Bemutatkozás,ismerkedés :)

Igen, én is kipróbáltam, nekem délután egytől volt este 10-ig a helyén. Egyetlen furcsaság, hogy a Royal Amethyst nevű szín nem úgy viselkedik, mint a másik két metál szín. Egyrészt az ujjal feltapogatásos módszer egyáltalán nem működik vele, csak a lapos ecsetes. Mondjuk ez nem gond, az viszont furcsa, hogy világosabb, mint ahogyan tűnik. De emellett elégedett vagyok nagyon a palettával.
Elég nehéz volt választani, mert nagyon tetszett a Spicy Nude is, lehet, ha egyszer lesz még rá hasonlóan jó akció, akkor azt is megveszem még. :blush:

1 Likes

Én a ceruzák közül hoztam volna még vagy hármat. Meg a kötött mintás highlightert.
Én ujjal vittem fel a Royal Amethistet, nem lett nagyon erős a szemhéjamon, de nem is baj. Majd kipróbálom ecsettel is.

1 Likes

Sziasztok!
Én Nita vagyok, 30 éves, jelenleg nincs barátom. Pályázati referensként dolgozom.
Kicsit több, mint egy éve élek Budapesten, de ezer éve ide köt minden és mindenki. :slight_smile:
Nálam is a körömlakkmánia volt az első, utána jöttek a mindenféle egyebek. Rúzsból van a legtöbb a kollekciómból, és emellett mindig keresem a tökéletes szempillaspirált.
A bőrápolásra sokáig nem figyeltem oda, de Amadea megadta nekem a lökést és segítséget, azóta pedig egyre inkább elégedett vagyok a bőrömmel.
Sminkelésben lenne még mit fejlődnöm.
Imádok újdonságokat kipróbálni, csak a nagy kedvenceket vásárolom újra, amúgy én vagyok az, aki lázba jön egy újfajta fátyolmaszktól is. :smile:
Szeretek olvasni, mindenféle kulturális eseményekre járni, utazni.

6 Likes

Sziasztok! Kinga vagyok, 39 éves.
Sminkelni nem tudok, ennek ellenére mindenfélém van drogériából, az inkább olcsóbb termékekből. ( Rimmel, Rival de Loop,Essence)

Szeretem a krémmániát olvasni elámulok például azon, hogy hogyan tudtok olyan választékosan írni egy egy parfümről. Nekem van a büdös, kevésbé büdös és a jó illat. :slight_smile:

Amiből még képes vagyok betárazni az a tusfürdő - ezek elfogynak, de a testápolók közül gyakran sajnos ki kell dobjam azokat, amik megromlanak.

Körömlakk általában 28-30 üvegcse, de nagyon ritkán lakkozok.

A perverzióm a lehúzható maszk, szerintem akkor hat csak, ha fáj.

Budapesten élek, párkapcsolatban, régen sportoltam. Cicát, kutyát egyaránt szeretem, de nem való lakásba, ezért nincs.
Krémmániázni az előző munkahelyemen kezdtem, ahol sok volt a szabadidőm. Mostanában csak hétvégéken.

6 Likes

Sziasztok! Judit vagyok 40 + és sminkmániás :hugs:. Pár éve egy fb csoportban leltem rá “függő társaimra” és a sminkelés örömére. Mára sikerült egy kisebb gyűjteményt össze válogatnom így újabb termék csak akkor költözhet be ha előtte egy másik megy. Eddig az volt a mottó, hogy ki kell próbálnom több márkát is hogy tudjam melyik az, ami beválik… de sok termék bevált , így most muszáj a józan eszemnek is picit átvenni az irányítást. Röviden és tömören ennyi.:kissing_heart:

5 Likes

Jó megközelítés, ha be is tudod tartani :stop_sign::, én ezt egyéb vonatkozásban alkalmazom és kicsit szigorúbban - 1:3 a feltétel, merthogy nem csak a sminkek tudtak idővel felhalmozódni… Hogy mennyire tudom betartani? Az 1:2-t igen, de nagyon igyekszem, hogy teljesüljön a kitűzött cél.
Viszont igazad van, a sminkekre is bevezetem az 1:1-et!

2 Likes

Kérdés, hogy az 1:3 az mit jelent? 3 elfogyott termék után venni egyet, vagy 1 elfogyott után venni 3-at? :wink:

2 Likes

1:3 azt kellene, hogy jelentse, hogy ha 1 újdonság belép a házba, akkor bizony háromnak mennie kell(ene)… :warning::

2 Likes

Hajrá, én drukkolok neked!!!

1 Likes

Sziasztok! Eszti vagyok, tavaly töltöttem a 25-öt. A fórumot az indulásától követem, de eddig nem írtam, mert… És most nekikezdhetek mentegetőzni, de nem hiszem, hogy érdekes :smile: Szóval arra gondoltam, hogy ha már elkezdek fórumozni, akkor itt kezdem! A sminkelés 2017-ben fogott meg, amikor elhatároztam, hogy magamnak készítem az esküvői sminkem. Bár a családból eddig is én voltam a legsminkelősebb, most mindent beleadtam: ekkor kezdtem krémmániázni, youtube videókat nézni, vásárolgatni. Persze akkor még nagyon ésszel, az esküvő miatt csak olyan dolgokat vettem, amikre szükségem is volt. Így én még mindig úgy érzem, hogy szegényes a sminkkészletem, de ahhoz még mindig tartom magam, hogy csak úgy vásárolok, ha tudom, hogy el is tudom használni az adott terméket. És főleg drogériás termékeim vannak, de már szemezek néhány nem-drogériás kozmetikummal. A bőrápolásba tavaly vetettem bele magam, amikor a drága férjuram egy szép délután azt mondta, hogy “Jé, neked ráncos a homlokod!”… Szóval azóta eléggé belemélyedtem. Drága ismerőseim, barátaim hozzám fordulnak tanácsért, nem mintha mindent tudnék, de a környezetemben én vagyok a legtájékozottabb. A legtöbb embert nem igazán érdeklik a részletek, inkább csak mondja meg valaki, hogy mi a jó… Ezt is meg tudom érteni, hiszen pl. egy évvel ezelőtt én se gondoltam volna, hogy érteni fogom az INCI-t, vagy hogy érdekelni fognak ezek a dolgok. Röviden most ennyit, aztán még irogatok a jövőben :slight_smile:

10 Likes

Sziasztok!
Nehezen sikerült a regisztráció a fórumra, de itt vagyok és úgy érzem egy rövid bemutatkozást illene írnom.
26 éves vagyok és Zalaegerszegen élek.
Két éve kezdtem el foglalkozni újra a sminkeléssel. Azóta rengeteg rúzst és szemfestéket sikerült beszereznem. Túljutottam a drogériák által kínált termékeken és inkább költök többet egy jó termékre, persze megvannak az olcsóbb kedvenceim is. Kedvenc márkáim a Lime Crime és ColourPop. Imádom a színes szemsminket és a highlightereket.
A tudatos bőrápolással másfél éve foglalkozom és úgy érzem mostanra nagyjából sikerült megtalálnom azokat a termékeket és hatóanyagokat amiket szeret a bőröm, de szívesen próbálok ki újdonságokat.

8 Likes

Én a Lime Crime-tól még semmit sem próbáltam, pedig párszor már szemeztem a palettákkal (bár akkor még nem volt ilyen tekintélyes mennyiségű klassz palettám).
Te miket használsz tőlük?

@Kokapu A palettáik zseniálisak. A legjobbak amiket valaha használtam. A Plushies rúzsokat nagyon szeretem, de a Velvetinesok is nagyon jók.A diamond crushers valami elképesztő csillámos cucc. A sima rúzsaik is jók, de nekem annyira nem volt kiemelkedő. Még egy termékükben sem csalódtam. Érdemes figyelni náluk az akciókat.

1 Likes

Pont a héten nézegettem a Plushies-eket, a Turkish Delight árnyalatot. Mennyire szadista? A tartóssága nem érdekel, naponta 2-3 színt viselek úgyis, csak ne szárítson.

Köszönöm!
Milyen palettád van?
Én a Venus XL-el sokáig szemeztem, de aztán megvettem a Huda Desert Duskot, és már feleslegesnek éreztem mellé.
Viszont most nézem, hogy van már Venus XL II is, ami elképesztően gyönyörű!
Honnan rendeled?

A Plushies még az én szám sem szárítja, pedig a folyékony rúzsok az enyémet szokták. Azt a színt is néztem, hogy mennyire szép. Tartóssága is jó, rajtam egész nap fent maradt.
Megvan az összes Venus, kivétel az XL 2, meg az xs verziók. Az XL 2-t tuti majd beszerzem. Biztos vagyok abban, hogy nem fogsz csalódni ha megveszed.

1 Likes

Szia! Akkor mi nem is lakunk messze egymástól :slight_smile: én körmendi vagyok

3 Likes

Ilyen közel sem nagyon találkoztam másik krémmániással :slight_smile:

3 Likes

Sziasztok!
Ági vagyok, 30, a fórumra a babavárás miatt rám szakadt hatalmas szabadság miatt találtam rá :smile:, egyébként az egészségügyben dolgozok. Évekig kínlódtam a zsíros bőrömmel, igen sok utánaolvasás után jöttem rá, hogy lehet, hogy a reklámokban hirdetett termékek inkább ártanak a bőrömnek, mint segítenek. Így lettem egyre tudatosabb, és bújtam egyre többet a honlapon az összetevő listákat. Eredmény = néhány éve már csak krémmániás tudakozódás után vásárolok terméket (kivétel, ha megingok egy nagyon új menő dolognál, aminél még nincs vélemény - amivel természetesen rendszerint be is fürdök :sweat_smile:). Szeretek sminkelni is, de inkább csak elméletben, mint gyakorlatban. Sokszor tanácstalanul állok a fiókom előtt, hogy ma sem használtam semmit csak tust és szempillaspirált, mégse férnek már megint el a cuccaim a szekrényben…

14 Likes

Szia! A Krémmániás nickneved is ez?
Mert akkor tőled vettem egy Too Faced arcpalettát. :slight_smile: