Bemutatkozás,ismerkedés :)

Szia! Igen :slight_smile:

1 Likes

Azzal én is sokáig szemeztem, miután megvetted, megrendeltem itt sephorából amikor akció volt ,gyönyörű a csomagolása is :slight_smile:

És milyen jó az illata! Néha csak szagolgatni veszem elő. :smiley:

2 Likes

Köszönöm szépen :slight_smile:

Én már kezdtem azt hinni, hogy itt senki nem lakik :smiley:

1 Likes

Úgy érzem, nekem is illene bemutatkoznom. 49 éves vagyok, 29 éve házas és van egy 26 éves felnőtt nagylányunk, aki már 5 éve egy másik városban él és dolgozik. Látom, itt sokaknak van háziállata, én is nagy állatbarát vagyok, mindig volt kutyám.
Mindig nagyon érdekelt a sminkelés, már a pályaválasztás előtt is kozmetikus szerettem volna lenni, de aztán különböző okok miatt más irányt vett az életem.
Mindig festegettem magamat valamilyen szinten, szemfesték, vagy rúzs nélkül még a boltig se mentem el, de valami megváltozott az elmúlt félévben. Valószínű a koromból kifolyólag is, és mert észrevettem a változásokat magamon. Nem is elsősorban a ráncok megjelenésére gondolok, mert a szarkalábaimat pl. kifejezetten szeretem, illetve még a kézfejemen megjelenő öregségi foltok is tetszenek. Szóval észrevettem, hogy megváltozott az arcbőröm struktúrája, és hogy meg is ereszkedett, ezáltal kicsit még az arcformám is átalakult. A vonásaim is egyre érettebbé váltak. Szóval rájöttem, hogy elérkezett az újratervezés időszaka. Mivel azt határozottan tudtam, hogy semmi „mélyebb” beavatkozásra nem vagyok hajlandó, csak olyanra, amit a bőrfelszín fölött el lehet végezni, ezért belevetettem magam a netes szépségápolási szakirodalom rejtelmeibe. Átalakítottam, azaz kibővítettem a reggeli és esti arcápolási rutinomat. Korábban nem tudtam semmit a kémiai hámlasztásról, illetve szérumokról, hyaluron savról, stb.
Aztán szembesültem azzal is, hogy a kor előrehaladtával a „kevesebb az több” elve egyre inkább érvényesül. Nem mindegy már az sem, hogy milyen színeket, mennyit és hogyan kenek magamra.
Elmentem egy smink workshopra, ahol egy-két dologban okosabb lettem ugyan, de többnyire arra a tudásra támaszkodhatok csak, amit autodidakta módon szívok magamba. Megtanultam, hogy mi az a primer, a szemhéjbázis, CC krém, stb. Hogyan kell a szemceruzát használni, hogy az még előnyösebben mutasson a szemen, stb. Most ismerkedek a szemhéjárnyékolás művészetével, mivel ezidáig csak monoban használtam a szemhéjpúdereket. Ráadásul ennyi idősen már rejtett szemhéjam van, bár lehet, hogy eddig is az volt, csak nem tudtam róla. :slight_smile: Eddig csak a drogériás márkákat ismertem. Most tanulom, hogy melyik sminkgyártó miben jó, illetve ár-értékarányban milyen termékeket érdemes tőlük megvenni.
Nagyon örülök, hogy rátaláltam a Krémmániára és erre a kis fórumra, mert rövid idő alatt itt is rengeteg hasznos tudással lettem gazdagabb. Úgy látom, kellemes kis társaság gyűlt itt össze és remélem, hogy a csendes nézelődéseimet követően hamarosan én is hasznos tagja lehetek a csapatnak!

17 Likes

De jó, hogy itt vagy köztünk, szia, és köszi a bemutatkozást:).

1 Likes

Kedves vagy, én köszönöm! :blush:

1 Likes

Üdv. a “csapatban” :slight_smile: :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Hali, meg sziasztok :slight_smile:
Egy ideje olvasgatom a fórumot, de még viszonylag új vagyok. Gyöngynek hívnak, már 19 éve, Miskolcon élek a szüleimmel, meg a két tesómmal. Van egy kutyánk, meg egy macskánk-bár én ez utóbbit nem kedvelem :no_mouth: Most vagyok az érettségi közepén, és gőz erővel a szóbelikre kéne tanulnom, nem pedig sminkes, és bőrápolási dolgok után néznem, de ez van. Terveim szerint majd egyetem után mérnökinformatikus leszek, aztán meg vagy biotechnológiát szeretnék tanulni, vagy okosház/város terezést és fejlesztést (ezt persze nem Magyarországon).
A sminkeléssel kb 14 éves koromban találkoztam először, ugyanis akkoriban az általam kedvelt zenészekben, bandákban, az előadóknak mind-mind vastagon ki volt húzva a szemük. Akkor bukkantam rá a szempillaspirálra. Azóta felkutattam a drogériák polcait mindenféle szemhéjpaletták után kutatva :blush:. De meg tudom állni, hogy ne vegyem meg mindet, hiszen most már elégedett vagyok a “kollekciómmal”-már ha azt a négyet ami van, annak lehet nevezni. Igyekszem cruelty free márkákat használni, illetve-önálló kereset híján- szinte csak low budget termékeim vannak :smiley:

14 Likes

Szia, de örülök, hogy sorban szólalnak meg a “csendes olvasók”:D. Tök jó, hogy csatlakoztál:).

2 Likes

Szia!

Én pénzügy vizsga előtt összehasonlítottam a leopárd és a jaguár pöttyeit.:slight_smile: Nem lehet nonstop tanulni, fel is kell dolgozni az információkat és kell egy kis pihenés is.
Nagyon érdekesek az érdeklődési területeid, légyszi tervezz majd öntisztító házat, szívesen leszek tesztalany.:smiley:
Nekem az egyik kedvenc pirosítóm a Revolution Love árnyalata, nekem adták és annyira megszerettem, hogy 3 árnyalatot is beszereztem. És milyen jó érzés volt csak pár száz forintot kiadni érte…

2 Likes

Ezt az árnyalatot már egy blogger is dicsérte. A másik kettőt is szereted?

A Love árnyalat egy KM dobozban volt, én is nagyon szerettem. De vigyázni kell vele, mint egy hímes tojásra. Nekem lepottyant és ripityára tört. :sleepy:

Igen. Porolnak, mint az istennyila, de nem lesznek foltosak.
Lehet, hogy négy van meg, nem is három.:smiley:

1 Likes

Ó, sajnálom, a kus gagyi műanyag tok nem védte meg.:frowning: Igen, egy barátnőm megvette azt a boxot és ami nem tetszett neki, elhozta egy találkozóra, én meg lecsaptam rá, olyan szép színe van.

Szia! Üdv itt közöttünk! Drogériában is lehet találni igazi kincseket. Mostanában találtam pár száz forintos cuccokat, amiken nem győzök ámuldozni és jobban szeretem mint némely high end termékemet a kollekciómból. Pl most fedeztem fel a Trend it up 055-ös pirosítóját, aminek olyan csodás színe és szolid szatén fénye van, hogy csak gyönyörködtem benne egész nap. Semmi csillám, nagyon kis csinos. Nagy kedvenceim a Rimmel Scandaleyes szemceruzák, meg most fedeztem fel a H&M ceruzáját is, nagyon tartósak. Nem mindig a drágább a jobb. Milyen palettáid vannak?

3 Likes

Szia! Üdv itt közöttünk. Tényleg nagyon jó kis csapat alakult ki, nincs olyan nap, hogy ne néznék be akár csak olvasgatni :slight_smile: Én 35 éves vagyok, de már én is észrevettem, hogy nem olyan a szemhéjam mint “fiatalon” Pár éve kezdtem jobban odafigyelni a fényvédelemre is, de bőrápolásban van még mit tanulnom. :slight_smile:

3 Likes

Szia! Üdv mindenkinek köztünk! :slight_smile: :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

Nyugi nem állandóan tanulok, de az öntisztító háznak te leszel a teszt alanya akkor😁

1 Likes