Babavárás-babavilág

Na szuper, örülök :slight_smile: mikor lesz a nagy nap?

1 Likes

Szeptember 3. :blush:

7 Likes

Lehet, ez a poénok rovatban is megállná a helyét: azt álmodtam, hogy egy echte kismajmot szültem! :woozy_face: Persze teljesen kiakadtam, kétségek és önvád között, hogy máris szar anya lettem-e, amiért nem tudom őt elfogadni. Közben meg sírva követeltem a kórházban a genetikai vizsgálatot, hogy ezt a gyereket elcserélték!
:rofl: :rofl: :rofl: egyértelmű jele, hogy az agyamra ment a babavárás/kelengyevadászat/újszülött-gondozó videók nézegetése!

8 Likes

Jaj ezen most felnevettem, bocsi :smiley:
Én egyelőre még nem álmodtam ilyesmit, de magamat ismerve a hátralevő időben még biztos fogok valami hasonló jót. :smiley:

3 Likes

Valakitől azt hallottam, hogy az utolsó szakaszban normális dolog kis állatokkal álmodni. Anyukám mesélte, hogy mikor minket várt (van még 2 húgom), akkor mindegyiküknél kis állatokkal álmodott a terhesége végefelé :smiley:

1 Likes

Én tuti morbid leszek, de nekem A Légy című film jutott erről eszembe brrr :smiley:

3 Likes

@umpalumpa : Velük álmodni, vagy megszülni őket? :see_no_evil: nem ugyanaz! :sweat_smile:

@Alsace : Az mekkora jó film volt! Örökbecsű technikai megoldásokkal :smiley:

2 Likes

@macooka : Vigyázz, könnyen az ember agyára megy a babavárás :shushing_face: Ti mikorra várjátok a picit? Még idén vagy január? Kiderült már, hogy fiú-e vagy kislány?

1 Likes

Már csak január, egészen pontosan január 16. :blush:
Sajnos még nem derült ki a neme, makacs volt eddig és nem akarta megmutatni magát, de reménykedem, hogy a 2. trimeszteri genetikai UH-n kiderül, és augusztus végén már tudni fogjuk. :smiley: De van egy olyan erős megérzésem, hogy kisfiú, de persze majd kiderül, én már tűkön ülök. :smiley:

2 Likes

És az alámondásos szinkronnal, persze csak egy monoton férfihanggal :rofl:

2 Likes

Akkor addig még lehet latolgatni a neveket! Izgi :star_struck:

1 Likes

Ahh, hát a nevek már megvannak egy ideje. :smiley: Erik ha fiú, Ella, ha lány. :blush:
Muszáj volt valami rövidet és könnyűt választani, a páromnak hosszabb német eredetű vezetékneve van :smiley:

2 Likes

Hello Mamik!
Egy pár hete már nagyon is hasnehéz lettem, nem olyan egyszerű az alvás, meg felkeni és társai, erről jutott eszembe, hogy hű társamat, a gigantikus U-alakú alvópárnámat még nem promóztam be:

Mit is mondhatnék? Nélküle nincs élet! Imádom :star_struck: :star_struck: :star_struck:
Mondjuk, az igaz, hogy kb. 12 hete koptatom és igen hamar elengedett a varrás egy pár helyen (felül, a fejrészen, ahol a legerősebb gyűrődésnek van kitéve) lett rajta 2-3 kis lyuk, de ezek nem szakadtak tovább. Viszont tényleg őrült kényelmes, semmi pénzért nem aludnék már nélküle!

5 Likes

Jaj ezt én is néztem, de sajnos túl nagy lett volna az ágyunkba, a miénk csak 140 centi széles :frowning: helyette vettem egy “hurkát”, amire feldobom a lábam, nekem már ez is életmentő, pedig még csak 17 hetes vagyok. A derekam alá is beteszem néha mikor filmezünk, később meg elvileg szoptatós párnaként is használható majd. :blush:

2 Likes

Én nem próbáltam az U-t, de arra emlékszek, hogy hányszor rángattam magammal a kiflit/hurkát, mikor átfordultam az aktuálisan preferált oldalra…

3 Likes

@macooka Hát, igen, sajnos ez a hátulütője meg van, hogy nagy a helyigénye, ezzel kb. Te pont jól elférnél a 140-en. Majd meglátod, én is úgy a 25. héttől vagyok igazán rákattanva. 30 után meg tényleg ez a derékkitámasztás lesz a másik fele, napközben is, esti tvzésnél is, mindig is…
@zalla Most én is így jártam Görögországban, hogy nem volt ugye velem ez a hodály, és ott fabrikáltunk egy hurkát a téli 200x200-as takaróból (ami legalább masszív volt, de minimum 2 kiló), hát, nem aludtam tőle valami fényesen, hogy én is állandóan dobáltam át magamon jobbról balra :sweat_smile:
Szóval őszintén szólva én simán kitoloncolnám a kispapát, anyuka kényelme az első :sunglasses: :crazy_face:

1 Likes

Nekem banan alaku van, 170 cm, es egyet kell ertenem, megvaltoztatta az eletemet😁
Baratom kerdezte is, h ha megvan a baba, akkor is hasznalni fogom a parnat, vagy lenyulhatja majd tolem? Ugyhogy aztan vettem egyet neki is :rofl:

5 Likes

Bár nekem még messze van kicsit a szülés, de nyilván foglalkoztat a kérdés már most, ezért elkezdtem kicsit jobban utánajárni a lehetőségeknek. Már a legelejétől kezdve gondolkozom azon, hogy magánkórházban vagy a helyilegeg illetékesben szüljek. Eddig mindig az utóbbi felé billent a mérleg nyelve, úgy voltam vele bárhogy lesz, biztosan kibírom az államiban is. Tegnap este óta viszont serényen nézegetem a magánkórházakat, ugyanis kiderült, hogy az itteni kórházban csak császárhoz adnak érzéstelenítést, normál szülés esetén bizony nincsen (aneszteziológus hiányra hivatkozva…). Úgy érzem ezzel kicsit kihúzták a lábam alól a talajt, még jó, hogy most derült ki. Nem azt mondom, hogy biztosan szeretném igénybevenni az epidurális érzéstelenítést, de szeretném tudni, hogy van opcióm, hogy választhatok ha arról van szó. Márpedig nekem az a terv jelenleg, hogyha beindul magától a dolog, akkor húzom ameddig tudom, de ha be kell indítani (amit szinte biztosra veszek, hogy úgyis így lesz…), akkor szeretnék érzéstelenítést kérni. Mindenkitől úgy hallottam, hogy bizony ezerszer rosszabb fájások vannak oxitocinos indítás esetén.
Ti hol szültök, államiban vagy magánban? Van valami szülési tervetek esetleg?

1 Likes

En allami korhazban szülök, bar ez nem igazan relevans, mert Ausztriaban, nem otthon😅
Bevallom oszinten, en az epiduraltol jobban felek, mint a szülestol, ugyh nem is fogom kerni. Egyreszt a lehetseges kovetkezmenyektol, masreszt pedig, hogy agyhoz lennel kotve. Alapbol nem akarok haton feludni, mert ha a sulyommal lenyomom a derekamat, nem nyilik a a farcsont, es szükebb helyen kell a bebinek jonnie. Meg jobban birom a lazitast allo/fitlabdan ulo helyzetben😁
Marie F. Mongan könyve egyebkent is teljesen megnyugtatott, mar egyaltalan nem panikolok☺️
Szüleso tervvel nem keszülök kulon, szeptemberben lesz egy idopontom a korhazban, ahol megbeszeljuk, hogy kit hogyan szeretnek, es ott helyben bekerül a kartonomba :slight_smile:

2 Likes

Remélem nem gond, hogy beleszólok, bár én több gyermeket nem tervezek.

Az állami/magán kórház iszonyatosan nehéz kérdés. Egészségügyis vagyok, és a szüléseim előtt a kollégámmal, és szülész orvosommal arról beszéltünk, hogy a magán intézmények az anya komfort fokozatán javítanak, de a gyermekén nem. Ez mit jelent? Általában a szülésznő/orvos/aneszt háttért tüntetik fel, mivel olyan orvos van, de nagyon keveset írnak arról, hogy mennyi neonatológus van, tudnak-e elhárítani bármi komolyabb gondot, ha a gyermekkel adódna baj. Általános szabály, hogy minél kisebb az osztály, annál kevesebb a szakember. A magán intézményekben talán elég az anyát ellátó személyzet, de a csecsemő részleg egész biztos kicsi. Tehát, ha valami gond van a babával, szinte biztos, hogy elviszik egy másik intézménybe, ahol megfelelően el tudják látni.

Sajnos, hogy bonyolultabb legyen a helyzet, az állami rendszerből viszont azóta eltűnt az altatóorvosok nagy része. Ami szintén veszélyes, hiszen ha baj van, nem csak az epidurált nem kapja meg a kismama, hanem más sürgős altatóorvosi/intenzív ellátást se.
Persze, ne történjen baj senkivel… Az lenne a legjobb. De szerintem érdemes felkészülni a rosszra, és aztán örülni, ha nem történik semm gond útközben.

Megpróbáltál esetleg utána járni annak, hogy más állami intézmény vállal-e? Anno úgy emlékeztem, volt erre lehetőség. (Bár kevés emberről hallottam, akinek sikerült elintéznie, hogy az osztály fogadja területen kívülről.)

2 Likes