Babavárás-babavilág

@macooka Hát, sajnos a himlőt nem csak szexuális úton lehet elkapni, a homoszexuálisokra rákenni meg … hát, ezt inkább nem kommentálom… vagy mégis: a hiv-vel is így kezdték… nem akarnak pánikot kelteni, de felületeken is terjed, még ki is mondják, hogy háztartáson belül/ápolásba is problémás lehet és ezek után higyjük el, hogy csak a csúnya gonosz homokosok terjesztik, ráadásul egy időben kezdik a világ 7 különböző pontján :rofl: LOL közben meg az oroszok évek óta dolgoznak olyan himlő vírus biológiai fegyveren, aminek fokozott a mortalitása… Azt aláírom, hogy a melegklubok környékén fokozott a promiszkuitás és valamiért ez a fixációja egyeseknek, hogy rajtuk kezdik a biológiai fegyverkísérleteket, de 40 évvel a hiv/aids beindítása után - az is a bozótból mászott ki ugyebár és hirtelen a Club 54-ben találta magát - azzal nyugtatni a jó népet, hogy csak a homoszexuálisokra veszélyes… anyám!

@vrita90 De jó! Örülök, hogy jó ez a Ramóna. tegnap befizettem, de csak gyorsan átfutottam a blogbejegyzéseket, majd holnap berakok tornavideót is! Ha már erről beszéltünk, elolvastam a tiltólistás ételek bejegyzést és örömmel olvastam, hogy ők is hivatkoznak már a retinolos májra meg a tengeri halakból is nagyon naprakészek.

Nekem egy valós nyomorom van: a gyomorégés. Évek óta gyógyteákkal tartom kordában ezt a dolgot, de terhességben az összes tilos. Változó, vannak jobb és rosszabb hetek, most éppen egy rosszabbon vagyok túl, baromira sokat ég a gyomrom, szar az egész. Próbáltam a Salvus vizet… nem jött be, de legalább undorító az íze :smiley: meg Renniet szedegetek, de inkább csak a diéta segít, ha van lelkierőm betartani. Erre a problémára van esetleg valami bevált praktikátok? Köszi a segítséget!

1 Likes

Barátnőm is nagyon küzdött a gyomorégéssel, neki az uborka, meg az uborkalé segített. (Kígyóubi).

1 Likes

Nekem a citromos viz segit gyomoregesen :slight_smile:

1 Likes

Nekem az ha eszem egy fél szelet üres kenyeret az felszívja a savat. :slight_smile:

2 Likes

Korpovit, cukormentes háztartási keksz

1 Likes

Habár várandós nem vagyok, de időnként savasodom. Tapasztalatom szerint a tejtermékek fogyasztása után (joghurt, kefír, tej) van főleg gondom. Emiatt tudom azt mondani, hogy gyomorégősként nem biztos, hogy számodra pozitív, hogy ennyire rá vagy csavarodva a tejtermékekre :slight_smile:

1 Likes

Olajos magvak? Szotyi, mandula nekem legtöbbször segített.

1 Likes

@macooka , nem fogok errol az oldalrol ruhat rendelni, mert sikerült probalni :slight_smile:
Viszont gyanusan hasonlo volt a bolt kinalata, mint ez a webaruhaz.
Nagyon szep eskuvoi ruhaik is vannak, ugyhogy ha Budapesten elsz, vagy a környeken, belesnek a helyedben :wink:

Illyés Gyula u. 18-22 a cim. R&D, vagy vmi ilyesmi volt a neve🙈

Egyebkent meretben 36-38as vagyok, a nagyobbat vettem meg, nehogy augusztusra tul szük legyen🤣
Kenyelmes egyebkent nagyon, jo au anyaga is.

Kepet sajnos nem tudok küldeni, mert kek ruhat szerettem volna, de csak rozsaszin volt ott meretben, ugyh postazzak majd.

2 Likes

Jaj köszi szépen, ezt a boltot én is kinéztem, gondoltam is, hogy ide még elnézek mielőtt rendelnék bármit is :smiley: Volt amúgy viszonylag nagy választék? Én kicsit nagyobb méret vagyok (44), aztán félek, hogy esetleg hiába megyek, mert nem lesz rám való. :smiley: Láttam a honlapon, hogy amúgy van, de jó lenne próbálni egy-két ruhát :blush:

Igen, eleg nagy valasztek volt meretben :slight_smile: (nyilvan csak az nem volt, ami nekem kellett volna, de ez mindig igy van​:grin:)

1 Likes

Ahh szuper, megnyugodtam, köszi, jövő héten el is nézek :blush:

1 Likes

Ki milyen fényvédőt használ?
Eddig úgy tudtam, hogy hatóanyagként csak a retinolt és társait, plusz az arbutint kell kerülni, meg nem most kéne nagy százalékú savval széthámlasztani az arcom, de ezen kívül elvileg minden mehet. Most külföldi oldalakat olvasgatok és nagyon riogatnak a kémiai fényvédőkkel, pedig én azt használok (bár bevallom becsülettel, mostanában lustább voltam, szóval nem minden nap).

1 Likes

Én nem változtattam a rutinomon, kedvenc nyári fényvédőm a YSL Pure Shots UV Defender, előtte még eltoltam egy doboz Guerlain Abeille Royale Skin Defense Youth Protection SPF 50-et, de az elmúlt hetekben sokat használtam a Garnier Ambre Solaire Spray Protector SPF30-at is arcra-dekoltázsra egyaránt (ez olcsó és naggyon jó!).

El se kezdem őket böngészni, ok, ennek a retinol témának még beadtam én is a derekam, de alapvetően nem hiszek benne, hogy bőrön át bármi úgy beszívódna, ami gondot okoz. Főleg, hogy közben szívom a benzingőzt, fogyasztok egy rakás rákkeltő üdítőt/felvágottat/popcornt és társait… És ki tudja, hány fogást tettek elém, ami sérült aljú teflonban készült…szerintem nagyon túl vannak hypeolva ezek a veszélyek manapság. Az egész életterünk egy merő szennyezés.

A Skinsmartos bejegyzésnek hála felfedeztem a niaciamidot, a B-Bomb szérum nagyon bevált, de például a C-glow-val hiába próbálkoztam, az kicsapta az arcom. Hámlasztóból is maradta heti 1-2 alkalommal a Calm Down-nál, mert érzékeny a bőröm, erőset úgyse használnék. Pedig megrendeltem a Smooth Out-ot, de csak egyszer használtam még, nem vitt még rá a lélek a kísérletezgetésre, majd, ha nemsokára elfogy a Calm Down, nekiállok a Smooth Out-nak rendszeresen.

Nekem mázlim van, mert az arcbőröm minősége gyakorlatilag semmit nem változott, de, ha tekintetbe vesszük a hormonális változásokat, szerintem kár még azzal is megkavarni a rendszert, hogy terhességünk alkalmából teljesen új rutint építsünk, akkor pláne nem tudná az ember eldönteni, vajon mi-miért történik, ha változik a bőre.

2 Likes

En is csak a retinolt hagytam el, azon kovul minden maradt. Fenyvedot Eucerin mattot hasznalok, BHA, AHA maradt, alkalmankent ha kell, akkor BPOt is hasznalok pöttyözve (3%).
Pocakra mandulaolajat hasznalok csak, strandon meg Avene kids fenyvedot.

2 Likes

Én az első terhesség alatt fizikaira váltottam, mondanom sem kell, alig használtam, mert nem szerettem. A másodiknál már visszatértem a kémiaihoz (és vegyeshez). Mindkét gyerek köszöni jól van. :blush:

1 Likes

Sajnos nem vagyok annyira képben, mint szeretném de azt hiszem a Lab Muffin youtube csatornáján van egy elég jó összefoglaló a fényvédőkről. Ott lényegében elmondja Michelle, hogy a kémiai-fizikai jelzés a nappal való kapcsolatra utal. Mindkettő típusban lehetnek a szűrőtől függetlenül potenciálisan káros anyagok. De a modern fényvédők teljesen biztonságosak terhesen is.

1 Likes

Eddig kémiait, de kicsapott mindkettő: missha essence sun 45 és dm- es sunkids sensitive, nagyon tetszett az állaga, hogy illatmentes de tele leszek aprò fehéres pöttyökkel. Most louis widmert pròbálok épp, csak utána kellene néznem lehet ez is kémiai? Van pàr pöttyöm megint. :exploding_head: De amióta az egyik kedves tagtòl kaptam tretinoint, azòta àldom a krémet is és őt is :smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::sparkling_heart:. Eltűntek a hatalmas bőr alatt begyulladt pattanàsok, sőt az arcom sem viszket. Persze nagyon òvatosan használom, és épphogy csak pàr pöttyöt, de régen volt ilyen jò állapotban az arcbőröm. :grin::smiling_face_with_three_hearts: Nem értem a bőrgyógyàsz àllandòan csak kortizonos krémet adott.

1 Likes

Köszi mindenkinek, most megnyugtattatok :blush: Én is úgy voltam vele, hogy nem akarom ezt túlparázni, csak gondoltam megkérdezem, hogy ezzel most én vagyok felelőtlen vagy mások túl óvatosak? :grin: Úgy érzem néha, hogyha minden ajánlást betartanék kb a lakást nem hagyhatnám el, szóval tényleg próbálok szelektálni, hogy mi az ami fontos, mi az ami kevésbé… :blush:

4 Likes

Jut eszembe, esküvöi ruhaval hogy allsz? :slight_smile:

1 Likes

Jaj végül sikerült nekem is eljutnom abba a boltba és találtam is egy jót elég hamar :blush: Azzal az elképzeléssel mentem, hogy nekem mindenáron rövid kell, de gyorsan megváltozott amikor felpróbáltam az első hosszút :smiley:

4 Likes