Babavárás-babavilág

Sziasztok! Gondoltam, nyitok egy dedikált topikot, mivel több helyen láttam különböző szegmenseit a babavárás-kisbabás élet szegmenseinek. Legyen megtalálható minden egy helyen :slight_smile:
Például:

  • arc és testápolás terhességben/azután
  • öltözködés
  • sport és testmozgás
  • babaápolás, mindenmentes cuccok
  • bármi, ami a babavilággal kapcsolatos és nem akarsz vele szétoffolni egy másik topikot :slight_smile:
8 Likes

Szuper ötlet :slight_smile:
Dezodorral kapcsolatban erdeklödnek, h ki mit hasznal/hasznalt terhesseg valamint szoptatas alatt?
En ugyan lecsereltem a dezodort aluminiummentesre, de jobban izzadok töle, mint ha nem kennem magam semmivel :smiley: Azt meg sem tudom mondani, hogy szagokat elfed e vagy sem, mert korona ota nem erzem az izzadsagszagot - ez nekem tök jo, föleg majd nyaron a buszon, de nem akarom, h mas meg elajuljon tölem ugy, hogy nem is tudok rola :smiley:
Regebben hasznaltam Idros 5-t, arra gondoltam, hogy alkalmankent befujom magam azzal, aztan 1-2 hetig nyugi van, de az meg ugye koncentralt, szoval nem vagyok benne biztos, hogy jo ötlet lenne :woman_shrugging:

Én már ezer éve aluminium-menteseket használok. Szerettem a kenős Mannákat, csak azok megfogták a fehér pólókat sajnos. Aztán vagy 4 évig használtam a Mádara herbal deóját, de ez most sajnos eltűnt a polcokról. Azóta Biobazákat használunk, abból van több illatban/formában, összességében elégedettek vagyunk.
Mikor cserélted le a deókat? Az első egy-két hónapban teljesen normális, hogy többet izzadsz, meg amúgy is, mert ezek nem blokkolják az izzadást csak semlegesítik a szagot.

Nem akarok nagyon hülyeséget mondani, de állítólag ha van erősebb glikolsavas hámlasztó otthon, az megfelelően deodorizál

2 Likes

Testmozgás kategóriában szeretnék kettőt ajánlani:

  1. Dévi jógastúdió a Déli-pályaudvarnál: kifejezetten női-kismama-babás jóga fókuszú terem
  1. Góg Anikó és a BISA (back in shape again)
1 Likes

Na jó, ezt most inkább ide:

4 Likes

Igy van, en rendszeresen hasznalom. A szagot okozo bakteriumok nem birjak a savas kornyezetet, igy egy glikolsavas hamlaszto dezodorkent tok jo szagok megelozesere. De persze izzadast gatolni csak az aluminium tud.

1 Likes

Imádom az ilyen képválogatásokat, olyan viccesek :crazy_face:

1 Likes

Köszönöm a valaszokat :slight_smile:
Hat akkor ugy nez ki nincs mas valasztasom, marad az alumentes.

Na mostmar azert eltelt egy kis ido a tesztelesekkel. Alumentes dezodorbol a Greendoort valasztottam. Kremdezodor, allagra tök kellemes hasznalni, es a szagokat teljesen megszünteti. Viszont bevallom őszinten, az ordinarys glikol jobban bejött. Az mintha jobban kontrollalna az izzadast is. Ugyh azt hasznalom fokent, a dezodort csak honaljborotvalos napokon.
Egyebkent van egy olyan eszrevetelem, nem tudok mennyire valos, de igy, hogy nem gatolom az izzadast a honaljamon, a többi testreszem kevesbe izzad🤷‍♀️

1 Likes

Szerintem ebben lehet logika, végül is, ha az egyik póruson nem is tud, a másikon utat fog törni magának a természet :slight_smile:

Én összességében még kevesebbet izzadok. eddig sem voltam egy izzadós/büdösödős alkat, de most aztán pláne nem. Minimum 3 l folyadékot megiszok, mégis állandóan száraz a lábszáram, alkarom. Már az 5. testápolóval kenem magam, de érdemben egyik sem segített. Terhességi csíkok még nem is lettek (mondjuk nyilván a 6. hónap nem is a legveszélyesebb időszak még), de egy olyan átlagos problémával, mint a szárazság, egyik sem bánt el. A hajam is sokkal kevésbé zsírosodik, még lekopogom, az arcbőrömön nem tapasztaltam semmi változást ez ügyben,

Most arra jutottam, hogy végigpásztáztam az emlékeimet és rendeltem újra Schüssler krémet és szappant, azoknál volt régen olyan, ami “fókazsír” hatású volt rajtam, kipróbálom, hátha azok hatnak a “végeken”. Illetve a párom javasolta, hogy kezdjek el olajos fürdőket venni, na, mondom, mennyi eszed van neked! Hogy ez eddig nem jutott eszembe! Bár a nyári hőségben ez inkább hűtőfürdő lesz :crazy_face:

Én a kezemnél alkalmaztam télen, hogy olajat kevertem a krémbe. Esetedben a testápolóba keverni az olajat? És így biztosan olyat tehetsz a bevált testápolódhoz amit szeretnél/ismersz/kismamabarát.

1 Likes

Igen, köszi a tippet! Ki fogom próbálni! Már agyalgattam rajta, hogy egyébként az arcolajokból is simán cseppenthetek, vissza fogok térni erre pár hét múlva, mire jutottam :nerd_face:

1 Likes

En ugyanezt csinalom, vettem mandulaolajat meg a varandossag elejen, es a felhalmozott testapolokba keverem, azzal kenem a pocakom. Mast most nem is nagyon kenek, mert vhogy beallt tök jol a helyzet, nem szaradok szet.

Nekem az arcom problemas volt, most par honapja viszont eleg szep. Remenykedem, hogy igy is marad, de fel vagyok keszülve mindenre🤣

Mikorra vagy kiirva @asianlover ? Ugy emlekszem, hogy ugyanazon a heten jarunk :slight_smile: tudjatok, hogy kisfiu vagy kislany, vagy meglepi lesz?

Oh es meg egy kerdes. Tud valaki esetleg Budapesten olyan ruhaüzletet, ahol kismama koktelruhak vannak? Nalunk sajnos eleg gyer a helyzet, de mindenkeppen kell valami, mert kezdodik az esküvőszezon😅 probalni mindenkeppen szeretnem, mert most nem tudom beloni a meretemet😅

1 Likes

Kisfiú fog érkezni, Maximilián :blush: október 6 a céldátum :slight_smile:
Nálatok?

Hát, ilyen menő ruhás helyet sajnos nem tudok, eddig csak a H&M webshopja öltöztet, de nem is vagyunk hivatalosak semmi menő helyre :grinning_face_with_smiling_eyes:

6 Likes

https://kismamamodi.hu/termekkategoria/kismama-alkalmi-ruha/alkalmi-ruhak/
Neten láttam szerintem nagyon szép ruháik vannak :slight_smile:

1 Likes

Naneeeee, napra pontosak vagyunk :grin: nalunk is oktober 6. a hivatalos nagy nap. Es szinten kisfiu :grin:

4 Likes

Igen, itt meg is talaltam almaim ruhajat, de sajnos nincs boltjuk, maga a ceg is Pécsen van. De ha jovoheten nem talalok semmit Bp-n, akkor innen fogok rendelni😁

Ha esetleg rendelsz onnan, megosztanàd a tapasztalatod? :blush: Kinéztem egy menyasszonyi ruhát, és ha nincs más én is innen rendelnék, de nem merek :grin:

1 Likes