üvegére pedig ez van írva. :thinking:)

Nem tudom volt-e már, de nekem a Pupa Made to stay alapozója tökéletesen bevált. Szeretem a MAC Studio Sculptot is, de nála nem mindegy az alap sajnos (orromon csúszkál neha). De a Pupa nekem tökély.

1 Likes